Otomobilin çalışması için motorun ilk hareketini sağlayan mekanizma marş motorudur. Kontak çevrilince aküden aldığı eneji ile çalışmaya başlayan marş motoru, aracın ateşleme sisteminin bir parçasıdır. Marş motorunu harekete geçiren temel elemanlardan olan marş kömürü, kullanım süresine bağlı olarak aşınır ve zamanla tükenebilir. Eğer aracınızda marş kömürü ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız, hepsiburada.com'dan yeni bir marş motoru kömürünü satın alabilirsiniz.
Marş motorunda yaşanan sorunlar kimi zaman akü ile ilişkilendiriliyor. Marş kömürünün aşınıp tükenmesi halinde marş basmıyor. Bu durum  akünün bittiği yanılgısına neden oluyor. Oysa marş motoru kömürünün bitmesi sorunun gerçek nedeni olabilir. Motorun ateşleme sistemini çalıştırması için gereken elektrik akımını sağlayan temel parçalardan olan marş kömürü, araç motoruna sabitlenmiştir. Mekanizmanın dönen parçası olan kollektör, sabit olan marş kömürlerine hızla sürtünerek elektrik akımı oluşturur. Oluşan sürtünme zamanla marş kömürlerinin tükenmesine neden oluyor. Özellikle yüz bin kilometrenin üzerindeki araçlarda marş kömürünün bitmesi söz konusu olabiliyor. Ayrıca uzun süreli marşa basmalarda da marş motoru kömürü daha hızlı tükenebiliyor.
Türkiye'nin en fazla tercih edilen yapı market, bahçe ve oto ürünleri online mağazası hepsiburada.com'da marş kömürü dışında, aracınız için tüm oto yedek parça ve ateşleme sistemi ürünlerini bulabilir, bir tıkla sahip olabilirsiniz.

 

Marş Kömürü

Bu Kategori Yayında Değil.
Aşağıdaki ürünler ilginizi çekebilir.
BAŞA DÖN