Marş Dişlisi

Otomobili çalıştırmak için gerekli ilk hareketi, aracın ateşleme sisteminin parçası olan marş motoru sağlar. Araç kontağı çevrildiğinde çalışmaya başlayan marş motoru, oluşan hareketi marş dişlisine iletir. Marş dişlisi ise bu hareketi volan dişlisine göndererek, otomobilin hareket etmesini sağlayan bir dizi devinimi sağlayan önemli bir parçadır. Aşınma, kırılma ve benzeri nedenlerle marş dişlisinde problemler oluşabiliyor. Eğer aracınızda marş dişlisi ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız, hepsiburada.com'dan otomobil modelinize uygun yeni bir dişli siparişini verebilirsiniz.
Marş dişlisi sıyırması da denilen sürtünme sesi dişlide problem olduğunu belli eden durumlardan biridir. Dişlinin volanla bağlantısı bozulduysa, kontağı çevirince söz konusu sıyırma veya sürtünme sesini çıkarabiliyor. Dişlide oluşan bu problem aracın harekete geçmesini de önlüyor. Marş dişlisinin aşınması, kırılması, kirlenmesi sorunları da marş motorunda zaman zaman yaşanabiliyor. Aracın en önemli mekanik parçalarından olan marş motoru ve dişlisinde oluşan arızaların hemen giderilmesi gerekiyor, aksi halde aracı çalıştırmak mümkün olmuyor.
Türkiye'nin en çok tercih edilen yapı market, bahçe ve oto ürünleri online mağazası hepsiburada.com'da, hem marş dişlisi çeşitlerini hem de aracınızın ihtiyacı olabilecek diğer ateşleme sistemi parçalarını bulabilirsiniz. Formmetal, Bosch, Zen, Valeo gibi markaların ürettiği marş dişlilerinden araç modelinize uygun bir ürünü bulabilir ve hemen satın alabilirsiniz.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Marş Dişlisi Fiyatları

1589 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın