Metal, plastik ve ahşap gibi malzemelerin kesim işlemleri esnasında kullanılan ve elektrikli motor bağlantısı olan daire kesicilerinin takılmasıyla işlemi çok daha kolay bir şekilde çözmeye yarayan makinelere daire testere adı veriliyor. Ancak keseceğiniz malzemenin özelliğine göre kullanmanız gereken makineyi ve makineye takacağınız kesme diskini doğru bir şekilde seçmeniz gerekiyor. Bu kesme diskleri, boyuta ve kesilecek malzemeye göre büyük farklılıklar taşıyor. Daire testerede diskler, yüksek devirlerde dönerek ve malzemeye belirli bir baskı uygulayarak kesme işlemini gerçekleştiriyor. Düz kesimlerle kesilmesi gereken malzeme, eşit ya da farklı parçalara ayrılıyor. Benzer şekilde keseceğiniz malzemenin türüne ve boyutuna göre kullanmanız gereken motorun gücü de değişkenlik gösteriyor. Hem hızlı hem de düzgün bir kesim elde etmek için siz de ihtiyaçlarınıza uygun bir daire testere edinebilirsiniz.

Daire Testerenin Teknik Özellikleri ve Kullanım Alanları

Daire testere ve bıçakları genellikle marangozlar, parkeciler, demirciler, soğuk demirciler ve plastik doğramacılar tarafından sıklıkla kullanılıyor. Daire testerelerin içerisinde mil adı verilen bir parça bulunuyor. Mil, kesme diskini makineye sabitlemeye yarıyor ve çelik malzemelerden üretiliyor. Motora bağlı şekilde dönme ekseni içerisinde hareketini gerçekleştiren mil, kesme diskinin ya da testerenin bu eksende dönebilmesini sağlıyor. 

Daire Testere Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her daire testere için özel bir bıçak boyutu bulunuyor ve testerelerin bu boyutların dışındaki bıçakları kullanması mümkün olmuyor. Daire testeredeki bıçak boyutu, makinenin malzeme üzerindeki azami kesme derinliğine karar veriyor. Bu yüzden malzemenize ve malzemenizle yapmak istediğiniz işleme göre gereken derinlikte kesim yapabilen bir testere seçmelisiniz. Genellikle kullanıcılar tarafından en fazla tercih edilen testere kesim derinlikleri 40 mm, 55 mm ve 66 mm oluyor.

Daire testere ve bıçakları ağırlıklı olarak düz çizgilerin doğru ve hızlı bir şekilde kesim işleminde kullanılıyor. Özellikle kalın malzemeleri uzun parçalar halinde kesmek ideal bir tercih oluyor. Genellikle ahşap malzemeler için kullanılan daire testereler, farklı bir testere bıçağı kullanılarak başka malzemelerde de tercih edilebiliyor ve başarılı sonuç veriyor. Daire testere kullanarak en başarılı şekilde sunta, sert kereste zemin döşemesi, alt döşeme paneli, ahşap kiriş ve kontrplak gibi malzemeleri kesebilirsiniz. 

Bütün bunların yanı sıra kullanım sıklığı ve alanına göre tercih etmeniz gereken daire testerenin boyutu ve motor gücü de değişkenlik gösteriyor. Bu yüzden daire testere ve bıçakları seçerken bu detaylara ve ürünlerin teknik özelliklerine mutlaka dikkat etmek gerekiyor. Aynı zamanda daire testerelerin ev tipi kullanım için uygun olmadığını, yani yalnızca profesyonel kişiler tarafından kullanılması gerektiğini unutmamak önem taşıyor. Pratik bir kullanım istiyorsanız daire testere seçerken kesme testeresi olan ve kolay bir şekilde tamir edilebilen modellere yönelebilirsiniz.

Tablalı Daire Testere Modelleri

Daire testerelerin bir kısmında bulunan tabla, makinenin gövdesine yatay şekilde sabitleniyor. Kesme diskini içine alabilecek biçimde tasarlanan metal alaşımlı bu çalışma tezgahı, üstünde yer alan kanallarda kesim ölçüsünün sabitlenmesine ve aynı ölçülerde çok hızlı bir şekilde kesim yapılabilmesine olanak tanıyor. Hatta makineye gönye siperi de monte ederek ayarlamaları pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Tablalı modeller, eski modellerde yalnızca düz kesime izin verirken yeni modellerde açılı kesimler yapmak da mümkün oluyor. Makinede mili sabitleyerek kesme işlemini gerçekleştiren ek eleman olan testereler, genellikle 80 mm ile 600 mm arasında çap boyutlarında satılıyor. Kesme işlemi için satın alacağınız testerenin çapına karar verirken elinizde bulunan daire testere makinesine uygun özellikte ve ebatta olmasına özellikle dikkat etmeniz gerekiyor.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Daire Testere ve Bıçakları

362 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Bosch Daire Testere Bıçakları
  2. Sgs Daire Testere Bıçakları
  3. King Arthur's Tools Daire Testere Bıçakları
  4. Edn Daire Testere Bıçakları
  5. Freud Daire Testere Bıçakları
  6. König Daire Testere Bıçakları
  7. Tomax Daire Testere Bıçakları
  8. Makita Daire Testere Bıçakları
  9. Ennalbur Daire Testere Bıçakları
  10. Faba Daire Testere Bıçakları
  11. Hitachi Daire Testere Bıçakları
  12. Karbosan Daire Testere Bıçakları
  13. İzeltaş Daire Testere Bıçakları
  14. Gross AVM Daire Testere Bıçakları
  15. Kupa Daire Testere Bıçakları
  16. Pro-Saw Daire Testere Bıçakları
  17. Troy Daire Testere Bıçakları
  18. WERT Daire Testere Bıçakları
  19. Yıldırım Daire Testere Bıçakları
  20. Dewalt Daire Testere Bıçakları
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003081/13003149/60004889
Başa dön