Alanında uzman bir Alman firması olan Liqui Moly; motor yağları, sentetik yağlar, yağ katkıları ve yağlayıcı maddeler üretir. Kuruluşu 1957 yılına uzanan firma, İkinci Dünya Savaşı sırasında ABD'nin kullandığı Molibden disülfür maddesinin sıvılaştırılmış versiyonunu satışa sunarak patent alır. Dünyaca tanınmış Würth Grubu, 2018 yılında tüm hisselerini satın aldığı için Liqui Moly de grubun bir parçası hâline gelir. Liqui Moly ürünleri, katkı maddelerinden araç bakım kimyasallarına, atölye ekipmanlarından servis ürünlerine kadar 4000'in üzerinde farklı ürün ile geniş bir ürün gamına sahiptir. Otomobil, ticari araç, inşaat makineleri, deniz araçları, peyzaj makineleri, motosikletlerin dışında evde kişisel kullanım için gerekli olabilecek ve profesyonel atölye uygulamalarında ya da endüstriyel kullanımda değerlendirilecek kimyasallar üretir. Merkezi Almanya'da bulunan firmanın ürünleri, 120'den fazla ülkeye satılmaktadır. Şirket, DIN EN ISO 9001: 2015 kalite ve ISO 50001:2011 enerji sertifikalarına sahiptir.

İlk ürünlerini Molibden disülfürden faydalanarak üretmiş; bu sayede ani yağ kaybı yaşanan motorlarda koruma sağlayarak motorun yağsız çalışmasından dolayı kilitlenmesini önlemiştir. Ürünleri, İkinci Dünya Savaşı'nda Amerika Birleşik Devletleri'nin avcı savaş uçaklarında kullanılmıştır. 

Katkı Ürünleri

Motor yağ katkıları, sürtünmeyi ve aşınmayı en aza indirmek için gereklidir. Yakıt katkıları ile enjektör ve yakıt sistemi temizliği yapılarak motorun güvenle çalışması sağlanır. Katkı maddeleri sistemi temizler ve çalışmasını kolaylaştırır. Bu sayede zorlanmadan çalışan mekanizmalar, yakıt tüketimini azaltır. Motorunuzun daha fazla güç üretebilmesinin önündeki engelleri kaldırır. Dizel, benzin ve gaz ile çalışan motorlar için katkı ürünleri mevcuttur.

Yağlar

Her motor tipine uygun yağ vardır. Yağ tipleri, kullanılan yakıta ve motor tipine göre değişiklik gösterir. Motor üreticisi firmanın uygun gördüğü viskozitede (akışkanlık) yağ seçilmelidir.  Dişli sistemleri yağları, hidrolik yağları ve kompresör yağ çeşitleri vardır. 

Gresler

Bilyeli ve silindirik makaralı rulmanlar gibi hareketli sistemlerde kullanılan yağ türleridir. Parçaların uzun süre kullanımlarından doğacak aşınmaları en aza indirir. Akü gresleri, sıvı, çok amaçlı, özel yağlar gibi yapılacak işe özgü ürünler bulunur.

Macunlar

Greslerle benzer özellikte ürünlerdir. Farkları, yağlama oranlarından kaynaklanır. Greslerde %10 olan yağlama oranı, macunlarda %30 ila %70 arasındadır. Fren macunları, egzoz macunları ve özel tip macunlar mevcuttur.

Araç Bakım Ürünleri

Özel temizlik ürünleri ile her mevsim aracını temiz tutmak isteyenlere yardımcı olan ürünler geliştirir. Kış aylarında buzlanma karşıtı tuzlamalar, yaz aylarında kuş dışkıları ve toz aracın boyasına zarar verebilir. Senenin her ayı araç içi temizliği, sağlığınız açısından gereklidir. Boya, cam, jant bakım ürünleri, dış yüzey için özelleştirilmiştir. Plastik, araç içi temizleyici ve torpido parlatıcı gibi iç temizlik ürünleri bunlardan birkaçıdır.

Tamir-Servis Ürünleri

Evdeki küçük onarımlardan fren ve egzoz tamirine, klima temizliğinden pas çözücülere kadar bakım ve onarım işleri için kullanabileceğiniz kimyasallar bulunur. Klima temizleyiciler ile hem aracınızın çalışması hem de sizin sağlığınız korunur. Fren sistemlerinde kullanılan sıvılar, egzoz montajı ve tamiri için gerekli kimyasallar, üretimde olan diğer ürünlerdendir.

Yapıştırıcı ve Sızdırmazlık Maddeleri

Doğru malzeme için doğru yapıştırıcı anlayışı ile özelleştirilmiş yapıştırıcılar ve üstün kalitede sızdırmazlık ürünleri mevcuttur. Cam tamiri, plastik tamiri, lamine cam tamiri, endüstriyel yapıştırıcılar ve boşluk koruması, korozyon önleyiciler gibi birçok ürün bulunur.

Liqui Moly; radyatör antifrizi, yarış araçları için fren hidroliği, yoğunlaştırılmış ön cam temizleyici, tornador gun (temizlik tabancası) gibi ürünleri tasarlamaya ve geliştirmeye devam etmektedir. Gelişen ürün yelpazesi ile müşteri kitlesini her geçen gün artırmaktadır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Liqui Moly

514 ürün var
  1. Ürün Çeşidi A-Z
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Değerlendirme Puanı
  4. Miktar
  5. Satıcı A-Z
  6. İndirimli Ürünler
  7. HepsiLojistik Ürünleri
  8. Kelime Filtresi
Teslimat FiltreleriKonumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Konum Seç
Yarın Kapında
Hemen Kapında
Başa dön