İç Cephe Boyaları

İç Cephe Boya Renkleri

Binaların iç kısımlarını duvar ve tavan bölgelerini güzelleştirmek için farklı renklerde üretilen sıvı hâldeki duvar kaplama ürününe iç cephe boyaları adı veriliyor. Fırça, rulo ya da farklı makineler tarafından uygulanan boyalar, yaşam alanlarını göz alıcı güzelliğe kavuşturuyor. İç cephe boya renkleri, birbirinden güzel tonları ve uzun yıllar boyu kalıcılığı ile tüm mekanlara hitap ediyor. Ünlü markalar tarafından satışa sunulan boyalar kendi içerisinde çeşitleniyor. Kusursuz olarak yapılan boyama işlemi sonucunda mekanlar muhteşem görünüme kavuşacaktır. Ev, ofis, iş yeri, okul, hastane ve bunun gibi pek çok mekana uyum sağlayan renk seçenekleri mevcuttur. Zevkinize hitap eden bir renk ile en güzel dokunuşları yapabilirsiniz. 

İç Cephe Boya Renkleri Çeşitleri

İç cephe boyaları, yapı, ebat, renk, özellik olarak çok çeşide sahiptir. Günümüzde özellikle evlerde kullanılan renkler iç açıcı ve ferah tonlardadır. Su bazlı boyalar, mat boyalar, yarı mat boyalar, sentetik boyalar, selülozik boyalar ve vernik olarak ayrılır. Yüzeylere göre farklı yapılar uygulanır. Boya işlemi yaparken soluma durumunda sağlığa zarar vermez. Fakat tedbir olarak işlem yaparken havalandırmaya daha fazla önem verilmelidir. Eskiyen ve kirlenen duvarları istenen görünüme kavuşturmak iç cephe boyaları ile kısa sürede mümkündür. Sizler de yaşam alanlarınızı güzelleştirmek için geniş renk seçeneklerine göz atabilirsiniz. 

Su Bazlı İç Cephe Boya Renkleri

Günümüzde en çok tercih edilen ve kullanımı rahat olan boya çeşitleri arasında su bazlı iç cephe boyaları ilk sırada yerini alıyor. Mat, yarı mat ve parlak renk çeşitlerine ayrılan su bazlı boyalar geniş alana uygulanabiliyor. Silinebilir iç cephe boya renkleri olarak da bilinir. Mat çeşitleri beton ve alçı yüzeylere, parlak çeşitleri ise metal yüzeylere uygulanır. Kokusuz ve rahatsız etmeyen yapıda olan su bazlı boyalar kısa sürede kuruma özelliği sayesinde en sevilen çeşitlerindendir. Gri, bebe mavisi, erguvan, fil dişi, kum beji, sütlü kahve gibi soft renkler en sık kullanılanlardandır. İç mekana yapılan su bazlı boya uygulamasından 1-2 saat sonra tamamen kurur ve mekan kullanılmaya başlanabilir. 

İç Cephe Boya Renkleri Özellikleri

Geniş seçeneklerde üretilen ve tüm iç mekanlara uyum sağlayan iç cephe boya renklerinin kendine has özellikleri mevcuttur. Mat boyalar plastik yapılıdır ve kaygan yapıda değildir. Bu nedenle silinirken ıslak bir bez kullanılmamalıdır. Aksi takdirde boyanın yüzeyden çıkmasına neden olur. Yarı mat özellikte üretilen boyalar daha çok dekor amaçlı olarak kullanılır. Kaygan yapıları ile kolaylıkla silinebilirler. Uygulama yapacağınız iç mekan yüzeyine uygun boya çeşidini seçerek kullanabilirsiniz. İç cephe boya renkleri kataloğu üzerinden renkleri inceleyebilir ve isteğinizi seçebilirsiniz. Kendine has özellikleri ile sevilerek kullanılan iç cephe boyaları konforlu kullanım sunarlar. Fırça, rulo ve makine ile kullanılabilen çeşitleri ile pratik uygulama yapabilirsiniz. 

İç Cephe Boya Renkleri Nasıl Belirlenir?

İç cephe boya renklerinin belirlenmesi duvarın yapısına, iç mekanın durumuna göre değişir. Birbirinden farklı çeşitlerde üretilen iç cephe boyaları duvar, tavan, kapı, pencere, pervaz gibi geniş alanlara uyum sağlar. Mekana ve yüzeye uygun bir boya seçmek, kusursuz uygulama yapılabilmesini sağlar. Kaliteli markaların boya çeşitleri seçilmelidir. Ucuz ve kalitesiz olduğu takdirde kötü görünüme neden olur. En çok kullanılan iç cephe boya renkleri kalite ve güven bakımından üst seviyededir. Tüm seçeneklerine göz atarak iç cepheye uygun seçilebilir. İnternet üzerinden satın alınacak olan boyalar, özelliklerine bakılarak satın alınır. Tüm özellikler ve renk doğru belirlendikten sonra tek tıkla satın alma yapılabilir. 

İç Cephe Boya Renkleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İç mekanları güzelleştirmek ve istenen görünüme kavuşturmak için duvarlar büyük önem taşır. Sıvı yapıda üretilen iç cephe boyaları, pratik bir uygulama sunarak kısa sürede istenen görünüm elde edilmesini sağlar. Boyama işlemi yapılacak bir mekan için seçim yaparken dikkat edilmesi gereken maddeler vardır. En önemli noktalardan biri cephenin yapısıdır. Duvarın yapısına uygun bir boya çeşidini kullanmak gerekir. Boyalar kaliteli olmalıdır. Duvarda akmayan, uzun yıllar boyu dayanıklılık sunan boyalar daha konforlu kullanım sunar. Uygulanacak iç cephe boyasının TSE damgası olup olmadığına bakılmalıdır. Fiyat bakımından uygun aralıklarda tercih edilebilir. 

İç Cephe Boya Renkleri Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar?

Boya seçiminin yanı sıra, uygulama yaparken de dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Uygulanacak olan boya çeşidi mat boya ise havalandırmaya daha fazla özen gösterilmelidir. İlk olarak astar uygulaması yapılmalıdır. Bu sayede fırça uçları da boya işlemine alıştırılır. Boya içine batırılan fırça duvara sürülmeden önce kutunun kenarında fazlalığı alınmalıdır. Boyama işlemine ara verildiğinde fırça boya içinde bırakılmamalıdır. Boyama bittikten hemen sonra fırça bol su ile yıkanmalıdır. Yıkanmadığı takdirde bir sonraki boyamada fırça sert ve kullanılmaz duruma gelebilir. İç cephe için yapılan uygulamalarda boyaların etrafa sıçramaması için varsa eşyaların üzeri kapatılmalıdır. Tüm noktalara dikkat edilerek yapılan boyama işlemi muhteşem sonuçlar ortaya çıkmasını sağlar. 

İç Cephe Boya Renkleri Fiyatları

Birbirinden farklı marka, içerik, özellik, renk ve ebatlarda üretilen iç cephe boyaları fiyat bakımından çeşitlilik gösterir. Kilogramı fazla olan boyalar küçük ebatlara oranla daha yüksek fiyatlıdır. 5 kg iç cephe boya fiyatları markadan markaya göre değişir. Kalite bakımından yüksek olan boya markası fiyat olarak daha yüksektir. İç cephe boya renklerinde yapılan indirim ve kampanyalar boyaların daha uygun fiyata denk gelmesini sağlar. Evleriniz için satın alabileceğiniz boyaları indirimli fiyatlarla tercih edebilirsiniz. Boyalar fiyat olarak yapısına göre değişir. Su bazlı boyalar fiyat bakımından en uygun aralıklardadır. Bütçenize hitap eden marka ve iç mekanınıza uygun boya yapısı ile hayalinizdeki yaşam alanlarına sahip olabilirsiniz.

İç Cephe Boya Renkleri Ev İçi Seçenekler

Modern dekorasyona sahip olan ve retro tarzı evlerde duvar boyaları en büyük katkı sağlayan maddelerdendir. Ev içine uygun yapıda olan boyalar, genellikle su bazlı çeşitleridir. Renk olarak günümüzde çok popüler olan gri iç cephe boya renkleri klasik ve spor dekora uyum sağlar. Sıcak ve soğuk tonlarda üretilen renkler istenilen atmosfere göre seçilir. Sıcak tonlar ortamın daha canlı ve hareketli görünmesini sağlarken, soğuk tonlar daha sakin bir ortam oluşmasını sağlar. Ev iç cephe boya renkleri için katalog üzerinden incelemeler yapabilirsiniz. Mobilyalarınızla ve zevkinizle uyumlu renkten yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Fiyat bakımından geniş bütçeye hitap eden iç cephe boyaları sayesinde kolaylıkla ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. 

İç Cephe Boya Renkleri Silinebilir mi?

Su bazlı içeriğe sahip olan iç cephe boya renklerinin silinebilir özellikleri mevcuttur. Duvar üzerinde prüzsüz bir görünüm sunan boya üzerinde çizilme ya da kirlenme meydana geldiğinde silebilirsiniz. 

İç Cephe Boya Renkleri Yapısı Nasıldır?

İç cephe için üretilen boyaların yapısı yüzey alanına göre değişir. Su bazlı, mat, yarı mat, sentetik ve selüloz olarak ayrılır. Uygulanacak iç mekan yüzeyine göre tercih edilir. 

İç Cephe Boya Renkleri Hızlı Kurur mu?

İç cephe boya renklerinde en hızlı kuruma gösteren yapı çeşidi su bazlı boyalardır. Boyama işleminden 1-2 saat sonra kurur ve kullanıma uygun hâl alır. 
  • Boya Renkleri Nelerdir?

  • Boya renklerine genel olarak bakıldığında, renk skalasında da yer aldığı gibi ana renkler ve ara renkler olmak üzere iki ayrı grupta ele alınır. Kırmızı, mavi ve sarı renklerden oluşan ana renkler, farklı kombinasyonlarla birbiriyle karıştırıldığında turuncu, sarı ve yeşil gibi pek çok ara rengi oluşturur. Bu bağlamda hem ana renkler hem de ana renklerin kendi içinde karışımıyla oluşturulan ara renkler, genel olarak boya renklerini oluşturur.
  • Fildişi Rengi Hangi Renk?

  • Soft bir renk olan fildişi rengi, adını hayvanların özellikle de fil gibi türlerin diş renginden alır. Beyaza yakın bir renk olan fakat çok hafif sarı tonu yansıtan fildişi rengi, az miktarda toprak sarısı ve beyaz renk karıştırılarak rahatlıkla elde edilebilir.
  • Pembe Renk Hangi Renklerden Oluşur?

  • Ara renklerin dikkat çeken türlerinden olan pembe renk, kırmızı ve beyaz renklerin karışımıyla elde edilir. Kırmızı ve beyaz rengin kullanım oranına göre, elde edilecek pembe rengin yoğunluğu değişir. Dolayısıyla beyaz renge nazaran, kırmızı renk yoğunluğu fazla ise, elde edilecek pembe renk daha koyu, tam tersi durumda ise daha açık pembe tonu elde edilir.
  • Işık Renkleri Nelerdir?

  • Temel ışık renkleri kırmızı yeşil ve mavidir. Diğer tüm renkler bu üç rengin karışımıyla elde edilir. Işığın olduğu ortamda, kırmızı, yeşil ve mavi rengin birlikte kullanımı beyazın oluşmasına sebep olur. Ortamda hiçbir şekilde ışığın olmaması durumunda ise siyah renk oluşur.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

İç Cephe Boya Renkleri

9866 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler