Evrak Rafı

Sahip olduğunuz evraklar ve dosyalar bir evrak rafı olmadığında karışıklığa sebep olabilir veya kolayca kaybolabilir. Sağladığı kullanım rahatlığı ve düzen sayesinde evrak rafları kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilir. Evrak rafı özellikle ofislerde sıklıkla kullanılır ve sahip olunan evrakların gerektiği şekilde düzenlenip saklanabilmesi için tercih edilir. Ofis evrak rafı ofiste biriken sayısız evrakın belli kategorilere göre ayrılmasını, dosyaların kırışmadan ve birbirine karışmadan kullanılabilmesine olanak sağlar. İhtiyaca göre farklı kat sayısına ve materyale sahip evrak rafları bulunabilir. Daha fazla evrakın saklanılacağı durumlarda, daha çok katlı evraklar tercih edilebilir. Bunun yanında, çok fazla evrakın olmadığı durumlarda az katlı veya tekli evrak rafı modelleri tercih edilebilir. Evrak raflarının renkleri de farklı kişisel beğenilere hitap eder. Birçok çeşitte renk seçeneği arasından, kullanılacak ortamla uyum sağlayacak ve kişisel beğeniye hitap edecek modeller tercih edilebilir. Ayrıca, evrak rafı modellerinin üretildiği malzeme de değişkenlik gösterir. Çeşitli materyallere, kat boylarına ve renklere sahip evrak rafı modelleri arasından size uygun olan tercihi yapabilirsiniz. Evrak raflarının yanında, poşet dosyalar arasından ihtiyacınıza göre seçim yapabilirsiniz.

Farklı Kat Sayısına Sahip Evrak Rafları

Kimi alanlarda kullanılan evrak sayısı daha fazla olurken, bazı alanlarda daha az evrak kullanılır. Bu yüzden sahip olunulan evrak sayısına göre farklı raf katlarına sahip evrak rafları kullanıcılara alacakları evrak rafı konusunda rahatlık sağlar. Bazı durumlarda da, evrakları sınıflandırmak önem arz eder. En yüksek kata sahip evrak rafı 5 katlı evrak rafı modelleridir. Çok fazla dosyanın düzenlenmesi gerektiği ve sınıflandırmanın önemli olduğu durumlarda, 5 li evrak rafı modelleri daha kullanışlı olabilir. Evrak rafı 5 li modellere göre daha az kata sahip evrak rafı modelleri de mevcuttur. Bunlardan, 4 lü evrak rafı modelleri de yine fazla dosyanın düzenlenmesi gerektiği durumlarda kullanışlı olabilir. Ancak evrak rafı 4 lü modelleri 5 li evrak rafı modellerine kıyasla daha küçüktür. Görece daha orta düzey miktarda evrak saklanmak istenildiğinde, 3 lü evrak rafı modelleri uygun bir seçenek olabilir. Üçlü evrak rafı ürünleri 4 lü ve 5 li evrak rafı modellerine göre daha küçüktür ve daha az yer kaplar. Az miktarda dosyanın düzenleneceği durumlarda, evrak rafı 2 li ve tekli modeller kapladıkları az yerle tercih edilebilir. Tekli evrak rafı modelleri sınıflandırmanın ihtiyaç olmadığı durumlarda kullanılabilir. Küçük yapıları ile ortamda yer kaplamaz, rahatlıkla yerleşimi sağlanabilir.

Çeşitli Materyallerde Evrak Rafları

Çok çeşitli materyallerden oluşan evrak rafı modelleri bulunur. Bu modeller arasında, metal evrak rafı modelleri yaygın olarak kullanılan modellerden biridir. Metal evrak rafı ürünleri, şık görünümleri ve sağlam yapıları ile dikkat çeker. Bu ürünler, hemen hemen her türlü odayla uyum sağlar ve konulduğu yere hoş bir hava katar. Yaygın olarak bulunan evrak rafı modellerinden bir diğeri de plastik evrak rafı modelleridir. Evrak rafı plastik ürünleri hafif yapıları ile tercih edilirler. Sağladığı taşıma rahatlığı sayesinde, plastik evrak rafı modellerinin yerini kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Bir diğer evrak rafı modeli ahşap evrak rafı ürünleridir. Ahşap evrak rafı ürünleri, bulundukları odaya sıcak bir hava katar ve sağlam yapıları ile uzun süre kullanım sağlarlar. Son olarak, deri evrak rafı modelleri de farklı materyallerde evrak rafı çeşitlerinden biridir. Bu ürünler, kaliteli yapıları ile uzun süre zarar görmeden kullanılabilir. Ayrıca, metal evrak rafı modellerine benzer olarak, bulundukları ortama hoş bir hava katarlar ve çoğu odayla uyum sağlarlar. Şık görüntüleriyle ilgi çekerler ve bulundukları zemine zarar vermezler.

Evrak Rafları Modelleri

Ayrıca güvenliğinin daha önemli olduğu evrakların saklanabilmesi için kilitli evrak rafı modelleri bulunur. Kilitli evrak rafı modelleri sayesinde, evraklarınızı kilitli bir şekilde saklayıp gerektiği durumlarda kilidi açıp evrakınızı kullanabilirsiniz. Evrakların farklı kategorilere göre sınıflandırılması gerektiğinde kullanılabilecek çekmeceli evrak rafı modelleri ilgi çeker. Evrak koyma rafı modelleri çoğunlukla yatay şekildedir. Bazı markalarda dikey evrak rafı modelleri de mevcuttur. Bu dikey modeller genel olarak, evrak rafı tekli tasarımlardan oluşur. Duvar tipi evrak rafı duvara asılabilmesi ile öne çıkar. Bu modellerin de dik ve yatay şekilde olanları vardır. Katlı evrak rafı modelleri arasında hareketli olan modeller öne çıkar. Hareketli evrak rafı modelleri her rafın kullanıcı tarafından daha rahat görülmesine olanak tanır. Evrak miktarına göre, tekli evrak rafı modelleri veya raflı evrak rafı modelleri arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Ek olarak, kalemlik, küp notluk ve ataşlık gibi ek ürünlerin de ihtiyaç olduğu durumlarda evrak rafı seti modelleri tercih edilebilir. Tüm bu evrak rafı modellerinin yanında, evraklarınızı bir araya getirmek için kullanabileceğiniz ataş modellerine de göz atabilirsiniz.

Evrak Rafları Fiyatları

Evrak rafı fiyatları evrak rafının yapımında kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterebilir. Deri gibi daha kaliteli ve pahalı malzemelerden yapılan evrak rafı modelleri diğer modellere kıyasla daha pahalı olabilir. Deri evrak rafı modelleri daha pahalı olabilse de, uzun süreli kullanım ömürleri ile kullanıcıya avantaj sağladıkları için tercih edilirler. Ayrıca kullanıldıkları ortama sundukları hoş görünüm sayesinde beğeni toplarlar. Benzer şekilde metal evrak rafı ve ahşap evrak rafı modellerinin fiyatları da, uzun süreli kullanım sağlamaları ve hoş görüntüleri doğrultusunda daha yüksek olabilir. Evrak rafı en ucuz modelleri hangileri diye merak ediyor olabilirsiniz. Kullanılan malzemelere göre bakıldığında, plastik evrak rafı modelleri genel olarak diğer modellere kıyasla daha uygun fiyatlı olabilir. Yapımında kullanılan malzemeye ek olarak, evrak rafı modellerinin fiyatını sahip olduğu özellikler, ürünün raflı olup olmaması, katlı ise kaç katlı olduğu gibi değişkenler etkileyebilir. Bir evrak rafının fonksiyonu arttıkça ve katlı evrak raflarında kat sayısı arttıkça ürünün fiyatı bu doğrultuda artabilir. Kilitleme özelliği bulunan evrak rafları evraklarınızı güvenle saklayabilme imkanı tanıması ve dayanıklı yapıları ile diğer modellere göre daha pahalı olabilir. Benzer şekilde, çekmeceli evrak raflarının fiyatı da, sağladığı kullanım kolaylığı ile doğru orantılı olarak daha yüksek olabilir. Son olarak, evrak rafı setlerinin fiyatı, içeriğinde birden fazla ürünü bir arada bulundurması dolayısıyla, aynı ürünün tek başına satılan hallerine göre daha pahalı olabilir. Ancak evrak rafı setleri, birden fazla ürünü tek seferde sunması dolayısıyla avantajlı bir seçenek de olabilir.

Renk Renk Evrak Rafları

Evrak rafı modellerinin her türden zevke hitap edecek, çok çeşitli renk seçenekleri vardır. Renkli evrak rafı modelleri kullanıldığı ofise canlılık ve ayrı bir hava katar. Evrak rafının bulunacağı oda ile uyum sağlayacak, odanın tasarımına katkı sağlayacak renkteki evrak rafı modelini tercih edebilirsiniz. Siyah renkli bir evrak rafı çoğu renkle uyum sağladığı için sıklıkla tercih edilir. Daha şık ve ciddi bir odada kullanılmak için oldukça iyi bir seçenek olabilir. Genellikle metal malzemeden yapılan evrak raflarının rengi siyahtır. Benzer şekilde gri ve beyaz evrak rafı modelleri de, her renkle kolayca uyum sağladıkları için tercih edilen modeller arasındadır. Bu renkler dışında, daha canlı ve kullanılan odaya renk katacak farklı renk çeşitleri de bulunur. Bu renkler arasında pembe evrak rafı modelleri sıklıkla tercih edilen renk modelleri arasında bulunur. Evrak rafı pembe renkli modelleri kullanıldığı ortama canlılık katar. Kahverengi bir evrak rafı arıyorsanız, genellikle ahşap malzemeden yapılan evrak rafları kahverengidir. Bu modeller arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Bu renklere ek olarak, kırmızı, mavi, sarı, mor, yeşil gibi daha pek çok renk çeşidinde evrak rafı modeline rastlamak mümkündür. Tüm bu renk çeşitlerinin yanında, eğer çok renkli ve canlı bir model istemiyorsanız, şeffaf evrak rafı modelleri arasından da tercihinizi yapabilirsiniz. Evrak rafı şeffaf renkteki modeller, şeffaf olmaları sayesinde konuldukları yerin rengiyle bütünleşir ve uyumlu bir görünüm sağlar. Tüm bu renk seçenekleri arasından sizin için uygun olan renkteki evrak rafı modelini tercih edebilirsiniz.

Evrak Raflarının Avantajları Evrak yoğunluğunun fazla olması, bu evrakların birbiriyle karışmasına, kaybolmasına veya düzenli olmamasına sebep olabilir. Evrak rafları sayesinde sahip olunan evraklar istenilen şekilde düzenlenir, sınıflandırılır ve saklanabilir. Ayrıca, a4 evrak rafı olmadığında, sahip olduğumuz evraklar, dosyalar kolaylıkla kırışmaya veya zarar görmeye açıktır. Evrak rafları dosyaların düzgün ve korunaklı bir şekilde yerleştirilmesine olanak sağladığı için kullanıcıya avantaj sağlar. Bu yüzden, evrakın saklanması ihtiyacının olduğu her yerde sıklıkla tercih edilir. Sahip olunan evrak sayısının daha fazla olduğu durumlarda, katlı evrak rafları sayesinde, dosyalarınızı istediğiniz şekilde ayırıp, sınıflandırabilirsiniz. Bu sayede, tekrardan bir dosyaya ulaşmak istediğinizde, aradığınız dosyayı diğerleri arasından bulmak çok daha kolay olacaktır. İhtiyacınıza göre, eğer çok fazla sınıflandırmaya ihtiyacınız varsa, 5 çekmeceli evrak rafı modellerini tercih edebilirsiniz. Eğer görece daha az sınıflandırmaya ihtiyacınız varsa, evrak rafı 3 lü veya 4 lü modelleri tercih edebilirsiniz. Evrak rafları arasında bulunan kilitli evrak rafı modelleri kilitlenebilir özellikleri sayesinde, sahip olduğunuz evrakların çok daha güvenli bir şekilde saklanabilmesini sağlar. Duvar tipi evrak rafı modelleri ise, duvarda kullanıma imkan tanıdığı için, masada veya dolaplarda ekstra yer kaplamayarak, yer tasarrufu sağlar. Farklı özelliklerde ve modellerdeki tüm bu evrak rafı modellerine Hepsiburada avantajlarıyla ulaşabilirsiniz. Evrak Rafı Modelleri Uzun Süre Kullanıma Uygun mudur?

Evrak rafı modelleri genel olarak uzun süreli kullanıma uygundur. Yine de, evrak rafı modellerinin yapımında kullanılan malzeme bu süreye etki edebilir. Plastik evrak rafı modellerine kıyasla, deri, ahşap veya metal evrak rafı modelleri görece daha uzun kullanım süresi sağlayabilir. Ancak, herhangi bir darbe almadığı sürece, tüm evrak rafı modellerinin uzun süre kullanılabilmesi mümkün olabilir.

En İyi Evrak Rafı Modeli Hangisidir?

Bütün evrak rafı modellerinin sahip oldukları özellikler doğrultusunda belli avantajları vardır. Bu avantajlar arasından kullanıcının ihtiyacının hangi yönde olduğu, hangi evrak modelinin kullanıcı için uygun olacağı konusunda belirleyici olabilir. Evrak rafının yer kaplamaması daha önemli ise, duvar tipi evrak rafı modelleri daha öne çıkarken, sınıflandırmanın önemli olduğu durumlarda çok katlı evrak rafı modelleri öne çıkacaktır.

Evrak Rafı Kullanım Alanları Nelerdir?

Evrak rafı modelleri, çok fazla dosyanın kullanıldığı ve bu dosyaların güvenle saklanabilmesinin gerektiği her yerde kullanılabilir. Özellikle çalışma ortamlarında çok fazla evrakla çalışıldığından, sıklıkla kullanılır Evde, ofiste, okullarda ve daha birçok yerde kullanılabilir. Var olan evrakların düzenli ve güvenli bir şekilde saklayabilmek istiyorsanız, size uygun fonksiyondaki ve hoşunuza gidecek modelde evrak rafları arasından tercihinizi yapabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Evrak Rafları

310 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Renk
Toplam 31 / 310 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?