VF Corporation giyim şirketinin bir parçası olan Kipling, 1987 yılında Belçika'nın Antwerp şehrinde kuruldu. Belçika'da doğan bir moda markası olarak Avrupa'da kısa sürede tanınmayı başaran şirket, kırışık naylon kumaşı ve maymun figürlü askı sembolü ile imza detaylarını oluşturdu. Jungle Book adlı kitabın yazarı Rudyard Kipling'in isminden esinlenen kurucular, marka isminin Kipling olmasına karar verdi. El çantası, sırt çantası, valiz modelleri, kılıf ve aksesuar grubu ile sade ve sportif tasarıma önem veren moda tutkunlarına hitap eden Belçika markası, ürünlerinde yoğun renk kullanımı ile dikkat çekiyor. Canlı renklerin oluşturduğu koleksiyon parçaları, markanın karakteristik ruhunu ve enerjik imajını gözler önüne seriyor. 

1987 yılında çanta üretimi ile işe koyulan marka, iki yıl sonra Hollanda'da mağaza açarak Avrupa'ya yayılma ve genişleme stratejisini başlattı. 1993 yılına gelindiğinde ise başta İtalya olmak üzere Amerika gibi uluslararası pazarlara da giriş yapan Kipling, global çapta tanınırlık çalışmalarına hız kazandırdı. Maymun figürü ile özdeşleştirilen çanta markası, şekli ve karakteristik kürklü yapısı ile maymun figürünü çantanın imza detaylarından biri yapmayı başardı. Tek tip maymun türü ile ürünlerine hayat veren şirketin son koleksiyonları ile birlikte maymun figürleri de türlere ayrılmaya başladı. Artık markanın her koleksiyonu farklı türde bir maymunla özdeşleştiriliyor.

Orijinal tüylü maymunların üzerindeki etiketlerde bulunan isimler, Kipling markasının çalışanlarını oluşturuyor. Her bir çalışanın ismi, markanın ürettiği bir üründe yer alıyor. 2004 yılından beri VF Corporation giyim grubunun bir parçası olan şirket, spor giyim ve aksesuar alanındaki faaliyetlerini grup çatısı altında sürdürüyor. Markanın satış, pazarlama ve tasarım departmanlarının yanında destek kuruluşları, perakende mağazaları ve fabrikalarında da yüzlerce kişi istihdam ediliyor. Dünya genelinde 215 mağaza ve 450'ye yakın satış noktası bulunan Kipling, 4 binin üzerinde çok markalı mağazada yer alıyor. Aynı zamanda İnternet üzerinden de satış faaliyetlerini sürdürüyor.

2004 yılından sonra merkezi Antwerp şehrinden Bornem şehrine taşınan markanın canlı renklerden oluşan basic tasarımlı çantaları, en büyük ürün grubunu oluşturuyor. Göz alıcı renklerinin yanında şık fermuar detayları ile de ilgi çeken çanta modelleri, maymun anahtarlıkları ile eğlenceli bir görünüm sergiliyor. Tek renk tasarımların ağırlıkta olduğu çantaların yanında farklı desen ve motifler içeren çeşitler de markanın ürün gamında yer alıyor. Kırışmayan kumaştan yapılan çantalar, fonksiyonel cepleri ve ergonomik kullanım özellikleriyle marka severler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Sırt çantası modellerinin bir hayli fazla olduğu koleksiyonlarda omuz çantaları, rahatlığı ifade ederken; el çantaları ise pratik kullanımı destekliyor.

Çocuklar için özel olarak üretilen grafik desenli sırt çantaları, konforlu yapıları ile öğrencilerin gün boyu rahat etmesini sağlıyor. Değişik boyutlara sahip olan ürünler, kuvvetlendirilmiş gövde yapıları ve sağlam dikişleri ile her türlü kitap ve kırtasiye eşyasını taşımaya imkan veriyor. Üst sap ve arka paneller, çocukların ergonomik sırt yapısına uygun olarak üretiliyor. Pek çok cep seçeneği olan modeller, işlevsel kullanımları ile öğrencilerin ihtiyacı olan yeterli alanı sağlıyor. Parlayan reflektör kenarlara sahip olan çantalar, gece görüşünü artıran detayları ile beğeni topluyor.

İlk konsept mağazası olan "The House of Kipling"i 2009 yılında Belçika'da açan marka, ilerleyen yıllarda ünlülerle olan iş birlikleri ile marka konumlandırma çalışmalarını şekillendirdi. Avrupa moda dergilerinde kendine yer bulmaya başlayan Kipling, ulaşılabilir lüks segmentindeki ürünleriyle özel projeler yürütmeye devam ediyor. Aralarında pek çok moda tasarımcısı ve ünlü blogger'ın olduğu projelerle birlikte marka, moda dünyasında kendine her geçen daha güçlü bir yer edinmeye devam ediyor.

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kipling

693 ürün var
  1. Ürün Çeşidi A-Z
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Değerlendirme Puanı
  4. Cinsiyet
  5. Renk
  6. Yurt Dışından Ürünler
  7. Satıcı A-Z
  8. Kelime Filtresi
Yarın KapındaYarın Kapında ürünlerini görmek için konumunu seç.
Konum:
seçilmedi
Başa dön