İş güvenliği standartlarına uygun güvenlik ekipmanlarından biri olan iş ayakkabıları ve iş çizmeleri, Mekap markasının şık tasarımları ile kullanıcıların beğenisine sunulur. Farklı koşullarda çalışanlar için titizlikle tasarlanan Mekap iş ayakkabıları ve iç çizmeleri, günlük hayatta kullanılabilecek kadar şık görünür. Poliüretan enjeksiyon sistemi ile üretilen Mekap ayakkabı iş ayakkabısı modelleri tamamen yerli üretim olmasıyla öne çıkar. Yazlık, kışlık ve dört mevsim kullanıma uygun modelleri ile geniş bir seçkide sunulan Mekap iş ayakkabısı çeşitleri, hemen her tarza hitap eden tasarımları ile dikkat çeker. Siyahtan beyaza, maviden sarıya farklı renklere üretilen söz konusu iş güvenlik ayakkabıları hemen her tarza hitap eden görünümleri ile fark yaratır. Ağır koşullarda çalışan kullanıcılara modern tasarımlarla üretilen ayakkabılar kullanabilme olanağı tanıyan Mekap iş ayakkabıları ilk normal ayakkabılar gibi görünür. Ancak çoğunda ısı, su ve elektrik yalıtımının yanı sıra kaymaz taban, çelik burun koruyucu gibi detaylar bulunur. Her biri farklı standartlara göre üretilen Mekap iş ayakkabıları ve iş çizmeleri, kullanıcıların kayarak düşmesini, elektrik akımına kapılmasını, ayak parmaklarını kaybetmesini, kimyasallara temas etmesini ve aşırı soğuğa maruz kalmasını önler. Mekap iş ayakkabılarının hangi koşullarda kullanıma uygun olduğu ise sahip oldukları güvenlik koruma standartları ile kolaylıkla öğrenilebilir.

Mekap İş Ayakkabısı Özellikleri

Dünya genelinde geçerli olan standartlara göre üretilen Mekap iş ayakkabıları, model bazında farklı özelliklere sahiptir. Bu da söz konusu ayakkabıların farklı sektörlerde kullanıma uygun olmasını sağlar. Örneğin S1 Mekap iş güvenliği ayakkabısı, antistatik, su yalıtımlı ve kaymaz tabanlı olarak tasarlanır. S1 standardına sahip ayakkabılar sağlık, hizmet ve gıda sektörlerinde kullanıma uygundur. Bununla birlikte S1 ile S1P standardına sahip olan Mekap iş ayakkabısı modelleri, çelik burunlu olduğundan hafif sanayi, lojistik, otomotiv ve inşaat sektörleri gibi ağır ürünlerin nakledildiği sektörlerde kullanımı uygundur. S3 standartlarına göre üretilen Mekap iş ayakkabılarında ise çelik ara taban yer alır. Yüksek ısı dayanımı olan bu ayakkabılar ağır sanayi çalışanları tarafından kullanılır.

Dört mevsim iş ayakkabısı olarak üretilen ve genellikle inşaat sektörü çalışanları tarafından tercih edilen Mekap iş ayakkabıları, yoğunlaştırılmış PU malzemeden üretilen tabanları ile sivri cisim batmalarına ve elektrik akımına dirençli iken nefes alabilen sayası ile sıcak havalarda konforlu kullanım sağlar. Tıpkı işçi tulumu, baret, iş eldiveni gibi kullanılması zorunlu olan iş güvenliği ayakkabılarında saya kısmı poliüretan ve deriden üretilir. Poliüretan saya genellikle Mekap iş çizmelerinde kullanılır. Markanın ayakkabı ve botlarında ise mikrofiber ve baskılı deri sayalar yer alır. Mikrofiber deriden üretilen ve genellikle yazlık olan Mekap iş ayakkabıları daha çok gıda ve sağlık sektörlerinde kullanıma uygun yapıdadır. Mekap markasının işçi botları ise bilek boyunda olup çelik burun koruması yerine genellikle kompozit burun koruması içerir.

Kadın ve erkek kullanımına uygun olarak tasarlanan Mekap marka iş ayakkabıları oldukça geniş bir beden seçeneğine sahiptir. Çoğunlukla 36 ila 48 arasında değişen söz konusu ayakkabılar, hemen her kullanıcının kendi ayak numarasına uygun modeli bulabilmesini sağlar. Öte yandan renk ve tasarım detayları sayesinde de kadın ve erkek kullanıcıların rahatlıkla tercih edebileceği şekilde tasarlanan Mekap ayakkabı çeşitleri, güvenli kullanım ve konforun yanı sıra tasarım detayları ile de benzerlerinden ayrılır. Mekap ayakkabı seçkisinde klasik dokulu deri ayakkabıların yanı sıra süet görünümünde modeller de yer alır. Tek renkli ve çok renk olarak üretilen başarılı ayakkabılar, kullanıcıların güvenli koşullarda çalışmalarına yardımcı olurken iş çıkışında günlük bir ayakkabı ile değiştirilmesi gerekmeyecek kadar estetik görünür.

Mekap İş Ayakkabısı Çeşitleri

S1, S1P, S2 ve S3 standartlarında üretilen Mekap ayakkabı modelleri, farklı sektörlerde ve mevsimlerde kullanıma uygundur. Oldukça zengin bir seçkiye sahip olan iş ayakkabıları arasında S1+S1P veya S2+S3 gibi birden fazla standardı karşılayan ürünler de bulmak mümkündür. Örneğin Mekap iş ayakkabısı çelik burunlu ve çelik ara tabanlı modeller genellikle S1+S1P standartlarını karşılayacak niteliktedir. Başarılı markanın kompozit burun ucu koruyuculu ve kompozit ara tabanlı ayakkabıları ise S2+S3 standartlarındadır. Söz konusu standartlar ise ayakkabıların kullanılabileceği çalışma alanlarını ve sektörleri belirlediği için oldukça önemlidir. Bu sayede kullanıcılar iş ayakkabıları hakkında fazla bilgi sahibi olmasa dahi standartlara bakarak ihtiyaç duyduğu iş ayakkabısını satın alabilir.

Yazlık, kışlık, ve dört mevsim kullanıma uygun çeşitleri ile öne çıkan Mekap iş ayakkabıları arasında günlükten spora, bottan çizmeye pek çok model bulunur. Bu Mekap ayakkabı çeşitleri, kullanım dönemine uygun ayakkabıyı bulma olanağı da tanır. Bu noktada Mekap iş botları soğuk kış aylarında ve soğuk alanlarda kullanıma uygun iken Mekap iş çizmeleri ise daha çok su ve elektrik tehlikelerinin yoğun olduğu alanlarda kullanılır. Uygun olduğu mevsim fark etmeksizin ayakların terlemesine neden olmayacak şekilde üretilen Mekap iş ayakkabıları, mikro delikleri sayesinde hava sirkülasyonuna olanak tanırken su transferine engel olur. Konforlu Kullanımı destekleyen bir başka özellik ise markanın pek çok iş ayakkabısının esnek bir taban sahip olmasıdır. Bu esneklik sayesinde ayakkabı, kullanıcıların hareketlerine kolayca uyum sağlar ve rahatsızlık hissine neden olmaz. Bununla birlikte modeli fark etmeksizin iş ayakkabıları Mekap markasının özgün tasarımları ile üretildiğinden, keyifli bir kullanım süreci sağlar.

Mekap İş Çizmesi Modelleri

Poliüretan enjeksiyon sistemi ile üretilen mekap iş çizmeleri, markanın iş ayakkabıları ve iş botları kadar yoğun ilgi görür. Genellikle saya malzemesi olarak poliüretan köpük kullanılan söz konusu çizmelere taban kısmında kompozit aka taban yer alır. Çelik ara tabanlık kullanılmamasının nedeni ise elektrik yalıtımı sağlamaktır. Hem kadın hem de erkek kullanıcılar için uygun olan çizme forumundaki Mekap ayakkabıları, çelik burunlu veya kompozit burunlu olarak tasarlanır. Tabanın zorlu koşullarda yüksek zemin tutuşu sağlamasıyla öne çıkan iş çizmelerinin en büyük özelliklerinden biri kaymaz tabanlarıdır. SRA, SRB ve SRC standartlarına sahip olan Mekap iş çizmeleri, sodyum lauril sülfat, gliserin içeriklerinin döküldüğü zeminlerde dahi kayarak düşmeye neden olmaz.

Çizmelerin yanı sıra yüksek Mekap iş ayakkabısı bot modelleri de sık tercih edilir. Ancak söz konusu botlar çizmeler olduğu gibi tek parçadan oluşan sayalara sahip olmadığı için suyun yüksek olduğu alanlarda çizmelerin yerine kullanılmaları mümkün değildir. Mekap iş botları genellikle otomotivden ağır sanayiye kadar oldukça geniş bir alanda ve soğuk havalarda kullanılması için üretilir. Dışarıdan bakıldığında casual ve spor giyim tarzlarına uygun botlar gibi görünen iş botları, sıvı ve elektrik yatılımlarının yanı sıra ısı yalıtımı sağlamasıyla da öne çıkar. Başarılı markanın iş çizmeleri poliüretan malzemeden üretilirken ayakkabı ve botlarının büyük bir kısmında orijinal deri malzeme kullanılır. Ayrıca Mekap iş ayakkabısı yazlık modeller arasında PU kullanılan ayakkabılar da bulunur.

Mekap İş Ayakkabısı Avantajları

Ayak koruma ekipmanları olarak bilinse de aslında can güvenliğini sağlamaya yardımcı olan iş ayakkabıları, son derece önemli ürünlerdir. Baret ve eldiven kullanımı gibi zorunlu olan iş ayakkabısı kullanımı ile olası yaralanma ve ölümlü kazaların önüne geçilebilir. Bununla birlikte ayakkabının yüksek performans gösterebilmesi için çalışma şartlarına uygun şekilde tasarlanmış olması gerekir. Her biri farklı standartları sağlayacak şekilde üretildiğinden farklı özelliklere sahip olan Mekap iş ayakkabıları pek çok avantaja sahiptir. Güvenli, keyifli ve konforlu kullanım süreçleri sağlamasıyla öne çıkan Mekap işçi ayakkabısı ürünlerinin en önemli avantajları ise şöyle sıralanabilir:

  • İş kazalarından korumanın yanı sıra konforlu ve uzun ömürlü kullanım sağlamak amacıyla üretilen Mekap markalı iş ayakkabıları, kullanıcıların yorulmasına neden olmadığı gibi hareketlerini de kısıtlamaz.
  • Klasik ayakkabılar veya botlar gibi görünen Mekap iş ayakkabılarının deri olanları tamamen orijinal derinden üretilir. Titizlikle işlenen deri, genellikle su geçirmez yapıdadır.
  • Yoğun ilgi gören Mekap deri iş ayakkabısı modelleri arasında yazlık olanlar da bulunur. Dolayısıyla kullanıcılar çok sıcak bölgelerde ve çalışma alanlarında yazlık iş güvenliği ayakkabısı tercih edebilir.
  • Zengin numara seçeneklerine sahip olan iş ayakkabıları ve iş çizmeleri 36 numara ila 48 numara arasındaki her ayak bedene uygundur. Böylece kullanıcıların güvenliğini tehlikeye atabilecek nitelikte dar veya bol ayakkabı kullanması gerekmez.
  • Ulaşılabilir fiyatları ile fark yaratan Mekap iş ayakkabıları hem uygun fiyatlı hem de uzun ömürlü olmasıyla bütçe dostu bir kullanım sağlar. Öte yandan kolay deforme olmadığı için onarım ve özel bakım gerektirmez.
  • Burun, saya, taban, topuk açısından farklı özelliklere sahip olan Mekap iş ayakkabıları farklı sektörlerde kullanılması için üretilir. Böylece çalışılan sektörde ihtiyaç duyulan güvenlik korumasına sahip ayakkabılara ulaşmak oldukça kolaydır.

Mekap İş Ayakkabısı Fiyatları

Yerli olması ile öne çıkan Mekap iş ayakkabıları ve iş çizmeleri, ulaşılabilir fiyatlarla kullanıcıların beğenisine sunulur. Her biri belirli standartlara göre üretildiğinden çalışanların iş ve işçi güvenliğini sağlamaya yardımcı olan bu ekipmanlar, dayanıklı yapıları ve yüksek deformasyon dirençleri sayesinde oldukça uzun ömürlüdür. Bütçe dostu olan Mekap iş ayakkabısı fiyatları ise kullanılan malzemeler, karşılanan güvenlik standartları, taban yapısı, kullanım alanları dikkate alınarak belirlenir. Bu nedenle hafif sanayi sektöründeki çalışanlar için üretilen Mekap ayakkabı fiyatı ile ağır sanayi sektör çalışanlarına uygun olan Mekap iş ayakkabı fiyatı aynı düzeyde değildir.

Orijinal deri ve PU malzemeden üretilen Mekap iş ayakkabıları arasında da belirgin fiyat farklılıkları bulunur. Bunların yanı sıra yazlık beyaz Mekap ayakkabı ile dört mevsimlik Mekap iş çizmesi modelleri farklı fiyatlarla satışa sunulur. Ancak markanın iş ayakkabıları dayanıklılık ve uzun kullanım ömrü ile benzerlerinden ayrıldığı için masrafsız bir kullanım söz konusudur. Bu da ayakkabıların daha bütçe dostu olmasını sağlar. Öte yandan baret fiyatları gibi Mekap iş ayakkabısı fiyatları da beli dönemlerde indirim fırsatları sayesinde daha da uygun seviyelere gelebilir.

Mekap iş ayakkabısı nasıl temizlenir?

Mekap iş ayakkabılarının formunu koruması ve güvenli kullanım sağlamaya devam edebilmesi için nemli bez ile silinerek temizlenmesi yeterlidir. Temizlik sırasında özellikle kimyasal maddeler, sivri ve kesici cisimler kullanılması tavsiye edilmez.

Mekap iş ayakkabısı alırken nelere dikkat edilmeli?

Çalışma koşullarının gerektirdiği güvenlik standartlarını karşılayan iş ayakkabıları tercih edilmelidir. Bununla birlikte ısı yalıtım, taban+burun koruması, su yalıtımı ve antistatik iş ayakkabıları pek çok alanda kullanım için tercih edilebilir.

Mekap iş çizmeleri elektrik akımından korur mu?

Poliüretan malzemeden üretilen ve taban kısmında PU+TPU kullanılan Mekap iş çizmeleri, antistatik özelliktedir. Bununla birlikte çizme yüksek elektrik akımına maruz kaldıkça bu özellik azalmaya başlar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Mekap İş Ayakkabıları ve İş Çizmeleri

395 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Beden
Toplam 42 / 395 ürün
Popüler Aramalar
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?