LEGO, Danimarka merkezli bir oyuncak şirketi olan The LEGO Grup tarafından imal edilen oyuncak çeşididir. LEGO oyuncaklarının üzerinde pek çok girinti ve çıkıntı bulunur. Bu girintiler ve çıkıntılar sayesinde oyuncaklar birbirine eklenebilir. Böylece yeni oyuncaklar ve farklı şekiller elde edilebilir. LEGO 1949 yılından bu yana birbirine eklenebilen oyuncaklar üretmektedir, ancak bu oyuncaklar zaman içerisinde şekil değiştirmiştir. Birbirine eklenebilen bu parçalar başlarda kaba prizmalardan oluşurdu ve oyma tahtadan elde edilirlerdi. LEGO günümüzde ise parçalarını plastikten imal etmektedir. Bu sayede parçalar tek örnek halinde gelmektedir. LEGO oyuncakları hem çocuklar hem de büyüklere hitap eder. Yurt dışında ödüllü LEGO turnuvaları bile düzenlenir. Siz de LEGO parçalarından şekiller üreterek çocuğunuzla birlikte keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

LEGO Oyuncakları Nelerdir?

LEGO oyuncakları temelde tekil girintili ve çıkıntılı parçalardan oluşur. Çocuklar bu parçaları birleştirerek ev ve ağaç gibi çeşitli cisimler elde ederler. Bu oyuncaklar her ne kadar tekil parçalardan oluşsa da firma tüketiciler için bazı setler geliştirir. Bu setlerden biri LEGO Technic olarak ön plana çıkar. LEGO Technic çeşitli otomobil modelleri ile iş makinalarının ortaya çıkmasına aracılık eder. LEGO parçaları birleştiğinde bir Bugatti Chiron ya da Porsche 911 RSR modeline ulaşabilirsiniz. Benzer bir şekilde kepçe ya da kamyon da elde edebilirsiniz. Her modelin kendine ait parçaları vardır. Aslında LEGO Technic seti puzzle oyununun LEGO versiyonu gibidir. Puzzle'da iki boyutla bir resme ulaşırsınız, ama LEGO ile karşısına 3 boyutlu oyuncak çıkar.

LEGO Oyuncaklarının Özellikleri Nelerdir?

LEGO oyuncakları girintili ve çıkıntılı yapılara sahip oldukları için birbirlerine eklenip çıkartılabilir. Bu da tek bir oyuncaktan çok farklı oyuncaklar elde edilmesine olanak sağlar. Çocuklar oyuncak araba oynamak istediklerinde LEGO parçalarını birleştirerek yolun sınırlarını belirleyebilirler. Yolun etrafına ağaçlar döşeyebilirler. Daha fazla uğraşarak bir şehir bile elde edebilirler. Bu konu ile ilgili bir LEGO seti bile bulunur. LEGO City çocuklara farklı şehir modelleri sunar. Bu modelleri içerinde yangın söndürme konsepti, dalış konsepti ya da tren istasyonu konsepti yer alabilir. Her konsept tercihinize göre farklılık gösterir ve paketlerin içerisinde konseptlere uygun araçlar da yer alır. Farklı paketler satın alarak şehrinize yeni yapılar inşa edebilir ve şehrinizi genişletebilirsiniz.

LEGO Oyuncaklarının Faydaları Nelerdir?

LEGO oyuncakları hazır oyuncakların aksine çocukların beyin gelişimini olumlu yönde etkileyebilir. Parçaları birleştirmeden bir sonuç elde edilememesi çocukları düşünmeye iter. Böylece çocuklar çeşitli karakterler elde edebilir. Bu fayda tek tek parçaların birleştirilmesi sonucu elde edilebileceği gibi LEGO setlerle de gelişimi destekler. Özellikle LEGO Boost seti bu konuda iddialı bir görünüm sergiler. LEGO Boost programlanabilir bir LEGO çeşididir. Tıpkı LEGO Technic setinde olduğu ibi ortaya bir model çıkar. Bu modelin LEGO Technic modelinden farkı ise akıllı cihazlar ile yönetilebilir olmasıdır. LEGO parçaları birleştirilerek ortaya çıkan robota akıllı cihazlar üzerinden komut verilebilir. Çocuklar bu oyuncağı oluştururken el becerilerini geliştirmek ve beyin jimnastiği yapmanın yanı sıra kodlama teknolojisi için ilk adımları atabilirler. LEGO ayrıca yaş gruplarına göre de oyuncak üretir. LEGO Duplo 2 - 6 yaş arasındaki çocuklara hitap eder. LEGO Duplo ile çocuklar bir şeyler üretmeye ve geliştirmeye daha erken yaşta başlayabilir.

LEGO Oyuncak Fiyatları Nasıldır?

LEGO oyuncakları klasik parçalar halinde satıldığı gibi setler halinde de çocukların beğenisine sunulur. Hem klasik paketler hem de setler farklı parça sayılarına sahip olduğu gibi parça özellikleri de sete göre değişebilir. Bu sebeple LEGO oyuncak fiyatları kendi arasında değişiklik gösterir. Bununla birlikte LEGO oyuncak fiyatları oyuncağın türüne göre düşük seviyelerden yüksek seviyelere de kadar çıkabilir. Genel olarak LEGO fiyatları pek çok gelir grubu tarafından kolayca satın alınabilecek seviyelerde yer alır. Hepsiburada ile çocuğunuz için birbirinden farklı LEGO oyuncaklarını seçebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

LEGO Yapı Oyuncakları

4585 ürün listeleniyor
LEGO
Jea Love
Jelang
JeaLove
Betty Becky
BDZ Mall
Love Home
Dede
Gujing
Carino
Prodigy Toy
Ausini
Sluban
Loz
Fen Toys
Telmba
Mega Bloks
Guangdong Spirit
Janjon Star
Sunman
ART
LEGO City
LEGO Minifigures
LEGO Friends
LEGO Creator
LEGO Star Wars
LEGO Duplo
LEGO Ninjago
LEGO Art
LEGO Super Heroes
LEGO Classic
Harry Potter TM
Ninjago
Super Heroes
Technic
LEGO Technic
Star Wars TM
LEGO Disney Princess
LEGO Iconic
LEGO Ideas
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Satıcı
Toplam 48 / 4585 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?