Çocuklardan yetişkinlere herkesin tutkusu olan sakız, günümüzde yaşamı keyifli bir hâle getiriyor. Sakız ürünlerinin şekersiz, şekerli ve aromalı olmak üzere pek çok çeşidi bulunuyor. 

Türkiye’de şekersiz sakız kategorisine önderlik eden ve geniş bir ürün skalasına sahip olan Falım, her yaşa ve tada hitap eden sakız ürünleriyle dikkat çekiyor. Portföyünü her geçen gün geliştiren Falım, herkesin damak tadına uygun ürünler sunmaya devam ediyor. Doğal, şekersiz içeriği ve benzersiz kıvamıyla sakız çiğneme geleneğinin sürdürülmesine destek oluyor.

Sakız Nasıl Yapılır?

Geçmişten bugüne insanlığın vazgeçemediği tutkulardan biri olan sakızın tarihi çok uzun yıllara dayanıyor. İlk olarak antik Yunan döneminde keşfedilen damla sakızı daha sonrasında Anadolu’ya yayılıyor ve o günden bugüne bir alışkanlık haline geliyor. Tarihte bilinen ilk sakız üretimi ise 1800’lü yıllarda ladin ağacı reçinesi ile yapılan başarılı deneylerden sonra ortaya çıkıyor. 

Yerel ve geleneksel değerleri sahiplenen Falım sakız ürünleri son teknolojiyle ve hijyenik bir ortamda üretiliyor. Ağaçlardan toplanan doğal kauçuk tesislerde küçük parçalara ayrılarak ılık ve kuru odalarda bekletiliyor. Sonrasında büyük kazanlarda eritilen sakız, zararlı maddelerden ayrıştırılıyor. Eğer şekerli bir sakız isteniyorsa çeşitli aromalar kullanılıyor.

Son olarak çeşitli makinelerle şekil verilen sakızlar paketleniyor. Paketleme esnasında sakızlar manilerin yer aldığı kağıtlara sarılıyor. Sakız kullananlara özel olarak yazılan maniler, gelecekle ilgili eğlenceli öngörü ve tavsiyelerde bulunuyor. Birçok sakız severin merakla beklediği ve markaya adını veren fal niteliğindeki maniler en az sakızlar kadar ilgi görüyor.

Şekersiz Sakız Çeşitleri Nelerdir? 

Herkesin damak tadına uygun ürünler sunmaya çalışan Falım’ın şekersiz ve aromalı sakız çeşitleri bulunuyor. Şeker tüketmeyen ve diyet yapanların tercih ettiği katkısız ve şekersiz sakızlar, içinde şeker olmadan doğal bir şekilde elde ediliyor. Katkı maddesi içermeyen şekersiz sakız çeşitleri diş sağlığının korunmasına da yardımcı oluyor ve dişlerin daha beyaz görünmesini sağlıyor. Markanın şekersiz sakızların yanı sıra farklı beğenilere hitap eden şekerli ve aromalı sakız çeşitleri de bulunuyor. 

Sakız Çiğnemek Ne İşe Yarar? 

Sakız çiğnemenin sağlığa pek çok faydası bulunuyor. Ağız ve çene bölgesindeki kasları çalıştırmasının yanı sıra stresi azaltmak, diş sağlığına destek olmak, sindirimi kolaylaştırmak gibi pek çok yararı sayılabiliyor.

Birçok araştırmayla kaygı ve stres seviyesini düşürdüğü tespit edilen sakız çiğnemenin özellikle sınav, iş görüşmesi gibi heyecanın yükseldiği anlarda önemli bir destek sağladığı biliniyor. Diğer yandan sakız çiğnemek odaklanmaya imkan tanıyor.

Şekersiz sakız ağız içindeki salgıyı arttırarak pH düzeyini uygun bir hâle getiriyor. Bu durum ağızda bakteri oluşumunu ve kötü kokuları engelliyor. 

Sakız çiğnemenin tok hissettirdiği ve kilo vermeye yardımcı olduğu da biliniyor. Şekersiz sakızlar doğal yapıları sebebiyle özellikle yemekten sonra çiğnendiğinde sindirimde kolaylık sağlıyor.

Bunun yanı sıra uçak yolculuklarında sakız çiğneyerek basınç sebebiyle kulak ağrısını dindirebilirsiniz. Falım sakız çiğneyerek hem eğlenebilir hem de sağlınıza katkıda bulunabilirsiniz. 

Sakız Fiyatları Ne Kadar?

Sakızın fiyatı ürünün içeriğine ve boyutuna göre değişkenlik gösteriyor. Sakız kategorisinde dikkat çeken bir çeşitlilik sunan Falım ürün fiyatları da gramaj ve özelliklerine göre değişiyor. Ürün paketinin içindeki sakız sayısı, gramaj ve kalıcılık süresi gibi özellikler fiyat belirlemede etkili oluyor. Falım, sakız severler için pek çok ürün çeşidini uygun fiyata satışa sunuyor. 

Pratik tasarımıyla kolay bir kullanım sağlayan Falım ürünlerini cepte ya da çantada taşıyabilirsiniz. Siz de Falım'ın şekersiz, şekerli ya da aromalı sakız çeşitlerine kolayca ulaşabilir ve güvenle satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Falım

103 ürün var
 1. Ürün Çeşidi
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Kuponlu Ürünler
 5. Miktar A-Z
 6. Tat A-Z
 7. Satıcı A-Z
 8. İndirimli Ürünler
 9. Kelime Filtresi
Başa dön