Motorlu testere çeşitlerini ev işlerinde, tadilatlarda, bahçe bakımında ve daha pek çok farklı alanda kullanabilirsiniz. Geniş kullanım alanına sahip olan bu ürünler sizlere kolay ve hızlı çözümler sunar. Şekil olarak diğer testerelerden farklı olan delik açma testeresi modelleri en büyük yardımcınız olabilecek elektrikli aletler arasındadır. Delik açma testerelerinden yüksek verimlilik alabilmek için ise testerelere özel olarak tasarlanan doğru aksesuarları seçmelisiniz.

Delik Açma Testeresi Nedir?

Delik açma testeresi veya bilinen diğer adıyla delik testeresi, yuvarlak kertiği sayesinde temel materyali kesmek zorunda bırakmadan, çalıştığınız parça üzerinde delik açabileceğiniz özel bir testere ucuna sahiptir. İsmi testere olarak geçen bu alet, testerelerin ucuna takılan bir aksesuar türüdür ve uygun testereleri delik açma cihazlarına pratik bir şekilde dönüştürebilir.

Delik açma testeresi modelleri karot makineleri ile karıştırılmamalıdır. Karot makineleri, delik açma testeresine benzer şekilde sert yüzeylerde yuvarlak delik açabilmek için tasarlanmıştır. Ancak çok daha büyük boyutlara sahiptir ve kesilen materyali makineyle birlikte çıkarır. Karbon çeliği, bimetal, tungsten karbür ve elmas kenarlı delik açma testeresi gibi pek çok farklı model tasarlanır. Bu ürünler kenar şekillerine göre farklı türlere ayrılır. Genel olarak adaptör, panç ve matkap ucundan meydana gelir.

Delik Açma Testeresi ve Aksesuarları Nasıl Kullanılır?

Delik açma testeresi motorlu testerenin ucuna takılarak kullanılır. Fakat kesilecek olan malzemenin türüne göre delik açma testeresinin ucu da değişkenlik gösterebilir. Karbon çeliği olan ürünler alçı panel, lamine edilmemiş plastik ve ahşaplarda ön plana çıkar.

Daha sağlam yapıya sahip olan bimetal ürünler ise ahşap, suntan ve demir olmayan metallerde değerlendirilerek kullanılabilir. Tungten karbon ürünleri de çok amaçlıdır. Delik açma testeresinin ana cihaza talimatlarına göre ve güvenilir bir şekilde monte edilmesi son derece önemlidir. Monte işleminden sonra panic deleceğiniz yüzeye yerleştirerek test deliği açmalısınız.

Ana matkabı çalıştırdıktan sonra delik açma testeresinin adaptörü de dönmeye başlayacaktır. Test deliğini tam bir delik olarak değil, materyal ile makinenin uyumunu görebileceğiniz bir delik olarak değerlendirmelisiniz. Eğer sorun olmadığını düşünüyorsanız deliği delme işlemine güvenilir bir şekilde devam edebilirsiniz. Deliğinizi delerken pançı iyi bir şekilde sabitlemelisiniz. Sabitleme işlemini doğru şekilde yapmazsanız deliği düzgün açamazsınız. Ayrıca bu durum kendinizi de riske atabileceğiniz durumlara yol açabilir.

Testereyi düz tutmanız, deliğin tam bir silindir olmasını sağlar. Delikte düz bir şekilde ilerlediğiniz zaman testere kısmına gelmiş olursunuz. Böylelikle açılması istenen delik yuvarlak bir şekilde kesilerek açılmaya başlar. Püf nokta, merkez deliğin 90 derece ile açılması ve 90 derece ile testere kısmının ilerletilmesidir. Delik testeresi ahşaplarda değil, her türlü sert ve yumuşak ahşap materyallerde de kullanılır. Ayrıca kablo geçitleri, asma tavan ve kaplama zeminlerde de delik açma testerelerinden yararlanılabilirsiniz.

Delik Açma Testeresi Fiyatları

Delik açma testeresi fiyatları ve birlikte kullanılabilecek olan aksesuarların fiyatları ürünlerin malzemesiyle kalitesine göre değişiklik gösterir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta hangi materyali kesmeyi istediğinizdir. Tahta, plastik ve metal çok amaçlı delik açma testereleriyle kesilebilir. Fakat seramik karoları kesmek isterseniz dişleri olmayan elmas delik açma testeresi modellerini kullanmalısınız. Testerenin ıslak delmeye mi kuru delmeye mi uygun olduğunu da araştırmalısınız.

Islak delmeler, duvara delik açmak için bazı delik açma testerelerinin ıslatılmasına ihtiyaç duyar. Su testerenin aşırı ısınmasına da engel olur. Kuru delme ise elektrik devrelerinden dolayı suya ihtiyaç duymaz. Testere bu yöntem uygulanacağı zaman suyla ıslatılmaz. Ancak bu yöntem biraz daha fazla sesli ve toz çıkartabilen bir yöntemdir. İki yöntem de uygulamaların türüne göre avantaj sağlayabilir.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Delik Açma Testeresi

Sepette Kampanyalı Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Toplam 24 / 1612 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003081/13003149/13003155