Stoper

Kapı Stoperleri

Kapı stoperleri iş yeri ve evlerin kapı ve pencereleri için hızlı itme işlevinin kazandırılması için tasarlanan elemanlardır. Hızlı itme ya da rüzgar gibi dış etkenlerden kaynaklı olarak zarar görmesinin ya da duvarlara zarar vermesinin engellenmesi amacıyla kullanılan ürünler olduğunu da söyleyebiliriz. Eğlence, okul ve resmi kurum binalarında kapıların çok sık kontrolsüz bir şekilde açılıp kapanmasını bu elemanlar ile önleyebilirsiniz. Kapı ve pencerelerin çarpması sonucunda büyük hasarlar meydana gelebilmektedir. Bu hasarların önlenmesi için kapı stoperi kullanılabilir. Bu elemanların çok amaçlı bir özelliğe sahip olduğunu da söyleyebiliriz. Çünkü farklı kapı ve pencere stoperleri, oluşabilecek hasarları önlemek için tasarlanmıştır. Aynı zamanda, kapı ve pencere kollarında ya da altlarında da kullanıma uygun olan ürünlerdir. Kapı stoperi yapışkanlı özelliklerde tasarlanabilmektedir. Kullanım amacınız doğrultusunda bu ürünlerin özelliğini seçebilirsiniz. 

Kapı stoperlerinin farklı seçeneklere ayrıldığını söyleyebiliriz. Çünkü kapıların birbirinden farklı yapılara sahip olması, stoperlerin çeşitlerini artıran bir durumdur. Onlarca stoper çeşidi arasından kendi ihtiyacınıza uygun olan modeli satın alabilirsiniz. Kapı kolları, kapıların duvarlara zarar verebilen kapı bölümleridir. Bu kısımların duvarlara zarar verme ihtimali fazla olduğu için mutlaka stoper kullanılması gerekir. Pencere ve kapı kollarının duvarlara zarar verme ihtimalini önlemek için geliştirilmiş olan kapı kolu stoperi çarpma etkilerini en aza indirir. Hem kapı hem de pencere koluna uygun olarak üretilen şeffaf stoperler, son derece işlevsel ürünlerdir. Şeffaf görünümlü olan kapı kolu stoperleri, çarpma esnasında meydana gelebilecek sesleri de engeller. Stoperlerin esnek yapıda farklı özelliklerde üretilen modelleri de vardır. Bu türden kapı durdurucu modelleri, birbirinden farklı kapı kolu tasarımlarına uyum sağlamaktadır. Pencere ve kapı koluna takılan stoperlerin yanı sıra, kapı kolunu karşılayacak şekilde duvara montajlanarak kullanılan stoperler de seçenekler arasındadır. 

Estetik Görünümlü Kapı Stoper Modelleri

Uğur böceği kapı önü ağırlık stoper tutucu modeli son derece estetik bir görünüme sahip olan ürünlerdir. Bu stoper modellerinin yanı sıra, seçenekler arasında farklı görselliklerde tasarlanan stoperler de yer almaktadır. Duvara montajlanarak kullanıma uygun olan silikon topuzlarıyla duvarın zarar görmesi önlenirken estetik bir görünüm de kazandırabilirsiniz. Aynı zamanda, darbeyi emerek ses oluşumu da bu sayede engellenmiş olur. Sessiz bir çalışma alanı oluşturmak için de kapı ve pencereler için üretilen stoper modellerini satın alabilirsiniz. Bu ürünler arasından en uygun olanını seçerek kapılardan çıkan sesleri minimum düzeye indirebilirsiniz. Yeni nesil basmalı kapı durdurucu kapı stoperi şıklığı ve işlevselliğiyle sık tercih edilen ürünlerdir. Ancak en çok tercih edilen stoper modellerinin başında zemine montajlanarak kullanılan stoperler gelir. Kapı altı stoperi olarak da isimlendirilen bu ürünler, duvardan belli bir mesafeye montajlanarak kapının duvara çarpmasını önler. 

Klasik olarak üretilen modellerin yanı sıra, kullanılacak ortama dekoratiftik kazandıracak özelliklerde de stoper modelleri üretilmektedir. Örneğin, kapı altı stoperleri bu modellere örnek olarak verilebilir. Ortamda şık bir görünüm oluşturan bu ürünler, işlevselliğiyle de dikkat çekmektedir. Zemin ve kapı rengine uygun olarak ahşap kapı stoperleri de satın alabileceğiniz şık tasarımlı modellerdir. Ortamın rengine uyum sağlayacak olan farklı renklerdeki stoperler arasından da seçim yapabilirsiniz. Örneğin, yaprak görünümünde olan kapı altı stoperimodelleri de kullanılacak olan ortama estetiklik kazandırır. Kapı altı rüzgar önleyici ısı yalıtım süngeri rüzgarlık stoper ise ortamdaki sıcak havanın dışarıya çıkmasını önlemeye yardımcı olur. Kullanım amacınıza göre tercih edebileceğiniz ahşap kapı stoperleri ya da plastik yapıdaki modellerin yanı sıra, pek çok farklı rengi sahip modeli de seçenekler arasında bulabilmeniz mümkündür. Özellikle, yün görünümlü kapı stoperleri, farklı renk seçenekleriyle ortama muhteşem bir görünüm kazandırır. 

Kapı Tamponları

Kendinden yapışkanlı plastik kapı stoperi tamponu kapıların uzun ömürlü bir şekilde kullanılması için tercih edilebilecek elemanlardır. Kapı tamponları, dayanıklı bir kullanım elde etmek amacıyla sağlam malzemeler ve materyaller kullanılarak üretilir. Metal kullanılarak da üretilen ürünler olduğu için son derece dirençli ürünlerdir. Metal kapı tamponları, krom ve çelik paslanmaz malzemeler sayesinde dayanıklılığı artırılan aparatlardır. Bu malzemeler sayesinde tamponların direnci de artmış olur. Aynı zamanda, parlak görünümlü yapıları sayesinde de dış görüntünün şık olması bu aparatlar ile mümkün olacaktır. Kapı stoper sistemleri, duvar için muhteşem bir şekilde koruma sağlar. Aynı zamanda, oluşabilecek gürültüleri de engeller. Bu özelliğin yanı sıra, güvenlik amacıyla da bu ürünleri kullanabilmeniz mümkün olacaktır. Seçenekler arasında işlevsel özelliklere sahip olan koku ve rüzgar önleyici kapı altı stoperi iki farklı özelliği sayesinde, çok sık tercih edilmektedir. Bu ürün rüzgârı keserken aynı zamanda kokuların da kapının altından sızmasını önler. 

Seçenekler arasında alarm sistemli olarak tasarlanan kapı durdurucu modelleri de vardır. Bu ürünler, güçlü bir alarm zil sesi çıkarabilme özelliğine sahiptirler. Ancak genel olarak, stoperler, kapı çarpma durumlarının önlenmesi amacıyla kullanılırlar. Özellikle, dış kapıların devamlı kapatılmasını engellemek amacıyla hidrolik sistemlere sahip olan dirsek kolları kullanılır. Dirsek kollu kapı kapatıcı modelleri bu anlamda muhteşem bir performans ile çalışır. Mobilya kapağı çarpma ve ses önleyici stoper ise ev içi kullanımlara uygun olarak geliştirilmiş bir üründür. Alarmlı kapı stoper modelleri ise kapının açılmasını engellerken alarmın devreye girmesini sağlayarak olası hırsızlık vakalarının engellenmesini sağlar. Seçenekler arasında pil ile çalışan alarmlı kapı durdurucu modelleri de vardır. Bu ürünler, güçlü bir alarm zil sesi çıkarmasından dolayı, tehlike durumunda rahatlıkla duyulabilir. 

Kapı Stoperlerinin Özellikleri

Kapı kolu pencere stoperi farklı özelliklerde tasarlanan aparatlardır. Bu aparatlar, kapının kapalı tutulmasını sağlayarak, yaz aylarında sıcağın ve tozun içeri girmesini önler. Kış aylarında ise soğuğun içeri girmemesi bu aparatlar sayesinde mümkün olacaktır. Bunun yanı sıra, kapıların belli hızla kapatılmasını sağlayan kapı hidrolikleri sayesinde, kapıları çok üzün süre bozulmadan kullanabilmenizi sağlayacaktır. Evinizde ya da iş yerinizde kapılarınızın sürekli kapalı kalmasını sağlamak ve hızlı kapı ve pencere çarpmalarını önlemek amacıyla kapı stoperlerinin özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda, çift taraflı kapı altı rüzgar önleyici gibi modeller sayesinde rüzgarın da evinizin içine girmesini önleyebilirsiniz. Ancak genel olarak, zevkinize uygun kapı hidrolikleri son derece şık tasarımlar ile seçenekler arasında yer almaktadır. Yaşamınızı güven içinde geçirebileceğiniz farklı özellikte kapı modelleri üretilmiştir. Bu kapıların duvarları zarar vermemesi için tasarlanan kapı kolu stoperleri son derece işlevsel tasarımlara sahiptir. Kapıların ahşap, demir ve çelik gibi malzemelerden imal edildiğini söyleyebiliriz. Buna bağlı olarak da kapı kolu materyalleri ve özellikleri de birbirinden farklı olmaktadır. Dolayısıyla farklı özelliklerde kapı kolu stoperlerini satın almanız gerekmektedir. 

Kapıları rahatça açmak ve kapatmak için kapılara tokmak ve kollar eklenmiştir. Çok basit bir icat gibi görünen kapı kolu stoperleri ise kapıların duvarlara hasar vermemesi adına tasarlanmıştır. Ancak bu ürünlerin işlevselliği oldukça fazladır. Bir tek hasarları değil aynı zamanda seslerin de emilmesini sağlayan stoper tasarımları yapılmıştır. Yapışkanlı silikon ses stoperi bu ürünlerden bir tanesidir. Yapışkanın kapının kapandığı sırada sesi önleme özelliği vardır. Ani bir çarpma esnasında bu ürünü kullanarak kapı sesini duymazsınız. Evde küçük çocuğunuz varsa ve uyuyorsa bu ürünü mutlaka satın almalısınız. Çünkü kapı çarpmaları kaynaklı olarak çocuklarınız yüksek sesten bir anda korkarak irkilebilir. 

İşlevsel Kapı Stoperleri 

Kapı stoperlerinin kullanım alanı düşünüldüğünde oldukça yaygın olan ürünler olduğunu görebilirsiniz. Günümüzde yaşam alanları oldukça modern yapılar haline gelmiştir. Kullanılan dekorasyon malzemelerinin yanı sıra, mimari olarak da her eşyanın birbiriyle uyumlu olduğunu söyleyebiliriz. Kapı stoperleriyle de bu uyumu devam ettirebilirsiniz. Aynı zamanda, kapı stoperlerinin işlevselliğinden yararlanarak farklı özelliklerini de değerlendirebilirsiniz. Kapı ve kapı kollarının dekorasyonların önemli bir parçası olması, kapı kolu stoperlerinin de önemini artırmaktadır. Kapı ve kollarının modellerine uygun olarak tasarlanan birçok kapı kolu stoperi modeli bulunmaktadır. Yaşam alanlarınızdaki dizayna uygun olarak üretici markaların işlevsel özelliklerde ürettiği birçok kapı kolu stoperi bulunmaktadır. Örneğin, bu ürünlerin temel işlevi olan sesi önlemenin yanı sıra, soğuk, koku ve sıcak gibi oluşumların da ortama girmesini engelleme gibi özellikleri vardır. Ancak bu özellik her kapı kolu stoperi için geçerli değildir. Farklı stoper modellerini satın alarak, bu özelliklerinden yararlanabilirsiniz. 

Piyasa üzerinde yer alan modellere bakıldığında her yaş ve duruma hitap eden kapı kolu stoperlerinin olduğunu görebilirsiniz. Modellerin farklı kategorilere ayrılması kapı stoper fiyatları üzerinde etkilidir. Çok uzun yıllardan bu yana kullanılan kapı kolu stoperleri farklı kapı tasarımlarına uyum sağlayacak şekilde üretilmiştir. Çok çeşitli kapı kolu stoper modellerinin işlevsel bir yapıya sahip olduğunu da söyleyebiliriz. Bu ürünleri kullanırken birçok avantajı da bir arada yakalayabileceğinizi söylemek mümkündür. Örneğin, çocuklu ailelerde anne, baba ve çocuklara yönelik bu ürünlerin birçok faydası olduğunu görebilirsiniz. Bazı kullanıcılar ise spor modellerde olan stoperleri tercih ederken bazıları ise klasik tarzdaki stoperlere yönelmektedir. 

Kapı Stoperi Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kapı stoper fiyatı oranları birbirinden farklıdır. Bu durumun asıl sebebi ise stoperlerin model ve özelliklerinin birbirinden farklı olmasıdır. Dış kapıdan başlayarak evinizin farklı bölümlerinde yer alan kapıları için tercih edebileceğiniz birçok kapı stoperi bulunmaktadır. Bu ürünlerin en belirgin özelliği kapıyı ve duvarı darbelere karşı korur. Kapı kolu tamponları, silikondan üretilen elemanlardır. Yumuşak yapıları sayesinde, darbenin emilimi mümkün olmaktadır. Bu malzeme kapıyı ve duvarı darbelere karşı rahat bir şekilde korur. Aynı zamanda, süngerden yapılan stoperler de seçenekler arasındadır. Süngerden yapılan stoperler zamanla dayanıklılığını kaybeder. Yumuşak yapıya sahip olan plastik ve silikon stoperler daha dirençli olan ürünlerdir. Bunun yanı sıra, kapı ve duvara montajlanarak kullanılabilen stoperler de seçenekler arasındadır. Dolayısıyla dayanıklılık unsuruna dikkat ederek kapı kolu stoperlerini satın almanız gerekir. Bunun yanı sıra, kullanım amacınızı destekleyen stoperleri satın almanız avantajlı bir kullanıma olanak sağlayacaktır. 

Kapı Kolu Stoperi Nasıl Kullanılır?

Bu aparatların kullanımı farklı şekillerde olabilmektedir. Kapıya, duvara, kapı altına montajlanabilen farklı stoper modelleri vardır. Buna bağlı olarak stoperlerin kullanım şekli de birbirinden ayrılır. 

Kapı Kolu Stoperi Ne İşe Yarar?

Ev ya da ofislerde kapıların çarpmalardan kaynaklı oluşturabilecekleri hasarları önlemek için kapı kolu stoperleri kullanılabilmektedir. Bu ürünlerin farklı şekillerde kullanıma uygun olan birçok modeli de vardır. 

Kapı Kolu Stoperi Kullanımı Şart mı?

Bu aparatlar, kapıların hızla çarpması sonucu kapının ve duvarın zarar görmemesi için kullanılır. Kullanımı şart olmasa da kullanıldığında büyük bir avantaj sağlayacağını söyleyebiliriz. 
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kapı Stoperleri

1823 ürün listeleniyor
Badem10
Hafele
Nzb
System
Go İthalat
Lira
Beşel
Alan Şanslı
Eym
Royaleks
Azm Hırdavat
Qearl
Evefix
5DM
Ankaflex
Cyd Plastik
Adilon
Buntera Home
Canex
N Noxxo
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 42 / 1823 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?