Lenovo Bilgisayar

Kişiler, bilgisayar alımları sırasında seçici ve özenli davranabilir. Mühendislere danışarak, yakın çevreden fikir alarak iş yapmaya özen gösterir. Gerek iş için gerek oyun için gerek ise kişisel bilgisayar olarak kullanılsın ama doğru tercih yapılsın şeklinde düşünülür. Fiyatlarına oranla performansının da iyi olmasına dikkat edilir. Dolayısıyla, sektördeki bilgisayarlar arasından en iyisini seçilmelidir. Lenovo bir teknoloji şirketi olarak dünyasındaki dev isimlerden biriydi. 1984’te Çin’de kurulduğunda on kişilik bir mühendis ekibine sahipti. Kurulduktan kısa bir süre sonra “efsane” olarak anılmaya başlandı. Bilgisayar üretimi süresince gösterdikleri başarılar yıllar geçtikçe artmaya devam etti. Erken dönemlerinde Lenovo masaüstü bilgisayar için her parçayı üretiyor, geliştiriyordu. Kasaların sağlamlığı, işlevselliği kullanıcılar tarafından olumlu karşılandı. Lenovo dizüstü bilgisayar çağı geldiğinde ise şık tasarımları, ekran esnekliği ön plana çıktı. Gün be gün kendisini yenilemeye devam eden şirketi yapılan pozitif yorumlar da destekledi. Şimdilerde adını uzun zaman önce duyurmuş olan köklü bir firma olarak son derece kaliteli ürünler üretmektedir.

Lenovo bilgisayar özellikleri olarak kendisine güvenen firmalar arasındadır. Müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak için çabalar. Sundukları yenilikleri sıralarken başta alıcı kitlesinin oyuncular, tasarımcılar, profesyonellik arayanlar olduğunu belirtir. Oyun bilgisayarı kalitesini ofiste de yaşamanızı sağlamak için çabaladıklarını ekler. Sık seyahat eden kişiler için ultra hafif malzemelerle bilgisayar üretiliyor. Sürekli yenilikçiliğini korumaya çalışan Lenovo, müşterilerinin cebini de düşünüyor. Her kesimden bütçe için bilgisayar üretmeye çalışıyor. Üstelik gereksinimlerin, aranan özelliklerin bir çatı altında birleşmesine de özen gösteriliyor. Son zamanlarda yaptıkları bir ilk de katlanabilir bilgisayarlar yaratarak tabletlerin de yerini almalarını sağlamak. İki dünyayı bir araya getirmeyi amaçlayan bu seri, başka bir yerde bulunabilecek gibi değil.

Ofis Yardımcıları: Lenovo

Ofis çalışanlarının Lenovo bilgisayar tercih etmesinin başlıca özelliği 15,6 inç ekrana sahip olmasıdır. Birden fazla sekmeyi masaüstüne açmak zorunda kalınması sorunuyla birebir çözümdür. İş ortamında kullanmak için ideal boyutlardadır. Tasarımda inceliğe gidilmesi kalabalık ortamlarda yerden tasarruf etmenizi sağlar. Şık tasarımı profesyonel ortama uyum sağlar. Lenovo bilgisayar i7 ile Intel Core’un en iyi işlemcilerinden birine sahiptir. Bu tarz bilgisayarlarda işletim sistemi 10 Pro olarak uyarlanır. Bellek olarak 16 GB’a kadar DDR4 bulunur. Depolama alanı SSD ve HDD olarak ayrılır. SSD olarak 512 GB alan bulunur, HDD ise 2 TB’tır. PC en yaygın bilgisayar çeşidi olarak görülür. Taşınabilir olması özelliği ile prize bağlı yaşamadan çalışma imkanı sunar. Bu sebeple pil ömrü de ihtiyaçlar arasındadır. 35 w/sa. kullanarak 6 saate kadar dayanabilen pili ile Lenovo’nun ofis için olan bilgisayarları iş yoğunluğunun hareketine uyum sağlar. Ana grafik donanımı olarak Entegre Intel HD grafik donanımı kullanılır. Alıcının isteğine göre NVIDIA GeFoce MX110 ile desteklenir. 3 adet harici bellek girişi bulunur. Bu bellekler birinci nesildir. USB 2.0, 2 adet USB-A 3,0 olarak bilgisayarın sol yan kısmında yer alır. SD kart okuyucu ise bilgisayarın sağ yan kısmındadır. Birden fazla hafıza kartı girişi olması size dosyalarınızın hepsini görebilme imkanı sağlar. SD kart okuyucunun hemen yanında yer alan kulaklık girişi konsantrasyonunuzu toplamanıza yardım eder. İzleyeceğiniz veya dinleyeceğiniz sesli içerik size özel olur. Dolby Audio ses kalitesi kullanılır. HDMI girişi ile farklı kaynakları bağlamak mümkündür.

Uzun ömürlü klavyesi sayesinde de kullanıcıları yarı yolda bırakmaz. Gerekli güvenlik testlerinden geçmiş.  Parça gömme klavye olarak tasarlanır. Tam sayısal tuş takımı harfleri sıkıştırmadan klavyeye eklenir. Dış tasarımı ile uyumlu hale getiren gri tonu gibi ince bir detaya sahiptir. Dokunmatik ekran kolaylığı sayesinde zaman kazanılmasını sağlar. Ayrıca bilgisayarın kendi Güvenilir Platform Modülü bulunur. Alıcılar bilgilerini, ofis kayıtlarını, kişisel alanlarını kaybetmez. Bunun yanında Kensington kilit yuvası ayrıca bulunur. Ofistekilerin yardımcısı olmak üzere tasarlanan modellerin asıl özelliği Windows 10 Pro Cortana içermesidir. Windows’un başlıca destek sistemi olarak tasarlanan Cortana’da işlerinizi takviminize toplayabilirsiniz. Dosya, sunum, proje kaybı yaşamadan çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Lenovo bilgisayar modelleri arasında en çok tercih edilenler genelde bu yöndedir. Lenovo’nun başlıca alıcı kitlelerine hitap eden bu tarz ürünler iş hayatınızı kolaylaştırmak için birebir. Demir grisi rengi ile kıvrımlı tasarımı dış açıdan da alıcılar tarafından olumlu yorumlar alır.

Oyun Kalitesini Zirveye Taşıma

Yetişkinler dışında genç kesimin de önem verdiği bir mesele bilgisayar kullanımı. Genelde gençler arasında oyun oynanabilirlik kategorisinde dikkatli şekilde değerlendirilir. Bu kategori içerisinde değerlendirilen bilgisayarlarda özellikle bakılan işlemci, SSD kapasitesi ve ekran çözünürlüğüdür. Lenovo PC modelleri arasında bu tarz ürünlerin alıcısı diğer modellere nazaran daha detaylı araştırma yapar. İyi bir oyun deneyimi için yapılan bu araştırmalar firmanın da gözüne çarpar. Böylece en çok aranan gereksinimleri bünyesinde toplamayı başarır. Bunların yanı sıra bilgisayarlarının büyüklüğünü de ihmal etmez. Parçaları küçülterek, değiştirerek, çıkarıp eklemeler yaparak kendi ağırlığından kısar. Esnekliğe de çok önem veren Lenovo bilgisayar çalışmalarında büyük başarıya imza atar. Tamamen katlanabilen serileri bulunur. Ürünlerin uzun ömürlülüğü konusunda farklı yorumlar olsa da ilerde geliştirecekleri yeni ürünlerin daha iyi olacağı açıktır. Kullananların yorumlarını okuyarak bilgisayarlar arası karşılaştırma yapmak faydalıdır. Ürünün herhangi bir özelliğinden memnun olunmadığı takdirde bundan haberdar olursunuz. İlk karar verdiğinizi almak yerine diğerlerinin de yorumlarını okumak bakış açısı yaratır. Düşündüğünüz bilgisayardan daha işlevselini bulabilirsiniz. Yapılan anketlerde ürünlere dört yıldız üzeri verildiği görülür. Lenovo bilgisayar kurulumu hakkında yapılan değerlendirmeler de buna benzer sonuçlar verir. Bu açıdan teknolojik ürünlerin iyilerinden yararlanmak adına örnek bir kuruluş.

2010’lu yıllardan sonra oyun sektöründeki hızlı yükselme, konsolların optimizasyonu etkilediği gibi bilgisayarları da etkiler. Yüksek çözünürlüklü oyunları kaldırması için özel ekran kartlarına sahip olan Lenovo, sadece dizüstü için değil masaüstüne de yatırım yapar. Kule tipi bilgisayar kasaları dizüstü bilgisayarların sıkışıklığına sahip olmadığı için daha uzun süre çalışır. Lenovo, bazı modellerinde alıcının isteğine bağlı olarak hava girişine ek sıvı soğutmalı sistem ekler. CPU, GPU zorlanma yaşamaz. Parçalarının kolay sökülüp takılmasıyla değiştirmek istenilen kısmı erişilebilir olur. Lenovo laptoplar oyun severlerin günlük hayattaki işlerine de yardımcı olur. Hızıyla çalışma ortamlarınızı rahatlatır. Sıra dışı oyun deneyimi için tasarlanan ürünler, alüminyum kaplamadır. 17,3 inç ekranı ile oyun severlere iyi bir deneyim sunar. LED ışıklı klavyesi gökkuşağı olarak ışık verir. Oyun severlerin kaliteli vakit geçirmek isteyenlerin tercihi olarak görülen modeller bulunur. Güvenli donanım imkânı sunar. İşletim sistemi olarak Windows 10’a sahip modeller bulunur. 9. Nesil Intel Core i7 işlemcisi ile masaüstü bilgisayarların yerini almak için üretilir. Grafikte NVIDIA GeForce RTX ve GTX’yen yararlanır. Bu da kullanıcılara AAA seviyesindeki oyunları bile ping yaratmadan oynayabilmeyi sağlar.

Bilgisayarda Esneklik Çağı

Kendine has dizaynı ile piyasaya sürülen bilgisayarlar, yeni bir dönemin başlangıcı olabilir. Alıcı kitlesi kısıtlı alanda çalışanlar, iş nedeniyle seyahat edenler, taşınabilirlik arayanların gözdesi olacak modellere sahiptir. Katlanabilir, Pencil Touch teknolojili, sağlamlık açısından yeni nesil formata uyarlanır. Yıllarca sırt çantasının, kitapların yükünden şikâyet eden öğrencileri düşünmüşlerdir. Sırt ağrısı çekmeden de verimli olmak mümkün hale gelir. 1,4 kg hafifliği bulunan modeller kırılgan bir yapı gibi gözükebilir. Fakat testleri başarıyla geçmiş olduğu bilinir. Öğrencilerin eğitimi için tasarlanan çeşitleri bulunur. Klavyenin kasaya mekanik olarak yerleştirilmiş olması bazı bilgisayarları dökülmelere, bozulmalara, kırılmalara karşı korur. Gömme klavyeler bu sebeple tek tek birleştirilen tuşlara göre daha iyi performans sağlar. Dağınık çalışanlar, sakarlık yaratabilecek durumlar ve benzeri olaylara karşı güvenliklidir. Çocukların elektronik dönemde eve kapanmasıyla oyunlarının da eve taşınmış olduğu görülür. Corning Gorilla Glass ekran koruması olan bilgisayar modellerinin ekran çizilmelerine, darbelere, bilumum hasarlara karşı korur. Hafıza kapasitesi öğrencilerin ödev, proje, performans görevleri için en geniş yer tutacak şekilde tasarlanır. Sürücüsü hızlı yarı iletkendir. 8. nesil Intel Core işlemciyle kullanıcı dostu bir başarım sergiler. Elektronik çağının gözdesi kodlama, video düzenleme, yazılım gibi programlara kendisini adayan bir sürüme sahiptir. Lenovo bilgisayar önerileri arasında üretken yapıya sahip olanlar bulunur.

Lenovo bilgisayar modellerini tasarlarken öğrencilere yönelik yapılmasındaki en büyük etken hızlı değişen gereksinimlere uyum sağlayabilir olması. Ne gibi gereksinimleri karşılar? Çadır adı verilen tablet moduna geçişte problem yaşanmıyor. Böylece çizim için Pencil Touch’ın işlevselliği ortaya çıkıyor. Birçok farklı kalem, birden fazla defter taşımak yerine hepsini tek bir çatıda toplayabilir. Pencil Touch, teknolojinin birleştirici gücünden yararlanır. Ekranın zarar görme ihtimali yok. Problem çözerken, grafik çizerken, işlem yaparken yapılacak tüm karalamaları kaldırabilir. Kullanıcı isteğine bağlı olarak hassaslığı ile bilinen Active Electrostatic kalem de temin edilir. Active Electrostatic kalem daha çok ince, detay gerektiren işlerde kullanılır. Buna gerek kalmadan standart No. 2 kalemleri kullanılabilir. ThinkPad 11e Yoga, çocukların, çocuk kalmak isteyenlerin, kendini ifadeye önem verenleri ayrıca düşünür. Belirli bir fiyat karşılığında 3B özelleştirme yapılır.

Boya, Tuval, Rezonans Kalemi

Resim, antik çağlardan beri insanı temsil eder. Kendimizi ifade etmenin yanında yalnızca güzel bulduğumuzu anlatma çabasıdır. Fırçaların kalınlığı verilecek detayı belirlemek için ince ince işlenir. Zamanla resim fırçaları yerlerini keçeli kalemlere, boya tüplerine, sprey kutularına bırakır. Günümüze gelindiğinde ise artık neredeyse tuval kullanılmaz oldu. Teknolojinin sanatı da etkilediği bu çağda Lenovo bilgisayar modelleri arasında alıcıların dikkatini çeken modeller bulunur. 360 derece dönebilen menteşeleri ile o artık kucağınızda bir kağıttır. Dijitalleşmiş sanatın önemli sanatçıları özellikle illüstratörler tarafından tercih edilir. Lenovo bilgisayar tasarımları arasında da gözde bir yere sahip olur. Bazı modellerin içerisinde yer alan elektromanyetik alana sahip olan rezonans kalemi vardır. Normal bir kalem tutarken ki hassasiyeti vermeye özen gösteren bu tarz bilgisayarlar yapacağınız basınca duyarlıdır. Bağlantı, kablo, eşleşme gerekmeksizin kullanılabilir. Bu da birlikte çalışmalarda uyumlu cihazlarda paylaşımı sağlar. Lenovo bilgisayar çeşitleri kendi arasında ürün özellikleriyle en etkili bilgisayara sahip denebilir. İki ayrı HD kameraya sahip çeşitler bulunur. İsterseniz Stand Moduna alarak kendi alarak ön kamera ve klavye kamerasını farklı çekimler için kullanılabilir. Intel Celeron işlemcisi bulunan modeller Chrome OS işletim sistemi ile desteklenir. Google Play dışında Chrome web mağazası üzerinden alınan uygulamaları en iyi şekilde açmanıza yardımcı olur. Başta Tinkercad, Kahoot! veya LucidChart olmak üzere tüm uygulamalar çalışır. Bu uygulamalara yetişebilecek güçte tasarlanır.

10 saat dayanma gücüne sahip pil ömrü sayesinde kablo derdi olmadan, prize mahkûm kalmadan çalışmaya devam edilebilir. 8 GB belleği olması dışında 64 GB depolama alanı bulunur. 1.31 kilo ağırlığı onu her yerde kullanılır hale getirir. Atölye çalışmaları için ideal boyutlarda olacak şekilde tasarlanır. Ekstra güçlü menteşe ve bağlantı noktaları ile desteklenen modeller sayesinde sunumlarda yardımcı olur. Askeriye tipi teknik özellik testlerinden başarıyla geçmiş olduğu bilinir. Darbeleri, çarpmaları, ani hareketleri karşılayacak şekilde dizayn edilir. Native Damage Resistance kullanan Corning Gorilla Glass3 camları bulunan modeller, kırılmalara karşı sağlamlık sağlar. Böylece hafifliğinden kaynaklanan olası kazaları da engeller. Lenovo bilgisayar kasası olarak 75 santimetreye kadar düşmelere özellikle dayanıklıdır. Klavyesi mekanik bağlantılı tuşlardan oluşur. Çoklu dokunmatik ekran haricinde dokunmatik yüzeyli, suya dayanıklıdır. 330 ml’ye kadar sıvıyı kaldırabilir. Dört adet USB girişi, bir MicroSD kart okuyucusu bulunur. USB’ler C serisi ve 3,0 olarak ayarlandı. Kensington Kilit yuvası sol yanda bulunur. Siyah rengi şıklığı haricinde çizimlerinizde kontrast sağlar, çerçeve oluşturur.

Lenovo Bilgisayar Fiyatları

Lenovo bilgisayar modelleri kendi aralarında değerlendirilir. Örnek gösterilen bilgisayarların kategorileri de ayrı ücretlendirilir. Örnek olarak verilen bilgisayarların özellikleri birbirinden farklıdır. İşlevi göz önünde bulundurularak fiyat biçilir. Toplu alımlar genelde ofisler, çalışma ortamları, proje grupları, derslik alanları için yapılır. Bireysel müşterilerin bu yönde tercih yaptığı az görülür. Bu tarz alımlar büyük şirketler veya okullar ile gerçekleştirilir. Lenovo bilgisayar fiyatları başta işlemcisi, işletim sistemi olmak üzere hafızası, grafik kartıyla değerlendirilir. Bu şekilde kategoriler yapılması hem alıcılar hem de firma için kolaylık sağlar. Oyun bilgisayarlarının fiyatlandırılması işi, diğer bilgisayarlara göre daha tuzlu olabilir. Nihayetinde büyük bütçeli, bilgisayarları zorlayabilecek, hafızası depolama alanını aşabilecek oyunlar için özel olarak üretildiler. NVIDIA GeForce GTX ile güçlendirilen bilgisayarların oyun grafiklerini ofis bilgisayarlarına göre daha iyi kaldırdığı bilinir. Elbette oyun bilgisayarları için yalnızca geçerli olan bu değildir. 15,6 inç ekran boyutlarda olması da onu başka bilgisayarlardan ayırır. Bu tarz Lenovo bilgisayarlar işlemci olarak i7 veya AMD Ryzen kullanır.

Pencil Touch teknolojili bilgisayar çeşitleri ise ofis bilgisayarları, çizim bilgisayarlarıyla benzer değerlendirilir. Katlanabilir olması özelliğinden kaynaklanır. Sağlam menteşeler, 360 derece dönebilen bağlantı noktaları gibi ortak yönleri dolayısıyla fiyatlandırma olarak yakın olurlar. Lenovo bilgisayar kasası en sağlam çeşitler arasında bulunurlar. Dış yapılarının güçlendirilmiş olması oyun bilgisayarlarına kıyasla farklı bir alanda fiyat artışı gözetebilir. Ayrıca dokunmatik ekranları, birden fazla ekran açabilme teknolojisi, hassas kalemleri gibi değişik eklentiler dolayısıyla fiyat farkları oluşabilir. Ofis bilgisayarlarında toplu alımlar, aynı bilgisayardan seri üretim satın almak anlamına gelir. Ofisler için bilgisayar seçerken ortam içerisindeki düzene de dikkat etmek gerekir. Bilgisayarların kasalı mı yoksa dizüstü mü olacağı şirketin kendisine bağlı olabilir. Masa düzenleri göz önünde bulundurularak tercih yapılabilir. Ekonominize dost, işlevsel, arzularına uygun bir bilgisayar seçmek için Lenovo bilgisayarları birbiriyle karşılaştırma tavsiye edilir. Bu bilgisayarlara hemen şimdi siz de Hepsiburada üzerinden ulaşabilirsiniz.

Lenovo Bilgisayarlar Güçlü mü?

Evet. Dış kaplaması çarpmalara karşı özenle hazırlanır. İşlemci ve işletim sistemi de son sürüm olarak geliştirilir.

Lenovo Bilgisayar İçin Yorumlar Olumlu mu?

Evet. Alan kullanıcıların birçoğu pozitif yorumlar yapmakta ve dört üzeri puan vermektedir. Uzun ömürlülüğü ile bilinir.

Lenovo’nun Kaç Çeşit Bilgisayarı Bulunur?

Masaüstü ve dizüstü kategorileri kendi içlerinde ayrılır. Oyun, 2’si 1 arada, Thin and Light, ChromeBook olarak seçenekler mevcuttur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Lenovo Bilgisayar Fiyatları ve Modelleri

10.000+ ürün listeleniyor
Bilgisayar
Bilgisayar
Yazıcı
Yazıcı
Bilgisayarlar
Bilgisayarlar
Veri Depolama
Veri Depolama
Bilgisayar Bileşenleri
Bilgisayar Bileşenleri
Oyuncu Özel
Oyuncu Özel
Tablet
Tablet
Çevre Birimleri
Çevre Birimleri
Ağ / Modem
Ağ / Modem
Aksesuarlar
Aksesuarlar
Yazılım Ürünleri
Yazılım Ürünleri
Bilgisayar Yedek Parçaları
Bilgisayar Yedek Parçaları
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
İşlemci Tipi