LAMİNASYON MAKİNASI KARTUŞLARI

Laminasyon makineleri sayesinde istediğiniz yüzeye kolay bir şekilde kaplama uygulayabileceksiniz. Bu makinelerde kaplama amacıyla genellikle PVC materyaller kullanılmaktadır. Kaplama malzemeleri arasında en etkili modellerinden birisi laminasyon makinesi kartuşlarıdır. Bu kartuşlar ince bir tabaka halinde makine içerisinde muhafaza edilir ve laminasyon makinelerinde kullanılan hazır PVC filmine göre çok daha efektif bir kullanım sunar.

Laminasyon Nedir?

Laminasyon en basit tanımıyla uygun ölçülerdeki yüzeylerin istediğiniz tip materyal ile kaplaması ve korunmasını amaçlayan sistemdir. Bu işlem ile belgeleriniz, fotoğraf veya çizimleriniz ekstra bir yüzey ile koruma altına alınabilmektedir. Bir veya daha fazla kaplama yüzeyinin sıcak veya soğuk yöntemlerle kaplamak istediğimiz yüzeyi kaplamasını sağlayan laminasyon işlemi, bu yüzeylere ekstra mukavemet ve isteğe göre parlaklık, matlık sağlayan bir uygulamadır. Bu işlem için en çok soğuk laminasyon tercih edilir ve soğuk laminasyon uygulamasında laminasyon makinesi kartuşu kullanmak en pratik seçeneklerden birisidir.

Soğuk Laminasyon Modelleri Nedir?

Aynı anda kâğıdın sadece bir yüzeyine uygulanabilen soğuk laminasyon işlemi kâğıttaki mürekkep ve kâğıdın ısıya hassas olduğu durumlarda soğuk bir lamine işlemi sağlaması amacıyla kullanılır.

Oldukça uygun fiyatlı olan soğuk laminasyon cihazlarında genellikle bu türe uygun kartuş veya selefon kullanılır. Kartuşlarda bulunan ince filmleri bu makineler yardımıyla hızlı bir şekilde kaplamak istediğiniz yüzeylere uygulayabilirsiniz.

A4 dosya kâğıdı boyutundan başlayarak daha küçük veya özel durumlarda daha büyük belgelere, resimlere ve kartvizitlere özel üretim silindirler aracılığıyla kusursuz bir biçimde kaplama işlemi yapabilirsiniz. Güneş ve neme karşı uzun süreli koruma sağlayan selefon kaplamaların kullanımı sonrası uygulanmış yüzeylerin birkaç gün boyunca dinlenmesi gerekebilir. Laminasyon işlemi sırasında yüzeydeki toz sayısını minimum düzeyde tutmak gereklidir, aksi taktirde işlem sonrası yüzeylerde hava kabarcıkları görülebilir. Ayrıca gramaj olarak 135 gramın altındaki kâğıtlara laminasyon işlemi önerilmiyor çünkü bu kâğıtlar işlem anında dahi kırılıp yırtılabiliyor.

Laminasyon işlemi yapıldıktan sonra dış etkenlere ve özellikle sıvı temasına karşı dayanımı artacak olan yüzeyler genelde iç ve dış mekânlarda kullanılan kartvizit, fotoğraf, foto blok, gibi ürünlerdir.

Laminasyon Makinası Kartuşu Nedir?

Bir lamine işleminde uygulanacak yüzeyi kaplamak amacıyla kullanılan materyale kartuş denir. Çoğu zaman A4 ve A3 gibi boyutlarda bulunan bu kartuşlar yine bu boyutlara uygun farklı uzunluklarda ve genişliklerde üretilmektedir. Bu kartuşları makinenizin özelliklerine ve ihtiyacınıza göre seçebilirsiniz. Kartuşlarda bulunan ince filmler yüzeylere ekstra koruma sağlamanın yanı sıra mat veya parlak kaplama seçenekleri sayesinde üzerinde kaplama bulunan kartvizit, fotoğraf gibi materyallere şık bir görünüm katar.

Mat Laminasyon folyoları koyu renk tonlarını maskeleyerek kontratı düşürür, parlamayı en aza indirir ve uyguladığınız yüzeye güzel bir doku katar. Her alanda en çok tercih edilen laminasyon kartuş türü olan parlak folyolar, yazı ve görsellerin daha net görünmesini ve kontrastlarının artmasını sağlar. Parlak ve kaygan bir doku yaratan bu işlem ile yüzey toz, kir ve parmak izi tutmayacaktır. Ayrıca film şeridi veya diğer adıyla selefon barındıran kartuşlar daha yaygın olduğundan çok daha ekonomiktir. Pek sık kullanılmasa da ihtiyaç dahilinde bulunan ipek laminasyon, yumuşak ve ipek gibi bir görünüm yaratır, renklerin canlılığını artırır ve şerit halinde uygulandığı için kâğıdın dayanıklılığını artırır. Ne tam olarak mat ne de %100 parlaktır, ışığı ancak belirli şartlar içinde yansıtır. Bu sebeple ismi ipek laminasyon olmuştur.

Laminasyon işlemi sayesinde evraklarınıza ve fotoğraflarınıza ekstra koruma sağlayabilir, onların daha güzel görünmesini sağlayacak laminasyon makinesi kartuşları ile hızlı ve etkili bir biçimde bu cihazların faydalarından yararlanabilirsiniz. Laminasyon makinelerinizde ister profesyonel isterse amatör kullanımlarda kolaylık sağlayan film kartuşları size uygun boyut ve çeşidi seçerek hemen satın alabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Laminasyon Kartuşu

76 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 76 ürün
DSACategoryId/2147483643/15238/15239/276992/276994