Husky kaliteli kamp malzemeleri üretme hedefiyle 1997 yılında kurulmuş bir firmadır. Kurulduğu günden beri orijinalliği ve üstün kaliteli kamp malzemeleri ile ön plana çıkan Husky, kamp deneyiminizi en iyisi haline getirmeyi hedefler. En çok tercih Husky kamp malzemeleri çadırlar, uyku tulumları ve uyku matlarıdır.

Husky Kamp Çadırı Türleri Nelerdir?

Husky kamp çadırı modelleri ile yaptığınız konaklama, doğayı her yönüyle deneyimlemenize imkân verir. Klasik aile kampları için üretilmiş çadır modellerinin yanında aşırı zor koşullarda barınma imkanı veren özelliklere sahip çadırlar da vardır. Kamp çadırları mevsim şartlarına ve büyüklüklerine göre farklılık gösterir. Mevsim şartlarına göre çadır modelleri genel olarak 3 mevsim, 4 mevsim ve 5 mevsim kamp çadırları olarak üçe ayrılır. 3 mevsim çadırlar ilkbahar ve yaz aylarında yapılan kamplar için uygundur. Ancak sonbahar ve kış aylarında kamp yapmayı tercih ediyorsanız 4 mevsim veya 5 mevsim kamp çadırlar arasından tercih yapmalısınız. 4 mevsim çadırlar her mevsim için kullanıma uygundur. Su dayanıklılığı ve taban kalınlığı, 3 mevsim çadırlara göre daha kullanışlıdır. Ancak özellikle ağır kış koşullarında 4 mevsim çadırlar beklentinizi tam olarak karşılamayabilir. Bu nedenle ağır kış koşullarında kamp yapma planınız varsa sizin için uygun olacak seçim yoğun kış şartları için tasarlanmış olan 5 mevsim çadırlardır. 5 mevsim çadırlar oldukça sağlam çadır polleri ve yırtılmaz kumaşları sayesinde şiddetli yağmur, yoğun kar yağışı, tipi ve rüzgara karşın size gereken korumayı sağlar.

Husky çadır modelleri büyüklüklerine göre 2 ila 4 kişinin sığabileceği alternatifleri barındırır. 2 kişilik çadırlar, ağırlık açısından daha hafif ve ekonomik modellerdir. Bu çadırlar, bir kişinin malzemeleri ile birlikte veya iki kişinin matlarını yan yana sererek yatabilecekleri büyüklüktedir. 2+1 kişilik çadırlarda ise iki kişinin kalabileceği genişlikteki odanın yanı sıra malzemelerinizi koyabileceğiniz ayrı bir bölüm bulunur. 3 kişilik çadırlar da 2 kişiyi malzemeleri ile birlikte veya üç kişiyi matlarıyla birlikte barındıracak büyüklükteki çadırlardır. Son olarak 4 kişilik çadırlar ise en büyük seçenekler arasında olup içerisinde dört kişinin uyuyabileceği genişliktedir. Çadırın boyutunun büyümesi aynı zamanda taşımanız gereken ağırlığın da artması anlamına gelir. Eğer kamp yapılacak alana sırt çantanız ile uzun mesafeler yürüyerek ulaşacaksanız ağırlık faktörünü de hesaba katmanız gerekir.

Husky Uyku Tulumu Çeşitleri Hangileri?

Doğada çadırınızın içinde rahat ve sıcacık bir uyku çekmek için ihtiyacınız olan temel kamp malzemelerinden biri de uyku tulumudur. Husky uyku tulumları hava ile teması keserek vücut ısınızı korumanız amacıyla tasarlanmıştır. Şekillerine göre uyku tulumları zarf, dikdörtgen veya mumya olarak üçe ayrılır. Mumya şeklindeki uyku tulumları aşağıya doğru daralan yapısı nedeniyle vücut ile arasında daha az boşluk kalır. Bu durum ısı muhafazasını daha etkin hale getirir ve özellikle soğuk havalarda daha sıcak kalmanıza yardımcı olur. Dikdörtgen uyku tulumları ise daha çok yaz aylarında tercih edilir. Tamamen açılabildiğinden iki kişilik yorgan olarak da kullanılabilir. Zarf şeklindeki uyku tulumları da vücudu tam olarak sarmayan yapıya sahiptir. Bahar ve sonbahar mevsimlerinde kullanıma uygudur. Uyku tulumları, ısı derecelerine göre de üç kategoriye ayrılır. +15 C ile 0 C derece uyku tulumları, yaz aylarında kamp yapanların tercih ettiği ürünlerdendir. İkinci kategori olan -2 ile -15 derece arasındaki uyku tulumları ise üç mevsimlik uyku tulumları olarak bilinir. -15 ile -40 dereceye kadar olan uyku tulumları ise yoğun kış şartları için tasarlanmış modellerdir.

Husky Uyku Matı Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Uyku tulumunun altına serilen uyku matı sağladığı faydalar nedeniyle vazgeçilmez kamp gereçlerindendir. Matlar, yumuşak zeminde uyumanızı sağlar. Yorgun geçen kamp gününün sonunda uyku kalitenizi artırır ve dinlenmiş olarak uyanmanıza yardımcı olur. Özellikle soğuk mevsimlerde yer ile olan teması kestiğinden dolayı üşümenizi de engeller. Sağladığı yumuşak zemin ile oluşabilecek sırt ağrılarına engel olur. Köpük malzemeden üretilen Husky uyku matları rulo haline getirilerek kullanılabilir. Ayrıca akordeon şeklinde katlanabilen köpükten yapılmış uyku matı modelleri de vardır. Şişirilebilir uyku matı modelleri ise kullanmadan önce içi hava ile doldurulması gereken ayrı bir seçenektir. Farklı kalınlıklardaki şişme uyku matları, içerisindeki hava boşaltıldığında oldukça az yer kaplar ve hafiftir.

Husky kamp malzemeleri doğa ile iç içe geçireceğiniz zamanı daha kaliteli ve konforlu hale getirir. Keyifli bir kamp deneyimi yaşamak için mevsim şartlarına uygun ve kaliteli kamp malzemelerine sahip olmanız oldukça önemlidir. Siz de kaliteli ve konforlu bir deneyim yaşamak istiyorsanız birbirinden farklı ürünler arasından kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz. 

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Husky

238 ürün var
  1. Ürün Çeşidi A-Z
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Değerlendirme Puanı
  4. Renk A-Z
  5. Fırsat Ürünleri
  6. Satıcı A-Z
Efsane Teslimat1-2 iş günü içinde kapınızda olacak ürünleri görmek için konum seçin.
Konum:
seçilmedi
Başa dön