Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

İmparatorluktan Cumhuriyete - Halil İnalcık

Kronik Kitap
136,50 TL
( / adet)
Satıcı: Hepsiburada
Resmi Satıcı
Kampanyaları Gör 3
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (25)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

139,12 TL
193,80 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501689/9939/1510774
İmparatorluktan Cumhuriyete - Halil İnalcık
arih alanında dünyanın tartışmasız en büyük isimlerinden biri olan Halil İnalcık’ın, Osmanlı sosyal tarihi ve modern Türkiye’nin ortaya çıkışıyla ilgili çalışmaları bir arada.

Kitabın ilk bölümü, Osmanlı İmparatorluğu’nun siyasi ve toplumsal sisteminin temelini oluşturan toprak meselesi, çift-hane uygulaması ve tahrir meselesini irdeliyor. Sonrasında Osmanlı tebaası gayrimüslim milletlere dair arşiv vesikalarını, Rum Ortodoks Kilisesi’nin yetki alanını, Osmanlıların Sefarad Yahudilerine iskân hakkı vermesinin özel koşullarını, modern Avrupa’nın gelişmesinde Türk etkisini ve sultanın siyaset alanındaki diğer güç odaklarıyla iktidar mücadelesinin dönüşümünü ele alıyor.

Kitabın ikinci bölümü İmparatorluktan Cumhuriyete geçiş sürecine ışık tutuyor. Özellikle Avrupa ile Ortadoğu arasındaki Türkiye’nin stratejik konumu ve 1924’de Halifeliğin kaldırılması ve Atatürk inkılapları arasındaki ilişkiye dair incelemeleri, İnalcık’ın modern Türkiye Cumhuriyeti tarihi araştırmalarında da ne denli önemli bir yer teşkil ettiğini gösteriyor.

İmparatorluktan Cumhuriyete, hem meslekten tarihçiler hem de tarih meraklıları için bir başucu kaynağı.
Yazar Halil İnalcık
Boyut Normal Boy
Basım Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 240
Yayın Tarihi 2018
Cilt Durumu Ciltsiz
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000GKRTA
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat

Benzer ürünler

Georgiy Jukov - Robert Forcyzk Stalingrad'da Kar Topu Osmanlı’yı Yeniden Keşfetmek - İlber Ortaylı Defterimden Portreler - İlber Ortaylı Kısa Çin Tarihi - Linda Jaivin Osmanlı Ve Avrupa - Halil İnalcık İmparatorluğun Batış Yılları - Falih Rıfkı Atay Eski Dünya Seyahatnamesi - İlber Ortaylı Türklerin Tarihi 2 - İlber Ortaylı Hata Neredeydi? - Bernard Lewis Osmanlı Toplumunda Aile Büyük Selçuklular - Cihan Piyadeoğlu Osmanlı’ya Bakmak - İlber Ortaylı  Dersaadet'te Bayram Sabahları - Dursun Gürlek 15 Temmuz Kartal Yuvasının İstilası - Mehmet Şanver Cumhuriyetin İlk Yüzyılı 1923-2023 - İlber Ortaylı Barbaros Hayrettin Paşa Osmanlıda Devlet Hukuk Ve Adalet - Halil İnalcık Türklük, Müslümanlık ve Osmanlı Mirası - Halil İnalcık Birinci Haçlı Seferi-Kudüs'e Yolculuk - Peter Tudebodus Bozkırın Kağanlıkları (Hunlar, Tabgaçlar, Göktürkler, Uygurlar) - Ahmet Taşağıl Osmanlı Tarihinde Efsaneler Ve Gerçekler - Halil İnalcık Millî Mücadele Tarihi - Halil İnalcık Atatürk Ve Demokratik Türkiye - Halil İnalcık Gökbörü’nün İzinde Kadim Türklerin Topraklarında - Ahmet Taşağıl Kızıl Elma Peşinde Bir Ömür - Fatih Sultan Mehmed - Mustafa Armağan Türklerin Altın Çağı - İlber Ortaylı Osmanlı ve Modern Türkiye - Halil İnalcık Kısa Osmanlı Tarihi - Osmanlı Imparatorluğu Tarihine Kuşbakışı - Halil İnalcık Osmanlı İmparatorluğu Klasik Çağ, 1300-1600 - Halil İnalcık
Başa dön