Kültür

Farklı konulara temas eden kitaplarla kültürel birikiminizi artırıp zengin okumalar yapabilirsiniz. Yerli ve yabancı yazarların eserleri arasından seçeceğiniz kitaplarla ilginizi çeken konulara dair yeni bilgiler öğrenebilirsiniz. Kültür kitapları yöresel ve bölgesel özelliklere bağlı olarak ortaya çıkan kültürel farklılıkları inceleyen çalışmalar da içerir. Edebî eserlerin yanı sıra araştırma ve inceleme kitaplarına da yer veren kültür kitapları aracılığıyla kütüphanenize değerli eserler kazandırabilirsiniz. İstanbul'u, Türkiye'yi ya da dünyanın farklı şehirlerini konu alan çalışmaları okuyarak kentler hakkında bilmediğiniz yeni verilere erişirsiniz. Seyahat etmek istediğiniz şehirler hakkında okuma yaparak söz konusu yerleşim yerlerini ayrıntılı bir şekilde tanıyabilirsiniz. Çocuklara ve yetişkinlere özel olarak yazılmış eserlerle kültürel konulara dair bilgi almak kolaylaşır.

Kültür Kitapları Nelerdir?

Hayatın birçok alanında size bilgi birikimi katarak yardımcı olacak kültür kitapları konulara ve olaylara karşı daha geniş bir bakış açısı edinmenize katkı sağlar. Vücudun farklı organlarını konu alan bilimsel eserlerle kolay anlaşılır bir biçimde kaleme alınmış metinlerdeki değerli verilere erişirsiniz. Bilimsel kültür kitapları içerisinde bulunan ve deneysel çalışmaları konu alan yapıtlar bilim insanlarının yaptığı ilginç deneyleri ve bu deneylerin sonuçlarını okuyucularla buluşturur. Sümerleri inceleyen bilimsel çalışmalar önemli bulgular eşliğinde Sümer medeniyetinin özelliklerini ayrıntılarıyla anlatır. Sümerlerde kadın ve erkeğin konumunu, günlük yaşamı ve bu medeniyetin günümüze bıraktığı eserleri aktaran kitaplarla dünyanın en eski uygarlıklarından biri hakkında ayrıntılı okumalar gerçekleştirebilirsiniz. Mitoloji temalı kültür kitaplarını sipariş ederek Türk ve Yunan mitolojilerindeki kahramanlara ve hikâyelere dair metinler okuyabilirsiniz. Günümüze değin ulaşmış olan ve birçok sanat dalını etkilemiş mitolojik öyküleri öğrenerek genel kültürünüzü artırabilirsiniz.

Kültür Kitaplarının Neleri Anlatır?

Hayvanların yaşamını ve nasıl beslenebileceklerini anlantan kültür kitaplarını kütüphanenizin ilgili bölümü için sipariş edebilirsiniz. Evde kedi ve köpek bakımı, kuşların nasıl besleneceği gibi konularda ayrıntılı anlatımlara yer veren eserler veterinerler uzmanlığında kaleme alınır. Geçmiş çağlarda popüler olan ve milletlere göre farklılıklar gösteren oyun çeşitleri hakkında okumalar yaparak kültürel donanımızı artırabilirsiniz. Kuraklık, küresel ısınma ve nüfus artışı gibi konuları inceleyerek geleceğe dair öngörülerde bulunan uyarıcı çalışmalar alınması gereken önlemleri de okurlarıyla paylaşır. Gurmelerin hazırladığı kitaplarla peynirden et yemeği türlerine kadar farklı türlerdeki yiyecekler hakkında lezzetli okumalar gerçekleştirebilirsiniz. Yemek hazırlığından yemeğin pişirilmesine kadar farklı aşamaları da anlatan yazarlar evinizde tüketebileceğiniz ürünleri tanıtır. Örgü ve tasarım temalı kültür kitaplarını okuyarak yeni hobiler edinip öğrendiklerinizi somut örneklerle gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Kültür Kitaplarının Çeşitleri Nelerdir?

Çok zengin bir çeşitlilik içeren kültür kitapları ilgi alanlarınızla ilgili eserlere ulaşmanızı sağlar. Buna ek olarak yeni alanlar keşfetmek ve genel kültürünüzü daha da artırmak için de bu kitapları inceleyebilirsiniz. İnanç konusunu inceleyen çalışmalar geçmiş yüzyıllardan günümüze değin gelmiş farklı inançların özelliklerini ve kültüre olan etkilerini inceler. İnanç gruplarının hangi coğrafyalara yayıldığını ve azınlık haline gelmiş bu toplulukların günümüzde nasıl yaşadığını öğrenmek için konuyla alakalı eserleri okumaya başlayabilirsiniz. Anadolu'da yaşamış birçok medeniyetle ilgili yapılan araştırmaları konu alan yapıtlar Anadolu'daki madencilik faaliyetlerini inceler. Madenlerle yapılan takıların elde edildiği arkeolojik kazıları da aktaran eserler kültür ve toplum ilişkisini incelemenize yardımcı olur. Anadolu'daki halı kültürünü, hayvancılık faaliyetlerini ve tarımsal etkinlikleri araştıran farklı çalışmalarla Türkiye'ye miras kalmış birçok kültürel ögeyle haşır neşir olabilirsiniz. İlk Çağ mimarisini inceleyen kültür kitapları sayesinde bu dönemde verilmiş eserlerin sonraki çağlardaki mimari eserlere nasıl ilham olduğunu örneklerle beraber görebilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kültür Kitapları

1709 ürün listeleniyor
Kişisel Yayınlar Kültür
Arkeoloji ve Sanat Yayınları Kültür
Paradigma Akademi Yayınları Kültür
İnter Yayınları Kültür
Boyut Yayın Grubu Kültür
Akademisyen Kitabevi Kültür
Nobel Akademik Yayıncılık Kültür
Dost Kitabevi Yayınları Kültür
Nobel Bilimsel Eserler Kültür
Cinius Yayınları Kültür
Ayrıntı Yayınları Kültür
İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları Kültür
Bilgin Kültür Sanat Yayınları Kültür
Yazıt Yayıncılık Kültür
Kitabevi Yayınları Kültür
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 29 / 1709 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?