Duvar Boyaları

Duvar boyaları, yaşam alanı olarak gördüğünüz yerlere ve evlere renk katmak, aynı zamanda da dış etkenlere karşı korumak amacıyla uygulanan araçlardır. İç ve dış olmak üzere farklı cephelerde kullanılır. Bu sebeple her bir ürünün özellikleri birbirinden farklı olacak şekilde karşınıza çıkar. Dış duvar boyaları hava şartlarına ve oluşabilecek aşınma durumlarına karşı dirençli bir yapıdadır. Aynı zamanda da koruyucu bir görev üstlenirler. İç duvar boyaları da olması gerektiği dayanıklılığa sahip olan ürünlerdir. Kutu içerisinde sıvı halde bulunan bu çeşitlerin biraz daha inceltilmesi gerekir. Bu sebeple daha fazla sıvı hale getirilerek uygunar. Duvar boyaları iç cephe kullanımında öncelikle ince bir tabaka halinde sürülür. Sonra kurumaya bırakılıp belirli bir tabaka oluşturulur. Ayarlanan bu katman duvarı toz, nem ve güneş ışığı gibi pek çok olumsuz etkiden korur. Bu nedenle aşınma ya da bozulma gibi sorunlar ile karşılaşmanıza müsaade etmez. Katmanlar halinde sürülen bu duvar boyası çeşitleri alt tabakalar için koruyucu olup kolay temizlik imkanı sunan ürünlerdir. Bunların yanında duvarların güzel ve parlak görünmesi için de yaygın bir şekilde tercih edilir. ev duvar boyaları olarak da karşınıza çıkan bu seçenekler geniş ürün ve kullanım yelpazesi sunar. Bu sayede duvar boyaları çeşitleri içerisinden kendi zevkinize uygun bir renk tonu bulabilirsiniz. Dilediğiniz parlaklığa sahip ürünlerden tercihte bulunabilirsiniz.

Duvar Boyaları ve Modelleri

Duvar boyaları modelleri kullanım alanlarına göre farklılık gösteren birçok çeşidi bünyesinde barındırır. Değişik kategorilere sahip olan bu çeşitler evinizin havasını değiştirebilir. Eviniz için pek çok çeşitler karşılaştığınız gibi dekoratif amacıyla, bahçe ve farklı alanlara hitap eden seçeneklerden siz de yararlanabilirsiniz. Alanların ihtiyacına yönelik olarak üretilen bu çeşitleri inceleyebilir ve uygun duvar boyaları seçimini kolaylıkla yapabilirsiniz. Farklı renk tonlarına sahip olan bu çeşitler gri, beyaz, yeşil, mavi ve antrasit gibi çeşitliliği ile karşınıza çıkar. Duvar boyası dendiği zaman akla gelen dekoratif açıdan nasıl durduğudur. Bu sebeple kullanılan eşyalar ile uyumlu olmasına özen gösterebilirsiniz. En uygun duvar boyaları seçimlerini evinizdeki mobilya modellerine bağlı olarak yapabilirsiniz. Böylelikle yenileme ihtiyacı duymadan sadece duvarınız ile ilgilenebilirsiniz. Tercih edeceğiniz yeşil duvar boyaları, doğanın ferahlığını hissetmenize yardımcı olur. Bitmeyen enerjisini evinize yansıtarak bulunduğunuz ortama canlılık kazandırabilirsiniz. Gri duvar boyaları da naif bir görünüm sunarak sizi yormayan bir tona sahiptir. Aynı zamanda canlı bir ton olan bu çeşit kullandığınız mobilyaları arka planda bırakmaz. Çocuk odalarında sıklıkla tercih edilen bu renk tonu farklı renkler ile kolay uyum sağlayabilir. Evinizde bulunan eşyalar ile çok kolay uyumluluk gösteren bir diğer çeşit ise Beyaz duvar boyalarıdır. Bu sayede bütün eşyalar ile kolay bir şekilde bu tonu kullanabilirsiniz. Farklı bir stil oluşturabilir ve evinizi lüks bir ferahlığa kavuşturabilirsiniz. Mavi duvar boyaları da iç açıcı bir ton olarak karşınıza çıkarak uygulandığı alanda renkli bir dünyaya sahip olmanıza olanak tanır. Okyanusu ve gökyüzünü yansıtan bu çeşit ile ruhunuzu sakinleştirebilir ve kendiniz de pozitif bir etki bırakabilirsiniz. Antrasit duvar boyaları çalışma odası, kütüphane ya da işyerlerinde yaygın bir şekilde kullanmanın dışında dış cephelerde de yaygın bir şekilde tercih edilir. Karşınıza çıkan bütün bu renk tonları sizin zevkinize bağlı olarak dış ve iç cephede dilediğiniz gibi kullanılabilir. Ortam içinde duvarlar ve eşyalar için seçilen renk tonlarının açıklı, koyulu olması işinizi kolaylaştırabilir. Bu sebeple dilediğiniz an evinizin duvarlarını yenileyebilir ve alanı kendiniz için daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Dekoratif Amacıyla Kullanılan Duvar Boyaları

Boya seçimi yapmadan önce bilmeniz gereken şey duvarın türü ve boya çeşididir. Bunları göz önüne alarak ve ürünleri kapsamlı bir şekilde inceleyerek bilgi edinebilir ve dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Evlerde sıklık kullanılan ve işinizi pratik bir hale getiren silinebilir duvar boyaları kabarma, bozulma ya da solma gibi sorunlar yapmadan uzun süre kullanılabilir. Nemli bir bez yardımı ile silerek tozu ve kiri kolayca alabilirsiniz. Bu sayede ev hanımlarının da ilk tercihi arasında yer alan çeşitlerdir. Simli duvar boyaları da oturma odası ya da yatak odalarında yaygınlık gösterir. Birçok kişinin zevkine hitap eden bu çeşit parlak ve şık bir görünüm sunar. Ayrıca simli olan bu ürünler dekoratif duvar boyaları arasında yer alır. Duvardaki rengi kapatabilen kaliteli bir örtme gücüne sahip olan çeşitlerdir. Homojen ve profesyonel bir görünüm yakalamanızı sağlar. Dekoratif grubunda yer alan bir diğer çeşit ise fosforlu duvar boyaları olarak bilinir. Bu model de ışıktan aldığı enerjiyi tekrar yansıtma özelliğine sahiptir. Karanlık ortamlarda boya içinde biriktirdiği enerjiyi dışarıya yansıtarak aydınlatma işlemi gerçekleştirir. En güçlü ışıma 20 ve 40 dk içerisinde yavaşça gerçekleşir. Elektrik kesintisi, yangın ve deprem gibi acil durumlarda ilk yarım saat size kolaylık sağlayabilir. Işık yayma işlemi bittiğinde bu fosforlu duvar boyaları aydınlığı tekrar absorbe ederek kendisini şarj eder. Kaliteli ve modern duvar boyaları ile her ortama şıklık kazandırarak her alanı keyifli ve iç açıcı bir hale getirebilirsiniz. Uygulama anında boya malzemeleri arasında boya fırçaları ve elektrikli piston gibi pek çok materyal yer alır. Siz de işinizi kolaylaştırmak adına bu aparatlardan yararlanarak kendiniz bütün duvarları boyayabilirsiniz. Duvar boyası desenli detaylara sahip çeşitlilik de sunar. Böylelikle keyif verici bir ortam oluşturmanız kolaylaşabilir. Küçük duvar boyaları ile de dar ve minimal alanlarda kullanımı kolay olan ürünlerdir. Küçük bir fırça yardımıyla hızlı bir şekilde halledilebilir. Boyalar su bazlı ve sentetik olabilir. Su ile inceltilen boyalar su bazlı olarak tanımlanırken, ek olarak tiner kullanılan boyalar da sentetik olarak ifade edilir. Siz de bu duruma dikkat ederek bir seçim yapabilirsiniz.

Parlaklık Yapısına Göre Duvar Boyası Çeşitleri

Parlaklık özellikleri göz önüne alınarak sınıflandırılan bu boya çeşitleri farklı kategoriler altında toplanır. Buna ek olarak mat, yarı mat, ipeksi mat, parlak ve yarı parlak olmak üzere 5 çeşit boya türü karşınıza çıkar. İç cephede kullanılan boyalar organik maddeler içerir. Bu sebeple dış cepheler için kullanıma uygun değildir. Ayrıca uygulandığı takdirde de renk değişimi, solma ya da bozulma gibi birçok sorunla karşılaşılabilir. Parlak duvar boyaları kurşun içermeyen yapıları sayesinde son derece güçlü bir örtme gücüne sahiptir. Duvardaki yüzeye sürüldüğü zaman kuvvetli bir şekilde yapışır. Yüksek parlaklık ve renk kalıcılığı sağlayan bu çeşitler oldukça verimlidir. Dış etkenlere karşı da koruyucu bir etki sunar. Ayrıca duvarın sahip olduğu yapıyı güneş ışınlarından da koruyabilir. Dokulu duvar boyaları da şık bir görünüm sunarak dikkatleri üzerine çeker. Göz alıcı tasarımları ile kullanıcıların ilk tercihi arasında yer alır. Duvar boyaları desenli görüntüsü ile modern bir hava oluşturur. Evinizde istediğiniz köşeye dilediğiniz tasarımı oluşturabilirsiniz. Duvarlarda yapabileceğiniz birçok desen seçeneği bulabilir ve yaratıcılığınızı ortaya koyabilirsiniz. Çiçek, yaprak ya da çizgi detayları oluşturabilir ve uydun renk tonu ile kullanabilirsiniz. Evinizde kullandığınız boya ile bütün ambiyansı değiştirebilirsiniz. Böylece farklı bir görünüm elde ederek rahatlatıcı yapısı ile bu çeşitleri kullanabilirsiniz. Duvar boyası 2 kg çeşitleri mermer, kapı ve havuz gibi alanlarda kullanılan pek çok seçeneği bulunur. Kullanacağınız alanı göz önüne alarak siz de bir seçim yapabilirsiniz. Çeşitlerden duvar boyaları simli yapısı ile karşınıza çıkarak zengin bir görünüm oluşturmaya olanak tanır. Siz de duvar boyası silinebilir modelleri ve diğer çeşitleri arasından kendiniz için uygun ve ihtiyacınıza yönelik bir seçim yapabilirsiniz.

Kullanım Alanlarına Göre Duvar Boyaları

Çeşitliliği ile karşınıza çıkan duvar boyaları farklı alanlara yönelik özel olarak üretilir. Boya modeline bakılarak ürünlerin sahip olduğu kullanım alanlarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Bahar ve yaz aylarında dış yüzeylerin boyanması yenilik açısından çok sık rastlanan bir durumdur. Bu sebeple mevsim şartlarının uygun olması oldukça önemlidir. Ayrıca bu gibi durumlarda bahçe duvar boyaları kullanılarak yaptığınız işlemin kalitesini olumlu yönde etkileyebilirsiniz.
  • Dekorasyon açısından bulunduğunuz ortama farklı bir boyut kazandıran 3 boyutlu duvar boyaları çok yönlü bir yapıya sahiptir. Şık bir görünüm elde etme imkanı sunan bu çeşit mutfak, bolkon, kütüphane, ofis ve iş yeri gibi pek çok alanda kullanılabilir. Kabartmalı bir duvar paneli oluşturabilir ve zarif görünüm elde edebilirsiniz.
  • Yaşadığınız ve sıklıkla vakit geçirdiğiniz birçok alanda şekilli duvar boyaları kullanılabilir. Bulunduğunuz yere farklı bir hava katmanın yanında eşsiz bir doku da kazandırabilirsiniz. Ürünlerin uygulama detaylarına ve daha birçok bilgiye erişebilir ve kapsamlı bilgi sahibi olabilirsiniz.
  • Yaratıcılık gerektiren desenli duvar boyaları ile evinizde bulunan birçok odanın görünümünü anında değiştirebilir ve yenilikler elde edebilirsiniz. Canlı görünüme ulaşma imkanı sunan bu çeşitler sayesinde farklı temalar oluşturabilir ve zevkinize hitap eden tasarımlar yapabilirsiniz.
  • Duvar boyası 3 kg ağırlığa sahip olan bu ürünler de kapı, mermer, iç ve dış cephe gibi farklı alanlara hitap eder. Siz de kullanacağınız alana en uygun olan boyayı bu çeşitler arasından bulabilirsiniz. Ürünlerin ayrıntılarını inceleyebilir ve detaylarına ulaşabilirsiniz.
  • Bütçe destekçisi olan bu çeşitler arasından ucuz duvar boyalarına da ulaşarak uygulama yapacağınız alan için uygun bir seçim yapabilirsiniz. İşinizi kolaylaştıran ve kaliteli bir görünüm sunan bu çeşitlere kolaylıkla sahip olabilirsiniz.
Duvar Boya Önerileri

Duvar boyası önerileri farklı alanlara yönelik olarak pek çok kategoriyi içerisinde barındırır. İç ve dış cephelerde, iç alana özel olan ürünler dış kısımlarda kullanılamaz. Aksi durumda solma yıpranma ve soyulma gibi pek çok sorun ile karşılaşmanıza sebep olabilir. Dış cephelerde genel olarak silikon yapılı boyalar tercih edilir. Bu sayede su itme özelliği gerçekleştirerek yağmurlu ve karlı havalarda sıvıyı duvarın içine geçirmez. Böylelikle apartmanının dışı aynı kalite ile uzun süre kullanılabilir. Ayrıca su kaynaklı oluşabilecek olan kaparcıkları da engeller. İsteğinizi bağlı olarak kabartmalı ve dokulu bir dış cephe tercih ediyorsanız boya çeşitlerinden grenli olanı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu duvar boyası tavsiye çeşitliliğini inceleyerek kendinizi doğru bir şekilde yönlendirebilir ve seçim yapabilirsiniz. Tam olarak gerçekleştirilen boya uygulamasında duvar boyaları ne kadar sürede kurur diye sorulacak olunursa 12 ile 15 saat arası olduğu söylenebilir. Bu süre her boya çeşidinde aynı olmayabilir. Uzun sürede ya da çok daha kısa sürede kuruyan ürünler de vardır. Bu sebeple kullandığınız boya çeşidine bağlı olarak değişiklik gösterir. Duvar boyası lila renk tonunun verdiği cazibeden de yararlanabilirsiniz. Keyif alarak kullanacağınız bu çeşitler arasından siz hitap edeni tercih edebilir ve hemen istediğiniz duvara uygulama başlayabilirsiniz. Resimli duvar boyaları ile de çok şık ortamlar oluşturabilirsiniz. Boyanın kalitesi ve rulonun becerisini birleştirerek harika birçok görünüm elde edebilirsiniz. Ürünler arasında kendisine yer edinen duvar boyası 15 kg ağırlığına sahip olan çeşitler arasında yarı mat, mat ve parlak birçok seçenek bulunur. Bunlar arasından beğendiğinizi tercih edebilir ve sahip olduğu ağırlık ile çok geniş bir alanı boyayabilirsiniz. Farklı renk özellikleri ile ön plana çıkan bu ürünlerden siz de yararlanabilirsiniz.

Avantajlı Fiyatları ile Duvar Boyaları

Dekoratifin tamamlayıcı öğeleri arasında duvar boyaalrı yer alır. Yuvanızın duvar renklerini değiştirerek evinize farklı bir görünüm kazandırabilir ve ortamı yepyeni bir hale getirebilirsiniz. Çeşitler arasında bulunan ikili duvar boyaları sayesinde iki farklı ton kullanarak stilinizi yansıtabilirsiniz. Şık bir görünüm elde ederek çevrenizdeki insanların hayranlık duymasını sağlayabilirsiniz. Pullu duvar boyaları özel efekt yapısı ile bilinirler. Net desen ayrıntılarına sahiptir. Bulunduğunuz alana renk katmak için kullanılabilir. Duvar boyaları fiyatları da çeşitliliğine ve ürünlerin özelliklerine bağlı olarak olarak her kesime hitap eder şekilde oluşturulur. Farklı alanlara yönelik olan bu çeşitlilikten siz de fayda sağlayabilirsiniz. Kaliteli bir görünüm yakalamak için gerçekleştirilen bu boya uygulamaları ile eşsiz bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Mobilyalarınız ile kolay uyum sağlayan bu çeşitleri deneyebilirsiniz. Duvar boyası en ucuz alternatifleri içerisinden de dilediğiniz gibi bir seçim yapabilirsiniz. Kullanacağınız yeri düşünerek çok çeşitlilik arasından zevkinize ve tarzınıza hitap edeni bulabilirsiniz. Duvar boyası ucuz fiyat bilgisine sahip yapısı ile kullanıcıları dara sokmadan birçok ürün sunar. Gerek duyduğunuz takdirde duvar boyası yorumları üzerinden de müşteri deneyimlerine ulaşabilir ve kullanıcı düşünceleri ile ilgili fikir sahibi olabilirsiniz. Evinizde görsel ilgi yaratabilir eğlenceli bir ortam oluşturabilirsiniz. Soğuk renk tonları ve küçük desenler kullanarak daha geniş bir alan hissiyatı da sunulabilir. Samimi ortamlar oluşturabilir aynı zamanda da kendi kişisel alanınızı dekore edebilirsiniz. Kendi zevkinize yönelik pek çok değişiklik yapabilirsiniz. Siz de bunları Hepsiburada üzerinden inceleyebilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca hız bir şekilde sahip olarak boya uygulamalarına başlayabilirsiniz.

Hangi Boya ve Renk Tonu Nereye Kullanılır?

İç ve dış mekanlarda farklı boya türü kullanılır. Renk tonunu kendi kişisel tercihinize göre seçebilirsiniz. Evinizde koyu tonlarda mobilyalar bulunduruyorsanız açık tonları duvarlarda kullanmanız ortamı çok daha ferah gösterebilir. İç açıcı renkler ile ferah alanlar oluşturabilirsiniz. Sizi sakinleştiren ve ruh sağlığına faydalı olan renk tonları siz de seçebilirsiniz.

Boya Uygulamasından Önce Ne Yapılır?

Aşama olarak gerçekleştirilen duvar boya işleminin daha uzun süreli ve kalıcı olmasına adına öncesinde uygulanması gereken birkaç nokta vardır. Boya yapılacak olan duvarın temiz, kuru ve sağlam olması gerekir. Gerçekleştirilen işlemin verimliliği için bu adımlar önemlidir. Boya yapılacak odayı uygulamaya hazır hale getirerek işleme başlayabilir ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Duva Boyası Nasıl Temizlenir?

Evinizin duvar boyası kirlendiği zaman temizlemek için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulur. Boya su bazlı değilse silme işleminiz birkaç gün sürebilir. Yarı mat ya da sentetik boyalı yüzeyleri temizlemeniz gerektiğinde çok ıslak olmayan hafif nemli bezlerle silebilirsiniz. Eğer plastik boya kullandıysanız 1 ya da 2 saat kadar duvarın nemlendirilmesi işinizi kolaylaştırabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Duvar Boyaları

10.000+ ürün listeleniyor
Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Hırdavat
Yapı Market / Hırdavat
Boya & Boya Malzemeleri
Boya & Boya Malzemeleri
Duvar Boyaları
Duvar Boyaları
Yalıtım Boyaları
Yalıtım Boyaları
Tavan Boyaları
Tavan Boyaları
İç Cephe Boyaları
İç Cephe Boyaları
Dış Cephe Boyaları
Dış Cephe Boyaları
Astarlar
Astarlar
Boya Renklendiriciler
Boya Renklendiriciler
Kauçuk Boyalar
Kauçuk Boyalar
Kuponlu Ürünler