Yalıtım Boyaları

Yalıtım Boyası Fiyatları

Yalıtım boyaları uygulandığı yüzeyleri koruma altına alıyor. Ürünlerin uygulama alanları, koruma nitelikleri, koruyuculuk dereceleri boyanın özelliklerine göre değişiyor. Düşük ısı iletkenlik özelliğine sahip yüksek performanslı ürünler en fazla tercih edilenlerden. Dış cephe mantolama süreçlerinde yaygın biçimde tercih edilen yalıtım boyalarının enerji tasarrufundan kış aylarında odadaki sıcaklı kaybını azaltmaya ve rutubeti önlemeye kadar çeşitli avantajları bulunuyor. Mantolama boyaları uygulandığı cepheleri koruma altına alması bakımından da önemli. Yalıtım boyası fiyatları ise ürünlerin gramajına, markaya, dayanıklılık derecelerine göre değişkenlik gösteriyor.

Farklı İhtiyaçları Karşılayan Yalıtım Boyaları

Cephe yalıtım boyaları gelişen teknoloji sayesinde artık çok daha fazla alana uygulanabiliyor ve doğru uygulama neticesinde çok daha başarılı sonuçlar elde edilebiliyor. Kış aylarında ısınma ve yaz aylarında serinleme giderlerini azaltmaya yardımcı olan yalıtım ürünlerin içerikleri uygulanacak alanın niteliğine göre değişiyor. İç cephe boyası, dış cephe boyası ve iç-dış cephe boyası şeklinde farklı kategorilerde ürünler sizleri bekliyor. Ayrıca su yalıtım malzemeleri, rutubet boyaları, nem önleyici boyalar, epoksi reçineler, ultra şeffaf seriler, sararma karşıtı ürünler, su ve toprak tutucular, bantlar, UV dayanımlı olanlar da dahil pek çok farklı amaca iyi derecede hizmet eden ürün kolaylıkla bulunabiliyor. Binaların hem dış hem de iç duvarlarında zamanla meydana gelen rutubet ve nem problemlerinin giderilmesi için geliştirilen ve farklı yüzeylere son derece iyi şekilde yapışabilen güçlü nem boyaları en fazla rağbet görenlerden. Zaman içerisinde tutunma kabiliyetini yitirerek dökülen betonların ve pratik kullanımı ile ön palana çıkan su tutucu bantlar sızdırmazlık beklentilerini karşılayan ürünler arasında yer alıyor.

Isı Yalıtım Boyalarının Avantajları

Giderek yaygınlaşan mantolama prosedürü çeşitli faydaları da beraberinde getiriyor. Farklı işlemler için özel olarak geliştirilen boyalar bulunduğundan doğru ürünü seçmek ve usule uygun uygulamak gerekiyor. Isı yalıtım boyası hemen her yüzeyde karşılaşılabilen mantar ve küflerin oluşumunu ve yayılımını önlüyor, suya maksimum dayanımlı olanlar yağmur ve kara bağlı olası sorunların önüne geçiyor. Nefes alabilir özellikli yalıtım boyaları çok daha iyi sonuçlar veriyor. Kirlenme ve tozlanmalara karşı maksimum direnç gösteren boyalar cephelerin zamana bağlı zarar görmesine karşı iyi bir koruyucu görevi görüyor. Kolay kolay solmayan renklere sahip ürünler cephelerin kısa süre içerisinde yıpranmış görünmesini engelliyor. Fayans, seramik, cam, porselen, mermer, beton, granit gibi yüzeylerin tümüne uygulanabilen işlevsel su yalıtım boyaları ihtiyaç halinde elinizdeki önemli kurtarıcılardan biri oluyor. Şeffaf yalıtım boyaları ise yapısal tüm faydaları bir yana, dekoratif formülüyle de ilgi çekiyor. Havuz, teras ve balkon zeminlerinizi ultra transparan boyalar ile kaplayarak mevcut yüzeye zarar vermeden ısı kaybı sorunlarınızı giderebilirsiniz.

Soru 1: Yalıtım boyası tercihinde neleri dikkate almak gerek?

Cevap 1: Seçim aşamasında ilkin yüzey yapısı, cephelerin mevcut durumu, mukavemet ve kalite beklentisi devreye giriyor, yalıtım öncesi restorasyon ve tamir gerekiyorsa öncelikli olarak bu yapı malzemelerini satın almak gerekiyor.

Soru 2: Kaliteli termal boyaların özellikleri nedir?

Cevap 2: İç ve dış yüzeylere uygulanabilen termal yalıtım boyları radyan ısıyı geçirmiyor, elastik yapılı içeriklerde çatlamalar ve kopmalar meydana gelmiyor, yanmazlık özelliğine sahip ürünler geç tutuşma niteliği ile konforu ve güvenliği artırıyor.

Soru 3: Yalıtım ve izolasyon boyaları ısıyı ne kadar etkiliyor?

Cevap 3: Isı iletkenlik direnci farklı marka ve model ürünlere göre değişiklik gösteriyor. Aynı zamanda betonun mevcut kalınlığı ve yalıtım boyası önce uygulanan ekstra düzeltmeler de fark ettiriyor. Çok katlı boyama tek kat uygulamaya göre daha iyi sonuçlar veriyor.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yalıtım Boyası Fiyatları

573 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 573 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/60001216/60007333/60001241