Barkod yazıcı olarak adlandırılan etiket makineleri, farklı sektörlerde kullanılan cihazlardır. Değişik ebatlarda etiket basmak için kullanılan cihazlar, seri çalışma özelliği ile etiket basmak için kullanılan en ekonomik ürünler arasında yer alır. Barkod etiketlerinden bilgilendirme etiketlerine kadar farklı etiket çeşitlerini basmak için kullanılan cihazlar, birçok farklı model eşliğinde bulunabilir.

Etiket Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

Etiket makinesi çeşitleri, kullanım şekline göre değişen tasarımlara sahiptir. El tipi makine ve masa üstünde kullanılan sabit makine modelleri olarak değişen cihazlar, profesyonel ve standart cihazlar olarak karşınıza çıkar. El tipi etiket makineleri arasında fiyat etiket makinesi ve endüstriyel barkod makinesi bulunur. Fiyat etiket makineleri basit tasarımları ile ürünler üzerine yapıştırılan fiyat etiketlerini basmak için üretilmiştir. Yalnızca rakamlar ile etiket yazan makineleri, basit çalışma prensibi ile kolayca kullanılır. Taşınabilir etiket makineleri arasında klavyesi bulunan fonksiyonel ürünler de yer alır. Metin yazma, boşluk bırakma veya yazıyı biçimlendirme gibi özellikler taşıyan cihazlar, endüstriyel etiketlemede ihtiyaç duyulan özelliklere sahiptir.

Masa üstü sabit etiket makineleri, bilgisayardan basitçe çıktı almanıza imkân verir. Bilgisayar aracılığı ile istenilen tüm metinleri yazdırmaya olanak tanıyan cihazlar, modeline göre farklı şekillerde bilgisayara bağlanır. Kompakt tasarımları ile fazla yer kaplamayan ürünler adres, dosya veya ürün etiketlerini kolayca basmayı sağlar.

Profesyonel Etiket Makinesi Nedir?

Etiket makineleri arasında bulunan ve profesyonel kullanıma hitap eden endüstriyel etiketleme cihazları, çok fonksiyonlu cihazlardır. El ile taşınan cihazlar, klavyeli tasarımları ve hızlı baskı özellikleri ile benzer modellerden ayrılır. Kusursuz ve hatasız baskılar için ön izleme yapmaya imkân ekranı, verimli ve sorunsuz bir çalışmaya olanak tanır. Dokunmatik ekranı ile hızlı ve kolay çalışan modeller; dayanıklı tasarımları ile zorlu şartlar altında rahatça kullanılabilir. Modeline göre etiket şablonu hazırlama veya renk görünümü gibi özelliklere de sahip olan ürünler, bilgisayar ile uyumlu çalışarak gerektiğinde bilgisayardan yapılan tasarımları basmanızı sağlar.

Etiket Makinesi Nasıl Kullanılır?

Farklı modellere sahip olan etiket makineleri, modellerine göre farklı kullanım özellikleri taşır. El tipi etiket makineleri, basit bir çalışma prensibine sahip olup istenilen rakam girildikten sonra kolayca baskı yapmanızı sağlar. Profesyonel etiket makineleri ise klavyeli tasarımı ve değişen tuş sistemleri ile etiket yazma ekranını açtıktan sonra ön izleme yapılarak etiket basabilir. Endüstriyel makinelerde özellikle kısa yol tuşları oldukça kullanışlı olup hızlı baskı yapmaya olanak verir. Dokunmatik ekrana sahip cihazlar ise daha kolay bir şekilde çalışır. Sabit etiket makineleri uygulama kiti ile bilgisayara entegre edilerek kullanılır. Bilgisayardan yazılan barkodları kolayca basmayı sağlayan cihazlar, USB kablosu ve adaptörü ile bağlantı kurmayı sağlar.

Etiket Makinesi Fiyatları Nedir?

Etiket makinesi fiyatları, cihazın modeline bağlıdır. Profesyonel kullanıma uygun endüstriyel cihazlar, fonksiyonel özellikler taşıyarak benzer modellerden ayrılır ve daha üst bütçelere hitap eder. Özellikle hem elde kullanılabilen hem de USB kablosu ile bilgisayara bağlanarak kullanılan cihazlar, fiyatları ile benzer ürünlerden ayrılır. Taşınabilir cihazlar arasında daha basit etiketleme işlemleri için kullanılan ürünler ise oldukça cazip fiyatlara alıcıya ulaşır. Fiyat etiketi basan cihazları da uygun fiyat seçenekleri ile bulabilirsiniz.

Masa üstü sabit cihazlarda fiyatlar, ürün özelliklerine göre değişir. Baskı hızı, baskı çözünürlüğü ve baskı kalitesi ile farklı kullanıcılara hitap eden modeller, etiket basma boyutuna göre seçilir. Hem büyük hem küçük etiket basabilen cihazlar, farklı ihtiyaçlara cevap verdiği için tercih edilir ve fiyat açısında da tek tip etiket basan cihazlardan ayrılır.


ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Etiket Makineleri

.
Tanex
Dymo
Makeid
Meto
Motex
Sarff
Shopfocus
Leitz
Assis
Ceo
Destekle
Doğuş
Kraf
Magnetoplan
Niimbot
Peripage
Printex
Proteks
Towa
Arrow
.
Konumseçilmedi
Toplam 24 / 255 ürün
DSACategoryId/2147483643/15238/15608