Hobi Makineleri

Takı yapımı, seramik süsleme veya ahşap oymacılığı gibi hobi işleri için geliştirilen makineler, farklı çeşitler eşliğinde bulunur. Silikon tabancaları, versaflame makineleri, gazlı havya makineleri, gravür oyma makineleri ve daha birçok ürünü farklı marka seçenekleri ile makineler arasından temin edebilirsiniz. Aynı zamanda çok parçalı setleri ve aksesuar kitlerini bulabilir, yaratıcı parçalar ortaya çıkarmak için gerekli malzemelere erişebilirsiniz.

Gravür Makineleri ve El Makinesi Çeşitleri

Temel hobi makinelerinden biri olan gravür makineleri plastik, cam, ahşap, seramik, metal veya deri gibi malzemeler üzerinde gravür yapmaya yarar. Gravür makineleri, tek parça makine olarak bulunabileceği gibi aksesuar setli ürünler olarak da bulunabilir. Tek parça makineler, rakam ve harf yazmak için özel şablonlar ile satılır. Özel şablonlar sayesinde farklı zeminler üzerine yazı yazma işini kolaylaştıran motorlar, değişebilir karbürlü uç sistemi ile esnek bir kullanım sergiler. Makine modelleri arasında strok derinliği ayarı bulunan ürünler ile farklı gravür etkinliklerini kolayca yapabilirsiniz. Derinlik ayarını korumak için sabit açma kapama düğmesi veya kilitleme ayarı bulunan fonksiyonel ürünleri inceleyebilir, farklı şablonlar ile çalışabilirsiniz.

Aksesuarlı gravür taşlama makineleri, çok parçalı setler ile birlikte satılır. Delme, kesme, taşlama ve fırçalama gibi uygulamalar için üretilen makineler genellikle parçaları hızlı bir şekilde takıp çıkarmaya imkân veren mil başlığına sahiptir. Aksesuarlı makineler, modeline göre 25 parçadan başlayıp 255 parça içeren setlere kadar çıkmaktadır.

Silikon Makineleri ve Diğer Makineler

Yapıştırma işlemlerinde kullanılan silikon tabancaları, pratik çalışma ve güçlü yapıştırma özelliğine sahiptir. Tutkal makinesi olarak da bulunan ve silikon çubuklarını eriterek çalışan makineler, modeline göre farklı özellikler taşır. Özellikle ısınma gücü, sıcaklık ayarı ve ısınma hızı ile ayrıt edilen makineler arasında hassas uç sistemine sahip ürünleri bulmak da mümkündür. Kısa sürede ısınarak yapıştırmaya hazır hale gelen makineler, damlama önleyici başlığı ve ince ucu ile pratik bir kullanım sergiler. Silikon makineleri arasında amatör kullanıma uygun ürünlere erişebilirsiniz.

Diğer hobi makinesi modelleri arasında ise akülü matkap, mikro freze, ağaç tornası, elektrikli kesme makası gibi ürünler bulunur. Ahşap oyma, yapıştırma, kesme ve birleştirme işlemleri için geliştirilen makineler, genellikle küçük ebatlara sahip olup atölyelerde rahatça kullanılabilir. Özellikle elektrikli makas ve mikro freze gibi aletler, ahşap plakaları kolayca kesmeye ve şekillendirmeye imkân verir. Matkap çeşitleri arasında akülü matkap ve darbeli matkap modelleri de bulunur. Darbeli matkaplar daha profesyonel kullanıma hitap ederken akülü matkaplar farklı kullanıcılar tarafından pratik bir şekilde kullanılabilir.

Hobi Bıçakları ve Aksesuar Setleri

Hobi makinelerinden ayrı satılan aksesuar setleri, gravür makineleri için tasarlanır. Zımparalama, kesme, şekil verme işlemleri için özel başlıkların yanında şablonlar da içeren setler, farklı makine çeşitleri ile uyumlu kullanılabilir. Desen verme, parlatma veya kumlama gibi özel işlemleri yapmaya imkân veren setler, taşlama taşlarını ve oyma setlerini de içerir. Çok parçalı aksesuar setler dışında dört beş parçalık mini setleri de bulmanız mümkündür.

Hobi bıçakları ise hobi makinelerinden farklı olarak el ile farklı zeminler üzerinde işlem yapmaya imkân veren ürünlerdir. Torna bıçak seti olarak da bulunan setler; 8, 10 veya 12 parçalı setlerden oluşur. Tutma sapları ahşap olan ürünler murç, keski, ıskarpela gibi temel parçaları içerir ve kalınlık keskinlik gibi özellikler ile değişiklik gösterir. Setler arasında bıçak kısmı kaliteli dövme çelikten üretilmiş ürünler, taşlanmış ve parlatılmış bıçaklardan oluşur. Dayanıklılık ve kullanım acısından daha uzun ömürlü olan setler, farklı yüzeylerde kullanıma uygundur.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Hobi Makineleri

958 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 39 / 958 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?