Klor ile dezenfektan!
Yapı Market / Bahçe / Oto kategorilerinde ülkenin her yerine hizmet sağlayan Hepsiburada.com ailesi, ihtiyacınız olan tüm ürünleri ayağınıza kadar getiriyor.
Bahçesini seven ve hatta bahçesiyle uğraşmayı keyifli hâle getirmeyi seven herkesin bir ihtiyaç listesi olur ve o ihtiyaçlar da her zaman için acil olur. Bahçeniz için işlerinizi kolaylaştıracak tüm ürünleri sayfamızdan elde edebilirsiniz.
Bahçedeki çiçek bakımından, çimler biçmekten ve düzenlemelerden öte bir de bahçenizde yüzme havuzunuz varsa, o temizlik ve bakım işleri her zaman iki kat daha fazla olmak zorundadır. Havuz suyunun hijyen olması için aradığınız tüm ürünler burada!
Bahçe konumları itibariyle havuzlar, sürekli mikroba açık konumda bulunduklarından temizliğinin de çok iyi ve ciddi bir şekilde yapılması gerekir. Havuz suyu temizliği denildiğinde akla ilk gelecek dezenfektan klordur. Bu gibi yüzme havuzlarında güç içerisinde çok fazla insanın vakit geçirdiğini ve her türlü mikroba açık konumla bulunduğunu göz önünde bulundurulursa, klor en iyi çözümdür. Çünkü bulaşıcı mikro organizmalarla baş etmenin ve kirlenmiş alanların temizlenmesinde en etkili ve çözüm odaklı dezenfektan olarak seçilmiştir. Dezenfeksiyon sayesinde; virüs, bakteri, mantar, küf, mikro organizmaların bölünmesi ve yosunlaşma oluşumlar engellenecektir.
Havuz problemlerinden en büyüğü elbette bahsedilen yosunlaşma ve bakterilerdir. Klor ile bunları engelleyebilir ve yüzme havuzundaki bir insandan diğer bir insana bulaşabilecek bakteri ortamını yok edebilirsiniz! Sadece hastalık olarak değilse bile bu bakteri ve yosun oluşumları havuz yüzeyini kayganlaştıracağı için başka bir tehlike daha arz etmektedir.
Her havuzun büyüklüğü ve kapasitesine göre temizliğinde kullanılacak klor miktarı farklıdır. Havuza yapılacak ilave su alınımlarında, eklenecek klor miktarı uygun değerler doğru tahmin edilerek belirlenmeli ve suya katılmalıdır. Uluslararası standartlara göre, serbest klor 1 ile 3.0 mg / L arası olmalıdır, havuzlardaki istenilen serbest klor seviyesi ise 0.3 ile 0.5 ppm arası olması tavsiye edilir.
Havuzlara klor uygulaması, akşamları yapılmalı (manuel yapılma durumunda) ve kimyasal atıldıktan sonra, atılan kimyasalların suya karışması için havuz en az 4 saat çalıştırılmalıdır ve bu esnada havuz kullanıma kapatılmalıdır.
Toz ve tablet hâlindeki klor ürünlerimize, uygun fiyat ve kargo imkânı ile sayfamızdan satın alarak sahip olabilirsiniz!

Havuz Kloru Fiyatları

182 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. GEMAŞ
  2. SELENOID
  3. Superpool
  4. Deepblue
  5. WTR
  6. Aura
  7. FINTECH
  8. EnvoySpa
  9. Maratem
  10. BSpool
  11. LAMOTTE
  12. Santem
  13. Brtrkimya
  14. Gtx Golden Pool
  15. POOLLINE
  16. Qa Teknik
  17. ANTECH
  18. Agora
  19. Agrikem
  20. Atlas
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483601/34001195/34001227/34001240
BAŞA DÖN