Şampuanlar, gün içerisinde saçlarda oluşan kirleri arındırmak için kullanılan kişisel bakım ürünleridir. İpek Şampuan, yüzde yüz yerli sermaye ile 1981'de kurulan Canan Kozmetik'in ilk ürünüdür. Ar-Ge çalışmaları ile desteklenen İpek Şampuan, zamanla sektörünün liderlerinden biri hâline gelmiştir. İpek Şampuan ile birlikte İpek Saç Kremi de satışta bulunmaktadır. Şirket, 2007 yılında Fransız kozmetik şirketi L’Oréal'in bünyesine katılmıştır.

İpek Şampuan Çeşitleri Nelerdir?

İpek Şampuan'ın onarıcı bakım seti, kepeğe karşı etki, boyalı saçlar, ferahlatıcı bakım, ince telli, kuru ve yıpranmış saçlar, dökülme karşıtı ve normal saçlar gibi her saç tipine ve durumuna uygun şampuan çeşitleri bulunmaktadır. Bu şampuanlar, kremli veya kremsiz olarak satışa sunulmaktadır. Şampuanlarla birlikte bakım tamamlayıcısı olarak saç kremleri de ayrıca kullanıma sunulmuştur.

Yağlı Saçlarda Şampuan Nasıl Seçilir?

Şampuan seçiminde saç tipine, saçın durumuna ve saç derisine dikkat etmek gerekmektedir. Çabuk yağlanan saçlarda yağlanma karşıtı şampuanlar kullanılmalıdır. Bu şampuanlar, saç dibindeki yağları arındırdığı için hem saçı derinlemesine temizlemekte hem de yağlanmasını geciktirmektedir. Kuru saça sahip kişilerinse bu tip şampuanlardan kaçınmaları gerekmektedir. Yağlı olmayan saç tipinde kullanılan yağlanma karşıtı şampuanlar, saçların kurumasına ve nemsiz kalmasına neden olabilir.

Kepekli Saçlarda Şampuan Nasıl Seçilir?

Saç kepeği, hem kadınlarda hem erkeklerde sıklıkla karşılaşılan bir saç derisi problemidir. Saçlar yeni yıkandığında dahi saç derisi pullanarak dökülür ve saçlarda istenmeyen bir görüntü ortaya çıkar. Kepek problemine karşı kullanılan İpek Kepeğe Karşı Etkili şampuan, düzenli kullanımda kepek problemini ortadan kaldırmaya olanak tanır.

Boyalı Saçlarda Şampuan Nasıl Seçilir?

Saçları renklendirmek için kullanılan saç boyaları, günümüzün vazgeçilmez estetik unsurlarından biridir. Saç boyaları, görünümü güzelleştirmenin yanı sıra saçları yıpratmakta ve onlara zarar da vermektedir. Aynı zamanda boyalar, her yıkamada akmakta ve rengini kaybetmektedir. Boyanın renginin parlaklığının korunması ve yıpranmanın minimuma indirilmesi için İpek Şampuan Gül Boyalı Saçlar satışa sunulmaktadır.

İnce Telli Saçlarda Şampuan Nasıl Seçilir?

İnce telli saçlar, diğer saç tiplerine nazaran özel bir bakım gerektirir. Genellikle hacimsiz, kolay dolanan, çabuk yağlanan ve elektriklenen saçlardır. Tüm bu sorunların tek bir çözümü olarak İpek İnce Telli Şampuan reyonlarda yerini almaktadır.

Yıpranmış Saçlarda Şampuan Nasıl Seçilir?

Saçlar, yaz aylarında güneşten, tuzlu sudan, sürekli toplanmaktan; kış aylarında ise kuru havalardan dolayı yıpranır. Sürekli yapılan fönler, şekillendiriciler, boyamalar ve hatta taramalar, saçları kırar ve yıpratır. Saçların durumuna göre onarıcı bakım şampuanları ve kuru ve yıpranmış saçlar için olan şampuanlar tercih edilmelidir. Bu şampuanlar, saçların nem dengesini yerine getirerek onların sağlıklı ve güçlü bir şekilde uzamalarına yardımcı olur.

Dökülmeye Meyilli Saçlarda Şampuan Nasıl Seçilir?

Saç dökülmesi, günümüzdeki en yaygın saç problemlerinden birisidir. Saçlar işlem görmekten, stresten, dengesiz beslenmekten, vitamin eksikliğinden veya saçlarda kullanılan kimyasallardan dolayı dökülebilmektedir. Yoğun saç dökülmesi yaşayan bireylerin saç dökülmesi beslenme kaynaklı değilse kullanılan bakım ürünlerine dikkat edilmelidir. Saçlara uygulanan işlemlere kısıtlama getirilmeli; tarama ve toplamaya dahi ekstra özen gösterilmelidir. Saç dökülmesi yaşayan bireylerin dökülme karşıtı şampuanlar tercih etmeleri gerekmektedir.

Şampuan Nasıl Kullanılır?

Şampuan kullanımı, şampuanın tipine göre değişmemektedir. Şampuanların genel bir kullanım şekli bulunmaktadır. Şampuanı kullanmadan önce saç, ılık veya soğuk su ile ıslatılmalıdır. Sıcak su ile ıslatılan saçlar, kuruyabilmektedir. Saçlar tamamen ıslatıldıktan sonra avuç içine alınan bir miktar şampuan ile saç ve saç derisine masaj yapılmalıdır. Ardından saçlar, şampuandan tamamen arındırılana dek yıkanmalıdır.

İpek Şampuan Ürünleri

14 ürün var
 1. Saç Bakım Etkisi
  1. Besleyici
  2. Bakım Yapıcı
  3. Renk Koruyucu
  4. Onarıcı
 2. Saç Tipi
  1. Tüm Saçlar
  2. Boyalı Saçlar
  3. Hassas Saçlar
  4. Normal Saçlar
  5. Yıpranmış Saçlar
  6. İnce Telli Saçlar
 3. Markalar A-Z
  1. İpek
  2. Kerastase
  3. Loreal Professionnel
  4. Davines
  5. Gliss
  6. Schwarzkopf
  7. Wella
  8. Head&Shoulders
  9. Blendax
  10. Avon
  11. Matrix
  12. Organix
  13. INSIGHT
  14. Bioblas
  15. Mecitefendi
  16. Klorane
  17. Bonacure
  18. Elidor
  19. Eugene Perma
  20. John Frieda
  21. Redist
 4. Kullanıcı
  1. Erkek
  2. Kadın
 5. Ürün İçeriği
  1. Standart
  2. Bitki Özlü
 6. Fiyat Aralığı
  -
 7. Fırsat Ürünleri
 8. Ürün Puanı
 9. Satıcı A-Z
 • Marka İpek
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012111/26012282/ipek
BAŞA DÖN