Liderler & Halk Kahramanları

Bir çok farklı dönemde yaptıklarıyla ülkelerinde önemli kitleleri etkilemiş ve kendi milletlerinin tanıtımlarına yardım etmiş olan halk kahramanlarının anlatıldığı birbirinden farklı kitap seçenekleri sizleri bekliyor. Spor, edebiyat, felsefe gibi alanlarda yaptıklarıyla adından sıkça söz ettiren ve dünya genelinde büyük bir üne kavuşan kişilerin hayatlarını anlatan, yaşadıkları zorlukları ve başarıya nasıl ulaştıklarını gözler önüne seren eserler, farklı fiyat ve avantajlar ile geliyor. Dünyaya mâl olmuş bu isimlerin hayatlarındaki dönüm noktalarını anlatan eserler, hayatınızdaki ilham kaynağı olmaya ve yeni ufuklar keşfetmenizdeki en büyük yardımcınız olmaya hazırlanıyor. Toplumların kaderlerini belirleyen, yaptıklarıyla bir milletin uyanışına yardımcı olan ve dünyayı değiştiren onlarca ismi konu alan kitap seçenekleri, hepsiburada.com kalitesi ve farkı ile raflarınızdaki yerini almayı bekliyor. Çağ açıp çağ kapatan, bir ulusun özgürlük yürüyüşüne önderlik eden, insanlık için büyük buluşlara imza atan ve yaptıklarıyla bir nesli etkileyen bu isimler, hayatınızı değiştirmek ve farklı hayat öyküleriyle ilham kaynağınız olmak için geliyor. 

Önemli Halk Kahramanları Kimlerdir?

Her kültürün ve ulusun kendine ait yarattığı destanlar ve bu destanları kendine rehber edinerek ortaya çıkmış kahramanlar, o toplumun ve milletin bakış açını değiştiriyor. Büyük Selçuklu'ları önemli bir konuma getiren Alparslan, Eyyubi Devleti'ni yıllarca şaşalı bir konumda tutan Selahaddin Eyyübi, halkını ABD'nin kölesi olmaktan kurtaran ve Küba Devrimi'ne öncülük eden Fidel Castro gibi isimler, önemli halk kahramanları arasında yer alıyor. Yine Küba'dan çıkmış ve sosyalist harekatların simgesi haline gelmiş olan Che Guevara, Hindistan'ın bağımsızlık mücadelesinde şiddet unsuru içermeyen bir diriliş sergileyerek tüm dünyanın sevgisini ve beğenisini kazanmış olan Mahatma Gandi, bir dönem tüm baskın güçleri de karşısına alarak bilimin ilerlemesi için kendi canını ortaya koymuş olan Galileo, kadınların eşit haklara sahip olması için bir direniş sergileyen ve modern feminizmin kurucularından olan Simone De Beauvoir gibi isimler de en önemli halk kahramanlarından bazılarıdır. Bir ulusun dirilişine önderlik eden, tüm dünya devletlerini ve egemen güçleri karşısına alan, canıyla ve kanıyla tüm cephelerde yer alarak ordusuna komutanlık yapan Mustafa Kemal ATATÜRK ise ulusumuz ve milletimiz için en önemli halk kahramanıdır. 

Hangi Halk Kahramanlarını Anlatan Kitaplar Okunmalıdır?

Dünyaya ve insanlığa adını altın harflerle kazımış olan bir çok ismin konu edildiği kitap seçenekleri arasında; önemli bilim insanları, edebiyatçılar, liderler ve politikacılar yer alıyor. Özellikle ulusumuzun kurtuluşuna önderlik etmiş olan Mustafa Kemal Atatürk ve dünyaya özgürlük anlayışını yeniden kazandırarak kendi ulusunun bağımsızlığında önemli rol oynamış olan Mahatma Gandi'nin hayat hikayeleri mutlaka okunması gereken kitapların başında geliyor. Pelin Batu'nun araştırmalarını derlediği "Hayatın Seyrini Değiştiren Kadınlar" isimli eseri, dünyanın en önemli otomobil üreticilerinden Ford Company'nin kurucusu Henry Ford'un yazdığı kendi hayat öyküsünü anlatan "Hayatım ve İşlerim" isimli eseri, Mehmet Murat Sezer'in yazdığı ve Bilime Yön Verenler serisinde yer alan "Thomas Edison" isimli eseri, post-modern kültürün ikonlarından biri haline gelen ancak yaptıklarıyla özgünlüğü ve özgürlüğü vurgulayan Frida Kahlo'nun hayatının anlatıldığı yine aynı isimli kitap ve uzaya çıkan ilk insanın öyküsünün anlatıldığı "Yuri Gagarin" isimli eser de okunması gerekenler arasında gösteriliyor. Max Beer'in kaleminden çıkan ve kapitalizme karşı bir duruş sergileyen Karl Marx'ın hayatının anlatıldığı "Karl Marx" isimli eseri, Tom ve Matt Oldfield tarafından yazılan, son dönemde İngiltere'deki islam karşıtlığına karşı yaptıklarıyla olumlu bir hava estiren ve futbol dünyasının en önemli isimlerinden birinin öyküsünün anlatıldığı "Benim Adım Salah" isimli eser yine farklı alanlardaki halk kahramanlarının öyküleri arasında yer alıyor. Birbirinden önemli isimlerin hayat hikayelerinin anlatıldığı bu eserleri Hepsiburada farkı ile bulabilir, sepetinize ekleyerek kolayca sahip olabilirsiniz. 


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Halk Kahramanları

1148 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 42 / 1148 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?