İnsan ve Toplum

İnsan ve Toplum kitapları kendinizi geliştirmek, insanların ve toplulukların davranışlarını daha iyi yorumlayabilmek için oldukça yardımcı olan kitaplardır. İnsan ilişkilerinizde sorun yaşıyorsanız, kendinize güveninizi güçlendirmek ve çevrenizi daha iyi yorumlayabilmek istiyorsanız bu kitapları okumanız hayatınızı pozitif yönde değiştirebilir. 

Sosyoloji Kitapları Nelerdir?

Sosyoloji nedir sorusunun cevaplarına bakarken, ilk olarak “toplum bilimi” yanıtı akıllara gelir. Ancak bu bilim dalı üzerine binlerce kelimelik makaleler, yüzlerce sayfalık kitaplar yazıldığını düşününce toplum bilimi sözcüğünün yetersiz kaldığını fark edersiniz. Sosyoloji hem uluslararası, hem de ulusal ve yerel meseleleri analiz eder, onları inceler. İki temel anlamda ele alabileceğiniz sosyoloji, konusu ve amaçlarından gelen özgünlüğü ile, toplumsal dünyayı anlamaya ve açıklamaya yönelmiş bir bilim dalıdır. Öte yandan, toplumun bakış açısından sosyoloji, karmaşık, anlaşılması güç şeyler üreten ve pek fazla bilinmeyen bir alandır. Bu bilim dalını, daha iyi anlayabilmek ve yorumlayabilmek için İnsan ve Toplum kategorisinden sosyoloji kitaplarına göz atabilirsiniz.

Psikoloji Kitapları Neleri Anlatır?

Psikoloji, davranışları ve zihinsel süreçleri inceleyen bir bilim dalıdır. İsmi Yunanca'da “ruh” anlamına gelen psykhe ile “bilgi” anlamına gelen logos kelimelerin birleşiminden türetilmiştir. Psikoloji insan davranışlarıyla ilgili olduğu için tıptan tamamen ayrılamaz bir bilim dalıdır ve bu özelliği sağlık alanında psikolojiden yararlanılmasını sağlar. Sağlık alanı dışında, eğitimde, reklamcılıkta, iş dünyasında ve siyasette psikoloji biliminden yararlanılır. Aslında insanın yaptığı her şey bu bilimin ilgi alanına girebilir. Günlük hayatta kendinizin ve başkalarının neyi neden, nasıl yaptığını, duygular, düşünceler ve davranışlar arasındaki ilişkileri anlamaya çalışabilirsiniz. Psikoloji bilimiyle elde ettiğiniz bilgileri sorunlarınızı gidermede, doğru davranışlar edinmede, problemli gördüğünüz davranışlardan kurtulmanıza yardım etmekte, kısacası daha iyi bir hayat edinmekte kullanabilirsiniz.

Kişisel Gelişim Kitapları Neyi Kapsar?

İnsanın herhangi bir alanda sahip olduğu potansiyeli en yükseğe çıkarması girişimine “kişisel gelişim” diyebiliriz. Kısaca kendinizdenden daha fazlasını ve daha iyisini istemek, kendinizi tüm bunları elde etmeye hazır hale getirmektir. Kişisel gelişimin en temel noktası ise, kendinizi tanıma sürecidir. Kendinizi tanımanız, hangi alanlarda iy olduğunuzu belirlemeniz ve yetersiz olduğunuz konularda kendini geliştirmeye karar vermeniz anında kişisel gelişime başlarsınız. Kişisel Gelişim; içinizdeki olumsuz düşünce, yargı ve inanç kalıplarını değiştirerek olumlu yeni düşünce, yargı ve inanç kalıplarını benimsemektir. Bu süreçte tek bir kitap okumak yerine, farklı farklı kaynaklardan öğrenmek bu sürecin etkisini maksimuma çıkarır. Kişisel gelişim, kendinizi hayatta daha etkili, verimli ve güçlü hissetmenizi sağlar.

Tarih Kitapları Neler Öğretir?

Tarih, geçmişte yaşanmış olayları, davranışları ve insanların birbirleriyle olan ilişkileri belgeler ve kanıtlara dayandırarak, yer ve zaman göstererek, neden sonuç ilişkisi gözeterek ve tarafsız bir şekilde anlatmayı amaçlayan bir bilim dalıdır. En basit ifadeyle geçmişin bilgisidir. Tarihin insan ve toplum bilimleri içerisinde özel bir yeri vardır. Geçmişte yaşanmış olay ve olgulardan meydana gelir. Geçmişte neler olduğunu, toplumların yaşamlarını ve birbirleriyle ilişkilerini, olguları ve olayları doğru bir biçimde yorumlayabilmeniz için, tarihi iyi anlamanız gerekir. Tarihe bilim sıfatı kazandıran yönü, onun kaynaklar üzerinden gözlem yaparak, sebep-sonuç ilişkisi kurulabilme özelliğidir. Geçmişten edindiğiniz bu bilgiler sayesinde bugünü daha iyi yorumlayabilir, geleceği daha iyi görebilirsiniz.

İnsan ve Toplum bilimleri kitapları ile bir çok konuda kendinizi geliştirebilir, daha güçlü insan ilişkileri kurabilir, toplulukları daha iyi anlayabilir ve geçmişi çok daha iyi yorumlayabilirsiniz. İnsan ve Toplum kitap kategorisine, hepsiburada.com farkıyla göz atabilir, beğendiğiniz kitapları inceleyebilir, kolaylıkla sepetinize ekleyebilir ve bir kaç tıkla satın alabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

İnsan Ve Toplum

402 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 48 / 402 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?