GNC

General Nutrition Center'ın kısaltması olan GNC adı ile tanınan Amerikan şirketi; sporcu beslenmesi, vitamin, takviye, mineral, diyet ve enerji ürünleri ile global ölçekte faaliyet gösteren markalar arasında yer alıyor. 1935 yılında David Shakarian tarafından şehir merkezinde küçük bir sağlık deposu olarak kurulan Lackzoom markası, ilk gününde 35 dolar ciro yaptı. Shakarian ilk mağazasını açtıktan tam altı ay sonra başka bir mağaza daha açarak işlerini büyütme kararı aldı. Bir yıl sonra Ohio Nehri'nin taşması sonucu mağazaları talihsiz bir şekilde zarar gören genç adam yılmadı ve 1941 yılında tam beş tane mağaza açarak yola yeniden koyuldu. 1960'lı yıllara gelindiğinde ise sağlıklı gıda tüketm çılgınlığını fırsat bilen Shakarian, bu sefer ilk defa Pittsburg dışında bir mağaza açarak marka adını GNC olarak değiştirdi. 

1984 yılındaki ölümüne kadar zincir mağazayı yöneten ve sağlıklı gıda ve vitamin alanında başarılı işlere imza atan Shakarian'ın ölümünden sonra ailesi, markayı satmaya karar verdi. Bu süreçte CEO'su değişen ve birkaç kez arka arkaya el değiştiren marka, 2007 yılında Ontario şirketi tarafından satın alınarak 2011 yılında halka açıldı. Mağazalarında hem kendi üretimi olan ürünlere hem de diğer ünlü markalara yer veren şirket; vücut geliştirme, besin takviyesi, doğal ilaçlar, vitaminler, sağlık ve güzellik ürünleri gibi geniş bir skalada ürün sunuyor. Ayrıca, mağazalarda sağlık kitapları ve dergiler de satılıyor. Amerika genelinde 1100 adet mağazası bulunan GNC, dünya genelinde ise 49 ülkede 6 binden fazla mağazası ile tüketicilerini sağlıklı gıda ürünleri ile buluşturuyor. GNC Live Well adı altındaki konsept mağazalar ise Brisbane, Sydney ve Melbourne gibi şehirlerde ayrıcalıklı müşteri deneyimi isteyenler için hizmet veriyor. Üstün özellikli ve yan etkisi bulunmayan içeriklerden oluşan özel formüle sahip ürünleri ile kullanıcıların daha sağlıklı yaşamasını hedef alan GNC, performans ürünlerinde de müşterileri için en iyisini hedefliyor. 

Potein bazlı fitness ürünleri arasında Whey ile Casein içecekleri ve tabletleri bulunuyor. Ayrıca protein barlarla spor ve antrenman öncesinde gereken besin takviyesi, hızlı bir şekilde alınabiliyor. Kas artırıcı ürünler içinde performans sağlayan özel formüllerle takviye edilmiş kapsül ve tabletler bulunuyor. Karnitin, glutamin ve monohidrat bazlı ürünler günde iki doz hâlinde alınarak egzersizlerle birlikte vücudun daha kaslı bir forma kavuşmasına yardım ediyor. 

Doğal bitki bazlı vitamin ve mineraller arasında vücudun günlük vitamin ihtiyaçlarını karşılamaya yarayan önemli takviyeler yer alıyor. Kalsiyum, demir, çinko, selenyum, B, C, D gibi vitaminlerden zengin olarak hazırlanmış formüller, gün boyu zinde ve enerjik bir yaşam vadediyor. Düzenli beslenme ile besin takviyesi şeklinde alınması gereken bu vitaminler, genel performansı da olumlu yönde etkiliyor. Ürün gamında zayıflama takviyelerine de yer veren marka, zayıflamak ve form tutmak isteyenler için özel olarak ürettiği takviyeleri sunuyor. Kafein, yeşil çay, turunç ekstresi ve kırmızı biber özleri, zayıflamayı ve kalori kaybını kolaylaştırıyor; spor sırasında daha fazla yağ yakımı sağlıyor. 

Eklem sağlığında önemli bir yeri olan mineraller ise kalsiyum, çinko, bor, bakır ve vitamin D gibi maddelerden oluşuyor ve daha sağlıklı kas hareketleri ve kemik gelişimi için kullanıcılar tarafından takviye olarak kullanılabiliyor. Vücudu temizleme ve detoks işlevi gören ürün serileri, toksik maddelerin vücuttan uzaklaştırılması ve daha güçlü bir bağışıklık sistemi için vazgeçilmez ürünler olarak adlandırılıyor. Sağlıklı yaşam ve beslenme üzerine her türlü ihtiyaca cevap veren ürün yelpazesini her geçen gün geliştiren marka, dünya genelinde mağaza sayısını artırmaya devam ediyor. 

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

GNC

49 ürün var
  1. Ürün Çeşidi A-Z
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Değerlendirme Puanı
  4. Fırsat Ürünleri
  5. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
Başa dön