Ahşap / Metal Kesme

Ahşap Metal Kesme

Ahşap metal kesme hassas özelliklere sahip olan kesimler yapılmasını sağlar. Çeşitli araçların kullanım koşullarına uygun olacak şekilde tasarımları yapılır. Ahşap metal kesme araçlarının kullanımı sırasında kapasitesine uygun olarak çalıştırılmasına özen gösterilir. Kapasitelerine özelliklerine ve büyüklüklerine göre piyasada ahşap kesim makineleri bulunur. Ahşap kesme makinelerinin fiyatları da buna göre belirlenir. Ahşap kesim makinelerinin ebatları farklılık gösterebilmektedir. Buradaki en önemli konu kesilecek maddenin büyüklüğüdür.

Ahşap Metal Kesme Niçin Kullanılır?

Ahşap kesici makineleri hammaddenin çeşitli teknikler kullanılarak endüstriyel ürün haline getirilmesi ve insan ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dönüştürülmesine kadar geçen süreçte kullanılan teknolojik makinalardır. İstenilen biçim ve şekilde kesmeye yarayan bu makineler uzun zamandan beri çeşitli sektörlerde kullanılmaktadır. Ahşap kesim makineleri bünyesindeki lazer sayesinde tüm kesimleri doğru yaparak mükemmel düzeyde sonuç sağlar. Ahşap kesim makinelerinin gücü ve tipi ile kestikleri malzemelerin kalınlıkları orantılı olarak değişmektedir. Örneğin sert bir malzemeyi 1 santimden fazla kesemeyebilir yumuşak bir malzemeyi 4-5 santime kadar kesebilir.

Ahşap Metal Kesme ve Özellikleri Nelerdir?

Yatar daire testere makinası sürekli akım girişi öncelikli olarak 1500 W şeklinde belirlenmiştir. Fren sistemine sahip olması dikkat çekici özellikleri arasındadır. Yatar daire testere makinası için elmas testere, anahtarlar, itme çubuğu ve açılı kesim aparatı vardır. 255 mm / 260 mm arasında değişiklik gösteren bir yapıya sahiptir.

Ahşap Metal Kesme Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Profesyonel tezgâh tip testere fiziki ve işlevsel özellikleri içinde testere bıçağının kapasitesine bakılarak temin edilir. Maksimumum güç aralığı olarak 2050 W olarak belirlenmiştir. Rölanti devri ise 4250 dakika limittir. Kademesiz yükseklik ayarı için sınırlama kapasitesi 0-80 mm olarak ön plana çıkmıştır. Çalışma masası ebatları yükseklik olarak 870 mm başta olmak üzere boyutu ise 580 x 555’ tir. Tezgâh tipi testere makinaları için emme bağlantı çapı ise 36 mm olarak üretimli yapılmıştır.

Ahşap Metal Kesme Testeresi

Metal kesme testeresi ölçü ve ebatlarına uygun olarak kullanımı yapılır. Kesilen parçaların tam olarak çizilmesi için farklı yükseklik ölçülerine sahip olmaları gerekir. Montaj aletlerinin özellikleri bir bütün halinde kullanılır. 

Tezgâh testere ürün özellikleri için kullanım koşulları detaylı olarak araştırılır. Entegre için taşıma tutamaklarının olması tezgâh testere için önemlidir. Maksimum düzeyde kesme limiti ve kapasitesi uygun olarak ürün detayları mevcuttur. Tezgâh testleri eğimli parçalarının kesilmesi ile birlikte zıvana ve dişlerin kesilmesinden sonra boşaltılması gibi işlemli kullanılan iş aracıdır. Tezgâh üstü testereler düz bir tezgâha sahip olan ve alt kısmında kesme bıçağı bulunan makine türüdür.

Tezgâh testere için yüksek performans kullanılması için rutin aralıklarla bakımları yapılır. Ek olarak kesme performansının enine ve boyuna uzantıları vardır. Tezgâh tipi testereler için farklı itme çubukları kullanılır. Eğim ayarının yapılabilmesi ve ağırlığının kontrol edilmesi sağlanır.

Düzgün kesimler için geliştirilmiş tezgâh testerelerin paralel kılavuz ve gönye kesimler için çapraz tutucusu mevcuttur. Çalışma alanını temiz tutmak adına talaş çıkarıcı özelliği ile testere bıçağı kapağı vardır. Ahşap ve benzer malzemelerin üzerinde çalışmasını sağlayan güçlü bir cihazdır. Üzerindeki testere bıçağının yüksekliği ve eğim hızı sayesinde kolay bir şekilde ayarlanabilmektedir.

Aynı zamanda hassas kesimler için çift kelepçeli sağlam paralel tutucu ile ve iki dayanıklı yüksekliğe sahiptir kablo kullanılmadığı zamanlarda entegre kablo olan tutucu güvenilir ve rahat bir şekilde saklanabilmektedir. Yüksek kaliteli karbür uçlu hassas testere bıçağı sayesinde mükemmel ve temiz bir kesime olanak sağlar. Özellikle temin edilen tutucu sayesinde iş güvenliği çok önem arz eder. Güçlü ve az bakım gerektiren diksiyon motoru vardır. Aynı zamanda mobil kullanım içinde oldukça kullanışlıdır. Sınıfının en iyisi gelişmiş güvenlik ve kesme kapasitesi sayesinde çok rahat ve güçlü motoru ile tüketiciler tercih etmektedirler

305 mm elmas testereli metal kesme makinası güvenli bir çalışma koşulunu sağlayabilmesi için üst düzeyde kıvılcımsız bir özelliğe sahiptir. Kullanımının kolay ve pratik olmasının yanı sıra hassas gönyeli kesimler için çeşitli açılardan ayarlanabilir özelliğe sahiptir.

Başlangıcı için düşük devirli bir özellik ile kullanılır. Sağlam ve kaliteli dayanaklarla ön plana çıkan nitelikleri vardır. Dayanıklı malzemeden üretilmiş olması sebebiyle uzun vadeli kullanımları söz komsudur.

Gönye kesme makinası 1800 W pratik ve hızlı kesimler için oldukça önemli bir yere sahiptir. Çok amaçlı olarak kullanılabilen niteliklere sahip olduğu için çeşitli uygulamalar için tercih edilir. Çift yalıtımlı olmalarının yanı sıra fren sistemi ile de çalışması önemli bir detaydır. Gönye kesme makineleri farklı ve açı ve eğimlerle ya da düz metal ahşap ya da plastik gibi materyalleri kesmemizi sağlayan iş makinesidir.

Alüminyum dökümden yapılmış kaliteli yüksek çalışma masası sayesinde farklı pozisyonlarda tek elle çalışabilen ve ayarlanabilen iş makinesidir. Hassas açı ayarı ve döner tabla vardır gönye kesimleri için testere kafası sola yatırılmaktadır uzun iş parçalarının işlenmesi açısından da oldukça yararlıdır

Lazerli radyal gönye testere ürün kapasitesi ve özellikleri diğer testere makinalarından farklılık gösterir. Ahşapların kolaylıkla ve pratik bir şekilde kesimlerinin sağlanması için lazerli radyal gönye testereye gereksinim duyulur.

Çapraz kesim testeresi sayesinde gönyeli kesimler yapılmasını sağlar. Gönyeli kesimlerin kapsamlı ve detaylı olarak yapılması için çapraz kesimlerin yapılması gereklidir. Parkelerin boyutlarını belirlemek ve kesimlerinin yapılması için lazerli radyal gönye kullanımı söz komsudur.

Sağlam ve dayanıklı bir alüminyum taban plakasına sahip olması sebebiyle tercih edilir. Lazerli radyal gönye testere yanında 60T testere bıçağı verilir. Bu testere bıçağı sayesinde ince ve hassas kesimlerin yapılması sağlanır. Yüksek bir kaliteye sahip olan testere bıçağı ile parke ve laminant gibi alanların kesimi yapılır.

Makinelerde bulunan lazer kolaylığı her zaman aranan özellikler arasında yer alır. Güvenli olarak tasarımı yapılmış olan açma kapama düğmesi büyük bir titizlikle kullanılır. Kesim hattı ve çevresinin iyi bir şekilde görünmesi için çeşitli detaylara dikkat edilir. Çekme işlevinin yanı sıra kolay bir şekilde testere bıçağı değişimi için mil kilidinin olması büyük bir avantaj olarak görülür.

Yapılması gereken gönye kesimler için açının 45 derece olarak belirlenmiştir. Çok amaçlı kullanıma sahip olan lazer rehberliği sayesinde hassas ve ince kesimler yapılması sağlanır. Cihaz için belirlenmiş olan 5000 dakika yüksek hız kapasitesi vardır.

Ahşap metal kesme fiyatları metal veya ahşap gibi ince hassasiyet gerektiren malzemelerin kesiminin sistemli olarak yapılması ile bağlantılıdır. Düzgün ve ince kesimlerin yapılması için kullanılan araç ve gereçlerin kaliteli malzemelerden üretilmiş olmasına özen gösterilir.

Testere kategorisi içinde yer alan gönye testereler de kolay ve pratik kesimler için kullanılır. Kesimlerin başarılı bir şekilde yapılması için farklı detaylara dikkat edilmesi gereklidir. Ahşap metal kesme işlemleri için kullanılan araçların bakımının düzenli aralıklarla yapılmasına dikkat edilir.

Ahşap metal kesme fiyatı hem ahşapta hem laminant malzemelerin kesme şekillendirmesi ve dilimleme işlemine göre değişiklik gösterir. Ahşap kesme makinelerinden bazıları gönye kesme makinesi dekupaj testere şerit testere profili kesme makinesi tezgâh tipi testere metal test kesme makinesi ve lazerli testere makinası olarak sıralayabiliriz. Dolayısıyla farklı özelliklere sahip makinelerin birbirinden farklı fiyatları mevcuttur. 

Kullanım özelliklerine uygun olarak çeşitleri arasında kıyaslama yapılır. Malzemeleri ve parçaları çeşitli metotlarla ve ölçülerle ayırma işlemine kesme denir yapılacak iş için tüm parçalar şekillendirilir ölçülür ve kesilir bu ürünlerin istenilen parçalara ve ölçüleri dönüşmesi için kesme işlemi yapılmaktadır.

Profil kesme giriş gücü 2300 watt’tır. Kullanıcıları kıvılcım ve parçalardan koruyan özel güvenlik sistemi sayesinde ekstra güvenlik sağlar. Tezgâha daha sağlam tutunma için plastik ayaklara sahiptir. 0 derece-45 derece gönye kesimlerinde anahtarsız yönlendirme vardır.

Profil kesme makinesi taş seramik demir beton ve benzer sert malzemeleri şekillendirmek ve kesmek için titizlikle dizayn edilmiş özel makinelerdir bu makineler sayesinde açılı ya da düz kesim yaparak farklı boyutlarda işlem yapmanız mümkündür. Pratik ve hızlı kesim yapma olanağı sağlar. Profil lama boru köşebent ve benzer malzemeleri kesebilmek için dizayn edilmiş iş makinesidir. Profil kesiminde uygulanan genellikle ürünler için uygun sayılan makinelerden yardım alarak tezgâh üzerinde kesim yapılmaktadır.

Çalışma açısından baktığımız zaman yüksek verim aldığımız ve kullanım açısından tercih edilen iş makinesi kolay kullanımı sayesinde de oldukça popülerdir. Profil kesme makinesi doğru bir kesim çalışması ile güvenilir bir kullanım alanı vardır. Doğru kesim yapıldığında yüksek kaliteli tasarımlar sunarak kaliteli malzemeler üretilmektedir

Tablalı gönye testere Yükseklik ve açı açısından bıçak ayarı olan karbür uçlu testere paralel olarak ve kare pozisyonunda ayarlanabilir. Gönye 45 derece artı 45 olarak ayarlanabilir. Taşıma tutamakları olan bu gönye testerenin tezgâh boyu da uzatılmaktadır. Giriş voltajı 230 volt – 50 Hzdir. Güç 1800 watt’tır.

Gönye kesim makineleri plastik metal ve ahşap gibi malzemeleri kesmek amacıyla tasarlanan ürünlerdir. Bu ürünler malzemenin herhangi bir açı ile nasıl kesilmesini gerektiğini ve hassas kesim imkânı sağlayan makinelerdir.

 Özellikle gönye kesme makineleri imalat sektöründe kullanılan iş makineleridir. İş sektöründe öncelik işin bu sektörde kalite aynı zamanda hızı da getirir. Seri imalat yapan imalathanelerde iş gücünü minimuma indiren bu iş makineleri günümüzde tasarrufta sağlamış olur. Bu makineler sayesinde minimum hızda maksimum iş yapılır

Tezgâh tipi testere fayans ve karo gibi seramik döşemeleri kesmek için hassas biçimde kullanılan ve Elmas uçlu kesici bir disk sayesinde işlevsel olan bir makinedir. Sadece elektrikle ya da insan kuvveti bilet çalışır. Üçgen dişleri sayesinde çeşitli materyalleri kesmeye yarar. Detaylı kullanım özelliklerine uygun olarak çeşitli incelemeleri yapılır.

Testerenin kullanımı sayesinde metalden ahşaba plastiğe kadar her şeyi kesebilirsiniz. Tezgâh tipi testereler özel bir tezgâha sahip kesim yapmak üzere kullanılan testerelerdir. Düz bir tezgâha sahip bu testerenin alt kısmında kesmek için bıçak bulunur. Tezgâh tipi testere için farklı modeller ve çeşitler mevcuttur.

Döner testere bıçak aralığı 45 derecedir. Testere bıçağı 200mm x 16 mm’dir. Güç 500 wattır. Çalışma masasının boyutu 505 milimetre x 373. Kullanım şartları ve hassasiyetlerine uygun olarak tasarımları yapılan ürünlerin bakımları yapılmalıdır.

Ölçü ve ağırlıkları kullanım içeriklerine göre değişiklik gösteren ürünler mevcuttur. Ürünün ağırlığı 11 kilodur. Brüt ağırlık 13.6 kilodur. Uzunluk 540 mm, genişlik 450 mm, yükseklik 360 mm’dir. Emilim adaptörünün çapı ise 36 mm’dir

Tezgâh tipi testereler güçlü ve hassas kesimler gerektiğinde ideal tercih olarak görülebilir kolayca sağlanan hassaslık sağlam çelik tablası ile stabilite sağlar. Stabilite sağlayan sağlam ve güçlü metal dayanakları vardır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ahşap Metal Kesme

984 ürün listeleniyor
Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Hırdavat
Yapı Market / Hırdavat
Elektrikli El Aletleri
Elektrikli El Aletleri
Ahşap / Metal Kesme
Ahşap / Metal Kesme
Tezgah Tipi Testere
Tezgah Tipi Testere
Gönye Kesme
Gönye Kesme
Metal Kesme
Metal Kesme
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 59 / 984 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?