Daire Testere

Daire Testereleri

Ahşap, plastik, metal gibi malzemelerin düz bir şekilde kesmeye yardımcı olan aletlerden biri de daire testereleri olarak bilinir. Boyut olarak bu ürünler büyüktür ve aynı zamanda oval bir şekle sahiptir. Bu nedenle de düz çizgi yapımlarda oldukça yardımcı olan bir alettir. Daire testere kullanımı sayesinde kalın malzemelere sahip olan ahşap, metal, plastikleri de kısa süre içerisinde istediğiniz gibi kesmenize yardımcı olur. Bu ürünleri farklı markalar tarafından da sıkça görebilirsiniz. Birçok farklı daire testere makineleri satılır. Her birinin de üretim özelliklerine bağlı olarak farklı özellikleri vardır. 

Güç kaynağı, 45 derece kesik boyu, konum göstergesi, bıçak deliği, AC girdi frekansı, 90 derece kesik boyu gibi daha birçok farklı özelliklerle farklılık gösteren ürünlerdir. Aynı zamanda daire testereler 45 derece kesme yüksekliği, ses seviyesi belirsizliği, diş sayısı, koruma sınıfı, toz ayırma deliği gibi daha birçok özelliğe sahip ürünlerdir. Ayrıca elektrikli ve şarjlı olmak üzere birçok model alternatifine sahiptir. Böylece her ihtiyaca uygun seçenekten faydalanarak kendiniz için en kullanışlı olan ürüne ulaşmanız mümkün olacaktır. Kolay bir şekilde bıçak değiştirmenize yardımcı olur. Aynı zamanda kullanıldıkları alanlara göre de farklılık gösterir. Kesme derinliği ise ayarlanabilen testereler sayesinde oldukça kolay bir tutuş sağlanır. Bu sayede ergonomik bir kullanım imkanı sağlar. 

Daire Testere Modelleri

Daire testere çeşitleri içerisinde birçok model yer alır. Bıçak yapısı, güç kaynağı, bıçak deliği, konum göstergesi, AC girdi frekansı olmak üzere modeller içerisinde birbirinden farklı seçeneklere denk gelmek mümkündür. Hatta dünya markalarından olan Bosch bu noktada oldukça kaliteli ve güvenli kullanıma sahip olan daire testere modellerine sahiptir. Bunlardan biri de teknolojiye ayak uyduran bosch elektrikli daire testere modelleridir. Güç kaynağı ile çalışarak sizlere uzun süreli kullanım imkanı sunar. 

Bunların dışında daire testerelerde farklı bıçak ölçüleri vardır. Bıçak çapı 3cm, 6,5 cm, 14 cm, 15 cm’den 27 cm’ye kadar birçok alternatif mevcuttur. Aynı zamanda bu testereler 3 dB kadar düşük ses seviyesinde çalışır. Böylece civar kişileri de rahatsız etmez. Ayrıca bu ürünlerde farklı model alternatifleri kapsamında tezgah üstü seçeneklerde vardır. Boschgts 254 tezgah tipi testere bunlardan biridir. Kaliteli bir marka olmasıyla birlikte sizlere istediğiniz sonucu en iyi şekilde verir. Bir başka tezgah üstü kullanıma uygun olan model ise einhell u tezgah testere modelidir. 

Makinelerin toz ayırma deliklerine sahip olması kullanıcılar için pratik bir kullanım deneyimi sunar. Etrafı da kirletmeden kesme işlemlerinizi çok kısa bir sürede gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktada kullanıcılardan tam not almayı başarmıştır. Testereler de motor gücü en önemli özelliklerden biridir. Testerelerin kesme güçlerini belirleyen unsur motor gücüdür. Motor gücü ise genellikle 1000 W ve 1600 W aralığında olur. Daire testere 1200 Watt olan modelleri de kesim işlemlerinizde bu anlamda kullanabilirsiniz. Eğer daha yüksek motor gücüyle çalışan bir ürün isterseniz 2100 Watt daire testere 235 mm alternatiflerinden faydalanmanız mümkündür. Ayrıca bu makinelerin bıçak çapları da oldukça önemlidir. Testereler için genellikle bıçak çapı malzemenin kalınlığında etkili olan bir özellik olarak karşınıza çıkar. Bıçak çapları ise 85 mm ile 190 mm aralığında farklılığa sahiptir. Birçok seçenek içerisinden kendiniz için en uygun olan alternatifi bulabilirsiniz. 

Daire Testere Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çok amaçlı kullanımlar için daire testeresi seçilirken kullanılacak olan alana ve kullanım sıklıklarına göre tercih yapılması gerekir. Özellikle kullanılacak olan alana uygun boyutta ve motor gücüne sahip bir daire testeresi satın almanız önemlidir. Ahşap kesimleri için kullanılan bir daire testeresi satın almak isterseniz 50 m/s ve 90 m/s olan ürünler arasından tercihlerinizi yapabilirsiniz. Makita sunta kesme aletlerini de kullanabilirsiniz. Ayrıca manuel kullanıma sahip olan testereyle de her türden ahşabı kolay bir şekilde şekillendirmeniz mümkündür. 

Tercih ettiğiniz makine için seçtiğiniz diskler de kesimi etkileyen faktörlerden biri olarak karşınıza çıkar. Bu sebepten ötürü disklerin doğru özelliklerde olması oldukça önemlidir. Aynı zamanda karbür uca sahip olan diskler çok katmanlıdır. Bu sayede oldukça sert olan ahşapları ve ahşap liflerini kolaylıkla keser. Bunun dışında değişken dişlere sahip olan disklerde vardır. Bunlar yüksek hassasiyet ile çalışan ürünlerdir. Evrensel dişlere sahip olan diskler ise geniş bir kullanım alanına sahiptir. Böylece kullanıcılar için çok daha avantajlıdır. 

Gönyeli olan daire testere seçimlerinde ise birkaç noktaya dikkat ederek satın alımlarınızı yapmanız gerekir. Plastik, ahşap, metal ve alüminyum gibi malzemelerin kesimlerinde yardımcı olan gönyeli testere modelleri hassas bir kesim sağlar. Bunun dışında yanında tozu emme özelliği de vardır. Böylece ortamı kirletmezken ciğerlerinize de zarar vermez. Bütün bunları göz önünde bulundurarak ve kullanım amaçlarınızı da belirleyerek tercihler yapmanız son derece önemlidir. 

Akülü daire sunta kesme testere, şarjlı ve elektrikli olmak üzere farklı alternatiflerde kullanılabilecek olan birçok model alternatifi mevcuttur. Bunlar içerisinden kendiniz için doğru olanı tercih ederken kullanıcı yorumlarından yardım alabilirsiniz. Böylece daha kapsamlı bir bilgi sahibi olursunuz. Aynı zamanda satın alacak olduğunuz makineyi de daha içiniz rahat bir şekilde satın alırsınız. 

Daire Testere Nasıl Kullanılır?

Elektrikli daire testere ve diğer testere modelleri kullanımları dikkat gerektiren ürünlerdir. Bu sebeple uzman bir kullanım bilgisine sahip olmak önemli noktalardan biridir. Aksi halde bilinçsiz bir kullanım yaparak ciddi yaralanmalara ve kazalara sebep olabilirsiniz. Bu bakımdan kullanma açısından uzman değilseniz ve kullanım deneyiminiz yoksa mutlaka daha önce kullanım deneyimi olan birinden yardım almanız önemlidir. Aynı zamanda satın aldığınız ürünlere ait kullanım kılavuzlarını da okursanız sizler için çok daha verimli bir iş sürdürme olacaktır. 

Şarjlı tahta kesme makinası ve daire testereler sayesinde çok daha uzman işler ortaya çıkarırsınız. Daire testereler sayesinde sanayi tipi olan modelleri elde etmek kolaydır. Daha çok bu ürünler profesyoneller tarafından tercih edilir. Modellerin kullanımları ise birbirinden farklı özelliklere sahiptir. 100S yatar daire testere gibi farklı model seçenekleri vardır. Her ihtiyaca uygun makine alternatiflerinden faydalanmanız mümkündür. 

Eğer yapacak olduğunuz iş için detaylı bir kesim yapılacaksa açılı daire testere ile kesme işlemi gerçekleştirmeniz mümkündür. Bunun haricinde çok daha basit olan işlemler için de küçük daire testere modellerini tercih edebilirsiniz. Tercih edecek olduğunuz modellere bağlı olarak kullanmadan önce mutlaka kullanma talimatlarını iyi bir şekilde okuduğunuzdan emin olunuz. Böylece daha doğru ve emin bir şekilde hareket etmiş olursunuz. 

Makinenin montaj bilgileri ise kitapçık doğrultusunda yapılmalıdır. Yanlış yapılan montajlarda tehlikeli sonuçlara sebep olabilir. Bu nedenle kurulum sonrasında işleme başlamadan önce testerenin mutlaka sabit olduğundan emin olmalısınız. Kesim için doğru açıyı da yakaladıktan sonra işlemlerinizi sürdürebilirsiniz. Kullanımları kolay ancak uzman bilgisi gerektiren bu aletlere ihtiyacınız doğrultusunda en uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz. 

Daire Testerenin Kullanım Alanları

Tezgahlı daire testere modelleri ve tüm testere modelleri genel olarak ahşap, masif, mdf, sunta olmak üzere birçok malzemeyi kolaylıkla keser. Ürünlerin sahip oldukları bıçak özellikleri sayesinde ahşap dışında da çeşitli malzemeleri kesmek mümkündür. Bunlara örnek olarak plastik, alüminyum ve metal verilebilir. Bu malzemelerin kesimleri için özel tasarıma sahip olan bıçaklar kullanılır. Böylece saniyeler içerisinde kolaylıkla kesilmesi zor olan malzemeleri dahi kesebilirsiniz. Daire testereler aynı zaman ev dışında kullanımlarda da çok uygundur. Parkeciler, marangozcular, plastik doğrama, demirciler, soğuk demirciler olmak üzere birçok alan grubunda kullanılmaktadır. 

Sulu kesime sahip olan daire testere ve diğer testere modelleri evde kullanmak için veya işyerlerinde kullanmak için en sık tercih edilen ürünlerden biridir. Aynı zamanda tercih ettiğiniz modellerin ev tipine mi yoksa daha çok profesyonel bir kullanıma mı uygun olduğuna karar vermek önemlidir. Bunun için satın almadan önce kullanan kişilerin bilgisinden yararlanmak gerekir.. Böylece satın alacak olduğunuz üründen daha emin bir şekilde ilerleme göstermeniz mümkün olur. Yorumlar sayesinde detaylı bilgiler de edinerek kendiniz için doğru testere modeli tercih etmiş olursunuz.

Ürünlerin yüksek güvenlik özellikleri sayesinde pratik kullanımları da birçok kişi için kullanım avantajı sağlar. Birçok sayıda markanın da testere çeşitlerini tek bir liste üzerinde bulmanız mümkündür. Teknik özellikleri kapsamında filtreleme yaparak kendiniz için en uygun olan modele kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Böylece zamandan kazanarak en uygun modeli anında satın alabilirsiniz. 

Daire Testere Fiyatları

Birçok farklı marka tarafından ve farklı özelliklerle kullanıcılara sunulan daire testere fiyatları birçok açıdan farklılık gösterir. Özellikleri bakımından ve marka açısından fiyatlarda yükselmeler ve alçalmalar olması olağan bir durumdur. Daire testereleri fiyatı noktasında kampanyalar ve indirimlerden de faydalanabilirsiniz. Size uygun olan özellikler arasından kullanım amacınıza yönelik ve sıklığına uygun bir ürün tercih ediyor olduğunuza da emin olmalısınız. 

Farklı markalar tarafından da satışa sunulan bu modeller bütçenize hitap eden seçeneklerle karşınıza çıkar. Daire testereleri içerisinde fabrikalar ve küçük işletmeler tarafından da satın alımları görmeniz mümkündür. Hemen her kesim için kullanıma uygun bir üründür. Model tercihleri yapılırken fiyat performans dengesini de değerlendirmek adına kullanıcı yorumlarından destek alabilirsiniz. Bu sayede daha doğru tercihler yaparak uzun kullanımlar sağlayabileceğiniz bir makine tercih etmiş olursunuz. 

Hem endüstriyel hem de bireysel olarak birçok kullanıcı tarafından talep gören ürünlerden biridir. Son yıllarda da birçok el yapımı eşyalara sahip olma isteği ön plana çıkmıştır. Bu testere tipleri sayesinde de birçok kullanıcı kendi istedikleri tarza uygun ürünler üretebilmektedirler. Aynı zamanda endüstriyel anlamda da sıkça kullanılan bu ürünler daha büyük yapı malzemeleri için kolaylık sağlar. Kullanıcılar bu anlamda kendileri için en uygun daire testere modelini tercih ederler. 

Daire Testere Nasıl Bilenir?

Daire testereler inşaatlarda, yapı malzemelerinde ve hobiyle ilgilenen kişiler tarafından tercih edilen bir üründür. Bu ürünler en zorlu kesimlerde dahi oldukça temiz sonuçlar almanıza yardımcı olur. Kısa sürede istediğiniz şekilde kesmenizi sağlar. Ancak bu diskler kullanım itibariyle zamanla yıpranma gösterir. Bunun için de düzenli olarak bileme yapılmalıdır. Zımpara ile dişlerin dış ve iç kısımlarını tamamen düzeltebilirsiniz.

Daire Testere Kullanımı Kolay mıdır?

Daire testere kullanımı kolaydır. Ancak hiç tecrübe sahibi değilseniz mutlaka bir destek almanız gerekir. Aksi halde yanlış bir kullanım sonucunda yaralanmalar söz konusu olur. 

Daire Testere Evlerde Kullanıma Uygun mudur?

Daire testereler içerisinde de hem endüstriyel hem de evlerde kullanıma uygun boyutlar vardır. Hobi olarak ilgilendiğiniz durumlar varsa ev tipi olan daire testerelerini kullanabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Daire Testereleri

700 ürün listeleniyor
Bosch
Einhell
Makita
Eratool
Worx
CATPOWER
Caddemia
Dewalt
Bay-Tec
KLPRO
Brk
RTRMAX
Steiner
Proter
Sturdy
AEG
GSP
Ingco
Kronberg
Max Extra
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Marka
Toplam 41 / 700 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?