Bebeklerin anne sütünden sonra ek gıdaya geçişleriyle birlikte tüketeceği besinler de çeşitlilik göstermeye başlayacaktır. Bu çeşitlilik içerisinde en önemli öğeler ise yetişkinlerde olduğu gibi bebek beslenmesinde de meyve ve sebzeler olmaktadır. Bebeklere, dengeli beslenmenin bir değeri olarak genellikle 4. veya 5. aylarından itibaren meyve ve sebzeleri tüketebilecekleri formda sunmak uygun olmaktadır. Bebeklerin meyveleri ve sebzeleri daha rahat tüketebilmesi için bu gıdaları püre haline getirmek gerekir. Bu yöntem, bebeklerin bu gıdaları zorlanmadan almasını sağladığı için boğulma ya da öğürme sorunuyla karşılaşmasını de önlemektedir. 

Meyve & Sebze Filesi Ne İşe Yarar?

Yemeği kaşıkla yemekte zorluk yaşayan bebeklerde ise en ideal çözüm meyve ve sebze süzgeçleri olmaktadır. 6 aylık ve daha büyük bebeklerin beslenmesini desteklemek amacına uygun şekilde üretilen bu süzgeçler, delikli silikon uçları sayesinde içlerine konulan meyve ve sebzelerin bebek tarafından rahatlıkla emilerek tüketilmesini sağlamaktadır. Bu dönemlerdeki bebeklerin gıda tüketimi bu sayede çok pratik ve sorunsuz gerçekleşir. Bununla birlikte, bu tür ürünler sayesinde bebekler ilk aylardan itibaren meyve ve sebze ile tanışmış olur. Sağlıklı gelişim için temel gıdalar arasında olan meyve ve sebzelerin tüketimi oldukça kolaylaştırılmış ve bebeğinizin sağlığına katkı sağlanmış olur.  Pratik olduğu kadar güvenli de olan bu ürünler, kaşıkla beslenmede karşılaşılabilecek boğulma riskini taşımadan sebze ve meyveleri güvenle yemelerini ve bu besinlerde bulunan vücuda yararlı tüm vitaminleri almalarını sağlar. Filenin dibindeki emniyet pulu sayesinde içine konulan sebze ve meyvenin kayması önlenmiş olur.

Meyve & Sebze Süzgeci Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Meyve ve sebze süzgeçleri modellerinin bebek sağlığı ön planda tutularak üretilmiş olanları satın alınmalıdır. Meyve ve sebze süzgecinin Polipropülen (PP) malzemeden üretilmiş olması önemlidir. Süzgeç ise silikon olmalıdır. Silikon, mikrop ve bakterilerin süzgeç üzerinde birikmesini önlediği gibi süzgecin daha kolay temizlenerek hijyenik hale gelmesini de sağlar. Böylece bebeğinizin meyve ve sebze tüketiminde herhangi bir problemle karşılaşmaması sağlanır. Ayrıca, dışarıdan alınan katkı maddeli meyve suları yerine silikona koyulan meyve sayesinde doğal olarak bebek açısından dengeli vitamin ve mineral alımı gerçekleşir.

Meyve & Sebze Süzgeci Nasıl Kullanılır?

Meyve ve sebze süzgeci, içine meyve ve sebze parçaları konulduktan sonra kapaktaki kilit yardımı ile kapatılır ve bebeğe sunulur. Özel tutma sapı sayesinde bebek, ürünü ağzına rahatlıkla götürebilecektir. Ürünün kilit kısmı güçlü olup bebek tarafından açılamayacaktır ama yine de ürünün bir erişkin gözetiminde kullanılması önemle tavsiye edilir. Delikli silikon ucunun içerisine meyve dilimleri yerleştirilerek bebeğe bol vitaminli ve posasız bir beslenme imkanı sunulmuş olur. Böylelikle bebek henüz ilk aylardan itibaren sağlıklı bir beslenmeyle tanışmış olur.

 Ek gıda olarak hazırlanıp sunulan sebze ve meyveler mümkünse organik tarım ürünleri olmalıdır. Meyve filesinin içine özellikle sulu meyveler konulmasında yarar olur. Henüz dişleri gelişmemiş bebeğin katı meyvelerden tat alması beklenemez. Özellikle şeftali, sulu armut gibi sulu meyvelerin tercih edilmesi bebeği ürünü kullanmaya daha çok teşvik eder.

Çeşitli ilgi çekici renk seçeneklerine de sahip olan ürün, meyve ve sebze süzgeçleri sayesinde bebeğinizin ilgisini çeker, süzgeçteki besinin tüketimini kolaylaştırır. Silikon delikli hazne içerisine yerleştirilen meyve ve sebze püresi, bebeklerin rahatlıkla emip tüketmelerine olanak sağlayacak bir süzgeç içerisinde olduğundan keyifle alınan bir gıda haline gelmektedir.

Bebeğin beslenmesi tamamlandıktan sonra ürünün yıkanması mümkün değilse kapağı kapatılarak çantaya koyulabilir. Koruma kapağı sayesinde çantanıza zarar vermez. Meyve ve sebze süzgeçlerinin ilk kullanımdan önce sterilize edilmesi amacıyla 5 dakika suda kaynatılması önerilir.

Meyve & Sebze Filesi

40 ürün var
 1. Markalar
  1. Bebedor
  2. Nuby
  3. Wee Baby
  4. MYCey
  5. Baby Jem
  6. Bebe Time
  7. Sweet Baby
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483639/60002072/301161/80381007
BAŞA DÖN