Kadın Pedleri & Hijyen Ürünleri

Kadın bakım ürünleri; geniş yelpazeye ve çeşitli seçeneklere ayrılan bir yapıya sahiptir. Kadınların, cilt ve vücut bakım ihtiyaçlarını karşılamak üzere üretilmiş; bakım yağlarından maskelere, manikür-pedikür malzemelerinden tüy dökücü kremlere, epilatörlerden hijyenik pedlere kadar, işlevleri farklı olan birçok ürünü içinde kapsar.

Kadın Bakım Ürünleri Nelerdir?

Epilatörler; istenmeyen tüylerinizden kurtulmanız için en pratik çözümlerden biridir. Epilasyon aletleri rahat kullanımı ile bu alanda en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Birçok markanın ürettiği epilasyon aletleri; cımbız sistemleri, hız seçenekleri, ıslak ve kuru kullanım, başlık genişliği, masaj özelliği, en ince tüyleri alabilme gibi fonksiyonlarına göre fiyatlarında farklılık gösterir.

Epilasyon aleti kullanımında bazı ipuçları vardır;

- Eğer tüyleriniz epilasyon aletini kullanabilmek için yeterince uzun değilse, işlemi daha sonra yapmalısınız. Ayrı yeten; epilasyon işlemi regl dönemlerinde canınızı normalden daha fazla yakar ve alınan tüyler çok daha kısa sürede çıkar. Bu nedenle işlemi daha sonraya ertelemeniz faydalı olacaktır.

- İşlem yapılacak odanın sıcaklığı da önemli bir husustur. Çok soğuk bir ortamda tüyler gerilir ve epilasyon aleti işlem sırasında tüylerinizi kırar. Bu sebepten işlemi yaptığınız yerin sıcaklığı, oda ısısında olması gerekir.

- Epilatör kullanacağınız bölgenizin kuru olmasına dikkat etmelisiniz.

- İşlemi yaparken epilatörü tüylerinizin ters yönünde tutarak yukarı doğru gezdirmelisiniz.

- İşlem bittikten sonra vücudunuz kızarıp tahriş olduysa, bir havluya buz küplerini sarıp bacaklarınızın üzerine koyarak soğutabilirsiniz.

Epilasyon aletlerinin en büyük avantajı, cımbıza benzeyen açılıp kapanan birçok ucunun olmasıdır. Cımbız sistemi ne kadar gelişmişse, tüylerin yeniden çıkması o kadar uzun sürecektir. Cildinizin yanmaması ve tahriş olmaması için, kaliteli ve güvenilir ürünler seçmeniz gerekmektedir.

Epilasyon sonrası için de birçok bakım ürünü bulunmaktadır. Bunlar arasında; ağda bantları, kremleri ve yağları sayılabilir.

Tüy dökücü kremler; deri üzerinde etki oluşturarak tüy yuvalarını zayıflatan, sürüldükten kısa bir süre sonra tüylerin sıyrılmalarını sağlayan kremlerdir. Kimyasal reaksiyona girdiklerinden dolayı, derinin bir miktar altından tüyleri dökerler. Bu yüzden tüylerin uzama süresi jilete göre daha uzun sürer. Jiletin cildi tahriş etmesi sonucu, cilt uzmanının tavsiye ettiği bir çözümdür. Ancak kullanmak için tüylerin uzamasını beklemeniz gerekir. Cildi kremlere karşı hassas olanlar için de ''hassas ciltler'' adı altında ayrı bir türü bulunmaktadır.

Tüy dökücü kremleri kullanmanın üç adımı vardır; eşit olarak tüylü yüzeye yaymak, ortalama 6-8 dakika beklemek ve vücudunuzu kremden arındırmak için suyla temizleyip iyice kurulamak.

Manikür - Pedikür ürünleri; el ve ayak bakımları için üretilmiştir. Ürünlere; manikür, pedikür, topuk ve tırnak bakımları ve süslemeleri için set halinde ulaşılabileceğiniz gibi, ayrı ayrı da satın alabilirsiniz. Örneğin bir tırnak bakım setinde; çok sayıda ataçman, ölçülerine göre şekillendirme silindirleri, dolgu silindiri, pürüzlü deri temizleyici, şekillerine göre taş çeşitleri, parlatma diski ve silindiri, tırnak eti kaldırıcı, el törpüsü, fırçalama başlığı gibi birçok parça bulabilirsiniz.

Genital bölge bakım ve temizliği için; hijyenik ped kullanımı oldukça önemlidir. Ped seçiminde; sızıntılara karşı güçlü olması, sıvıyı hızlı emmesi, kaymaması ve hareketlerinizle uyumlu olması gibi özelliklere dikkat etmeniz gerekir. Günlük ped seçimlerinizde de; nem oluşumunu engelleyen, istenmeyen kokuları hapseden, iç çamaşırınızı tamamen kaplayan ürünleri almaya özen göstermelisiniz. Pedlerin dışında, genital bölge bakım ve temizliğinde; çeşitli jeller, mendiller ve yıkama sıvıları kullanılır. Genital bölgenin cildi hassas olduğundan; mantar - bakteri oluşumunu engelleyen, kaliteli ve güvenilir ürünler kullanmanız yararınıza olacaktır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
1/1
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Kadın Bakım Ürünleri

4411 ürün listeleniyor
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik Kişisel Bakım
Sağlık / Kişisel Bakım
Sağlık / Kişisel Bakım
Kadın Pedleri & Hijyen Ürünleri
Kadın Pedleri & Hijyen Ürünleri
Genital Bölge Bakımı
Genital Bölge Bakımı
Cilt Terapi Ürünleri
Cilt Terapi Ürünleri
Hijyenik Pedler
Hijyenik Pedler
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 46 / 4411 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?