Makine Krikosu

Makine Krikosu Çeşitleri

Makine krikosu ve modelleri, ağır makinelerin sabit şekilde belli bir yüksekliğe kaldırılmasını sağlıyor. Makinelerin yanı sıra otomobil, ağır araç, platform ve malzemelerin kaldırılması amacıyla da kullanılabiliyor. Yüksek taşıma kapasitesine sahip olan makine krikosu, hassas ve sarsıntısız bir şekilde kaldırılmasına ya da başka bir alana taşınması gereken ağır yüklerin hareket ettirilmesine olanak tanıyor. Zengin ürün çeşitliliği sayesinde kullanıcılar, gerçekleştirecekleri uygulama tipine uygun kriko modeli bulmakta sorun yaşamıyor.

Farklı Kullanım Şekillerine Yönelik Makine Krikosu Çeşitleri

 • Ürün seçenekleri içerisinde şişe kriko, hidrolik şişe kriko, katlanır kriko, arabalı kriko, römork ve karavan krikosu, araç altı sehpası, kriko formula alçak şase, dikey şanzıman krikosu, makaslı kriko ve pehlivan kriko gibi kullanım şekli bakımından farklı modeller de yer alıyor.
 • Makine krikosu çeşitleri, çıkartılabilir pompa kolları, güvenli bir kullanım sağlayan emniyet kilitleri ve 360 derece döndürülebilen gövde tasarımlarıyla kullanıcılara uygulamalar sırasında esnek hareket edebilme şansı sunuyor.
 • Tasarımında taşıma arabası ve kulp yer alan kriko formula alçak şase modelleri, işlenmiş silindirleri aracılığıyla sorunsuz şekilde araç kaldırma işlemi gerçekleştirmeye yardımcı oluyor.
 • Karavan ve römork modellerine özel olarak imal edilen tekerlekli kriko boru çeşitleri, ağır kapasiteli araç ve malzemelerin hareket ettirilir ve motorlu taşıtlarla çekilebilir duruma gelmesine olanak sağlıyor.
 • Kullanıcılara geniş kaldırma seçenekleri sunan ve tekerlekli tasarımları sayesinde hareket ettirilebilen dikey şanzıman krikosu modelleri, motorlu taşıtların motor, şanzıman ve arka aks bölümlerinin montaj ve söküm uygulamalarında kullanılıyor.
 • Stant şeklinde tasarlanan ve katlanabilen araç altı sehpası çeşitleri, çift yönlü kaldırma işlemleri için tercih ediliyor.

Alçak Mesafeden Yük Kaldırma Olanağı Sunan Pehlivan Krikolar

Pehlivan kriko modelleri, zemine kadar indirilebilen kaldırma tırnakları sayesinde alçak mesafeden yük kaldırmaya olanak sunuyor. Zemine yakın olması nedeniyle kaldırılması sorun yaratan ağır yükler, kullanıcılar için problem olmaktan çıkıyor. Kullanışlı kriko modelleri, katlanır tipteki kumanda kolu aracılığıyla rahat biçimde yönetiliyor. Üründe yer alan fren sistemi, kullanıcılara yük kaldırma işlemi sırasında yük basıncını kontrol etme fırsatı sağlıyor.

Ağır Araçların Tamir ve Bakımı için Etkili Çözüm

 • Yerli ve yabancı kaldırma ekipmanı üreticisi markalar tarafından imal edilen makine krikosu modelleri, kullanıcılara tonlarca ağırlığı güvenli biçimde kaldırma olanağı sunuyor.
 • Ürünlerin kaldırma şekilleri, yük kapasiteleri, boyutları, minimum ve maksimum kaldırma yükseklikleri, model özelinde değişkenlik gösteriyor.
 • Özellikle ağır motorlu taşıt modellerinin tamir ve bakım işlemleri sırasında makine krikosu çeşitleri, araç kaldırma işlemi için yaygın şekilde tercih ediliyor.
 • Motorlu taşıtlarda lastik değişimi yapmak gibi kullanıcıların bireysel olarak gerçekleştirebilecekleri işlemlerde şişe kriko modelleri, hızlı ve etkili sonuç alınmasını sağlıyor.
 • Kriko modellerini destekleyici nitelikteki araç altı sehpaları, krikoyla kaldırılan motorlu taşıtların sabit ve emniyetli tutulmasını mümkün kılıyor.

Soru 1: Makine krikosu çeşitleri hangi ortamlarda kullanılabilir?

Cevap 1: Ürün seçenekleri arasında tamirhanelerde, atölyelerde ve garajlarda kullanıma uygun modellerin yanı sıra ihtiyaç duyulan anda ve yerde kullanılabilen mobil alternatifler de yer alıyor.

Soru 2: İki parçalı makine krikosu modelleri nasıl kullanılır?

Cevap 2: İki parçalı makine krikoları, tek parçalı modellerden farklı olarak kaldırılmak istenen yükün alt kenar kısımlarına karşılıklı şekilde yerleştirilerek kullanılır.

Soru 3: Tekerlekli ve döndürülebilir gövdeli makine krikosu modelleri ne kadar emniyetlidir?

Cevap 3: Hareket ettirilebildikleri için kullanım şekilleri farklı olan tekerlekli ve döndürülebilir gövdeli makine krikosu modelleri, kullanım talimatlarına uygun biçimde kullanıldıkları takdirde maksimum düzeyde emniyetli kaldırma araçlarıdır.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Makine Krikosu Çeşitleri

259 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 259 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?