Felsefe Kaynak ve Başvuru

Felsefe kaynak kitapları kategorisinde bulunan eserler; lise ve üniversite öğrencilerinin derslerine yardımcı olurken bu alanda bilgi birikimini artırmak isteyen bireyler tarafından da ilgi görüyor. Felsefe kaynak kitapları; yüksek lisans ve doktora yapan öğrencilerin tez yazım sürecinde faydalandıkları eserler arasında yer alıyor. İlk çağ filozoflarının çığır açan fikirlerinin yanı sıra modern zaman düşünürlerinin değerlendirmelerinin de yer aldığı felsefe kaynak kitapları, okurların farklı bakış açıları kazanmalarına yardımcı oluyor. Felsefi tartışmalar hakkında fikir yürütme imkanı bulan okurlar, mantıksal analiz yöntemlerini kullanma becerisi kazanıyor. Bireylerin, kendilerini ve içerisinde bulundukları evreni tüm yönleriyle sorgulamalarını kolaylaştıran eserler, okurların daha rasyonalist düşünmelerine katkı sağlıyor. Felsefe kaynak kitapları, felsefe tarihini kapsamlı bir şekilde okurlara sunarken aynı zamanda sosyal problemlere felsefi bir bakış açısıyla bakmanın yollarını da gösteriyor. Okurların ilgisini çeken felsefi meseleler ve tartışmalar hikayeleştirilerek, herkesin anlayabileceği sade bir üslupla sunuluyor. Alanında uzman akademisyen ve araştırmacılar tarafından kaleme alınan felsefe kaynak kitapları, okurların başucu eserleri arasında yerini alıyor. 

Felsefe Kaynak Kitapları Hangi Konuları Ele Alır?

Felsefenin anlamı ve nasıl ortaya çıktığı üzerine detaylı açıklamaların yer aldığı kaynak kitaplarda; felsefenin işlevi filozofların görüşleri çerçevesinde tartışılıyor. İnsanoğlunun; akıllı ve bilinçli bir varlık olarak etrafında bulunan nesnelerin ne olduğunu merak etmesinin ve yaşanan doğa olayları karşısında hayrete düşmesinin bir sonucu olarak, felsefi etkinliğin başladığını savunan eserler, felsefi düşüncenin niteliği hakkında okurları bilinçlendiriyor. Felsefe kaynak kitapları; bireylerin, felsefi konuları ele alırken nasıl bir tutum içerisinde olması gerektiği hakkında pratik ipuçları sunuyor. Felsefi bilginin uygulanabilirliği konusunda, ufuk açıcı görüşlerin sistematik bir şekilde sunulduğu eserlerde, okurlara eleştirel bir bakış açısı kazandırmak amaçlanıyor. Felsefenin tutarlı bir şekilde ilerlemesi gerektiğinin altını çizen felsefe kaynak kitapları, günlük hayatın içinden örneklere yer veriyor. Filozofların yaşam hikayelerinin paylaşıldığı eserler, okurlara ilham oluyor.

Felsefe Kaynak Kitapları Hangi Problemleri İnceler?

Felsefe ve dil ilişkisinin de incelendiği kaynak kitaplar; felsefi düşüncelerin dil ile ifade edildiğini ve dili doğru bir şekilde kullanabilme becerisinin önemli olduğunu ifade ediyor. Felsefe kaynak kitaplarında; düşünme ve dil arasındaki ilişki tartışılıyor ve dilin, zihnin aynası olduğunu savunan filozofların görüşlerine yer veriliyor. Eserlerde; dilin insana soyut bir düşünme gücü ve olayları yorumlama becerisi kazandırdığına ilişkin bilimsel veriler, okurlara sunuluyor. Bilginin oluşumu ve bilgi türleri hakkında açıklamalara yer verilen felsefe kaynak kitaplarında; dinsel ve bilimsel bilginin yanı sıra teknik bilgi ve sanat bilgisinin verileri karşılaştırılıyor. Doğru bilginin imkanı hakkında sorgulamaların yapıldığı eserlerde; bilgi felsefesinin temel problemleri ve tartışmalar okurların istifadesine sunuluyor. Rasyonalizm, kritisizm, pozitivizm, pragmatizm, analitik felsefe ve fenomenoloji gibi felsefi akımların incelendiği felsefe kaynak kitapları; çeşitli savları ve filozoflar tarafından ileri sürülen kanıtları karşılaştırmalı bir şekilde ele alıyor.

Felsefe Kaynak Kitapları Ne Hakkındadır?

Eserlerde, metafizik ve ontoloji kavramları incelenerek, varlığın ne olduğu meselesi tüm yönleri ile tartışılıyor. Varlık üzerine felsefi sorgulamaların yapıldığı kaynak kitaplar, bu konudaki çağdaş yaklaşımları da açıklamalarıyla birlikte okurlara sunuyor. Evrensel ahlak yasasının varlığı üzerine soruların sorulduğu felsefe kaynak kitaplarında; iyi ve kötü kavramlarının ne olduğu hakkında tartışmalı fikirlere yer veriliyor. Uygulamalı etik konusunun ayrıntılı olarak ele alındığı eserlerde; çevre problemlerinden hayvan haklarına kadar toplum nezdinde oldukça önemli olan meseleler hakkında felsefecilerin yaklaşımları inceleniyor. Bireylerin temel haklarının ne olduğuna ilişkin soruların cevaplandırılmaya çalışıldığı felsefe kaynak kitaplarında; devletin ortaya çıkışı ve ideal düzenin ne olduğu da etraflıca irdeleniyor.

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Felsefe Kaynak Kitapları

1805 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 1805 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033031/9943/1515554