Uyku tulumları, en önemli kamp ekipmanları arasında yer alır. Pek çok farklı etmene göre kategorize edilebilen Husky modelleri arasında her ihtiyaca yönelik değişik modeller mevcuttur. Alacağınız ürüne karar verirken bütçenizle beraber ihtiyaç ve beklentilerinizi göz önünde tutabilir, kendiniz için ideal modeli seçebilirsiniz.

Kullanılacak İklime Göre Husky Uyku Tulumları

Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Husky uyku tulumları, farklı sıcaklık değerlerine uygun seçenekler sunar. Tercih edilecek modelin en önemli özelliği de kamp yapacağınız mevsime uygun olmalarıdır.

Bahar ve yaz dönemlerinde yalıtımı çok da yüksek olmayan modelleri işinizi görür. Önemli olan başarılı bir hava alma sisteminin olmasıdır. Havaların serin olduğu aylarda ise yüksek yalıtım sunan ve sıcak tutan modeller tercih etmenizde fayda vardır.

Tercih edeceğiniz Husky uyku tulumuna karar verirken, ürünün ısı değerlerini değerlendirmenizi sağlayan ipuçlarını biliyor olmanız önemlidir.

 • Uyku tulumlarının kılavuzlarında, 4 farklı ısı değeri belirtilir. Bu değerleri, kişisel tercihlerini göz önüne alarak değerlendirebilirsiniz.
 • Üst limit, uyku tulumunun fermuarını açarak rahat olarak uyuyabileceğiniz sıcaklık değeridir.
 • Konfor değeri, uyku tulumundaki en önemli değerdir. Uyku tulumunun içerisinde rahat bir şekilde uyuyabileceğiniz maksimum sıcaklığı ifade eder.
 • Düşük limit, 8 saat boyunca kıvrılmış bir şekilde uyuyabileceğiniz sıcaklık değeri olarak kabul edilir.
 • Extreme limit, uyku tulumunu kullanarak hayatta kalabileceğiniz en düşük sıcaklığı belirtir. Kış kampçılığı yapmıyor ve yüksek dağlarda karşı havalarda kamp atmıyorsanız bu değeri göz önünde bulundurmanız gerekli değildir.

Kullanım Alanına Göre Husky Uyku Tulumları

Alacağınız uyku tulumuna karar verirken, kullanım alanını göz önünde bulundurabilirsiniz. Daha çok uzun doğa yürüyüşleri yapıp, ardından kamp atarak dinleniyorsanız tercih edeceğiniz modelin hafif olması son derece önemlidir. Ulaşımı özel aracınızla sağlıyor ya da belli bir yerde kamp atarak uzun süre konaklıyorsanız önceliği yüksek konfor sunan Husky uyku tulumu modellerine verebilirsiniz.

Husky Uyku Tulumu Fiyatları, geniş bir aralığa sahiptir. Yılda birkaç kez kamp yapıyor ve genellikle havanın sıcak olduğu dönemleri tercih ediyorsanız uygun fiyatlı, başlangıç modelleri işinizi görecektir.

Dolgu Malzemesine Göre Husky Uyku Tulumları

Uyku tulumunun özelliklerini etkileyen en önemli etkenlerin başında kullanılan dolgu malzemesi gelir. Husky tulumların sentetik ve kaz tüyü dolgu malzemesi kullanılan seçenekleri mevcuttur.

Sentetik Husky uyku tulumlarının fiyatları daha uygun olmakla beraber ıslandıklarında dahi yalıtım sağlamaya devam eder. Nem tutma kabiliyetleri düşük olduğundan suyu çekmez ve yağıştan mümkün oldukça az etkilendikleri gibi kısa sürede kurur. Kolaylıkta temizlenebilen modelleri çamaşır makinesine atabilir ve kurutma makinesinde kurutabilirsiniz.

Daha çok profesyonel kampçıların tercih ettikleri Husky kaz tüyü uyku tulumları, sundukları yüksek konforla bir adım öne geçer. Doğanın içerisinde, kendinizi evinizde hissettiren modeller aynı zamanda oldukça yüksek yalıtım sağlar. Hafiflikleri sayesinde çantanızda fazladan ağırlık oluşturmayan Husky kaz tüyü tulumlar, aynı zamanda oldukça küçük bir alan kaplar. Talimatlarına uygun kullandığınızda ömür boyu aynı konfor ve yalıtımı sağlamaya devam eden modeller, cildin nefes almasına imkân tanır.

Husky Uyku Tulumu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Husky uyku tulumlarının unisex modellerinin yanı sıra kadın ve erkeklere özel üretilen seçenekleri bulunur. Modeller arasında ısı değerlerinin farklılık gösterebileceğiniz aklınızda bulundurmanızda fayda vardır.
 • Uyku tulumlarının boylarının değişik olabileceğini unutmamanız ve alacağınız modelin boyunuza uygun olup olmadığını kontrol etmeniz önemlidir.
 • Partnerinizle beraber kamp yapıyorsanız yanı fermuarlı modelleri tercih edebilir, istediğiniz zaman tulumları fermuarları yardımıyla birleştirebilirsiniz.
 • Alacağınız Husky tulum modelinin havalandırma özelliklerini inceleyebilir ve özellikle yaz aylarında kamp yapmayı seviyorsanız havalandırma bölümü olan modellere şans verebilirsiniz.
ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Husky Uyku Tulumu Fiyatları

44 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Husky Uyku Tulumları
  2. The North Face Uyku Tulumları
  3. Jack Wolfskin Uyku Tulumları
  4. Nurgaz Uyku Tulumları
  5. Evolite Uyku Tulumları
  6. Ferrino Uyku Tulumları
  7. Hannah Uyku Tulumları
  8. Savage Uyku Tulumları
  9. Easy Camp Uyku Tulumları
  10. AND OUTDOOR Uyku Tulumları
  11. Buyfun Uyku Tulumları
  12. Pinguin Uyku Tulumları
  13. Square Uyku Tulumları
  14. Freecamp Uyku Tulumları
  15. Makalu Uyku Tulumları
  16. Remixon Uyku Tulumları
  17. Coghlan's Uyku Tulumları
  18. Marmot Uyku Tulumları
  19. Outwell Uyku Tulumları
  20. Robens Uyku Tulumları
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Renk A-Z
 7. Uyku Tulum Tipi
 8. Türü
 9. Satıcı A-Z
 • Marka Husky
DSACategoryId/60001546/2147483604/1302431/352790/husky
Başa dön