Başta binalar olmak üzere çeşitli yapıların dış bölümlerini renkli ve canlı bir görüntüye kavuşturmak için dış cephe boyaları ve aksesuarları kullanılıyor. Dış cephe boyaları, pigment, bağlayıcı, çözücü ve kimyasal katkı malzemelerinden meydana geliyor. Boya renkleri konusunda kullanıcılara son derece zengin seçenekler sunuluyor. Çeşitli markalar tarafından üretilmiş olan farklı özelliklere ve renklere sahip onlarca dış cephe boya alternatifi bulunuyor. Bina yenileme çalışmaları sırasında yaygın şekilde kullanılan dış cephe boyaları, iç cephe boyalarına göre farklı özellikler taşıyor. Binaların dış kısımlarının sürekli olarak yağmur, rüzgar ve güneş ışığına maruz kaldığı dikkate alınacak olursa, dış cephe boyalarının, iç cephe boyalarına göre daha dayanıklı ve kalıcı olması gerekiyor.

Dış Cephe Boyası Özellikleri

 • Dış cephe boyası çeşitleri, uygulanmış oldukları zemine hızlı bir şekilde yapışıyor. Zemin boyayla örtülüyor. Böylelikle dış cephenin uzun ömürlü kalıcılıkta boyanması sağlanmış oluyor.
 • Çeşitli katkı maddeleriyle dayanıklılık seviyeleri artırılmış olan dış cephe boyaları iklim koşullarına, UV ışınlarına ve darbelere karşı korunuyor. Dolayısıyla renk kaybı ve parlaklık yitirilmesi gibi problemlerin net şekilde önüne geçiliyor.
 • Nefes alabilir özelliğe sahip olan dış cephe boyaları nemin dışarı atılmasını sağlıyor. Bu sayede su ve nem gibi faktörlere bağlı olarak boyanın açılması ya da dökülmesi meydana gelmiyor.
 • Birbirlerinden farklı özelliklere sahip olan dış cephe boya çeşitleri içerisinden yapılmak istenen uygulama tipine göre seçim gerçekleştirilebiliyor. Sentetik, ısı ve su yalıtımlı, akrilik, su bazlı, solvent bazlı, teflonlu, kokusuz, silikon katkılı ve grenli olmak üzere birçok boya seçeneği bulunuyor.
 • Boya seçenekleri arasında belli bir rengin çeşitli tonlarının yanı sıra parlak ve mat modelleri de yer alıyor. Ayrıca çeşitli dış cephe boyaları sentetik ya da selülozik tiner gibi incelticilerle birlikte zemine uygulanabiliyor.
 • Kendi kendini temizleme özelliğine sahip olan dış cephe boyası modelleri, yağışlı havalarda yağmurun yüzeyden tozlarla birlikte akmasını mümkün duruma getiriyor.

Ahşap İçin Dış Cephe Boyası

Ahşap evler için geliştirilmiş olan dış cephe boyaları ve vernik gibi ahşap koruyucular, ahşap yürüme yollarında, ahşap malzemeli yat güvertelerinde ve ahşap bahçe mobilyaları üzerinde de uygulanabiliyor. Ahşap koruyucu ve yenileyici özelliğe sahip olan ürünler, suyun itilmesini ve ahşap malzemenin içine işlemesini engelliyor. Böylece ahşap dış cephenin kuru tutulması sağlanmış oluyor.

Metal İçin Dış Cephe Boyası

Dış cephelerde yer alan balkon korkuluğu, bahçe kapısı ve çit gibi metal bölümler, metal malzemeler için özel olarak üretilmiş olan çeşitli renklerde dış cephe boyalarıyla boyanabiliyor. Temel renk modellerinin yanı sıra bakır, bronz ya da altın yaldızlı metal boya alternatifleri de bulunuyor. Paslanmış metal zeminin herhangi bir temizleme işlemine gerek duyulmadan doğrudan boyanmasına olanak tanıyan metal boya çeşitleri, uygulama yapmayı son derece kolay hale getiriyor.

Dış Cephe Boya Aksesuarları

Fırçadan ruloya, sıva malasından boya kabına, teleskopik uzatmalı saptan harç gelberine, sıva filesinden fırça maşrapasına kadar birçok dış cephe aksesuarı, dış cephe uygulamaları sırasında kullanılıyor. Dış cephedeki kiri ve tozu çıkaran çözücüler, boya ve silikon kalıntılarını çıkaran sökücüler, zemini boya yapmak için ideal hale getirmeye yardımcı oluyor. Zemini tamir etmek, çatlakları gidermek ve boya öncesi düz bir zemin meydana getirmek için dış cephe macunu, alçı ve astar gibi dolgu malzemelerinden faydalanılabiliyor. Don gibi hava olaylarına karşı koruma sağlayan su itici özellikli yalıtım malzemeleri, dış cephe boyalarının altında kullanım için uygunluk arz ediyor.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Dış Cephe Boya Renkleri

1.015 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Dyo
  2. Gedik
  3. Pamukkale
  4. HEMEL
  5. Hickson Decor
  6. Filli Boya
  7. Bianca
  8. Ennalbur
  9. Tek Boya
  10. Polisan
  11. Fawori
  12. Füller
  13. CLOU
  14. DÜFA
  15. Evastar
  16. Marshall
  17. Sgs
  18. Sun Pigments
  19. Dekor
  20. Joker
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Miktar A-Z
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483620/60001216/60007333/60001219
Başa dön