İç cephe boyası, başta mesken, kurum ve iş yeri olmak üzere tüm iç mekanların boyanması için kullanılıyor. İç cephe boyası, daha önce boyanmış bir alanın üzerine uygulanabileceği gibi hiç boyanmamış bir alanın boyanması ya da kısmi bir bölgenin boyanması için de tercih edilebiliyor. İç cephe boyası satın alacak kişi, zengin renk alternatifleri içerisinden istediği tonu rahat bir biçimde seçebiliyor. Hayatın birçok alanında olduğu gibi boya teknolojisinde de yeni gelişmeler yaşanıyor. Gelişmelere kayıtsız kalmayan iç cephe boyası markaları, ürün özelliklerini yukarı taşıyor. Ürün çeşitliliklerini ise günden güne artırıyor. Daha uzun ömürlü boya çeşitleri ile kolayca boyama işlemleri gerçekleştirilebiliyor.

Kaliteli İç Cephe Boyası Nasıl Seçilir?

İç cephe boyaları doğrudan boyanacak zemine uygulanabilecekleri gibi astar çeşitleri, dolgu, pasta cila, iç cephe macunu ya da ısı yalıtım malzemeleri ile birlikte hasarlı bölgelere yenileme amacıyla uygulanabiliyor. Şayet iç cephe boyası boyanmak istenen zemine doğrudan uygulanmıyorsa, aşamalı şekilde gerçekleştirilecek yenileme işleminin son adımında düzeltilmiş zemin üzerinde kullanılıyor. İç cephede boyanmak istenen ahşap ya da metal malzemeli kapı ve benzeri bölümler için yağlı boya, kurşunsuz yağlı boya ya da akrilik boya gibi seçenekler bulunuyor. Dekoratif amaçlı ya da efekt özellikli boya çeşitleri ise görselliği zenginleştirme amacı ile kullanıcılar tarafından tercih ediliyor.

İç Cephe Boyası Nasıl Yapılır?

İç cephe boyasının nasıl yapılacağından önce boyama işleminin bir profesyonel tarafından mı, yoksa boyayı satın alan kullanıcı tarafından mı yapılacağının belirlenmesi gerekiyor. Çünkü profesyonel olarak nitelendirilen boyacılar, belli aletler ve tekniklerle boyama işlemini gerçekleştiriyor. Bireysel olarak boyama işlemine girişen kullanıcılar ise genel olarak fırça ve rulo gibi malzemeler kullanarak iç cephe boyaması yapıyor. İç cephe boyaması yapmak için mekana uygun nitelikte bir boya ve boya malzemeleri seçmek önem taşıyor. İç cephe boyaları litre cinsinden kutulanıyor ve çeşitli büyüklüklerde satışa sunuluyor. Boya satın alırken boyamaya yetecek hacme sahip bir iç cephe boyası alınması gerektiğine de dikkat çekiliyor.

İç Cephe Boyası Nasıl Olmalıdır?

İç cephe boyaları farklı nitelik ve kalitede üretiliyor. İç cephe boyası seçimi yaparken boya rengi ve miktarı gibi önem arz eden seçim kriterlerinin yanı sıra içerik, yoğunluk, malzeme ve parlaklık gibi onlarca farklı seçeneğe de dikkat etmek gerekiyor. Örneğin boyanın parlaklık tercihi yapılırken lüks parlaklıktan yarı matlığa, matlıktan özel matlığa değin seçenekler bulunuyor. Boya malzemesinin plastik mi, silikonlu mu yoksa sentetik mi olacağı da seçilebiliyor. Hatta silikonlu bir iç cephe boyası tercih eden kişinin karşısına ekstra silikonlu alternatifler çıkabiliyor. İç cephe boyası çeşitleri ayrıca kokusuz, ipekli, ince dokulu, silinebilir özellikli, su ya da solvent bazlı gibi seçeneklere göre de satın alınabiliyor.

İç Cephe Boyası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İç cephe boyası modelleri son derece geniş bir kullanım alanında farklı amaçlarla kullanılabiliyor. Tavan, duvar, kapı ya da panel kapısı boyamak için farklı özelliğe sahip iç cephe boyaları seçmek gerekiyor. Nem ve rutubet gidermek amaçlı, is kapatmak amaçlı ya da leke örtme özellikli boya seçenekleri ise genellikle rötuş yapmak maksadıyla kullanılıyor. Ayrıca hammerton boya, astar boya, elyaflı sutut, sıvı membran ya da yaldız boya gibi belirli amaçlara yönelik üretilmiş boya çeşitleri de alternatifler arasında yer alıyor. İç cephe boyası fiyatları markadan markaya değişiklik gösteriyor. Boyaların özellikleri ve hacimleri de fiyatlar üzerinde belirleyici oluyor.

İç Cephe Boya Renkleri

454 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Filli Boya
  2. Fbs
  3. Decosize
  4. Pamukkale
  5. Dyo
  6. Fawori
  7. Marshall
  8. ÜNLÜ BOYA
  9. Prestige
  10. Polisan
  11. DÜFA
  12. İzmir Fırça
  13. Casati
  14. Dyosen
  15. Ennalbur
  16. Best Kale
  17. Akçalı
  18. Damla
  19. Dekor
  20. Elit
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483620/60001216/60007333/60001217
BAŞA DÖN