Etiket Makineleri

Ürünlerin özelliklerini ve fiyatını belirten farklı malzemelerden üretilebilen parçalara etiket adı verilir. Satışa sunulan her ürün üzerinde yer alan etiketler, genellikle ambalaj üzerinde konumlandırılır. Firmalar, satışa sundukları ürünler için özel olarak tasarladıkları etiketleri üretebilmek için etiket makinelerinden yararlanır. İster kendi markanız ister çalıştığınız küçük firmalar için kullanabileceğiniz etiket makinesi, pratik bir deneyim sunar. Farklı istek ve ihtiyaçlar doğrultusunda üretilerek beğenilerinize sunulur. Tabancaya benzeyen tasarımlara sahip modellerden sabit printer boyutlarındaki modellere kadar geniş bir yelpazeye sahiptir. Barkod yazıcı olarak da bilinir. İster etiket oluşturmak ister etiket basmak için kullanabileceğiniz farklı modelleri; tekli paketlere, ürünlere, kartonlara ve kasalara uygulanabilir. Karmaşık renklere ve tasarıma sahip ürün etiketlerini basabileceği gibi basit siyah beyaz barkodları da rahatlıkla basabilir. Ürün bilgilerini yapışkan kağıt parçaları üzerine yazan ve seri bir şekilde basmaya yarayan etiket basma makinesi, kesme işlemlerini de gerçekleştirebilir. Rulo şeklinde bulunan etiketleri daha hızlı ve kolay bir şekilde basmak için ideal bir seçim olur. Neredeyse her kurumsal firmada kullanılan bu cihazlar, endüstriyel alanda büyük kolaylık sağlar. El ile taşınabilen, klavyeli, bluetooth bağlantılı, dijital ekranlı ve daha birçok fonksiyon seçeneği sayesinde bu ürünler her sektöre hitap etmeyi başarır. Dayanıklı tasarımları sayesinde her koşulda sorunsuz bir kullanım sağlayarak işlerinizi kolaylaştırır.

Her İhtiyaca Uygun Etiket Makinesi Çeşitleri

Farklı istek ve ihtiyaçlar doğrultusunda tasarlanan etiket makineleri, çeşitli modeller ile beğenilerinize sunulur. Farklı tasarım ve konfigürasyonlarda karşınıza çıkan bu ürünler, genel olarak standart ve profesyonel cihazlar olarak ikiye ayrılır. Bu kategorilerde yer alan el tipi, tam otomatik, yarı otomatik, sabit, endüstriyel, fiyat barkod ve daha birçok çeşit seçeneği; farklı özelliklerle donanımlıdır. Yarı otomatik makineler, ürünlerin her birine tek tek etiket uygulanması için tercih edilir. Bu modeller, ürünler üzerine uygulanacak etiketleri manuel bir şekilde tedarik etmek isteyenler tarafından tercih edilir. Tam otomatik makineler ise üretim sürecine entegre edilir. Üretim hattının sahip olduğu hıza sahiptir. Üretim hattı hızında ürünlere etiket uygulamaya yarar. Bilgileri gireceğiniz bir hesap makinesi görünümüne sahip büyük etiket makinesi modelleri, çıkış kısmında girdiğiniz bilgilerin basıldığı etiket kağıtlarını sizlere verir. Yapışkanlı etiket makinesi kullanırken cihazın size verdiği kağıtların yapışkan kısımlarından manuel olarak ayrılması gerekir. Küçük boyutlara sahip makine çeşitleri, genellikle tabanca görünümüne sahiptir. Elle rahatlıkla tutulabilen küçük etiket makinesi, ürünlerin üzerine seri bir şekilde etiket yapıştırmanıza imkan tanır. Bu modellerde kağıdı yapışkanından ayırmanız işlemine gerek kalmaz. Bu sayede,ürünler kısa bir süre içerisinde etiketlenerek satışa hazır hale gelebilir.

Pratik Bir Deneyim Sunan Etiket Makinesi Özellikleri

Pratik bir kullanım sunan etiket makineleri, çok fonksiyonlu özellikleri ile beğenileri kazanır. Kabartmalı etiket makinesi, özellikle ofis ve kırtasiye ürünlerini etiketlemek isteyenlerin tercihi olur. Sadece şerit kasetini takarak hızlıca uygulamaya geçebileceğiniz bu ürünler pil gerektirmez. Farklı kabartma karakterleri içeren bu modeller, basılan son karakterin devamlı görünmesini sağlayarak şerit israfının önüne geçer. Üç boyutlu şerit kullanımı ile kabartmalı bir görünüm sağlar. Kumaş etiket makinesi modelleri ise kumaş ürünler üzerine kumaş materyalde etiket basımını mümkün hale getirir. Dokuma etiket makinesi olarak da bilinen bu ürünler, genellikle profesyonel kullanım gerektiren cihazlar arasında yer alır. Metal etiket makinesi, metal etiket basımları için gerekli olur. Metal basım işleri için özel bir donanıma sahip olan bu ürünler, şık tasarımları ile dikkat çeker. Termal etiket makinelerinin ise basım işlemlerini ısı yolu ile gerçekleştirdiği görülür. Kullanımı pratik olan bu ürünler, herhangi bir sarf malzemeye ihtiyaç duymadan baskı yapar. Dakikada onlarca basım yapabilen bu ürünlerin seri cihaz olmaları önemli bir avantaj olarak gözler önüne serilir. Kullanım alanı geniş olan bu ürünler; kuru temizlemeden elektrik panolarına kadar küçük ve orta düzeydeki birçok işletmelerde kullanılır. Ütüye dayanıklı olan ürünler olduğu gibi plastik ve kağıt etiket basımları da yapılır. Yüksek baskı kalitesine sahip olan ve kendine yapışkanlı özelliğe sahip etiket basımı için farklı modeller mevcuttur. Kendi tasarımlarınızı oluşturarak basabileceğiniz etiketlerle ürünlerinizi bir araya getirmeniz de mümkündür. Özel tasarımlar için dijital etiket makinelerine göz atabilirsiniz. Her isteğe uygun modeller sayesinde hayalinizdeki etiket baskı işlemlerini gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Etiket Makinesi Kullanım Avantajları

Kullanıldığı sektörlerde fayda sağlayan bir yardımcı olarak karşınıza çıkan etiket çıkarma makinesi, seri çalışma özelliğiyle beğenileri kazanır. Çeşitli ebatlarda etiket basabilen bu ürünler, iş yükünü azaltmaya yarar. Kullanım avantajları ile hem zamandan hem de enerjiden tasarruf etme imkanı tanır. Farklı tasarımlarla donanımlı olan bu ürünler, basit çalışma prensipleri sayesinde özel bir yetkinlik gerektirmeden kullanılabilir. Sadece rakam yazma imkanı sunan modeller olduğu gibi yazı biçimlendirme fonksiyonlarına sahip masaüstü modeller de mevcuttur. Yazdığınız yazıyı biçimlendiren ve bilgisayardan çıktı alma olanağı sağlayan bu ürünler, ürün etiketlerinin pratik basımlarını mümkün kılar. Bilgisayar bağlanma şekillerine göre farklılık gösteren modeller sizlerle buluşur. Taşınabilir etiket makinesi modelleri içerisinde karşınıza çıkan onlarca farklı seçenek, zamandan ve mekandan bağımsız bir çalışma deneyimi yaşatır. Ürünleri kategorize etmeye yarayan etiketleri kolayca oluşturup basmanızı sağlayan etiket makinesi en ucuz fiyat aralıklarını bulmak için kendi istek ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir. Uygun fiyat etiket makinesi seçeneklerinin yanı sıra kullanımı kolaylaştıran aksesuarları hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekebilir.

Kullanımı Kolaylaştıran Etiket Makinesi Aksesuarları

Etiket sarma makinesi ile birlikte kullanıma uygun olan bu ürünler, aksesuarları sayesinde işlerinizi kolaylaştırır. Belirli ölçü ve boyutlarda etiket sarıp yapıştırmaya yarayan sarma ve basma makineleri; cam şişelerden tenekelere kadar birçok farklı cisim üzerinde uygulama yapabilme imkanı sunar. Tarih kodlama özelliğiyle etiket üzerinde istediğiniz bölgeye son kullanma tarihi, parti numarası gibi bilgileri girebilmenize yardımcı olur. Farklı kartuş aksesuarları ile etiket makinesi renkli baskılar yapabilmenizi de sağlar. Akıllı tanıtma özelliğine sahip olan modeller, fiber optik sensörleri ile dikkat çeker. Bu sensörler sayesinde etiketlere durma noktasını kolayca tanıtabilmeniz mümkün olur. Hatasız bir şekilde çalışan sensör teknolojisi, otomatik olarak etiket makinesi kullanımı sağlar. Etiket makineleri, güçlü donanımında yer alan aksesuarların yanı sıra gövde yapısı ile de ön plana çıkar. Dayanıklı materyalden üretilen makine gövdesi, farklı sektörlerde çalışmak için uygun yapıya sahiptir. Paslanmaz çelik materyalden üretilen gövdeye sahip modeller özellikle gıda, ilaç ve kimya sektörlerinde sıklıkla tercih edilir. Plastik etiket makinesi modelleri ise hemen hemen her sektörde kullanılabilen makineler arasında yer alır. Ürün sayım işlemlerini kolaylaştırıp düzenli bir raf sistemi oluşturmanıza yardımcı olan en iyi etiket makinesi modelleri, sizlere verimli bir deneyim imkanı tanır.

Etiket Makinesi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çeşitli baskı hızı, çözünürlük, boyut, işlem kapasitesi gibi özelliklere sahip olan etiket makineleri arasından seçim yaparken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunur. Bu noktaları dikkate alarak istek ve ihtiyaçlarınıza uygun ürünü kolayca bulmanız mümkündür. Dikkat etmeniz gereken noktalar şunlardır:

 • Seçim yaparken öncelikle etiketleme ihtiyaçlarınızı doğru bir şekilde belirlemeniz gerekir.
 • Hem az sayıda hem de basit baskılar yapmayı planlıyorsanız analog ve ev tipi etiket makinesi modellerini tercih edebilirsiniz.
 • Çok sayıda etiketleme yapmayı planlıyorsanız sabit dijital etiket makinesi ev tipi modellerim yanı sıra öncelikle profesyonel modellere yönelmeniz tavsiye edilir.
 • Özgün tasarımlar ile etiket baskısı yapmak için bilgisayara bağlanabilen yeni teknoloji modeller sizin için ideal olabilir.
  • Endüstriyel etiketleme ihtiyacı bulunuyorsa büyük işletmeler için tasarlanan modeller uygun olur.
  • Kumaş ürünler üzerine etiket baskısı yapmak için etiket dokuma makinesi modellerini kullanmanız gerekir. Ürününüzün yapısı ve özelliklerine göre uygun etiketlemeyi yapabilecek donanıma sahip modelleri tercih etmelisiniz.
  • Islanmaya karşı dayanıklı etiket üretimi ve basımı için şeffaf etiket makinesi modelleri öne çıkar.
  • Seçim yaparken ürünün renk ve baskı kalitesi özelliklerine dikkat etmeniz gerekir.
  • Ürünü kullanacağınız sektörün koşullarını göz önünde bulundurarak uygun donanıma sahip modellere yönelmeniz tavsiye edilir.
  • Ürün seçiminde baskı kapasitesi özelliklerine dikkat ederek ihtiyacınız olan baskı sayısına uygun modeli tercih etmelisiniz.
  Her Bütçeye Uygun Etiket Makinesi Fiyatları

  Etiket makinelerinin yer aldığı geniş ürün yelpazesi, birbirinden farklı özelliklerle donanımlı cihazları gözler önüne serer. Geniş ürün yelpazesi, etiket makinesi fiyatları açısından da geniş bir aralığı beraberinde getirir. Etiket baskı makinesi fiyatları; model ve sahip olduğu özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Etiketleme sarf malzemeleri ile birlikte kullanıma uygun olan ve sarf malzeme gerektirmeyen onlarca farklı modeli bulmanız mümkündür. Taşınabilir özelliği, USB bağlantısı, çok fonksiyonlu donanım gibi ayırt edici faktörler; ürünlerin fiyat aralıklarında önemli bir rol oynar. Profesyonel bir kullanım sunan endüstriyel modellerde fiyat aralıklarında artış görülür. Baskı hızı, baskı kalitesi, baskı çözünürlüğü gibi özellikler de fiyat aralıkları üzerinde etkili bir role sahiptir. Farklı boyutlarda ve çözünürlükte baskı yapabilen etiket dikiş makinesi modellerini geniş ürün yelpazesi içerisinde kolayca inceleyebilirsiniz. Kullanılacakları sektöre uygun tasarıma göre üretilen onlarca farklı model, şık tasarımları ile de göz doldurur. Kırmızı, beyaz, mavi, kırmızı, sarı ve daha birçok renk seçeneği ile karşınıza çıkan bu ürünler; kullanışlı tuşları ve detaylarıyla beğenileri kazanır. Kendi zevkinize hitap eden renge sahip modelleri yüzlerce farklı seçenek arasından bulmanız mümkündür. Tek tip etiket basan renkli etiket makinesi modellerini tercih ederek bütçe dostu bir deneyim yaşayabilirsiniz. Onlarca farklı model seçeneği ve uygun fiyatlar için Hepsiburada’ya göz atabilir, aradığınız ürüne kolayca sahip olabilirsiniz.

  Etiket Makinesi Hangi Sektörlerde Kullanıma Sahiptir?

  Etiket makinesi ürün ambalajının gerçekleştiği her sektörde kullanıma sahiptir. Meşrubat, kozmetik, kişisel bakım, gıda, farmasötik ve tıbbi cihazlar, giyim başta olmak üzere daha birçok sektörde tercih edilir.

  Etiket Makinesi Fiyatları Nasıldır?

  Etiket makinesi fiyatları, modeller arasında değişkenlik gösterebilir. Yeni teknolojik özellikler ile donanımlı olan modellerin fiyat aralıklarının basit etiketleme işlemini gerçekleştiren modellerden farklı olduğu görülür.

  Etiket Makinesi Kullanımı İçin Ne Gerekir?

  Etiket makinesi kullanabilmek için kullanım kılavuzunu dikkatli bir şekilde okumanız ve uygulamanız yeterli olur. Her modelin çalışma prensibi birbirinden farklı olabileceği için cihazı kullanmadan önce kullanım kılavunuzu incelemeniz tavsiye edilir.

  Etiket Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

  El tipi, masaüstü, tam otomatik, yarı otomatik, sabit ve endüstriyel; ön plana çıkan etiket makinesi çeşitleri arasında yer alır. Her sektöre ve ihtiyaca uygun etiket makinesi çeşitlerini geniş ürün yelpazesi içerisinde bulmanız mümkündür.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Etiket Makineleri

609 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 609 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?