Gönye Kesme Makineleri

Alüminyum ve ahşap gibi malzemelerin düz kesim yerine açı verilerek kesilmesini sağlayan gönye kesme makineleri pek çok sektörde yoğun şekilde kullanılıyor. Kızaklı, kızaksız, manuel gibi pek çok farklı çeşidi bulunan gönye kesme makineleri arasından tercih yaparken, ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurabilir; ürünün teknik özelliklerini inceleyerek sizin için en doğru ürünü satın alabilirsiniz.

Gönye Kesme Çeşitleri

Gönye kesme makinesi çeşitleri arasında bulunan daire testere makinesi; masif panel, kontratabla, yonga levha, kontraplak ve lif levha gibi yüzeyi düzeltilen yapay levhaların kalınlıklarını, boylarını ve genişliklerini istenen açıda ya da boyda kesme, kiriş alma ve tablasını ölçülendirme gibi işlemlerde kullanılıyor. Bu yönüyle bir ağaç işleme makinesi olarak geçiyor. Gönye kesme makinesi çeşitlerinden bir diğeri olan el daire testere makinesi, yerinde montaj yapılmasını gerektiren durumlar için kesme işlemini pratik bir şekilde halleden ve elde taşınabilen bir seçenek oluyor. Takılmış olan testere çapıyla büyüklüğü de anlaşılıyor. El daire testere makinesi tek faza sahip makineler arasında yer alıyor.

Baş ve boy makinesi ise ahşap ürünlerin boylarını düz ya da açılı bir şekilde kesmek için kullanılıyor. Küçük tipte bir daire kesme makinesi olan baş ve boy makinesi, genişliği ile kalınlığı çıkartılan iş parçalarının eşit bir şekilde kesilebilmesini sağlıyor. Küçük bir makine olduğu için az yer kaplıyor, kolayca taşınabiliyor ve her yerde rahatça kullanılabiliyor. Bu makineler, daire testere makinelerinde kullanılan testerelerin kullanımına uygun oluyor.

Gönye Kesme Makinesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gönye kesme makinesi seçerken ihtiyaçlarınızı doğru belirlemeniz gerekiyor. Eğer bahçenizde ağaç dallarını kesecekseniz ya da yakılacak odun temin edecekseniz 30’luk silindiri bulunan, 1.8 Kw’lık ve 4 kg ağırlığa sahip bir gönye kesme makinesi sizin için ideal olabilir. Buna karşılık laminant yüzeyler üstünde işlem yapmak istenildiği durumlarda 260’lık silindiri bulunan, 90 derecelik eğim yapabilen, 1650 watt güce sahip ve 13 kg ağırlığında bir gönye kesme makinesi tercih edebilirsiniz. Bu detaylara dikkat ettikten sonra seçeceğiniz makinenin markasına, modeline ve fiyatına, kriterlerinize uyacak şekilde karar verebilirsiniz.

Bazı gönye kesme makinesi modelleri, yalnızca çapraz ya da düz kesim yapabilmek üzere tasarlanıyor. Bu makineleri tercih edip odun ya da benzeri bir ürünü kesmek istediğinizde makine ağır bir şekilde hasar görebiliyor. Dolayısıyla bu tip gönye kesme makineleri profesyonel kullanımlar için yeterli olmuyor.

Gönye Kesme Makinesi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gönye kesme makinesini satın aldıktan sonra uzun ömürlü bir şekilde kullanabilmek için bazı detaylara dikkat etmek gerekiyor. Bu detaylardan bir tanesi de makinenin düzenli bakımı oluyor. Gönye kesme makinenizin üstünde meydana gelen atıkları çok yumuşak uçlu bir fırça yardımı ile mutlaka temizlemeniz gerekiyor. Fakat güvenliğiniz için temizlik işlemi sırasında motorun kapalı konumda olduğundan da emin olmalısınız. Makine motorunun üstünde toz birikmesi, makinenin çok fazla ısınmasına sebep olabiliyor. Bu durum da makinenin kısa sürede motor arızası vermesi anlamına geliyor. Dolayısıyla gönye kesme makinenizin motorunda toz birikmesine kesinlikle izin vermemeniz önem taşıyor.

Bunların yanı sıra gönye kesme makinesi çalışır durumdayken içindeki dönen tüm parçalara otomatik bir şekilde ve gerektiği kadar yağ aktarılıyor. Bu yüzden kesinlikle makineye ekstra yağ sürülmemesi gerekiyor. Aynı zamanda tüm kullanıcıların, güvenliklerini tehlikeye atmamak adına kesim testeresine çok fazla yaklaşmaması ve gerekli koruyucu ekipmanları kullanması gerekiyor. Hepsiburada.com avantajlarıyla gönye kesme makineleri arasından ihtiyacınıza en uygun modeli seçerek çözümleri kendiniz yaratabilirsiniz. 


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Gönye Kesme Makineleri

160 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Bosch Gönye Kesme Makineleri
  2. Einhell Gönye Kesme Makineleri
  3. Makita Gönye Kesme Makineleri
  4. CatPower Gönye Kesme Makineleri
  5. Özçelik Gönye Kesme Makineleri
  6. Dewalt Gönye Kesme Makineleri
  7. Femi Gönye Kesme Makineleri
  8. Hitachi Gönye Kesme Makineleri
  9. KLPRO Gönye Kesme Makineleri
  10. Max Extra Gönye Kesme Makineleri
  11. Atech Gönye Kesme Makineleri
  12. Evolution Gönye Kesme Makineleri
  13. Proter Gönye Kesme Makineleri
  14. RTRMAX Gönye Kesme Makineleri
  15. Metabo Gönye Kesme Makineleri
  16. Stanley Gönye Kesme Makineleri
  17. Stayer Gönye Kesme Makineleri
  18. Ankara Orman Ürünleri Gönye Kesme Makineleri
  19. Attlas Gönye Kesme Makineleri
  20. Ryobi Gönye Kesme Makineleri
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003081/13003110/13003112
Başa dön