Günün bütün yorgunluğunu ve stresini kapıdan girdiğiniz andan itibaren dışarıda bırakacağınız eviniz için, tarzınızı ve ruh halinizi yansıtan bir ev dekorasyonu, büyük işler başarıyor. Ruh halinize göre, dingin, heyecanlı, samimi ya da bohem bir stilde dekore edilmiş ev dekorasyonu, kendinizi tamamen size ait bir dünyada hissettirecek önemli bir güce sahip. Evinizi kendi tarzınıza göre dekore etmek için, iç mimar ya da dekoratörler gibi uzmanlardan profesyonel yardım alabileceğiniz gibi, tamamen kendi yaratıcılığınıza güvenerek bu konuda hazırlanmış dekorasyon dergilerinden de önemli bir destek alabilirsiniz. 

Ev Nasıl Dekore Edilir?

Evinizi en doğru biçimde dekore edebilmeniz için, öncelikle kendi zevkleriniz, nasıl bir yaşam alanında rahat hissettiğiniz gibi detaylar öncelik taşıyor. Bunun yanı sıra, evinizin metrekare büyüklüğü, tavan yüksekliği, pencere açıları gibi mimari detaylar da stilinizin hemen ardından dikkate almanız gereken detayları oluşturuyor. Evinizin genel havasını bu koşullar doğrultusunda belirledikten sonra, nasıl bir dekorasyon stili tercih edeceğinize karar vermeniz, dekorasyon aşamasına geçmenizi sağlıyor. Örneğin, minimalist bir tarza sahipseniz, mobilyalarınızı buna göre sade ve işlevsel tarzda tasarlanmış ürünler arasından seçmeniz gerekiyor. Klasik ya da bohem bir stiliniz varsa, o zaman bol varaklı, işlemeli ve parlak detayların yanı sıra, gösterişli kumaşlar ve ihtişamlı modellerden yana tercihlerde bulunmanız, stilinizi doğru olarak yansıtmanız için büyük fayda sağlıyor. Samimi ve sıcak bir atmosfer yaratmak için, sıcak renkleri ve yumuşak dokulu kumaşları kullanarak doğru stili yakalayabilirsiniz. Bununla birlikte, yalnızca mobilyaları seçmekle dekorasyon tamamlanmış olmuyor. Mobilyalarınızın renk kombinasyonlarına göre, duvar boyası ya da duvar kağıtlarınızın renklerinin de bu stile uyum sağlaması gerekiyor. Aksesuar seçimlerinizi, mobilyalarınızın stillerine göre tercih edebilir ya da seyahat etmeyi seven gezgin bir ruha sahipseniz, bu seçimi gittiğiniz ülkelerden getirdiğiniz objelerle tamamlayarak tamamen kendinize özgü stilinizi yansıtabilirsiniz. 

Yeni Ev Dekorasyon Fikirleri Nelerdir?

Son dönemlerin yükselen trendi minimalist tasarımlar, her alanda olduğu gibi ev dekorasyonunda da kendini sıkça gösteriyor. Evinizi minimalist mobilya ve aksesuarlar ile dekore etmeniz, "çabasız şıklık" vurgusuna güzel bir örnek ortaya koyuyor. Kendi stilinizi yaratmanın en yeni yollarından biri olan DIY (Do it Yourself) akımı, ev dekorasyonunda da müthiş fikirlere öncülük ediyor. Birçok dekorasyon dergisi ve bloğunda, DIY tasarımlarla ilgili yepyeni fikirler paylaşılıyor. Bu amaçla hazırlanmış kaynakları kullanarak, kendi stilinize uygun ve el becerilerinize uyumlu tamamen size özgün tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz. Böylelikle, hem kendi el emeğinizi hem de sanatsal yönünüzü, evinizin şık atmosferine yansıtabilirsiniz. Işıklandırma konusu, yeni ev dekorasyonu fikirleri arasında, en hızlı gelişme gösteren dekorasyon ögelerinden birini oluşturuyor. Evinizi, metrekare büyüklüğüne ve ışığı kullanma beğeninize göre, yerden ışıklandırma, spot ya da gergi tavan şeklinde aydınlatarak, soft ve elegan bir atmosfer yaratabilirsiniz. Işıklandırma, ev dekorasyonunun en can alıcı noktalarından birini oluşturuyor. 

Yeni Ev Dekorasyon Trendleri Nelerdir?

Ahşabın sıcak ve doğal dokusu, modern ya da geleneksel; tüm dekorasyon stillerine uyum sağlayan bir nitelik taşıyor. Evinizin dekorasyon stili ne olursa olsun, bir bölümünü ahşap mobilya ve aksesuarlarla döşemeniz, ortama sıcacık ve yaşanmışlık duygusu katmayı başarıyor. Duvar renklerinde, son dönemlerde canlı ve iddialı renkleri bir arada kullanmak yeni nesil dekorasyon trendleri arasında yer alıyor. Güncel dekorasyon trendleri hakkında bilgiler alabileceğiniz ve uzman gözüyle yepyeni fikirler edinebileceğiniz dijital dergi abonelikleri, bu anlamda oldukça işlevsel yarar sağlıyor. Her an elinizin altında bulunacak olan aylık dijital dekorasyon dergilerinin, 3 aylık aboneliklerinden yararlanarak, avantajlı fırsatlar elde edebilirsiniz. Bu şekilde, sürekli değişen güncel dekorasyon haberlerinden uzak kalmadan, evinizi mükemmel bir yaşam alanı haline getirebilirsiniz. Evinizin huzurlu ve mutlu bir yuvaya dönüşmesi, en doğru dekorasyon stilini keşfetmekle başlıyor.

Ev Dekorasyon Dijital Dergileri

3 ürün var
  1. Fiyat Aralığı
    -
  2. Markalar
    1. dMags Dergi Mağazası
  3. Abonelik Süresi
  4. Satıcı
DSACategoryId/60001501/2147483645/80196008/80235050/80235058
BAŞA DÖN