Ezoterizm (Gizli Öğreticilik)

Dünyanın ötesindeki derin bilgilerin ve sırların herkese yayılmamasını, bu bilgilere sadece hazır olan kişilerin ulaşabilmesini savunan akım olan ezoterizme ait konuların yer aldığı çok sayıda kitap bulunur. Bu kitaplar evreni ve ötesini farklı yol ve bakış açılarıyla anlatır, yorumlar ve bazı bilgileri ortaya çıkarır. Hiçbir din ve inanç sınıfıyla sıkı sıkıya bağımlı olmayan ama hepsiyle bağlantısı olan ezoterik bilgilerin yer aldığı gizli öğreticilik kitapları konuya meraklı okurlara sunulur.

Ezoterizm Nedir?

Ezoterizm, evren, yıldızlar, görünmeyen sistem, meleksi enerjiler, ruhsal kavramlar ve benzeri çok sayıda konu ile ilgili derin bilgiler ve sırlardır. Ezoterizm akımına göre bu sırların, sadece yetkin kişilerle paylaşılması, diğerlerinden saklanması gerekir. Ezoterizmde ötesi kavramlara, bilinmeyenlere, sırlara, derin bilgilere dair görüş, fikir ve düşüncelerin bunlara hazır olmayan kişilerle paylaşılması o kişilere zarar verebileceği düşünülür.

Ezoterizmle İlgili Kitaplar ne Anlatır?

Ezoterizmde evren ve ötesi kavramları çok sayıda yolla anlatılır. Spiritüelliğe ait kavramlar, yasalar, sırlar bunlardan bazılarıdır. Bu tür kitaplar okurlar üzerinde aydınlanma yaratır. Kundalini öğretisine ait çok sayıda kitap da ezoterik bilimlerin adeta kalbi gibidir. Bu bilgiler açığa çıkan kozmik enerjileri, varoluşu ve bunun gibi bilinmeyenlere ait birçok detayı anlatır. Kundalini Yogada pek çok gelenek, Tanrıçalar ve benzeri figür ve semboller üzerinden birçok teknikten bahsedilir. 

Ezoterik bilimlere göre zaman kavramı bizim anladığımızdan farklı işler. Bugün dünde, dün yarında gibi zamansal kavramlar farklı metodlarla açıklanır. Bu tür ezoterik konular meraklı okurlar tarafından maceralı bir yolculuk gibi hissedilir. Okurlar ezoterik bilgileri içeren kitapları okurken zamanda ve uzayda yolculuğa çıkmışçasına heyecan duyar. Tekrar doğduklarını ilan edenlerin hikayeleri, Atlantis, El Dorado, Camelot, Semerkand gibi kayıp ve yok olan kıtalar ve uygarlıklar... Hepsi gizli öğreticilik kitaplarının konuları arasındadır. 

Yeraltı krallıkları ile bulunamayan adalar, binlerce görsel, piramitler, mayalar, Tac Mahal, kayıp uygarlıklar ve benzeri ulaşılması güç bölgelerden geldiği iddia edilen bilgiler ezoterizmin konuları içindedir ve kitaplarda yer alır. Evrenin şifresi, dini öğretilere bakış, melekler, üstatlardan mesajlar, evrenin gizli şifreleri, Kabala, Buda... Onlar da gizli öğreticilik kitaplarının konuları arasındadır.

Ezoterik Şifa Kitapları Mevcut Mu?

Kadim uygarlıklar, varlığımızın üç unsurunun beden, ruh ve yaşam olduğundan bahseder. Ezoterik bilgilerin yer aldığı bu şifa kitapları insan ve evrenin nasıl mükemmel bir yapıda olduğunu ve etkin bir şekilde nasıl kullanılacağını anlatır. Kitaplar, kadim uygarlıklardan çeşitli şifa teknikleriyle hem zihinsel hem de fiziksel olarak dengeli yaşamların nasıl sürdürülebileceğine dair değerli ipuçları sunar. Bu tür bilgiler ışığında pratik tekniklerle sağlık alanlarında iyileşme ve dengeye gelme durumları gözlenir. Bu kitaplarda kadim uygarlıkların yaşamsal enerjilerini sudan, yemekten ve daha birçok şeyden daha çok önemsedikleri anlatılır. 

Ezoterizmde Sirius'un Yeri Nedir?

Sirius yıldızının gece gökyüzünde görülen en parlak yıldız olduğu bilinir. Güneşten yaklaşık yirmi üç kat daha büyük boyutta olduğu bilim adamları tarafından söylenir. Gizli öğreticilik kitapları Sirius yıldızını pek çok farklı bakış açılarıyla ele alır. Çeşitli yazarların yıldızla alakalı birbiriyle taban tabana zıt görüşleri bulunur. Her biri konuya bambaşka pencereden bakıp açıklar. Bu konuyu merak eden okurların yazılmış olan çeşitli kaynaklardan destek almaları uygun olabilir. 

Ezoterizm Kitaplarına Astroloji Kitapları Dahil mi?

Atrolojinin ezoterik bilimlerin bir parçası olduğunu kabul edenler var. Öte yandan astrolojiyi bilim dalı olarak gören kişi sayıda oldukça fazla. Bazı bilim adamları güneş sistemi dahilindeki güneş, ay ve gezegenlerin ancak bilim tarafından açıklanabileceğini savunurken ezoterik bilgi kaynakları astrolojiyi kendi alanlarına dahil eder. Astrolojinin sadece bu bilgiyi merak edip araştırıp öğrenenler tarafından gerçek anlamda öğrenildiği düşünülürse gizli öğreticilikle bağlantısı kurulacaktır. 

Ezoterik gizli öğreticilik kitapları ilginizi çekiyorsa hepsiburada.com aracılığıyla göz atabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Öğretici Kitaplar

38 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Toplam 24 / 38 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/9925/9961/9965