1974 yılında Türkiye merkezli olarak Ilıca Ailesi tarafından kurulan Hobi Kozmetik A.Ş., kişisel bakım pazarına Hobby markası ile giriş yaparak krem ve losyon üretimine başlamıştır. İlerleyen yıllarda saç şekillendirici, sıvı sabun, şampuan, saç kremi ve ıslak havlu üretimine de geçerek kişisel bakım kategorisindeki ürün çeşidini 200’ün üzerine çıkarmıştır. Türkiye’nin önde gelen kozmetik markalarından biri olan Hobby, 1990 yılında piyasaya sunduğu Hobby Jöle ile ilk reklam kampanyasını yapmıştır. 2008 yılında Henkel - Taft ürünlerinin üretimine başlayarak 2010 yılında borsa değeri 1.5 milyar dolar olan 120 yıllık Hint firması Dabur International tarafından 69 milyon dolara satın alınmıştır.

Hobby’nin üretim değerlerinin temelini, teknolojik yenilikleri yakından izleyerek üretim prosesi ve kalite sistemini sürekli olarak geliştirmek oluşturmaktadır. Türkiye’de saç şekillendirici pazarının yarısını elinde bulunduran markanın üretim tesisleri Tekirdağ Çerkezköy’de bulunmaktadır. 2008 yılında Türkiye’nin en büyük kozmetik fabrikası olarak faaliyete başlayan modern üretim tesisleri 39.000 metrekarelik alana kurulu olup 29.000 metrekarelik alanı kapalıdır. Yıllık üretim kapasitesi 30.000 ton olan tesis, toplamda 200'e yakın çalışanı ile bölgenin en büyük işçi istihdamı sağlayan fabrikalarından biri olarak faaliyet göstermektedir. En yeni teknolojik metotların uygulandığı fabrikada, 16 adet paketleme hattı vardır. Kullanılan tüm ekipman krom nikel olup paslanmaz özelliktedir. Proses suyu ilaç üretim tesislerinde kullanılan su ile eşdeğerdir.

Tüketici ihtiyaçlarını ve beklentilerini etkin şekilde karşılayarak sürekli en iyiye ulaşmayı hedefleyen bir kalite anlayışını benimseyen ve bu prensiple hizmet sunan Hobby, kalite süreçlerini ISO 9001:2008 standardı ve GMP spesifikasyonlarına uyum gösteren sistem ile yürütmektedir. Toplam Kalite Yönetimi anlayışı doğrultusunda üretim yaparak, ulusal ve uluslararası kalite standartlarına uyum gösteren sürekli bir gelişim ve değişim içindedir. Hobby, gelişmiş çevre bilinci ve kalitenin sürekli geliştirilmesine gösterdiği duyarlılıkla ürettiği yüksek kalitedeki ürünlerini, düşük maliyet ve kısa teslim süreleri ile sunarak yerel ve küresel pazara hızlı şekilde cevap vermektedir.

Saç ve cilt bakımı kategorilerinde mass segmentinde en kaliteli ve güvenilir ürünleri tüketici ile buluşturmayı vizyon edinen Hobby, küresel çapta alanındaki lider isimler arasına yerleşmeyi amaçlamaktadır. Faaliyete geçtiği günden bu yana ulusal pazarda yüksek bilinirliğe sahip olan marka, bugün geldiği noktada 40’ı aşkın ülkeye ihracat yapmaktadır. Başlıca ihracat yapılan ülkeler arasında Azerbaycan, Türkmenistan, Kosova, Irak, Ürdün, Etiyopya, Suudi Arabistan ve Cezayir bulunmaktadır. Sektörde öncü marka olma hedefiyle her geçen gün geniş ürün gamına yenisini ekleyen Hobby’nin saç bakım ürünleri arasında şampuan ve saç kremi; saç şekillendirici ürünleri arasında jöle, köpük, sprey ve briyantin bulunur. Markanın ürün yelpazesindeki vücut şampuanları, ayak kremi, vücut losyonu, sıvı sabun ve ıslak havlu ürünleri de kullanıcılarının büyük beğenisini toplar.

"Bitki & Yağ Özlü Şampuan Serisi” ile Hobby, ürün içeriğindeki doğal bitki ve yağ özleri sayesinde saçlarınıza ipeksi yumuşaklık vererek daha hacimli olmasına yardımcı olur. Hoş kokusu ile dikkat çeken şampuan serisi saçlarınızı kökten uca temizlerken canlandırıcı etki ile gereken günlük bakımı yapmanızı sağlar. Markanın kullanıcılarının beğenisine sunduğu yeni Hobby Trendz jöleler, mineral ve keratin ile zenginleştirilmiş olan özel formülü sayesinde her tip hava koşulunda saçınızın şeklini korumanızı sağlayarak besler. Farklı ihtiyaçlarınız için çözümler sunan Hobby, ıslak havlu ürünleriyle bebeğinizin günlük temizliğini zahmetsizce ve ideal hijyen koşullarında yapmanıza olanak verir. Kurulduğu günden bu yana edinmiş olduğu tecrübe ve bilgiyi kullanıcılarının yaşam kalitesini artırmak için kullanan Hobby, beklentileri en üst düzeyde karşılamak için sürekli araştırma ve geliştirme çalışmaları yaparak, ulusal ve uluslararası standartlara uygun üretim etkinliklerine devam etmektedir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...