Flormar markası, ilk olarak 1950 yılında İtalya’nın Milano kentinde bir Türk tarafından kurulan kozmetik firması. 2012 yılından itibaren Rocher Group çatısı altında kozmetik sektöründe gelişerek büyümeye devam ediyor. Merkezi ise İstanbul’da bulunuyor. Flormar, uzun yıllardır birçok farklı güzellik ürünleri ile kozmetik sektöründe ilk sıralarda geliyor. İlk etapta bir oje markası olarak pazara giriş yapan Flormar, ilk yerli oje üretici olması ile biliniyor. Flormar’ın, zamanla ürün skalasını genişleterek en çok tercih edilen markalardan biri haline gelmeyi başardığını görüyoruz. Flormar markası; yüz makyajı, göz makyajı, dudak makyajı, cilt bakımı ve tırnak ürünleri kategorilerinde binlerce ürün çeşidi bulunuyor. Aynı zamanda, flormar markalı makyaj aksesuarları, vücut kremleri ve parfüm satışları da bulunuyor. Flormar yüz makyajı kategorisinde; allık, pudra, fondöten, bb krem, kapatıcı, makyaj bazı, cc krem, bronzer, aydınlatıcı, highliter ve kontür gibi ürünler bulunuyor. Göz makyajı kategorisinde; göz farı, eyeliner, dipliner, maskara, göz kalemi, göz makyajı bazı ve kaş maskarası gibi ürünler mevcut. Cilt bakımı kategorisi ise; göz ve yüz makyajı temizleyiciler, el ve vücut kremleri, nemlendiriciler, yüz maskesi, vücut jelleri ve losyonları içeriyor. Bunun dışında Flormar özellikle çok geniş renk yelpazesi ile yüzlerce oje seçeneği sunuyor. Oje kurutucular, oje temizleyici ve tırnak bakım ürünleri de en çok tercih edilen markalardan biri. Dudak makyajı kategorisinde de birçok ürün seçeneği bulunuyor. Flormar tüketiciye; dudak balmı, dudak parlatıcısı, dudak kalemi, dudak bazı ve birçok renk seçeneği ile rujlar sunuyor. Birçok ürününde olduğu gibi flormar ruj çeşitleri geniş renk yelpazesi ve dokusu ile  en çok satan makyaj ürünlerinden biri. Flormar ruj çeşitleri; rengine ve yapısına göre değişiyor. Bunlar; kalem, likit, klasik ruj, lipstick, dudak balmı, dudak kalemi, mat ve parlatıcı olmak üzere farklı formlarda satışa sunuluyor.

Flormar Ruj Renkleri

Flormar ruj seçenekleri farklı renkleri ve çeşitleri ile en çok tercih edilen ürünlerden. Flormar ruj renkleri; mat, ışıltılı, metalik, parlak, saten, simli ve yarı mat görünüm gibi çeşitlere sahip. Aynı zamanda, orta ve yüksek kapatıcılık özellikleri bulunuyor. Bunun yanı sıra, transparan parlatıcıları da nemlendirme ya da mat bir rengi parlaklaştırma amacıyla kullanılıyor. Birçok renk çeşidinin yanı sıra; kalıcı, kremsi, nemlendirici ve uzun süre kalıcılığa sahip rujlar da mevcut. Flormar ruj renkleri arasında; bakır, bej, bordo, fuşya, gold, kahverengi, kırmızı, kiremit, mor, nude, pembe, pembe - nude, şeftali ve turuncu tonları bulunuyor. Günümüz trendleri arasında yer alan renklerden olan nude ve bej tonları flormar favori rujları arasında sayılabilir. Bazı ürünlerinde farklı renk tonlarından oluşan ruj setleri de bulunuyor. Flormar ruj seti seçeneği birden fazla renk tonunu daha avantajlı fiyata alma imkanı da sağlıyor. Ruj renkleri ve tonları farklı numaralarla isimlendiriliyor. en çok tercih edilen flormar rujları arasında ise; Flormar Extreme Matte Lipstick, Flormar Kiss Me More Lip Tattoo, Flormar Silk Matte Liquid Lipstick, Flormar Deluxe Cashmere Lipstick ve Pretty by Flormar serisindeki ruj seçenekleri bulunuyor. 

Flormar Ruj Çeşitleri

Flormar, ruj kategorisinde geniş ürün yelpazesine sahip. Flormar ruj çeşitleri; mat, ışıltılı, parlak, simli, saten ve metalik olarak kategorilere ayrılıyor. İkinci olarak rujun yapısal farklılığı olarak; dudak kalemi, dudak balmı ve lipstick olmak üzere farklı formları bulunuyor. Makyaj yapılırken öncelikle günün hangi saatinde kullanılacağına dikkat etmek ve buna göre makyaj ürünü seçmek gerekiyor. Buna göre flormar ruj çeşitlerini inceleyecek olursak;

 • Flormar Mat ve Yarı Mat Ruj

Flormar mat ruj ve yarı mat ruj çeşitleri günümüzde çok en trend seçeneklerden. En çok günlük makyajda tercih ediliyor. Doğal görünüme önem veren kişiler tarafından severek kullanılan mat rujlar, akşam davetlerinde ve gece şıklığında da tercih edilebilir. Mat ruj seçeneklerinden bazıları; Lip Stain, Color Master, Lightweight Lip Powder, Kiss Me More, Silk Matte Liquid Lipstick X ve Love N Color Lipstick olarak sayılabilir.

 • Flormar Işıltılı, Parlak ve Metalik Ruj

Flormar parlak, ışıltılı ve metalik tonlardaki rujları ile de çok tercih ediliyor. Daha çok teenage ve gençler tarafından tercih edilen bu tonlar dudak balmı ve likit formlarda daha sık görülüyor. Genel olarak, gece makyajında tercih edilen parıltılı ve ışıltılı tonlar makyajın en son ve en önemli tamamlayıcı oluyor. Metalik tonlar ise, daha çok avangard tarzı tamamlamayı sağlıyor.

 • Flormar Likit Ruj

Flormar likit rujlar, klasik rujlara göre daha çok kullanım sağlamasıyla tercih ediliyor. Fırçalı sürme kolaylığı, birden fazla rengi karıştırabilmeye de olanak sağlıyor. Aynı zamanda fırçalı olduğu için kilitli kapak sayesinde makyaj çantasında, çanta ceplerinde kolaylıkla taşınabiliyor.

 • Flormar Kalem Ruj

Flormar kalem ruj çeşitleri, yapısı gereği kolay tutuş sağladığı için sürerken kolaylık sağlıyor. Özellikle ince dudaklara sahipseniz, kalem rujlar ile dudak şekillendirmede oldukça güzel bir görünüm elde ediliyor. Color Up Lip Crayon ve Flormar Oversize Pencil Lipstick Flormar kalem rujlarından bazıları.

 • Flormar Kalıcı Ruj

Rujda gün boyu kalıcılık ön planda olan kişiler için Flormar kalıcı ruj seçenekleri iyi bir tercih olacaktır. Özellikle, Flormar Kiss Me Matte Tattoo serisindeki kalıcı rujlar geniş renk skalası ile de tercih sebebi oluyor. Kalıcı ve hiçbir şekilde bulaşmayan yapısıyla sürekli ruj tazeleme ihtiyacının önüne geçmiş oluyor. Aynı zamanda, kremsi yapısı ile dudakları hem nemlendiriyor hem de kuruma hissi yaratmıyor. Flormar kalıcı ruj serisi için yapılan laboratuar testlerinde de, %95 oranında uygulamadan sonra bulaşma olmadığı belirtilmiştir.

 • Flormar Dudak Balmı

Flormar dudak nemlendirici veya dudak renklendirici arasında Flormar dudak balmı seçeneği de bulunuyor. Özellikle meyve aroması ile gün içinde sık sık kullanıma uygun. Aroma ve renk tonları; pamuk şekerli, karadutlu, çilekli, karpuzlu ve elmalı çeşitleri mevcut. Dudak balmlarında bulunan nemlendiriciler ve Uv koruması sağlayan içeriği ile küçük çocuklar ve gençler tarafından da kullanıma uygun. Flormar’ın çok sevilen bir diğer dudak balmı ise Care4Lips serisi. Bu seri, 6 farklı tasarım rengi ile satışa sunuluyor ancak dudağa renk vermiyor. Yuvarlak yapısı ile nemlendirici ve koruyucu olarak kolayca uygulanabiliyor. Ayrıca bu tasarımı ile de çok sevilen ürünlerden. Aroma çeşitleri ise; mandalinalı, çilekli, karpuzlu, elmalı, meyveli ve karamelli olmak üzere 6 seçenekten oluşuyor. 

Flormar Ruj Bazı

Makyaj yaparken, temiz ve nemlendirilmiş bir cilt ile başlamak başarılı bir makyaj için çok önemli. Bu önemli noktadan sonra ise makyaja başlarken her bölge için ayrı baz kullanmak da kaliteli ve canlı bir görünüm ortaya çıkmasını sağlıyor. Aynı zamanda, yapılan makyajın uzun süre kalıcı olması açısından da makyaj bazı kullanmak gerekiyor. Flormar ruj bazı çeşitleriyle, uygulanan rujların daha kalıcı olmasını sağlıyor. Aynı zamanda, kullanılan ruj rengini daha canlı göstermek için de baz kullanmak en iyi yöntemlerden biri. Flormar ruj bazı çeşitleri ise şöyle; Fixed Lip Primer, Grow More Illuminator Bronze, Grow More İlluminator Moonlight ve Lip Primer. Flormar ruj bazı çeşitleri, likit ve kalem olarak değişiyor.

Flormar Ruj Fırçası

Krem ve likit yapıdaki rujları uygularken tamamlayıcı bir aksesuar olan dudak fırçası kullanmak iyi bir yöntem. Flormar ruj fırçası ile, dudak hatlarını belirginleştirebilir ve boşlukları doldurabilirsiniz. Dudaklarınızı renklendirerek şekil vermek de yine dudak fırçası ile mümkün. Aynı zamanda, iki farklı rengi fırça ile uygulayarak yeni bir ton elde etmek de dudak fırçası kullanmanın avantajlarından biri.

Cilt Tonuna Göre Ruj Seçimi 

Genel olarak makyaj tonlarını seçerken, ilk olarak uygulama yapılacak cilt tonuna uygun olanı seçmek önemli. Her rengin farklı tonları bulunuyor. Bu tonlar arasında mutlaka herkesin cilt tonuna uyan bir renk var. Doğru renk ruj ile canlı ve parlak bir görünüme kavuşmak mümkün. Buna göre cilt tonuna uygun ruj seçimi ile ilgili şunlara dikkat edilmeli:

 • Öncelikle cilt alt tonunu bilmek gerekiyor. Cilt alt tonu; soğuk, sıcak ve nötr olmak üzere 3’e ayrılıyor. Bunu bilerek doğru tonu seçmek kolaylaşıyor.
 • Soğuk cilt alt tonuna sahipseniz, pembe ve mor içeren pastel renkler tercih edilebilir. Aynı zamanda, doğru kırmızı ruju bulmak için bu tona sahip kişiler vişne çürüğü gibi içerisinde soğuk mavi rengi barındıran tonları tercih edebilirler.
 • Sıcak cilt alt tonuna sahipseniz, şeftali ve turuncu tonları çok uygun bir seçim olacaktır. Kahverengi ve nude tonları gibi sıcak renkler de tercih edilebilir.
 • Nötr cilt alt tonuna sahip kişiler ise, genel olarak her tonu taşıyabilirler. Tabiki bu durum kişilerin beğeni ve tercihlerine göre değişiklik gösteriyor.

 

Ruj Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ruj, iyi bir makyajı tamamlamak için son adım. Bu nedenle kusursuz bir görünüm elde etmek ve canlı bir cilde sahip olmak için, doğru ürünleri seçmek gerekiyor. Cildinizle uyumlu rengi seçmek ilk öncelik olarak söylenebilir. Peki sonrasında ruj kullanırken nelere dikkat edilmeli? Bu konuyu şöyle detaylandırabiliriz:

 • Rujunuzun uzun süre kalıcı olması için transparan pudra ile destekleyebilirsiniz. Ruju üç kez ince katlar halinde uygulayıp, aralara da transparan pudra uygulamak kalıcı ruj etkisi yaratıyor.
 • Ruju uyguladıktan sonra, dişlere ve dudaklara bulaşmasını engellemek için bir yöntem bulunuyor. Bunun için, ruju sürdükten sonra işaret parmağını dudakların ortasından bir kez geçirmek fazla ruju alarak bulaşmayı önlüyor.
 • Makyaja başlamadan önce dudakları nemlendirmek kurumanın ve ruju sürdükten sonra çatlak görünümün oluşmasını engelliyor.
 • Dudakların üzerindeki kavisli bölgeye aydınlatıcı uygulamak, dudağın daha kalkık ve büyük görünmesini sağlıyor.
 • Dudak kalemi ile ruj tonlarında bir çerçeve uygulamak da aynı etkiyi yaratacak ve rujun daha kalıcı olmasını sağlayacaktır.
 • Doğal görüntüye yakın bir renk tonuna ulaşmak için, dudak kırmızılığına yakın bir renk uygulamak yeterli.
 • Ruj tonu seçerken, ten rengi kadar saç ve göz rengiyle uyum sağlamaya da dikkat edilmeli.

 

Makyaj Temizleme Önerileri

Sağlıklı bir cilde sahip olmak için cilt bakımına dikkat etmek çok önemli. Cilt bakımını günlük rutin haline getirmek, sabah ve akşam olmak üzere uygulamak canlı bir görünüm elde etmeyi sağlayacaktır. Ciltte makyaj olsun olmasın günlük temizliği yapmak gerekiyor. Makyaj varsa biraz daha detaylandırarak, makyaj kalıntılarından tamamen cildi arındırmak gerekiyor. Bunun için makyaj temizleme önerileri ise şöyle;

 • Makyaj temizliğine öncelikle gözlerden başlamak gerekiyor. Göz makyajında maskara ve eyeliner gibi koyu tonlu ürünler kullanıldığı için güçlü bir temizleme ürünü kullanmak gerekiyor. Ancak bunu yaparken de güçlü olduğu kadar göze ve göz çevresine karşı hassas içerikli bir temizleyici seçmek oldukça önemli.
 • İkinci adımda ise, cilt temizliği geliyor. Cildin kendi doğal dengesini bozmamak için, yağlı his bırakmayan ve cildin nemini kaybettirmeyen ürünler kullanmak gerekiyor.
 • Üçüncü adım olarak, tonik kullanarak ciltte kalmış olabilecek makyaj kalıntılarını temizleyebilirsiniz.
 • Kullanılan makyaj temizleme ürünleri, cilt tipine uygun seçilmeli. Bu cilt tipleri; yağlı, kuru ve karma olarak ayrılıyor. Doğru ürünü seçerek cildi yormadan temizleyebilirsiniz.
 • Göz, dudak ve cilt için ayrı temizleme ürünleri kullanarak da etkili bir sonuç elde edebilirsiniz.
 • Cildin pH’ına uygun ürünler seçilmeli.
 • Cildin tamamen temizlendiğinden emin olduktan sonra, yine cilt tipi ile uyumlu bir nemlendirici kullanılmalı. Bu işlemin genellikle uyku öncesi yapılması öneriliyor.

 

Makyaj Malzemelerini Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle makyaj malzemelerinin, cilt bakım ürünlerinin ve makyaj yardımcı aksesuarlarının kişiye özel olduğu unutulmamalıdır. Buna dikkat etmek, bulaşıcı virüs bakterilerden korunmak için oldukça önemli. Bu noktada makyaj malzemelerini kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekilde sıralanabilir:

 • Makyaj malzemelerini doğru sıra ile kullanmak, ürünlerin kirlenmemesi için önemli.
 • Makyaj malzemelerinin ambalajındaki son kullanma tarihine dikkat etmek gerekiyor.
 • Allık fırçası, ruj fırçası, rimel fırçası, kaş fırçası gibi kıllı yapıya sahip makyaj aksesuarlarını belirli aralıklarla ılık su ile temizlemek, hijyen açısından oldukça önemli.
 • Pudra ve fondöten süngerlerinin de sık sık değiştirilmesi önerilenler arasında.
 • Pudra, allık ve fondöten fırçalarını haftada bir kez sıcak su içerisinde bekleterek temizlemek de bakteri üremesini engelliyor.

 

Flormar Markası Hakkında

Flormar ismi, kurucusunun kızlarının ismi olan Floridita ve Maria’nın birleşiminden oluşuyor. Flormar, uzun yıllardır kozmetik sektöründe hizmet veren köklü bir marka. Aynı zamanda, kullanıcı memnuniyeti üst düzeyde olan ve kendini yıllar içerisinde oldukça geliştiren bir kozmetik üreticisi. Birçok tüketicinin kozmetik ürünleri tercih ederken aklındaki soru, ürünler hayvanlar üzerinde test ediliyor mu oluyor. Bu konuyla ilgili Flormar çok hassas davranıyor. Aynı zamanda, belge ve raporlarıyla da flormar ürünlerinin hayvanlar üzerinde test edilmediğine dair şeffaf bir tavır sergiliyor. Ayrıca, Flormar markası kendisi üretmeyip üretim için anlaşmalı olduğu diğer işbirlikçilerine karşı da bu konuda aynı hassasiyeti gösteriyor. Flormar; 100’den fazla ülkede, 600’den fazla satış noktası ve binlerce ürün çeşidi ile hizmet vermeye ve büyümeye devam ediyor. 

Flormar Ruj Yorumları

Flormar markasının birçok kozmetik ürünü bulunuyor. Özellikle online alışverişlerde maskara, fondöten, pudra ve ruj gibi ürünlerin neye göre seçilmesi gerektiğini daha önce deneyimlemiş kişilerin yorumlarını inceleyerek almak büyük kolaylık sağlıyor. Örneğin, flormar ruj kullananlar, hangi cilt tonuna sahip olduklarını ve flormar rujunda hangi numarayı kullandıkları gibi bilgileri yorumlarında belirttiklerinde, diğer kişilere fikir vermiş oluyor. Hepsiburada.com’da flormar ruj yorumlarını inceleyerek hangi ürünü seçeceğinize karar verebilirsiniz. 

Flormar Ruj Fiyatları

Flormar ürünlerinde fiyat değişikliği; ürünlerin içeriğine, boyutuna, rengine ve formu gibi etkenlere göre şekilleniyor. Flormar ruj fiyatları da; aynı şekilde lipstick, balm, kalem, mat veya parlatıcı gibi formlarına ve boyutlarına göre değişiyor. Flormar ürünlerini ve fiyatlarını, Hepsiburada.com’da inceleyebilir, karşılaştırabilir ve özelliklerini öğrenebilirsiniz. Farklı markalar ile fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Aynı zamanda, Hepsiburada’nın sunduğu birbirinden farklı online alışveriş avantajlarından faydalanabilirsiniz. Bu avantajlar arasında; hızlı kargo, aynı gün teslim, geniş ödeme seçenekleri, alışveriş sonrası müşteri hizmetleri desteği ve dönemsel kampanyalar bulunuyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Flormar Ruj

672 ürün listeleniyor
Golden Rose
Flormar
Dior
Pastel
Avon
Pierre Cardin
Note
L'Oréal Paris
faberlic
Shiseido
KikoMilano
Farmasi
Peripera
Inglot
Maybelline New York
Max Factor
Beaulis
Nars
Cecile
Kryolan
Apricot Nectar
Kırmızı
Pembe
Nude
Shy
Kahverengi
Mor
Altın
Bordo
Renkli
Şeffaf
Açık Pembe
Turuncu
Koyu Pembe
Gül Kurusu
Açık Kahve
Snow
Fuşya
Kızıl
Metalik Pembe
Lipstick
Likit
Asansörlü
Stick
Kalem
Kalıcı Dudak Boyası
Krem
Hepsiburada Limiti
Parlak
Mat
Dolgunlaştırıcı
Kalıcı
Organik
Metalik
Nemlendirici
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Ürün Rengi
Toplam 39 / 672 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?