Tezgah Tipi Testere

Seramik kesme makinesi, karo ve fayans gibi seramik döşemeleri hassas bir şekilde kesmek için elmas uçlu kesici bir disk kullanan işlevsel bir makinedir. Karoyu hızlı ve dairesel bir hareketle öğüterek keser. Seramik kesme makineleri, uygulama tipine göre sulu ya da kuru kesme özelliğine sahip olabilir. Sulu seramik kesme makinelerinde, bıçak dönerken suyu serbest bırakan bir devridaim sistemi bulunur. Uygulama amaçlarına ve kesme kapasitelerine göre çok sayıda seramik kesme makinesi ile karşılaşabilirsiniz. Makinenizi nasıl kullanmak istediğinizi düşünerek, seçenekleri daraltabilirsiniz. Projenizin ihtiyaçlarına göre el tipi ya da profesyonel seramik kesme makinelerini arasından seçim yapabilirsiniz.

Seramik Kesme Makinesi Modelleri Nelerdir?

Seramik kesme makineleri, farklı amaçlar için tasarlanmış çok sayıda modele sahiptir. Bazı modeller yalnızca evde kullanılmak üzere tasarlanırken, bazıları büyük projeler için titiz ve ağır görevlere dayanacak şekilde tasarlanır. El tipi ıslak seramik kesme makineleri, küçük fayans işleri için en uygun yöntemdir. Çoğu modelde elmas uçlu dairesel bir bıçak ve tozu kontrol altında tutan ve sürtünme nedeniyle bıçağın aşırı ısınmasını önleyen su devridaim sistemi bulunur. Bununla birlikte, elde tutulan tüm kesme makineleri su sirkülasyonu sistemine sahip değildir. Bazı modeller, daha fazla ısıya dayanacak şekilde tasarlandığından su ile soğutma özelliği bulunmaz. 

Sulu Seramik Kesme ‌Makineleri 

Masaüstü sulu seramik kesme makineleri sabit ve kayar tablalı sistem olmak üzere iki tipte üretilir. Sabit tablalı modellerde, su sistemi bıçağı yağlamak ve soğutmak için çalışır. Sürtünmeden kaynaklanan ısının kesim bıçağını kırma veya yıpratma riski taşıması nedeniyle, kuru kesimin uygun olmadığı kesim işleri için ideal bir makinedir. El tipi modellerin tezgâh sistemine sahip, masaüstü versiyonudur. Kayar tablalı sulu seramik makineleri profesyonel uygulamalar için daha iyi bir seçimdir. Karoyu, silindirlere sahip bir tepsi üzerine sabitleyerek hassas ve profesyonel kesim olanağı sunar. Dairesel bıçağın içine itilen karo sistemi ile kullanıcının karoyu kesin bir şekilde kesmesini sağlar. Su sistemi bıçağın yağlanmasını ve soğutulmasını sağlarken, tozun yayılmasını engellemeye yardımcı olur. 

Seramik Kesme Makinelerinin Faydaları 

  • El tipi modeller, taşınabilir olması nedeniyle yeni başlayanlar için en iyi seçim ve en uygun fiyatlı modeldir.
  • Sabit tablalı sulu kesme makineleri, kayar tablalı modellere kıyasla daha uygun fiyatlı ve portatiftir. Bu özelliği ile çoğu tüketici arasında popüler bir seçenektir. 
  • Profesyonel sınıfta yer alan kayar tablalı modeller hassas kesimin çok önemli olduğu uygulamalar için idealdir.
  • Seramik kesme makinelerinin performansını çeşitli aksesuarlarla artırabilirsiniz. Çok yönlü kullanım olanağı sağlayan aksesuarlar; doğruluk, görünürlük ve temizlik konularında işinizi kolaylaştırmaya yardımcı olabilir.
  • Tozu kontrol eden ve bıçağın soğuk kalmasını sağlayan su pompası veya kesme sırasında daha fazla görünürlük için LED Işığı olan bir makineye sahip olabilirsiniz.

Seramik Kesme Makinesi Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Profesyonel modeller yüksek performans ve daha ağır görevler için tasarlanırken, bazı modeller sadece basit Kendin Yap ‌(DIY) ev projeleri için sınırlı kesme kapasitesine sahiptir.
  • Tüm seramik kesiciler, seramik yüzeyleri kesmek için tasarlanır. Bununla birlikte bazı modeller diğerlerinden daha yüksek hassasiyete sahiptir.
  • Profesyonel kalitede kesim söz konusu olduğunda masa üstü sulu modeller, büyük tadilat projelerinde ve şantiyelerde kullanmak için taşınabilir, dayanıklı ve güçlü makinelerdir.
  • Kaliteli bir seramik kesme makinesi, karoyu hızlı bir şekilde aşındıracak kadar ‌torka ve hıza sahiptir.
  • Çatlama ve kırılmaları önlemek, temiz ve sağlam kesimler yapmak için yeterli güce ve hıza sahip modelleri tercih etmeniz önemlidir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tezgah Tipi Testere

595 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Hemen Al Sonra Öde
Toplam 24 / 595 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003081/13003110/13003113