Daire testereleri; ahşap, metal, ağaç, ve plastik gibi malzemelerin kesiminde kullanılır. Elektrikle çalışan daire testerelerinin oldukça çeşitli modeli vardır. Gövde, tabla, testere, motor ve mil kısımlarından oluşan daire testereleri ekonomik fiyat seçeneklerine sahiptir. Birbirinden değişik özelliklere sahip olan çeşitli daire testereleri arasından beğendiğiniz modeli tercih edebilirsiniz.

Elektrikli Daire Testereleri

İnce detaylı işlerin profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmesine yardımcı olan çok sayıda elektrikli daire testere modeli mevcuttur. İşinizi ideal bir düzeyde yapmanıza olanak tanıyan daire testere modelleri, kesme işlemlerinizi büyük ölçüde kolaylaştırır. İhtiyacınıza uygun olan testere ile doğru kesimler elde edebilirsiniz. Modeller arasında testere bıçağı ölçüleri değişiklik gösterir. Aynı zamanda modellerin güç seçenekleri de birbirinden farklı olabilir. Elektrikli daire testere modelleri arasında 450, 1200, 1250, 1300, 1350, 1400, 1500 ve 1600 Watt gibi değişik güç özelliklerine rastlayabilirsiniz.

Kullanım amacınız doğrultusunda tezgâh testereleri ya da sunta kesme makinelerini tercih edebilirsiniz. Kapsamlı ve zorlu kesimler yapabilmek için daire testeresi kullanmanızda fayda vardır. Kolay bıçak değişim sistemine sahip olan modeller, pratik kullanım özellikleriyle ön plana çıkar. Kesme derinliğine kendiliğinden adapte olabilen daire testereleri, kullanıcılar için oldukça avantajlıdır. Uzman ellerde rahat tutuş olanağı sağlayan elektrikli daire testerelerini güvenle tercih edebilirsiniz. Güvenlik özellikleri gelişmiş modeller sayesinde kesme işlemini güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

Daire Testereleri Kullanımı

Doğru eğitimle kısa süre içerisinde daire testere kullanmayı öğrenebilirsiniz. Kesici makineler kategorisinde yer alan daire testereler, kullanım bilgisi gerektirir. Kullanmayı öğrendikten sonra büyük boy malzemeleri daire testere yardımıyla rahat bir şekilde kesebilirsiniz. Profesyonel kullanıcılar için tasarlanan daire testeresinin, montajı eksiksiz bir biçimde gerçekleştirildikten sonra kullanılması önemlidir. Montaj sırasında yapılan hatalar üzücü sonuçlara yol açabilir. Kesim işlemine başlamadan önce testerenin sabit olduğuna emin olmanız gerekir. Testerede bıçak değişimi gibi önemli değişiklikleri elektriği kestikten sonra yapabilirsiniz. Düz kesim veya açılı kesim için gerekli ayarlamaları yaparak kesme işlemlerine başlayabilirsiniz. 

Güvenlik önlemleri alındığı takdirde, daire testeresini kullanmak son derece güvenlidir. Kesim yapılacak devire ulaşmadan kesme işlemine başlamamanızda fayda vardır. Makine yeterli devire ulaştığı zaman malzemeye yavaşça baskı uygulayabilir ve kesim yapabilirsiniz. Metal kesimlerde aşırı baskı uygulamaktan kaçınmak gerekir. Kesme işlemi bittikten sonra makineyi durdurmak için müdahalede bulunmanız gereksiz ve tehlikelidir. Makineyi kapattıktan sonra dişler kendiliğinden durana kadar bekleyebilirsiniz. Makinenin tamamen durduğuna emin olduktan sonra makine üzerinde biriken talaş, toz gibi maddeleri güzel bir şekilde temizleyebilirsiniz. 

Daire Testereleri Seçimi

Daire testeresi seçerken kesim yapacağınız malzemeyi göz önünde bulundurmanız oldukça önemlidir. Metal ya da ahşap malzemeleri kesmek için farklı daire testere modellerine yönelebilirsiniz. Çok amaçlı daire testereleri ile birbirinden farklı malzemeleri değişik şekillerde kesebilirsiniz. Daire testerelerini profesyonel kesimler için kullanabilirsiniz. Daire testeresi seçimi yaparken modellerin testere bıçağı özelliklerine dikkat edebilirsiniz. 

Makineler motor ve boyut olarak farklı modellerde tasarlanabilir. Kullanma sıklığınıza ve kullanmak istediğiniz alana göre bir model seçebilirsiniz. Genellikle ahşap malzeme için kullanılan daire testereler, gerektiğinde özel testere bıçağı ile farklı malzemelerde de kesim yapabilir. Daire testeresi yardımıyla sunta, ahşap kirişler, kontrplak, sert kereste zemin döşemeleri veya alt döşeme panelleri rahatlıkla kesilebilir. Temiz kesimler için yüksek kaliteli karbür bıçaklara sahip olan modelleri tercih etmenizde fayda vardır. Kesme alanındaki görüş netliğini sağlamak amacıyla aydınlatma özelliği olan daire testere modellerine yönelebilirsiniz. Konforlu çalışma yüksekliği için ise tezgâh testereleri seçebilirsiniz. Ünlü markaların daire testere ve sunta kesme makineleri arasından beğendiğiniz modeli Hepsiburada.com ayrıcalıkları ile satın alabilirsiniz. 

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Daire Testereleri

187 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Bosch Daire Testereleri
  2. Makita Daire Testereleri
  3. RTRMAX Daire Testereleri
  4. CatPower Daire Testereleri
  5. Matsumoto Daire Testereleri
  6. Einhell Daire Testereleri
  7. RBT Daire Testereleri
  8. Max Extra Daire Testereleri
  9. AEG Daire Testereleri
  10. Attlas Daire Testereleri
  11. Black&Decker Daire Testereleri
  12. HAIS Daire Testereleri
  13. Hitachi Daire Testereleri
  14. KLPRO Daire Testereleri
  15. Dewalt Daire Testereleri
  16. Wonder Daire Testereleri
  17. Erbauer Daire Testereleri
  18. Ferm Daire Testereleri
  19. Flex Daire Testereleri
  20. Ford Daire Testereleri
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Bıçak Çapı A-Z
 5. Motor Gücü A-Z
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003081/13003088
Başa dön