Hamile Külodu

Gebeliğin ilerlemesi ve karnınızın belli olmasıyla birlikte normal dönemlerinizde giydiğiniz külotlarınız vücudunuzu sıkabilir. Öne doğru büyüyen karnınıza normal kesim slipleriniz sığmayabilir. Sizin için tasarlanan göbeğinizi kesmeden saran hamile külodu modelleri pamuklu kumaş seçenekleri ile gebelere fayda sağlar. Göbeği sararken aynı zamanda destek almanızı sağlayan hamile külodu seçenekleri kıyafetlerinizin altından belli olmaz. Gebelik süresince ve sezaryen ile doğum yapmış anneler için doğumdan sonraki süreçte de fayda sağlayan toparlayıcı külotlar anne adayına destek sunar. Göbeği saran pamuklu kumaş yapısı ile hassas teninize yumuşaklık hissi verir. Doğal kumaş malzemelerine ek olarak elasten bulunduran modeller külodun sabit kalmasının önüne geçerek her ay değişen göbeğinize kolayca uyum sağlar. Bazı modellerde yer alan göbek üstü çift taraflı bant tasarımı göbeği ve beli doğru açılardan kavrayarak hamilelik sırasında varis oluşumunun önüne geçer. İçerisinde kendinizi konforlu ve rahat hissedeceğiniz hamile külodu modellerini keşfederek iç çamaşırlarınızı yenilemenin tadını çıkarabilirsiniz.  

Gebelere Özel Hazırlanan Hamile Külodu Ürünleri Nelerdir?

Hamilelere özel hazırlanan külot seçeneklerinde pek çok farklı ürün modeli bulunur. Gebeliğin ilk aylarından son aylarına kadar farklı genişleme özelliklerine sahip modeller bulunur. Gebeler için tasarlanan hamile külodu modelleri farklı tasarım özellikleri ile kadınların ihtiyaçlarını karşılar. Gebelik sürecinde iç çamaşırların hijyeni ve bedene uygunluğuna dikkat etmek önemlidir. Hem ruhen hem de bedenen gebeliğin rahat geçmesi için giydiğiniz ürünlerin içinde de rahat hissetmenizi sağlayan iç çamaşırları destekleyici özellikleri ile anne adayına konfor sunar. Günlük veya özel gün kıyafetleri içinde rahat hissetmek için iç çamaşırlarının önemli büyüktür. Giyilecek kıyafetlerin altında bedene tam uyum sağlayan iç çamaşırlar hem kıyafetinizin daha güzel görünmesini hem de sizin büyüyen göbeğinize rağmen daha iyi hissetmenizi sağlar. Hamileliğin ilk trimesterinden son trimesterine kadar bulabileceğiniz ürün çeşitlerinden bazıları şunlardır:

 • Dikişsiz slipler: Gebelerin karınlarını rahat ettirmek için tasarlanan slip modelleri dikişsiz özellikleri ile kıyafetlerin altında iz yapmaz. Göbeğin üzerine rahatça oturan hamile slip külotları görünür külot hatlarına karşı en ideal çözümdür. % 90 pamuk % 10 likra kumaş özellikleri ile tasarlanan slipler ten, beyaz ve siyah rengi ürün seçenekleri ile annelere yardımcı olur. Yumuşaklık etkisi ve hijyenik kumaş özellikleri annelerin hassas teni ile mükemmel bir uyum yakalar. Rahat giyilebilme ve anneyi sıkmayan detayları kullanıcıları memnun eder. XS, S, M, L ve XL gibi bedenlerde hazırlanan slip model seçenekleri hamile külodu tavsiye olarak pek çok anne tarafından önerilir.
 • Göbek bölgesini toparlayan hamile külotları: Doğumdan önce iyice büyüyen anne karnı için ideal olan hamile toparlayıcı külot modelleri ağırlaşan göbeğe destek vererek rahat etmenizi sağlar. Toparlayıcı özellikteki hamile külodu seçenekleri karın altından destek vererek rahatlatır. Göbekle birlikte esneyen kumaş yapısı göbeğin gelişimine de uyum sağlayıcı özellikler gösterir. %45 Modal, %50 Pamuk  ve %5 Elastan gibi kumaş özelliklerinin etkin olarak kullanıldığı toparlayıcı modeller özel desteği ile toparlayıcı ve destekleyici bir etkiye sahiptir.
 • Dantelli ve şık hamile külotları: Gebe dahi olsa şıklığından ödün vermek istemeyen anne adayları için tasarlanan dantelli hamile külodu seçenekleri göbeğinizin gözünüze daha şık görünmesini içeren detaylar taşır. Esnek dantel kullanılarak imal edilen modeller özgürlük alanını kısıtlamayan yumuşak özellikleri ile hamile külodu kullananlar tarafından özellikle tercih edilir. Vücudunuzun değişimlerine ayak uyduran hamile külodu modelleri bel, paça veya göbek bölümündeki dantel detayı ile iç giyim şıklığınızı tamamlamayı hedefler.
 •  Tek kullanımlık hamile külotları: Tek kullanımlık hamile külodu ürünleri gebeliğin son dönemlerinde özellikle yeterince hijyen imkanı olmadığında ya da doğumdan sonra lohusa döneminde annelerin giymesi için satışa sunulur. Pamuklu dokumadan ekstra esnek özellikleri bulunan tek kullanımlık iç çamaşırları hafif olduğu için taşıması son derece kolaydır. Hafif olan ürünleri çantanıza atabilir, dilediğiniz zaman kolayca giyebilirsiniz. Tekli veya çoklu paketlerde ürün temin edebilirsiniz. Dikişli olunması gibi durumlar nedeniyle doğum hassasiyetine özel tasarlanan kullan at hamile külodu modelleri doğum sürecinde anne adaylarına zorlu lekelerin temizliği konusunda yaşadığı sıkıntıya destek olur. Doğum çantası hazırlanırken için eklemeniz tavsiye edilen tek kullanımlık külotlar, pratik kullanım sunmaları açısından anneye avantaj sağlar.  
 • Paçalı ve Tayt Külotlar: Kadınların rahatı için hazırlanan dikişsiz, paçalı hamile külotları kilodan dolayı oluşan bacak arası tahrişlerini önler. Göbeği sararken bacaklarınızı da saran ve toparlayan modeller pantolonlarınızın daha şık durmasına destek olur. Evde veya dışarı çıkarken kolayca giyip çıkabileceğiniz hamile tayt modellerini dikiş izi olmadığı için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Anne adaylarına özel hazırlanan esnek taytlar kılcal damarınızı etkilemediği için herhangi bir sıkışmışlık hissi yaratmaz. Çocukları emzirirken veya iç çamaşır olarak tek parça kullanmak istediğinizde yardımınıza koşan çıtçıtlı body ürünleri kullandığınızda külot giymenize gerek kalmaz. Lohusalar için tasarlanan çift kat ön paneli karın bölgenizi toparlayıcı etki göstererek tüm vücudu sarar. Pamuklu kumaştan hazırlanan body modelleri 80, 85, 90 ve 95 gibi beden seçenekleri sunar.  

Hamile Külodu Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Hamile külodu seçenekleri annelerin konforu için hazırlanır. Bakteri ve mikrop gibi olumsuzluklara açık olan gebeler için iç çamaşırlarının düzenli olarak değiştirilmesi ve hijyenik olması önemlidir. Basic tasarımları ile üzerinde rahatsız edici herhangi bir detay bulundurmayan hamile külot modelleri satın almadan evvel bazı detaylara dikkat etmeniz gerekir:

 • Hamile külodu seçerken gebelikten evvel kullandığınız külotları rafa kaldırmanız gerekir. Sıkı külotlar tahrişe neden olabileceği için göbeği rahatça saran, destekleyen esnek ve mümkünse büyük beden hamile külodu modelleri göbeğin büyümeye başlaması ile birlikte kullanılmalıdır.
 • İç çamaşırlarının rahat olması ve kumaş detayları oldukça önemlidir. Daha rahat bir gün geçirmek için özellikle pamuklu hamile külodu seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.
 • Gebeliğin ilk üç ayında hafif belirecek olan göbek için ön paneli karın altında kalan büzgülü ürün seçeneklerini tercih edebilirsiniz.
 • Gebeliğin her döneminde değişen vücut yapınıza uygun külot seçeneklerini satın alarak dolabınızda bulundurmanız gerekir.
 • Kişisel bakımın zorlaştığı dönemlerde kullan at modeller tercih edilerek anne adayının hijyenik ve konforlu hissetmesi sağlanabilir. Enfeksiyonlardan korunma konusunda kolaylık sağlayan tek kullanımlık modellerini hastane çantanızda bulundurmanız gerekir.
 • Hamilenin hareketlerini kısıtlamayan esnek modeller tercih etmesi hem daha derli toplu hem de daha rahat görünmesine yardımcı olur.
 • Yüksek belli külotlar karna baskı uygulamadığı için günlük kullanımda tavsiye edilir. Hamilelik sonrasında da giyilebilen esnek bato külotlar bedene uygun olarak satın alınmalıdır.
 • Gebeliğin her evresinde hemen her gün kıyafet değişimi önemlidir. Annenin hijyeni için ihtiyaç duyduğu her an iç çamaşır değişmesi gerektiği için yeterince hamile külodunuz olduğundan emin olmanız gerekir.

Hamile Külodu Ne İşe Yarar?

Anne adaylarının iç çamaşır gereksinimlerine çözüm sunan hamile külotları sıradan külotların muadili olarak vücudu değişen anneye yardımcı olur. Anne adaylarının hayatını kolaylaştıracak özellikteki iç çamaşırlarının bazılarında mikromodal kumaş kullanılır. Anne ve bebeğin rahatı için hazırlanan modelleri ekstra yumuşaklık için tercih edebilirsiniz. Beğenilerinize ve konforunuza hitap eden pek çok ürün seçeneği bulabilirsiniz.Enfeksiyona açık olan doğum kanalı bölgeniz için rutin olarak iç çamaşır değişimi ve temizliği hayli önemlidir. İkili, üçlü,beşli veya tekli olarak satışa sunulan ten hamile külodu modelleri sizi saran yapılarıyla rahat ettirir. Toparlayıcı özellikleri ile daha iyi görünmenize yardımcı olan külotları gardırobunuza ekleyerek iç çamaşır ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Hamile külodu seçenekleri bel yüksekliğine ve kumaş seçeneklerine göre farklı modeller sunar. Duyguların değiştiği gebelik sürecinde annenin temizlik hissiyatına karşılık veren ürünler zamanla değişen vücuda külot alternatifleri sunar. Belirginleşmeye başlayan karnınız için özenle tasarlanan modeller göbeği kesmediği için pantolon göbek yuvalarının altından belli olmaz. Bebek gelişiminin son aşamalarına doğru kendini iyice sıkışmış hisseden anne adayları için rahatlatıcı bir kullanım sunan hamile külotları farklı dönemlere hitap eden boyut seçenekleri anne adaylarını memnun etmeyi başarır.    

Hamile külodu ürünlerini giyerken esnek modeller daha kolay giyebilmenize yardımcı olur. Hem hamilelik hem de gebelik sonrası döneme uygun olan ürünlerin arasından kalitesi ve yapısı ile size fayda sağlayan modelleri tercih edebilirsiniz. Aradığınız özelliklerde hemen her ürüne ve markaya rastlayacağınız Hepsiburada’da ürün özelliklerini detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Klasik hamile külotları ve tek kullanımlık modellerin yanında yer alan fantezi giyime uygun işlemeli yapıdaki ürün seçenekleri şıklığıyla öne çıkar. Karnınızın çıkıntısıyla uyum sağlayan bel bantlı veya lastikli ürün çeşitleri sayesinde aradığınız özellikteki bir ürüne kolayca ulaşabilirsiniz. Hemen her değişime uyum sağlayabilen esnek ürünler gebelikten sonraki toparlanma sürecinde de kadınlara yardımcı olur. Birbirinden farklı model ve seçenekte sunulan hamile külodu ürünleri herkesin tarzına hitap eden kesim ve model seçenekleri ile gebeliği rahat geçirmenize yardımcı olur.

Hamile Toparlayıcı Külot Modelleri Nelerdir?

Gebeler için hazırlanan hamile külot korse modelleri özellikle lohusa döneminde tercih edilir. Güzellik ve estetik amaçlı kullanılan toparlayıcı modeller özellikle lohusalık döneminde anne adayına fayda sağlar. Yeni doğum yapan annenin lohusalık dönemindeki kirli kanı ve içindekileri atabilmesi için karnına hafif baskı uygulanması tavsiye edilir. Tekli ürün kullanmak istediğinizde tercih edebileceğiniz toparlayıcı özellikteki hamile külodu seçenekleri annenin beklentilerini karşılama konusunda yeterli performans sergiler.

Doğumdan sonra bebeğin rutin bakımı veya kendi sağlık kontrolleri için sürekli dışarı çıkmak zorunda kalan anneye fayda sağlayan toparlayıcı hamile külodu modelleri kıyafetlerinizin daha şık görünmesi için yardımcı olur. Özellikle yanları, beli ve baseni toparlayan tayt modellerini tercih ederek sıkı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Göbeğinizin üzerine kadar çekerek kolayca giyeceğiniz yumuşak kumaş özellikli toparlayıcı ürünleri kendinizi daha iyi hissetmek amacıyla kullanabilirsiniz. Toparlayıcı özellikteki tayt, çıtçıtlı body ve paçalı modeller gebelikten sonra sizi mutlu edecek desteği sunmayı hedefler. Genişleyip daralabilen esnek likra özellikli ürünleri doğum sonrası kullanarak iyileşme sürecine daha kolay adapte olabilirsiniz.

Psikolojik olarak etkileneceğiniz beden değişimi sürecinde anne adayının kendini iyi hissetmesini amaçlayan toparlayıcı külot seçenekleri doğum sürecinde ve sonrasında kullanılabilir. Şikayetçi olduğunuz bölgeleri sıkılaştırarak daha fit durmanıza destek olan ürünleri doğal içerikleri nedeniyle her zaman güvenle giyebilirsiniz.

Anne adayının hassasiyeti göz önüne alındığında iç çamaşırlarının ekstra yumuşak ve rahat olması önemli bir ayrıntıdır. Değişecek vücut ölçülerinize değişmeye henüz başlamadan evvel hamile külodu ürünleri satın alarak iç çamaşır ürünlerinizin arasına koymanız gerekir. Karın kısmı genişleyip açılabilen külot seçeneklerini değerlendirerek uzun vadede daha fazla süreçte giyebilirsiniz. Göbek çizgisinin kesilmemesi veya iz olmaması amacıyla tercih edeceğiniz hamile kullanımına uygun külotların göbek üstüne kadar çıkan modellerini sağlık amaçlı satın alabilirsiniz. Bebeğin sağlığına zarar vermemesi için satın alacağınız esnek ürünler nefes alabilir kumaş yapıları ile anne sağlığını destekler.

Pek çok toparlayıcı hamile külodunu doğumdan sonra da kullanmanız mümkündür. Geniş yapılı karın bölgesi detayı esnek olduğu için doğum sonrası süreçte de kullanılabilir. Karnınızın hassas olduğu dönemde ağrılarınız olduğunda hafif baskılama etkisiyle düşük bel çamaşırlar giymeniz zor olabilir. Bu dönemlerde toparlayıcı hamile külotlar yüksek bel detayları ile anne adayına yardımcı olur. Genellikle göbek altı hamile külodu seçenekleri gebeliğin ilk döneminde tercih edilir. Bu nedenle göbeği tam kavrayan külotlar anneye rahat bir kullanım sunar.

Her Bütçeye Göre Hamile Külot Modelleri

Bebek sahibi olurken yaşanan süreçte anne adayının yaşadığı vücut gelişimlerine adapte olan hamile külodu seçenekleri faydalı özellikleri ile alt iç çamaşır yerine kullanılır. Farklı model ve özellikte ürünler sunan markaların hamile külodu fiyat skalası da hayli geniştir. Tekli veya çoklu paketlerin fiyatları değişken olup satın alacağınız ürünün modeli de fiyat üzerinde etkilidir. Her bütçeye göre bir hamile külodu modeli bulabileceğiniz Hepsiburada’dan keyifle alışveriş yapabilirsiniz.

Doğum için hazırlanılan dönemde annelerin en çok ihtiyaç duyduğu iç çamaşırları pijama, pantolon ve taytlarınızı daha rahat giymek için tercih edebilirsiniz. Ürün seçeneği fazla olduğu için size uyan beden ve modeli bulmak için vakit harcamanız gerekebilir. Genellikle standart ölçülere göre daha geniş hazırlanan hamile külotlarını seçerken kendi beden ölçünüzü baz alabilirsiniz.

Anne adaylarının psikolojisi değişkendir. Kendini iyi hissetmeye ihtiyacı olan anne adaylarına fayda sağlayan hamile külotları dayanıklı yapıları gereği gebelik boyunca kullanabilirsiniz. Kullanma talimatlarında belirtilen yıkama ve ütüleme kurallarına uyarak ürünün yapısını bozmadan kullanmaya devam edebilirsiniz. Ter ve nemi çekerek konforu üst düzeyde sunan ürünler anne adayının kendini iyi hissetmesini destekleyici detaylar taşır.

Gebeliğe ve gelişen karnına rağmen hala cezbedici görünmek isteyen anne adayları için dantelli ve şık modeller sunan hamile külotları beklentileri karşılar. İçinde kendinizi iyi hissedeceğiniz birbirinden farklı kesim ve detaya sahip modelleri inceleyerek gardırobunuza ekleyebilirsiniz. Bebek sahibi olacağınız günlerde her ay daha fazla büyüyen göbeğinize destek olan hamile külotlarına Hepsiburada’dan ulaşabilirsiniz.

Hamile Külodu Giymek Gerekli mi?

Hamile külodu, bebeğin bulunduğu göbek ve karın bölgesini destekleyerek alt bölgeyi saran bir ürün çeşididir. İç çamaşır ürünü olarak öne çıkan hamile külotları tüm anne adaylarının birincil ihtiyaçları arasında yer alır. Doğuma kadar olan süreçte göbeğinizi kesmeyen ürün arayışında iseniz, hem sizin hem de bebeğin konforu için hamile külodu giymeniz gerekir.

Hamile Külodu Giymeye Ne Zaman Başlanmalıdır?

Eski çamaşırları giymekte zorlanan gebeler için hazırlanan hamile külotlarını özellikle hamileliğin ikinci trimesterinden sonra giymeye başlamak gerekir. Fakat duruma göre ilk dönemde de kullanmaya başlayabilirsiniz. Her annenin vücut değişimi farklı olacağından bebeği sıkmamak ve rahat ettirmek için göbeğinizi sıkmayan ürünler tercih etmeniz önerilir. Dolayısıyla gebeliğin tüm aşamalarına özel tasarlanan farklı modelleri değerlendirerek hamile külodu giymeye hemen başlayabilirsiniz.

Hamile Külodu Bedeni Nasıl Seçilir?

Hamile külodu bedeni seçerken eski beden ölçülerinizi veya kilonuzu baz alabilirsiniz. Dünya standartlarında ortak olarak hazırlanan iç çamaşır ölçülerine uyum sağlayan hamile külotları için hangi beden ölçüsünün hangi bedende giymesi gerektiği bilgisi verilir. Bedeni belirledikten sonra özellikle esneyen ürünlere yönelerek ürünün size olmama ihtimalini ortadan kaldırabilirsiniz. Ürünlerin ağ kısmı size olan ölçüleri sağladığında günlük kıyafetleri giyerken sıkıntı hissetmezsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Hamile Külodu Fiyatları

62 ürün listeleniyor
Elija Lingerie
Chezmom
Emay
NBB
Baby Jem
Bebefox
Anıl
Livaa
İmer
HMD
Baby Me
Blackspade
Funna Mamma
Grisi
Sema Baby
Sevi Bebe
Ships Baby
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 36 / 62 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?