Bilgisayarların sahip olduğu önemli bileşenler arasında yer alan mouseların, farklı kullanım amaçlarına göre en iyi kullanıcı deneyimini yaşatmak için özelleştirilen birçok modeli bulunuyor. Mouselar, bilgisayar kullanımını oldukça pratik ve kolay bir hale getirmelerinin yanı sıra çeşitli bilgisayar oyunlarının ve programlarının kullanımında da son derece fonksiyonel özellikler sunuyor. Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden biri olan HP markasının, farklı türdeki kullanım ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vermek amacıyla tasarlanmış birçok mouse modeli bulunuyor. Geliştirdiği ürünlerinde yüksek bir kullanıcı deneyimi yaşatmayı amaçlayan marka, modern çizgilere sahip oldukça şık tasarımlarıyla dikkat çekiyor. HP'nin evlerde veya iş yerlerinde temel bilgisayar kullanımlarına etkili şekilde cevap veren mouse modellerinin yanı sıra oldukça fonksiyonel oyuncu mouseları ve çok yönlü sunum kumandaları gibi daha gelişmiş ürünleri de bulunuyor.

HP Mouse Modelleri Nelerdir?

Bilgisayar sektöründe yılların uzmanlığına sahip olan HP'nin mouseları, ileri teknolojinin en etkileyici ve estetik tasarımlarla birleştirilmesi sonucu üretiliyor. HP kablolu mouselar herhangi bir kurulum gerektirmiyor ve USB girişlerinden bilgisayarlara takılarak oldukça pratik bir şekilde kullanılıyor. Markanın birbirinden güzel renk ve tasarımlardaki kablosuz mouseları ise Wireless ya da Bluetooth teknolojisi üzerinden son derece hızlı şekilde bilgisayarlarla bağlantı kuruyor. Mouselarda, çalışma sistemi olarak optik ya da lazer olmak üzere iki farklı teknoloji bulunuyor. Lazer mouselar genelde daha yüksek performans gerektiren faaliyetlerde kullanılıyor. HP firması; teknoloji, tasarım ve uzun süreli kullanımlarda sağlanan konfor bakımından oyun tutkunlarının ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap veren oyuncu mouseları üretiyor. Oldukça ergonomik özellikleri olan oyuncu mouseları, lazer ya da optik sensörlü olarak üretiliyor ve oyunların daha kaliteli oynanmasına imkân tanıyan yüksek DPI değerleri bulunuyor. Çeşitli sunum ve toplantıları son derece kolay ve keyifli bir hale getiren çok yönlü HP sunum kumandaları ise mouse ve lazer işaretçi cihazlarını tek bir üründe birleştiriyor. Mouse üretiminde uzman olan marka; kırmızı, mavi, siyah, gri, gümüş ve altın rengi gibi oldukça etkileyici renklerdeki modelleri ile dikkat çekiyor.

HP Oyuncu Mouselarının Gelişmiş Fonksiyonları Nelerdir?

 • DPI değeri mouseların sahip oldukları duyarlılık ve hassasiyeti oranını ifade ediyor ve HP oyuncu mouseları daha performanslı oyun imkânı sağlayan yüksek DPI değerlerinde üretiliyor.
 • Markanın geliştirdiği bazı oyuncu mouselarında, yeni nesil lazer sensörleri ve ayarlanabilir özelliğe sahip olan RGB aydınlatma elemanları bulunuyor.
 • Üzerlerinde takılıp çıkarılabilir özellikte ağırlık elemanlarının yer aldığı HP oyuncu mouse modelleri ise farklı kullanımlar için ağırlık merkezinin ayarlanabilmesine imkân tanıyor.
 • Oldukça şık görünüme sahip olan oyuncu mouselarının, oyun tutkunlarının tarzlarına göre dizayn edilmiş birbirinden etkileyici modelleri satışa sunuluyor.
 • Ergonomik tasarımları sayesinde uzun süreli kullanımlarda bile kullanıcıyı yormayan ve ele iyi bir şekilde oturan ürünlerin, programlanabilme yeteneğine sahip çok sayıda fonksiyonel tuşları bulunuyor.

HP Mouse Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Uzun ömürlü, dayanıklı malzemelerden üretilen ve kullanıcı odaklı tasarımları sayesinde farklı kullanım türlerindeki yüksek performansları ile dikkat çeken HP mouseların, çeşitli fiyat aralıklarında modelleri bulunuyor. Markanın ürettiği mouseların fiyatları ürünlerin kullanım amacına, sahip oldukları tasarıma, DPI değerlerine ve optik ya da lazer gibi kullanılan sensör teknolojisine göre değişiklik gösterebiliyor. HP markasının farklı türdeki kullanımlara en iyi şekilde cevap veren oldukça geniş bir ürün yelpazesinde mouse modelleri bulunuyor. Sahip olduğunuz bilgisayar kullanım alışkanlıklarınıza, bilgisayarınızın özelliklerine ve kablolu ya da kablosuz nasıl bir tasarım istediğinize bağlı olarak HP mouseları arasında karşılaştırma yapabilir ve size en uygun ürünleri tercih edebilirsiniz. Tek olarak satılan modellerin yanı sıra mouse kullanımını daha rahat bir hale getiren mouse pedleri ile birlikte satılan çeşitli mouse setleri de bulunuyor. Dizüstü bilgisayarınızın çantasında taşıyabileceğiniz veya küçük boyutlu bilgisayarlarınızla görsel açıdan uyum sağlayacak bir mouse arıyorsanız, daha küçük boyutlarda üretilen ve oldukça zarif renklere sahip olan HP mouseları satın alabilirsiniz. Bilgisayar başında uzun saatler geçiren oyunseverlerin kullanım konforunu son derece artıran ve oyunlarda daha başarılı olmalarını sağlayan oyuncu mouselarını, oyun tutkunu olan sevdiklerinize hediye olarak da sunabilirsiniz. Sunum ve toplantıların son derece rahat ve konforlu bir şekilde yapılmasına imkân tanıyan HP sunum kumandaları ise 10 metreye varabilen kablosuz kapsama mesafeleri ile dikkat çekiyor. Ele oldukça iyi oturan ve zarif tasarımlarda üretilen çok yönlü sunum kumandaları, yeni nesil teknoloji ürünleri arasında yer alıyor ve birçok fonksiyonel özellikleri ile ön plana çıkıyor.

HP Mouse Modelleri Hangi Özelliklere Sahiptir?

 • Kablolu bir tasarımla üretilen HP mouselar, oldukça pratik kullanımlarının yanı sıra çeşitli sensör teknolojisi ve DPI değerlerindeki performanslı modelleri ile dikkat çekiyor.
 • Kablosuz HP mouseların harici pille çalışan modelleri ve üzerlerinde kendi bataryası olan şarj edilebilir modelleri üretiliyor.
 • Markanın, etkileyici tonlardaki renklerin kullanıldığı tek renkli ürünleri ve birkaç rengin oldukça estetik bir uyumla harmanlandığı çeşitli dekoratif ürünleri bulunuyor.
 • HP mouselar, sahip oldukları ergonomik tasarım ve yüksek malzeme kaliteleri sayesinde kullanım esnasında ele oldukça iyi şekilde uyum gösteriyor ve kullanım rahatlığı sağlıyor.
 • Sadece sağ elle kullanıma uygun olarak üretilen mouseların yanı sıra sağ ve sol elle kullanmaya olanak tanıyan çeşitli ürün modelleri de bulunuyor.
 • Farklı kullanım amaçlarına göre üzerlerinde daha fazla tuşun yer aldığı modeller ve oldukça estetik bir görüntü sağlayan RGB ışıklı mause modelleri, fonksiyonel özellikleri ile dikkat çekiyor.

Mouse Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En önemli çevresel bilgisayar bileşenlerinden biri olan ve bilgisayar kullanımını oldukça kolay bir hale getiren mouseları satın alırken, bazı özelliklere dikkat etmek gerekiyor. Mouse tercihinde özen gösterilmesi gereken noktaların başında, bilgisayarda ağırlıklı olarak gerçekleştirilen faaliyetlerin türü ile satın alınan mouse modelinin özelliklerinin birbirine uygun olması geliyor. Evde veya iş yerinde oldukça pratik bir şekilde kullanabileceğiniz bir mouse arıyorsanız, tak çalıştır özelliğine sahip olan ve kurulum gerektirmeyen kablolu mouseları tercih edebilirsiniz. Bilgisayar kullanırken masanızda kablo dağınıklığı olmasını istemiyorsanız veya daha serbest bir mouse kullanımından hoşlanıyorsanız, güçlü çekim mesafeleri bulunan HP kablosuz mouse modellerini satın alabilirsiniz. Kablosuz mouselar, akıllı televizyon gibi yeni nesil cihazların kullanımlarında sağladıkları kolaylık ile de dikkat çekiyor. Şarj edilmeyen ve harici pillerle çalışan kablosuz mouseların yanı sıra üzerinde şarj edilebilir batarya bulunan kablosuz mouse modelleri de oldukça tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. HP mouse modellerinin farklı kullanım ihtiyaçlarını karşılayabilmek için 800, 1600, 3200, 5000, 8200 ve 16000 DPI gibi çeşitli DPI değerlerinde modelleri üretiliyor. Evlerde veya iş yerlerinde ofis programlarının kullanımı, İnternette gezinme gibi temel bilgisayar kullanımları için 800 DPI değerine sahip olan mouselar yeterli oluyor. Daha fazla mouse performansının gerekli olduğu oyunlarda veya gelişmiş bilgisayar programlarında ise yüksek DPI değeri bulunan mouseları tercih etmek önem taşıyor. Bilgisayar sektörünün öncü markalarından biri olan HP'nin oldukça ergonomik ve fonksiyonel mouse modellerine, Hepsiburada ayrıcalığı ile sahip olabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

HP Mouse

116 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Bağlantı
Toplam 40 / 116 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
KablosuzKablosuz ifadesi temelde kablo olmadan veri alıp gönderebilme özelliğine işaret eder. Akıllı ev sistemleri, otomobiller, otomatik sulama veya endüstriyel otomasyon sistemleri gibi birçok uygulamada kullanılan kablosuz özelliği, internet erişimi için de yaygınca tercih edilir. Teknolojik cihazların birbirleriyle irtibatını sağlamak adına tesis edilen internet alt yapısı, karmaşık ve büyük bir ağdır. Ev ve iş yerlerinde kullanılan yerel bilgisayar ağları kablolu LAN ve kablosuz WLAN olarak ikiye ayrılır. Özellikle mobilitenin önemli olduğu dizüstü bilgisayarlarda veya akıllı cep telefonlarında kablosuz bağlantı özelliği yer alır. Bu haberleşme yöntemi modem üzerindeki antenlerle cihaz bünyesinde bulunan kart arasında gerçekleşir. Kablosuz haberleşmenin başarılı bir şekilde gerçekleşebilmesi için cihazla modemin uyumlu olması ve erişim şifresinin doğru bir şekilde girilmesi gerekmektedir. Wi-Fi şeklinde de anılan kablosuz özelliği dünya çapında bazı standartlar kapsamında geliştirilmiştir. Bu standartlar The Institute of Electrical and Electronic Engineers (Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü) tarafından belirlenir. IEEE 802.11b standardı 2.4 GHz frekansında 11 Mbps hızla veri aktarımını mümkün kılar. Daha sonra geliştirilen IEEE 802.11g standardında ise kablosuz iletişim yine 2.4 GHz frekansında fakat ortalama 22 Mbps hızla yapılır. 2.4 GHz frekansını kullanan kablosuz cihazların çok sayıda olmasından dolayı tek bir yerde aynı anda birçok kablosuz bağlantı olabilir. Bundan dolayı Wi-Fi internet bağlantısı elektromanyetik girişimden etkilenerek bozulabilir. Kapsama alanını genişletmek ve veri aktarım performasını artırmak amacıyla kullanılmaya başlanan 5 GHz frekansı 2.4 GHz yayın kalabalığından da kurtuluş sağlamıştır. IEEE 802.11n standardı da MIMO (Multiple Input, Multiple Output) teknolojisi sayesinde 2.4 GHz ve 5 GHz frekanslarını aynı anda kullanmayı mümkün kılmıştır. Dual band yayın da denilen bu yöntemle yaklaşık 130 Mbps veri aktarım hızına ulaşılabilmektedir. IEEE 802.11ac standardı ise sadece 5 GHz frekansında yayın yapmasına rağmen 1.3 GHz gibi çok yüksek değerde bir bant genişliği kullanabilir.
Detaylar
Örgü KabloElektrik akımını iletmede kullanılan, üzeri yalıtkan bir maddeyle kaplı iletken tellere kablo denir. Bir kablonun uzun süre dayanıklı ve sorunsuz kullanımı adına dış etkenlerden korunması oldukça önemlidir. Örgü kablo türünde kullanılan kaplama yöntemi, kabloların en iyi şekilde izole edilebilmesi amacıyla kullanılır. Kablolar izole edilmedikleri takdirde elektromanyetik alana maruz kalır. Bu durumda kablodan geçen sinyal bozulabilir, kablonun içinde bulunduğu sistem aksayabilir ya da tamamen çalışmaz hale gelebilir. Kablolarda ekranlama olarak da adlandırılan çeşitli izolasyon yöntemleri ise bu tür durumların olma olasılığını ortadan kaldırır. Yüksek iletkenlik değerine sahip, kabloyu dış elektriksel cisimlerden koruyacak bir kılıf türü, arıza ve yıpranmaların önüne geçmede birebirdir. Kablolarda temel kaplama yöntemleri sargı, folyolama ve örgüdür. Örgülü kaplama yönteminin en büyük faydası kablonun fiziksel dayanıklılığını artırmak olarak öne çıkar. Örgü kabloda elektrik sinyali korunduğu gibi iletişim de çok daha kaliteli ve güvenli hale gelir. Esneklik kazanan kablo çok daha rahat hareket ettirilir ve sert bir şekilde büküldüğünde dâhi zarar görmez. Örgü kablolarda kabloyu kapsama oranı %40 ile %98 arasındadır. Bu da izolasyon kalitesini artırır. Örgülü kaplama yöntemi her çapta tele uygulanabildiği gibi özellikle otomasyon ve robotik alanlarında kullanılan kablolarda daha çok tercih edilir. Bir diğer kaplama yöntemi ise örgü ve folyonun bir arada kullanıldığı koruma yöntemidir. Örgü folyo kombinasyonunda izolasyon oranı %100'dür. Örgü ve folyonun birlikte kullanılması mekanik dayanıklılığı artırır. Bunun yanı sıra kablo içerisinde yer alan teller çok daha etkili şekilde kavranmış olur. Örgü kablolarda fiber örgü ya da tekstil örgü gibi kılıf malzemeleri kullanılabilir. Farklı renklerde olabilen örgü kablo çeşitleri hem dekoratif hem de hafif olmalarıyla da oldukça kullanışlıdır.
Detaylar
RGBAçılımı "Red-Green-Blue" olan RGB; kırmızı, yeşil ve mavi renklerden farklı renkler ortaya çıkarmaya yarayan bit metottur. Renk uzayı olarak da bilinir. RGB bazen bir ekranın ya da monitörün özelliklerini açıklarken kullanılır. RGB, farklı renkler oluşturmak için karıştırılabilen üç farklı tona sahip ışık anlamına gelir. Kırmızı, yeşil ve mavi ışığı birleştirmek; televizyonlar, bilgisayar monitörleri ve akıllı telefon ekranları gibi ekranlarda renkli görüntüler üretmenin standart yöntemidir. RGB teknolojisi, oyuncu ekipmanlarının popülerleşmesiyle birlikte daha da yaygınlaşmıştır. Ekranda bir renk görüntülediğiniz zaman, her piksel kendine özgü bir RGB değerine sahip olur. RGB tarafından desteklenen renk sayısı, kırmızı, yeşil ve mavi için kaç olası değerin kullanılabileceğine bağlıdır. Bu durum "renk derinliği" olarak bilinir ve bit olarak ölçülür. En yaygın renk derinliği, "gerçek renk" olarak da bilinen 24 bit renktir. 24 bit renkte, bu değer 0 ile 255 arasındadır; bu durumda 0 değeri renk ortaya koymazken, 255 tam doygunluktadır. RGB sistemi kullanılarak elde edilebilecek renk yelpazesi son derece geniştir ve CMYK adı verilen diğer sisteme kıyasla oldukça gelişmiştir. Örneğin; mor bir piksel çok sayıda kırmızı ve mavi piksel içerirken neredeyse hiç yeşil piksel içermez. Mor bir piksel oluşturmak için gereken RGB değerlerini aşağıda görebilirsiniz: Kırmızı: 132 Yeşil: 17 Mavi: 170 Son yıllarda RGB teknolojisinin yaygınlaşmasıyla beraber, donanım üreticileri bu teknolojiyi alışık olmadığımız ürünlerde de kullanmaya başladılar. Ekran kartı, anakart, RAM, soğutma fanı gibi bilgisayar donanımları, RGB teknolojisi kullanılarak kullanıcıların kişiselleştirebileceği bir hal aldılar. Gaming ekipmanlarda sıklıkla rastlanabilecek bu durum, sıradan ve sıkıcı görünümlere sahip donanımların kullanıcılar tarafından çeşitli renklerle modifiye edilebilmesine olanak sağlıyor. RGB destekli bilgisayar donanımlarına sahip olduğunuz takdirde, favori renklerinizi seçerek kasanızı zevkinize göre biçimlendirebilirsiniz.
Detaylar
RGBAçılımı "Red-Green-Blue" olan RGB; kırmızı, yeşil ve mavi renklerden farklı renkler ortaya çıkarmaya yarayan bit metottur. Renk uzayı olarak da bilinir. RGB bazen bir ekranın ya da monitörün özelliklerini açıklarken kullanılır. RGB, farklı renkler oluşturmak için karıştırılabilen üç farklı tona sahip ışık anlamına gelir. Kırmızı, yeşil ve mavi ışığı birleştirmek; televizyonlar, bilgisayar monitörleri ve akıllı telefon ekranları gibi ekranlarda renkli görüntüler üretmenin standart yöntemidir. RGB teknolojisi, oyuncu ekipmanlarının popülerleşmesiyle birlikte daha da yaygınlaşmıştır. Ekranda bir renk görüntülediğiniz zaman, her piksel kendine özgü bir RGB değerine sahip olur. RGB tarafından desteklenen renk sayısı, kırmızı, yeşil ve mavi için kaç olası değerin kullanılabileceğine bağlıdır. Bu durum "renk derinliği" olarak bilinir ve bit olarak ölçülür. En yaygın renk derinliği, "gerçek renk" olarak da bilinen 24 bit renktir. 24 bit renkte, bu değer 0 ile 255 arasındadır; bu durumda 0 değeri renk ortaya koymazken, 255 tam doygunluktadır. RGB sistemi kullanılarak elde edilebilecek renk yelpazesi son derece geniştir ve CMYK adı verilen diğer sisteme kıyasla oldukça gelişmiştir. Örneğin; mor bir piksel çok sayıda kırmızı ve mavi piksel içerirken neredeyse hiç yeşil piksel içermez. Mor bir piksel oluşturmak için gereken RGB değerlerini aşağıda görebilirsiniz: Kırmızı: 132 Yeşil: 17 Mavi: 170 Son yıllarda RGB teknolojisinin yaygınlaşmasıyla beraber, donanım üreticileri bu teknolojiyi alışık olmadığımız ürünlerde de kullanmaya başladılar. Ekran kartı, anakart, RAM, soğutma fanı gibi bilgisayar donanımları, RGB teknolojisi kullanılarak kullanıcıların kişiselleştirebileceği bir hal aldılar. Gaming ekipmanlarda sıklıkla rastlanabilecek bu durum, sıradan ve sıkıcı görünümlere sahip donanımların kullanıcılar tarafından çeşitli renklerle modifiye edilebilmesine olanak sağlıyor. RGB destekli bilgisayar donanımlarına sahip olduğunuz takdirde, favori renklerinizi seçerek kasanızı zevkinize göre biçimlendirebilirsiniz.
Detaylar