Merkezi Kilitleme Sistemleri

Merkezi kilitleme sistemleri araç sahiplerine kullanışlılık ve güvenlik başta olmak üzere birçok fayda sağlar. İster sürgülü kapılı bir ticari ister beş kapılı bir sedan aracınız olsun, tek bir düğmeye dokunarak aracınızdaki tüm kapıları uzaktan ve güvenli bir şekilde kilitleyebilir ve açabilirsiniz. Seçtiğiniz merkezi kilitleme sisteminin türüne göre standart ya da seçmeli kurulum tercih edebilirsiniz. Seçmeli merkezi kilitleme, aracınızın kapılarının ve bagajının her biri üzerinde kontrol sahibi olmanızı sağlar. Merkezi kilitlemenin birçok avantajından biri olarak sürücü tarafı kapısını, yolcu tarafı kapısını veya bagajı ayrı ayrı açabilirsiniz.

Merkezi Kilitleme Sistemlerinin Özellikleri

Merkezi kapı kilitleme, düzenli olarak araç kullanan herkese hem kolaylık hem de ek güvenlik sağlayan bir özelliktir. Manuel kapı kilitlerinde elektrikli bileşen yoktur. Her kapının kendi kilidi vardır ve diğerlerinden ayrı olarak kilitlenmesi gerekir. Sürücü kapısı ve ön yolcu kapısı dışarıdan anahtar erişimine sahiptir. Ancak arka yolcu kapılarının genellikle kapının içinden kilitlenmesi ve açılması gerekir. Otomatik kilitleme sistemleri otomobil kapılarını kilitlemek ve kilidini açmak için elektronik ve mekanik bileşenlerin bir kombinasyonunu kullanır. Otomatik kapı kilitleri, merkezi bir kilitleme sistemi kullanılarak çalışır. Daha eski araçlar için kapılar, kapının dışında bir tuş takımı ile kilitlenir ve kilidi açılır. Çoğu yeni otomobil, bir anahtarlık ile uzaktan kontrol edilebilen uzaktan anahtarsız bir sisteme sahiptir. Anahtarlığın üzerindeki bir düğmeye basit bir dokunuşla, yolcu kapıları ve bagajın kilidi açılabilir. Tek bir tuş ile kapılarınızı yönetmenize izin veren merkezi kilitleme sistemleri, elektrikli kapı sistemine sahip olan çoğu modern araçta bulunur. Öte yandan orijinal sistemlere sahip olmayan araçlarda, aracın alarm sistemine bağlı bir elektronik merkezi kilitleme sistemi takılabilir. Merkezi kilit sistemi setleri ile aracınızın kilit sistemini dönüştürebilirsiniz.

Merkezi Kilitleme Sistemi Bileşenleri

Merkezi kilitleme sistemlerinin büyük bir bölümü 12 volt araçlarda kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Kilit setleri kapıların içine monte edilen ve elektrikle çalışan tahrik ünitelerinin yanı sıra ihtiyacınız olan tüm kablolama, braketler ve bağlantı çubuklarından oluşur. Set içerisinde genellikle kapı sayısı kadar kilit motoru, sistemin beyni konumundaki bir yönetim ünitesi ve kablo gibi montaj elemanları yer alır. Kilit sistemi motorları desteklenen araç modeline göre 2 ya da 4 kapı (daha yaygın olarak) için satışa sunulabilir. Merkezi kilitleme sistemi montajı yapıldıktan sonra, aracınızda alarm bulunuyorsa, alarm sistemini aktif hale getirdiğinizde kapıların otomatik olarak kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Merkezi Kilitleme Sistemlerinin Avantajları

Merkezi bir kapı kilitleme sisteminin en belirgin avantajı, sadece sürücü kilidini kullanarak ya da uzaktan kumanda ile aracınızın tüm kapılarını kilitlemenin hızlı, kolay ve güvenilir bir yolunu sunmasıdır. Günümüzde çeşitli merkezi kilitleme sistemleri mevcuttur. Sistemlerin büyük bir bölümü radyo dalgaları üzerinde çalışır ve uzaktan kumanda ile aracın kilitleme ve kilit açma fonksiyonlarını belirli bir mesafeden yönetebilmeyi sağlar. Uzaktan erişim, marka ve modele göre 200 metre mesafeye kadar desteklenebilir. Uzaktan kumandaların bazıları araç alarmını aktif hale getirebilir. Ayrıca, kilitleme ve kilit açma sesi bazı durumlarda özellikle yararlı olabilir. Örneğin, merkezi kilit sisteminizi arabanızı yüzlerce araç barındıran büyük bir otoparkta bulmak için kullanabilirsiniz.

Neden Bir Merkezi Kilitleme Sistemine Sahip Olmalısınız?

  • Merkezi bir kilitleme sistemine sahip olmak aracınızın güvenliğini geliştirir.
  • Sistem tüm kapıları kolayca kilitlemenizi sağlar. Kapıyı açık konumda bırakma tehlikesini ortadan kaldırır.
  • Aracınızı anahtarlarla mekanik olarak kilitleme zorunluluğunu ortadan kaldırır.
  • Aracınızın kontağını kapattığınızda tüm kapıları otomatik olarak kilitlenebilir.
  • Bu özellik arabanızı park ettiğinizde ve bir süre boyunca kilidi açık bıraktığınızda oldukça yararlıdır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Merkezi Kilitleme Sistemleri

883 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 883 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/20024950/20024963