İlkokul öğrencilerinin yanı sıra ortaokul ve lise öğrencilerinin de Türkçe derslerinde daha başarılı hale gelmek ve dili daha iyi öğrenmek için yararlanabileceği birçok yardımcı kaynak bulunur. Atasözleri ve deyimler sözlükleri arasından çocuğunuzun yaş seviyesine en uygun seçeneklerden birini tercih edip sipariş verebilirsiniz. Açıklamalı anlatımları ile her bir atasözünün anlamını aktaran sözlüklere ek olarak bahsi geçen atasözünün kökeninin nereden geldiğini anlatan çalışmalar da bulunur. Atasözlerinin ilginç hikâyelerini okumak ve hayata karşı bakışınızı değiştirebilecek birçok yeni atasözü öğrenmek için bu sözlükler üzerinden doyurucu okumalar yapabilirsiniz. Kendinize düstur edinebileceğiniz yeni atasözleri öğrenerek yaşam felsefenizi zenginleştirebilirsiniz. Anlamını bilmediğiniz ya da ilk defa duyduğunuz deyimlerin açıklamalarını da sözlükler aracılığıyla okuyabilirsiniz.

Atasözleri ve Deyimler Sözlüğü'nün Fiyatı Ne Kadar?

Karton kapaklı olarak basılan sözlüklere ek olarak ciltli şekilde basılan modeller de bulunur. Türk Dil Kurumu'nun güncel verilerine dayanarak oluşturulan atasözleri ve deyimler sözlüğü çeşitleri okuyucularının Türkçe bilgisini artırır. Kaleme aldığınız metinlerde atasözlerini ve deyimleri yer yer kullanarak daha zengin ve daha anlamlı bir şekilde yazınızı tamamlayabilirsiniz. Günlük yaşamda karşılaşılan durumlar hakkında dili daha yaratıcı kullanmak için konuşmanızı deyimlerle süsleyebilirsiniz. Yaşanan olayları özetlemek için en uygun atasözlerini bulabilmeniz adına sık sık atasözlerinin anlamlarını okuyabilirsiniz. Bu sayede atasözlerini yerinde ve son derece anlamlı şekilde kullanmaya başlarsınız. Genişletilmiş baskılar arasından sipariş vererek oldukça detaylı açıklamalara ve çok sayıda atasözü ile deyime erişebilirsiniz. Alfabetik olarak dizilen kitaplar duyduğunuz bir atasözünün ya da deyimin anlamını kısa sürede bulabilmenize yardım eder. Sayfalar arasında geçiş yaparak merak ettiğiniz atasözlerinin ve deyimlerin anlamlarını öğrenebilirsiniz.

Açıklamalı Atasözleri ve Deyimleri Sözlüğü Çeşitleri Nelerdir?

Türk Dil Kurumu'nda verilen açıklamaları içeren atasözleri ve deyimler sözlüğü çeşitleri doğru ve kolay anlaşılır bir şekilde dil hakimiyetinizi geliştirmenizi sağlar. Konuşmalarınızın arasında kullanabileceğiniz anlamlı ve durumu açıklayan atasözleri ile deyimler daha akılda kalıcı bir konuşma gerçekleştirmenize de destek olur. Deyim öykülerini konu alan kitaplardan sipariş ederek hangi deyimin hangi hikâye sonucunda dile girdiğini inceleyebilirsiniz. Birçok yayınevinin ve araştırmacının hazırladığı sözlükler sayesinde daha önce karşılaşmadığınız sözlerle karşılaşırsınız. Anadolu'yu ve Trakya'yı gezerek yöresel deyimleri, bölgesel atasözlerini derlemiş olan araştırmacıların eserlerini okuyarak hangi coğrafyalarda ne gibi deyimlerin ya da atasözlerinin kullanıldığını görebilirsiniz. Sayfa sayıları ve boyutları değişiklik gösteren baskılar arasından dilediğinizi seçip satın alabilirsiniz. İçeriklerinin yoğunluğuna göre de çocuğunuza sipariş edebileceğiniz atasözleri ve deyimler sözlüğü çeşitleri ebeveynlerin de takdirini kazanan birçok farklı baskıya sahiptir. 

Atasözleri ve Deyimler Hakkında Nasıl Bilgi Alınır?

İncelemek istediğiniz atasözünü ya da deyimi sözlük üzerinden ayrıntılı bir şekilde okuyabilirsiniz. Bu sözlerin hangi anlamlara gelecek şekilde kullanıldığını da anlatan sözlükler tatmin edici bilgiler edinmenizi sağlar. Türkçeye daha hakim hale gelerek liselere ve üniversitelere giriş sınavlarında ilgili testte daha yüksek net oranları yakalayabilirsiniz. Bilmediğiniz deyimlerle ya da atasözleri ile karşılaştığınızda yaşadığınız zaman kaybını önlemek için test çözerken yanınızda sözlüğünüzü bulundurabilirsiniz. TDK'nin en son yaptığı değişiklikleri baz alan eserler eklenen yeni deyimleri ve atasözlerini de içerir. Atasözlerinin öykülerini aktaran çalışmalar birçok önemli atasözünü içeriğine alarak bu sözlerin nereden doğduğunu okuyucularına anlatır. Deyim kartları sipariş ederek çocuğunuzun yeni deyimler öğrenmesini eğlenceli bir şekilde sağlayabilirsiniz. Atasözü kartları da oyun oynayarak yeni bilgiler edinmeye yardımcı olur. Atasözleri ve deyimlere ek olarak özdeyişler de içeren sözlükler önemli aforizmaları okuyarak kendinizi geliştirmenize katkıda bulunur. 


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Atasözleri-Deyimler

185 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Sınıf
 4. Yazar A-Z
 5. Fotoğraflı Değerlendirme
 6. Güncel Değerlendirme
 7. Fırsat Ürünleri
 8. Markalar A-Z
  1. Türk Dil Kurumu Yayınları Atasözleri Deyimler Sözlükleri
  2. Ema Kitap Atasözleri Deyimler Sözlükleri
  3. Engin Yayınevi Atasözleri Deyimler Sözlükleri
  4. Evrensel İletişim Yayınları Atasözleri Deyimler Sözlükleri
  5. Eğiten Kitap Atasözleri Deyimler Sözlükleri
  6. Fono Yayınları Atasözleri Deyimler Sözlükleri
  7. Ata Yayıncılık Atasözleri Deyimler Sözlükleri
  8. Cantaş Yayınları Atasözleri Deyimler Sözlükleri
  9. Damla Yayınevi Atasözleri Deyimler Sözlükleri
  10. Redhouse Yayınları Atasözleri Deyimler Sözlükleri
  11. Özgür İletişim Yayınları Atasözleri Deyimler Sözlükleri
  12. Arkadaş Yayınları Atasözleri Deyimler Sözlükleri
  13. Bordo Siyah Yayınları Atasözleri Deyimler Sözlükleri
  14. Koza Yayınları Atasözleri Deyimler Sözlükleri
  15. İnkılap Kitabevi Atasözleri Deyimler Sözlükleri
  16. Akademi Titiz Yayınları Atasözleri Deyimler Sözlükleri
  17. Akdem Yayınları Atasözleri Deyimler Sözlükleri
  18. Altın Kitaplar Atasözleri Deyimler Sözlükleri
  19. Ares Yayınları Atasözleri Deyimler Sözlükleri
  20. Can Çocuk Yayınları Atasözleri Deyimler Sözlükleri
 9. Basım Dili A-Z
 10. Boyut
 11. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/9916/1515050
Başa dön