Farklı konulara temas eden kitaplarla kültürel birikiminizi artırıp zengin okumalar yapabilirsiniz. Yerli ve yabancı yazarların eserleri arasından seçeceğiniz kitaplarla ilginizi çeken konulara dair yeni bilgiler öğrenebilirsiniz. Kültür kitapları yöresel ve bölgesel özelliklere bağlı olarak ortaya çıkan kültürel farklılıkları inceleyen çalışmalar da içerir. Edebî eserlerin yanı sıra araştırma ve inceleme kitaplarına da yer veren kültür kitapları aracılığıyla kütüphanenize değerli eserler kazandırabilirsiniz. İstanbul'u, Türkiye'yi ya da dünyanın farklı şehirlerini konu alan çalışmaları okuyarak kentler hakkında bilmediğiniz yeni verilere erişirsiniz. Seyahat etmek istediğiniz şehirler hakkında okuma yaparak söz konusu yerleşim yerlerini ayrıntılı bir şekilde tanıyabilirsiniz. Çocuklara ve yetişkinlere özel olarak yazılmış eserlerle kültürel konulara dair bilgi almak kolaylaşır.

Kültür Kitapları Nelerdir?

Hayatın birçok alanında size bilgi birikimi katarak yardımcı olacak kültür kitapları konulara ve olaylara karşı daha geniş bir bakış açısı edinmenize katkı sağlar. Vücudun farklı organlarını konu alan bilimsel eserlerle kolay anlaşılır bir biçimde kaleme alınmış metinlerdeki değerli verilere erişirsiniz. Bilimsel kültür kitapları içerisinde bulunan ve deneysel çalışmaları konu alan yapıtlar bilim insanlarının yaptığı ilginç deneyleri ve bu deneylerin sonuçlarını okuyucularla buluşturur. Sümerleri inceleyen bilimsel çalışmalar önemli bulgular eşliğinde Sümer medeniyetinin özelliklerini ayrıntılarıyla anlatır. Sümerlerde kadın ve erkeğin konumunu, günlük yaşamı ve bu medeniyetin günümüze bıraktığı eserleri aktaran kitaplarla dünyanın en eski uygarlıklarından biri hakkında ayrıntılı okumalar gerçekleştirebilirsiniz. Mitoloji temalı kültür kitaplarını sipariş ederek Türk ve Yunan mitolojilerindeki kahramanlara ve hikâyelere dair metinler okuyabilirsiniz. Günümüze değin ulaşmış olan ve birçok sanat dalını etkilemiş mitolojik öyküleri öğrenerek genel kültürünüzü artırabilirsiniz.

Kültür Kitaplarının Neleri Anlatır?

Hayvanların yaşamını ve nasıl beslenebileceklerini anlantan kültür kitaplarını kütüphanenizin ilgili bölümü için sipariş edebilirsiniz. Evde kedi ve köpek bakımı, kuşların nasıl besleneceği gibi konularda ayrıntılı anlatımlara yer veren eserler veterinerler uzmanlığında kaleme alınır. Geçmiş çağlarda popüler olan ve milletlere göre farklılıklar gösteren oyun çeşitleri hakkında okumalar yaparak kültürel donanımızı artırabilirsiniz. Kuraklık, küresel ısınma ve nüfus artışı gibi konuları inceleyerek geleceğe dair öngörülerde bulunan uyarıcı çalışmalar alınması gereken önlemleri de okurlarıyla paylaşır. Gurmelerin hazırladığı kitaplarla peynirden et yemeği türlerine kadar farklı türlerdeki yiyecekler hakkında lezzetli okumalar gerçekleştirebilirsiniz. Yemek hazırlığından yemeğin pişirilmesine kadar farklı aşamaları da anlatan yazarlar evinizde tüketebileceğiniz ürünleri tanıtır. Örgü ve tasarım temalı kültür kitaplarını okuyarak yeni hobiler edinip öğrendiklerinizi somut örneklerle gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Kültür Kitaplarının Çeşitleri Nelerdir?

Çok zengin bir çeşitlilik içeren kültür kitapları ilgi alanlarınızla ilgili eserlere ulaşmanızı sağlar. Buna ek olarak yeni alanlar keşfetmek ve genel kültürünüzü daha da artırmak için de bu kitapları inceleyebilirsiniz. İnanç konusunu inceleyen çalışmalar geçmiş yüzyıllardan günümüze değin gelmiş farklı inançların özelliklerini ve kültüre olan etkilerini inceler. İnanç gruplarının hangi coğrafyalara yayıldığını ve azınlık haline gelmiş bu toplulukların günümüzde nasıl yaşadığını öğrenmek için konuyla alakalı eserleri okumaya başlayabilirsiniz. Anadolu'da yaşamış birçok medeniyetle ilgili yapılan araştırmaları konu alan yapıtlar Anadolu'daki madencilik faaliyetlerini inceler. Madenlerle yapılan takıların elde edildiği arkeolojik kazıları da aktaran eserler kültür ve toplum ilişkisini incelemenize yardımcı olur. Anadolu'daki halı kültürünü, hayvancılık faaliyetlerini ve tarımsal etkinlikleri araştıran farklı çalışmalarla Türkiye'ye miras kalmış birçok kültürel ögeyle haşır neşir olabilirsiniz. İlk Çağ mimarisini inceleyen kültür kitapları sayesinde bu dönemde verilmiş eserlerin sonraki çağlardaki mimari eserlere nasıl ilham olduğunu örneklerle beraber görebilirsiniz.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Kültür Kitapları

629 ürün var
 1. Yazar A-Z
 2. Okuma Listeleri
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Ürün Puanı
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Markalar A-Z
  1. Kültür A.Ş.
  2. Altın Kitaplar
  3. Boyut Yayın Grubu
  4. İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları
  5. Kitabevi Yayınları
  6. Ayrıntı Yayınları
  7. Bilgin Kültür Sanat Yayınları
  8. Dost Kitabevi Yayınları
  9. Yapı Kredi Yayınları
  10. Ötüken Neşriyat
  11. Alfa Yayınları
  12. Berikan Yayınları
  13. Metis Yayınları
  14. İletişim Yayınevi
  15. Homer Kitabevi
  16. İmge Kitabevi Yayınları
  17. İş Bankası Kültür Yayınları
  18. Ütopya Yayınevi
  19. Kubbealtı Neşriyatı Yayıncılık
  20. Kırmızı Kedi Yayınevi
 7. Boyut
 8. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/215402/10006
Başa dön