Krem & Losyon

Kozmetik ve bakım dünyasının en çok tercih edilen ürünleri arasında yer alan krem ve losyonlar, kullanıcılarına ihtiyaçları doğrultusunda fayda sağlayan kişisel bakım ürünleridir. Kremler çeşitli kullanım amaçları doğrultusunda; el, yüz ve vücutta kullanılır. kozmetik firmaları, gelişen teknolojiler ile birlikte çok daha fazla özelliğe, niteliğe ve özel kullanıma uygun olarak kremler ve losyonlar geliştirirler. Krem ve losyonların sınıflandırılmasında en çok kullanılan parametlere arasında; vücut tipi (normal, kuru, yağlı, karma), yaş faktörü (bebek, yetişkin) ve koruma unsurları (güneş, leke, sivilce gibi) yer alır. Krem ve losyon kullanan kişilerin kendi ihtiyaçlarına uygun olarak üretilmiş olan krem ve losyonlara yönelmeleri, düzenli kullanımlarda fayda sağlar. Yetişkinlerin olduğu kadar bebeklerin de bakıma ihtiyacı vardır. Bebeklerin narin olan ciltlerinde mutlaka bebekler için özel olarak  olan krem ve losyonlar kullanılmalıdır. 

Bebek Krem Çeşitleri Nelerdir?

Bebeklerin hassas ciltlerine uygun olarak, çeşitli ihtiyaçları gözetilerek hazırlanmış olan krem çeşitleri bulunur. Yüzlerinin ve vücutlarının kuru olmasından kaynaklı oluşan tahrişlerin önüne geçmek için yüz ve vücut losyonları, güneşin zararlı ışınlarından korumak için güneş kremleri, pişiği önlemek, oluşmuş pişiği iyileştirmek için pişik kremleri bebeklerde sık kullanılan krem çeşitleridir. Bebekler için onların vücut hassasiyeti ve cilt yapıları ön planda tutularak hazırlanan kremler çeşitli markalar tarafından piyasaya sürülür. Bebeklerde kullanılan ürünlerin içeriğinin temiz olması gerekir. Bebekler için krem üreten firmaların çoğuda temiz içerikli ürünler üretirler. Bu konuda aileler kendi incelemelerini de yaptıktan sonra gönül rahatlığı ile bebekler için hazırlanan kremleri kullanabilirler. 

Bebeklerde Hangi Durumlarda Krem Tercih Edilir?

Bebeklerde meydana gelen cilt kuruluklarında tahrişlerin önüne geçmek için yüz ve vücut losyonları kullanılabilir. Ayrıca pişik oluşmasını önleyen ya da pişiği geçiren pişik kremleri de yine ihtiyaç doğrultusunda kullanılmalıdır. Bunların yanı sıra bebekleri güneşin zararlı ışınlarından korumak için bebeklerin cildine özel olarak geliştirilmiş güneş koruma faktörlü güneş kremleri kullanılmalıdır. Güneş kremleri yaz kış bebekler dışarıya çıkartılırken kullanılabilir. Özellikle yaz mevsiminde havuz ve deniz kenarında güneş kremlerinin sık sık yenilenmesi gerekir. 

Bebekler İçin Vücut Losyonu Kullanılmalı Mı?

Bebeklerin ciltleri çok hassastır. Özellikle yeni doğan bebeklerde vücut yağ üretiminde yetersiz olduğu için bebeklerin ciltlerinde kuruluk meydana gelir. Bu kuruluktan dolayı da yüz ve vücutlarında tahriş, kızarıklık, pul pul deri döküntüsü görülür. Bu tarz cilt kuruluğu durumunda bebekler ciltlerinde ki hassaslıktan dolayı huzursuzluk çekerler. Yeni doğan ve gelişim evresindeki bebeklerde cilt kuruluğunun ve oluşan hassasiyetin önüne geçmek için vücut losyonları kullanılmalıdır. Çeşitli markalar tarafından üretilen bebek vücut losyonları, bebeklerin cilt kuruluğunun önüne geçer ve daha yumuşak, dinlenmiş bir cilde kavuşmalarına yardımcı olur. Bebeklerin yüz kısımlarında meydana gelen kuruluk ve kaşıntılarda ise yüz bölgesi için özel olarak tasarlanmış yüz krem ve losyonları kullanılmalıdır.

Bebeklere Krem Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebeklere vücut ve pişik kremi alırken öncelikli olarak dermatolojik testlerden geçirilmiş kremler tercih edilmelidir. Her iki krem tipi içinde çok yağlı olmayan, bebeğin vücudunda ağırlık yapmayan ürünler tercih edilmelidir. Özellikle pişik için kullanılan kremlerde kolay sürülen ve çok kolay temizlenen ürünler seçilmelidir. Aksi durumda idrar ile temas eden ve iyi temizlenmediği için o bölgede kalan kremler geçmeyen pişiklerin sebebi haline gelebilir. Krem alırken dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan bir diğeri de doktor tavsiyesi haricinde kortizon içeren pişik kremlerinin tercih edilmemesidir. Bu tarz kremler ancak doktor tavsiyesi ve gözetimi ile kullanılmalıdır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Kremi & Bebek Losyonu

644 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 644 ürün
DSACategoryId/2147483639/80383015/301159/80383020