Poliüretan enjeksiyon sistemli üretimi Türkiye ile 1972 yılında tanıştıran Mekap markası, 1996 yılında iş ayakkabısı üretimine başlıyor ve sektördeki yerini koruyarak günümüzde halen iş ayakkabısı üretmeye devam ediyor. Firma, üretiminde EN ISO 2034/20345/20347, ISO 9001, ISO 14001 ve OHSAS 18001 belgeleri ile uluslararası standartlarda üretim yapıyor. Marka ürünlerinde rahatlığı, sağlamlığı ve sağlıklı kullanımı ilke edinerek kullanıcı memnuniyetini ön planda tutuyor. İş ayakkabısı üretiminde müşteri memnuniyetine fazlasıyla önem veren firma; gelişen teknolojiyi de yakından takip ederek ve üretim süreçlerinde yeni teknolojileri uygulayarak yılda üç milyon çift ayakkabı üretimi gerçekleştiriyor.

Uzun mesai saatleri boyunca ve özellikle de ayakta çalışacak kişilerin ayak konforunu ve rahatlığını en üst düzeyde tutmayı hedefleyen Mekap iş ayakkabısı, her işe uygun özellikte ayakkabı üretiyor. Kaymaz özellikte ve ısı yalıtımı sağlayan yüksek yoğunlukta dış taban; soğuk, ıslak ortamlarda ve kaygan zeminlerde güvenli ve bir o kadar da sağlıklı bir şekilde çalışmanızı sağlıyor. Yoğun dış taban, üzerindeki konfor sağlayan çift yoğunluklu poliüretan taban ile desteklenerek ayakkabı tabanını daha yumuşak ve rahat bir hale getiriyor. İki taban arasındaki çelik korumalı non-metalik ara taban, yerdeki sivri cisimlere basılması ihtimaline karşı ekstra güvenlik sağlıyor. Ara tabanın hemen altındaki düşük yoğunluklu orta taban ise sürekli ayakta çalışmak zorunda olanlar için yüksek konfor sağlıyor ve bu taban sayesinde şok emilimi gerçekleşerek sert zeminlerdeki hareketlerde, ayak bileklerinde ve dizlerde oluşan baskı en aza indirgeniyor.

Mekap iş ayakkabısı zor iş koşulları için üst düzey kalitede, aşınma ve yırtılmaya dayanımı yüksek, su geçirmez ve nefes alan özelliklere sahip cilt deriyi tercih ediyor. Daha düşük risk içeren ve kuru ortamlar için ise yarma deriyi tercih ederek kullanıcılarına sağlıklı ve her tür zor koşulda uzun süreler boyunca kullanabilecekleri dayanıklı ürünler sunuyor.

Marka, ayakkabı tabanlarında da Ortholite Climatex malzemeyi tercih ediyor. Ortholite Climatex mostra hava geçirgenliği ile ayakkabının havalandırmasına yardımcı oluyor. Fuspet mostra, ayakkabı tabanına sabit olmadığından çıkarılarak yıkamaya imkan veriyor. Fuspet malzeme, yapısı gereği aşınma dayanımı yüksek, ayak tabandaki baskıyı süspanse eden, yazları serin, kışları ise sıcak tutabilecek iklimlendirme yeteneği ile iş ayakkabısında, spor ayakkabının konforunu aratmıyor. En önemlisi ise, pamuktan daha yüksek kapasitede ter ve su buharı emme kapasitesi, emilen sıvıyı çok kısa sürede bırakarak hızla kurutuyor ve antibakteriyel özelliği ile ayakkabının içinde bakterilerin üremesini ve koku oluşmasını engelliyor.

Mekap iş ayakkabıları; dayanıklı kompozit veya çelik burunluk ihtiva eden modellerde rahat kullanım için çelik burnun üzerine kauçuk bant yerleştiriyor. Ayakkabı iç kısımlarında aşınmaya karşı dayanıklı ve ter emici tekstil malzemeden üretilmiş astar kullanarak, yumuşak ve konforlu konçlar ile ayakkabı üretiyor ve rahat kullanımı için süngerle desteklediği ayakkabı dilleri ile kullanıcının konforu için tüm detayları düşünerek iş ayakkabısı tasarlıyor.

Mekap İş Çizmesi

Mekap markası iş ayakkabılarındaki standartlarından ödün vermeksizin, PVC çizme de üretiyor ve PVC çizme ürünlerine farklı bir boyut kazandırıyor. Yapılacak işe göre, çelik burun ihtiva eden burun korumalı modelleri ve düz modelleri bulunan marka; kolay temizlenebilir ve yüksek dayanıklılıkta PVC çizme modellerini ihtiyaç duyulan sektörlerin kullanımına sunuyor. Tüm sanayi kollarında ihtiyaca yönelik ürünlere sahip Mekap iş çizmesi modelleri tiplerine göre; asite, hayvansal ve bitkisel yağlara, makine yağlarına, kana, çeşitli kimyasallara ve temizlik maddelerine dayanıklılık gösterecek şekilde üretiliyor.

İş güvenliğine, iş ortamında rahat çalışmaya ve ayak sağlığına önem verenler, iş ayakkabılarında ve çizmelerinde yıllardır tercihlerini Mekap markasından yana yapıyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Mekap İş Ayakkabıları ve İş Çizmeleri

İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Toplam 24 / 300 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003347/13003349/60002013/mekap