Dünya genelinde tanınan markalardan biri olan Marie Claire, adını ilk kez 1937 yılında Fransa’da yayınlanan dergi ile duyuruyor. Kısa zamanda popülerlik kazanan dergi, farklı dillerde de yayınlanmaya başlayınca bir markaya dönüşmesi uzun sürmüyor. Aynı yıl Jean Prouvost ve Marcelle Auclair tarafından bir markaya dönüştürülüyor. Dergi halen 35 ülke ve 5 kıtada yayınlanmaya devam ederken marka bir yandan da kozmetik, giyim, ev tekstili, mücevherat ve aksesuar gibi ürün segmentlerini de müşterilerine sunuyor.

2013 yılında As Lisans Tic. A. Ş. ile yaptığı anlaşma sonrasında Marie Claire markası Türkiye pazarına giriyor. Ülkemizde Marie Claire Shop adıyla hizmet veren markanın ürünleri belirli bir kalite düzeyinin üzerinde olması ile tanınıyor. Markanın ev tekstili ürünlerinde kalite ile birlikte modaya ve trendlere uygunluk gibi özellikleri de görmek mümkün olabiliyor. Marie Claire, nevresim takımından battaniye ve yorgan modellerine, alez çeşitlerinden paspas ve havluya kadar son derece geniş bir ürün skalası ile hizmet sunuyor.

Özellikle bornoz ve havlu ürünlerinde yüksek emicilik özelliğine mutlaka yer veren marka, yalın dizaynlardan hoşlananlara da hitap edebiliyor. Aynı zamanda zengin renk seçenekleri sunmaya özen gösteren markanın bu ürün gruplarında desen seçenekleri de dikkat çekiyor. Havlu ve bornoz gibi ürünlerine işlemeler ile küçük süslemeler kazandıran markanın bu tasarımları da büyük ilgi görebiliyor. Havlularda zarif püskül süslemeleri, bornoz modellerinde ise estetik ve bir o kadar da iddialı olan desenler ön plana çıkıyor.

Battaniye ve yorgan ürünlerinde ise yumuşak bir doku hakim oluyor. Uzun yıllar sorunsuz bir kullanım imkanı sunan bu ürün gruplarında deforme, incelme ve potluk gibi sorunlar yaşanmıyor. Çeyizlik olarak da sıklıkla tercih edilen bu ürün grupları, hem tek kişilik hem de çift kişilik seçeneklerle kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Battaniye modellerinde sade tasarımlardan ziyade canlı renklere ve desen kullanımına ağırlık veriliyor. Bu sayede yatak odasına daha dinamik bir atmosfer kazandırılması mümkün olabiliyor. Yorgan modellerinde ise yün yorganlar gibi ekstra sıcak tutan ürün seçenekleri kullanıma sunuluyor.

Ev tekstili ürünlerinde hakim olan kalite, nevresim ve pike takımlarında çok daha net bir biçimde fark edilebiliyor. Oldukça yumuşak bir dokuya sahip olan bu ürünlerde de tek ve çift kişilik seçenekler yer alıyor. Aynı zamanda pamuklu veya saten gibi farklı kumaşlardan hazırlanan nevresim takımlarında desen seçenekleri de göz dolduruyor. Modern ve klasik stilde dizayn edilen desenler, nevresim takımlarının defalarca yıkanmasına karşın canlı renklerini koruyabiliyor. Marie Claire birkaç farklı rengin bir arada kullanıldığı nevresim modelleriyle de dikkat çekmeyi başarıyor.

Banyo paspaslarında soft renklere ağırlık veren markanın şık ve elegan bir banyo görünümü elde etmeyi kolaylaştıran ürünler dizayn ettiği biliniyor. Banyo paspaslarının alt bölümü kaymayan özel bir malzeme ile hazırlandığından güvenli bir kullanım imkanı tanıyor. Oldukça geniş bir model seçeneği yelpazesi sunan Marie Claire, banyo paspas modellerinde dönemsiz desenlere yer veriyor. Modası hiç geçmeyen desenler paspasların her daim modern duruşunu korumasına yardımcı oluyor. Kare, dikdörtgen gibi kesimlere alternatif olarak yuvarlak ve oval kesimler de seçenekler arasında bulunuyor.

Bu kategoride markanın yastık kılıfı modelleri ve masa örtüsü gibi dekorasyonu tamamlayan tasarımları da yer alıyor. Ürün kalitesi kadar işçilik kalitesi ile de ön plana çıkan Marie Claire ürünleri, istisnasız her zevke hitap etmeyi başarıyor. Marka, kullanım ömrü bakımından da beklentileri karşılayan ürün skalasıyla yaşam alanlarını renklendirmeyi sürdürüyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...