Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kedi Tırmık Ve Sevimli Dostları :Bu Kocaman Gözler Kimin?(Ciltli) - Asiye Aslı Aslaner

Sincap Kitap
75,00 TL %27
54,75 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (19)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

67,00 TL
73,00 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/9914/80690017

Kedi Tırmık Ve Sevimli Dostları :Bu Kocaman Gözler Kimin?(Ciltli) - Asiye Aslı Aslaner

Miniklerin kitap keyfine boyut kazandıran tasarımı Kedi Tırmık ve Sevimli Dostları: Bu Kocaman Gözler Kimin?(Ciltli) - Asiye Aslı Aslaner'i çocuklarınızın vazgeçilmezi haline getiriyor. Okul öncesi dönemde çocukların merak duygusunu tetikleyen, ilgi çekici gözlerle hayal gücünü geliştiren kitap bilişsel gelişimi güçlendirmenin yanı sıra ebeveyn ve çocuk arasındaki bağı da güçlendiriyor.

Kitap Okuma Zamanlarını Keyfe Çevirin

Araştırmalar çocukların erken yaşta kitaplarla tanışmasının psikolojik ve bilişsel gelişimlerini olumlu yönde etkilediğini gösteriyor. Görsel detaylarla çocuklarınızın kitaplara etkisini artırabilirsiniz. Okul öncesi dönemde çocuk kitaplarında hikayeyi tamamlayan görsel ögelerin önemi ortaya çıkıyor. Hareketli göz detayıyla öne çıkan Kedi Tırmık ve Sevimli Dostları: Bu Kocaman Gözler Kimin, Kedi Tırmık, Köpek Hızlıpati, İnek Kibarcık, At Küheylan ve Salyangoz Gezgin'in hikayelerini heyecan verici bir dille aktarıyor.

Miniklerin ilgisini fazlasıyla çeken hikayenin yazarı Asiye Aslı Aslaner, sevimli  hayvanların hikayesini 2018 yılında tamamlıyor. 10 sayfadan oluşan eser 5 yaşından küçük çocukların kitapla tanışması, hayal güçlerini kullanması için özel olarak yazılan kitap dostluk duygusunu ve paylaşmayı öğretiyor.

Hareketli Kitaplarla Okuma Keyfi

 • Okuma keyfini çok daha heyecanlı hale getiren hareketli kitaplar, özellikle 5 yaş altı çocukların kitaba ilgisinin artmasını sağlıyor.
 • Çocuklarınızın ilk aylarda hayal gücü çevresinde gördükleriyle şekillenir. Özellikle 0-2 yaş grubuna çocukların kitaplarla ilk ilişkisi resimlerle gerçekleşiyor. Bu resimlerin hareketli detaylar içermesi de çocuğunuzun ilgisini çekmenin en etkili formüllerinden biri.
 • 1.5 yaşından itibaren çocuklarınızın işitsel algısı da gelişmeye başlıyor. Bu aşamada kitabın sayfalarını çevirirken hikayeyi okumanız aranızdaki bağı güçlendirirken, çocuğunuzun işitsel zekasının da gelişmesini sağlayabilir. 
 • Çocuğunuz konuşmaya başlamadan önce kitaplarla tanışması, konuşma sürecini hızlandırır. Siz kitabı okurken benzer sesleri çıkarmaya çalışan çocuğunuz eğlenirken konuşma pratiği yapabilir.
 • 3 yaşından itibaren çocuğunuz, basit konulu hikayeleri dinleyerek, görsel olmadan da hayal gücünü harekete geçirir. 3 yaş grubunda çocuklar durağan etkinliklerdense, hareketi tercih edebilir. Dolayısıyla Kedi Tırmık ve Sevimli Dostları: Bu Kocaman Gözler Kimin?'de yer alan hareketli göz detayı, çocuğunuzun ilgisinin daha uzun süre kitapta kalmasını sağlayabilir.
 • 4 yaşından itibaren çocuklar artık hikayeyi aklında tutmaya başlıyor. Kelimeleri tanıyan çocuklar, duydukları her sözcüğü kelime haznesine dahil ediyor. Bu sayede beyinlerin dil kısmını çalıştıran çocukların ileride yeni dil öğrenmeleri de çok daha kolay oluyor.

 

Çocuklar Kitaplarla Nasıl Tanışmalı?

 • Erken çocukluk döneminde, miniklerin dünyayı tanıması için en etkili araçlar arasında kitaplar yer alıyor. Çocuğunuzun kitaplarla tanışma sürecinde seçeceğiniz hikaye, kısa ve basit bir anlatıma sahip olmalı. Okul öncesi dönemde çocukların kitapla ilişkisi bireysellikten ziyade sosyal bir etkinlik olarak şekilleniyor. Kitap okunurken çocuğun hayal gücünü tetikleyecek görsel detaylar barındırması çocuğun ilgisinin hikayeye yoğunlaşmasını kolaylaştıran doneler arasında sayılabilir. Dinamik birimler barındıran Kedi Tırmık Ve Sevimli Dostları: Bu Kocaman Gözler Kimin?(Ciltli) - Asiye Aslı Aslaner, basit anlatımı, etkileyici görseli ve hareketli göz detaylarıyla çocukların kitapla ilişkisini başlatmak için ideal alternatifler arasında yer alıyor. 

   

Kitap Özellikleri

 • Basım yılı: 2018
 • Dil: Türkçe
 • Yapısı: Ciltli
 • Sayfa sayısı: 10
 • Hikaye yazarı: Asiye Aslı Aslaner

Asiye Aslı Aslaner Hakkında

1980 Ankara doğumlu yazar, uzun yıllar eğitim sektöründe yer alırken edindiği tecrübeyi, çocuk hikayelerine yansıtıyor. Küçük yaşlardan beri yaratıcı kalemini hikayelere aktaran Asiye Aslı Aslaner, eserlerinin çeşitli edebiyat dergilerinde yayımlanmasıyla sanat hayatına adım atıyor. Özellikle çocuk sahibi olduktan sonra çocuklara yönelik eserleriyle ön plana çıkıyor. Pek çok yarışmada ödül alan yazar, çocukların ahlak ve toplum kurallarıyla eğlenceli bir açıdan tanışmasını sağlıyor. 


Çiftliğin sevimli canlılarını eğlenceli büyük gözleri ile görmeye hazır olun! 
Kedi Tırmık, Salyangoz Gezgin, İnek Kibarcık, Köpek Hızlıpati ve At Küheylan… Çocuğunuz bu kitaptaki kahramanlarla tanışırken dostluk kavramını da eğlenerek öğrenecek.


Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltli
Sayfa Sayısı 10
Yayın Tarihi 2018
Yazar Asiye Aslı Aslaner
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000BKU37
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön