Balık avcılığını sevenlerin, amatör veya profesyonel olarak bu hobiyle uğraşanların ortak markası Michigan'ın kaliteli ürünleri uygun fiyat anlayışıyla sizlerle buluşuyor. Amatör veya profesyonel balıkçılıkla uğraşıyorsanız, tatlı su veya deniz balıkçılığına merakınız varsa Michigan geniş ürün yelpazesiyle ihtiyaçlarınıza karşılık veriyor. Olta ucundan makaraya, organizerlerden makine çantasına kadar balıkçılık hobinizi keyifle yapmanız için ne lazımsa Michigan'da. 

Yeni Başlayanlar İçin Michigan Ürünleri

Balık avcılığına yeni başlayacaksanız ve malzeme temini ile ilgili yeterli bilginiz yoksa endişelenmeyin. Michigan, hazırladığı al - git balık avcılığı setleriyle size bu konuda yardımcı oluyor. Hangi iğneyi, hangi kurşunu alacağınızı bilmiyorsanız, henüz hangi oltayla hangi yemi kullanacağınız hakkında bir fikir sahibi değilseniz Michigan'ın hazır olta setlerinden alarak işe başlayabilirsiniz. 139 parçaya kadar farklı setler sunan Michigan, olta ucundan farklı su türlerine uygun yemlere kadar ihtiyacınız olan her şeyi size sunuyor. Oltanızı hazırlarken kullanacağınız misina makasına kadar detaylı bir set hazırlayan firma, hobinizden keyif almanız için her şeyi sizin yerinize düşünüyor. Balık avcılığı ile ilgili teorik bilgisi olmayanları da düşünen Michigan, balık setinin içerisine koyduğu görsel eğitim setiyle bu eksikliğinizi de gidermenize yardımcı oluyor. Özenle hazırlanmış olta setleri sadece yeni başlayanlara kolaylık sağlamakla kalmıyor, ileri düzeyde balıkçılık yapan ustalara da avantajlı alım fırsatı sunuyor.

Olta Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Balık avcılığına merak saldınız ve malzeme satın alacaksınız. İlk yapmanız gereken hangi suda, ne tür bir balık avlamak istediğinize karar vermek olmalıdır. Her olta, her suda etkili sonuçlar vermez. Bunun yanında her balık türü için de farklı olta setleri hazırlamanız gerekmektedir. Tatlı suda tutacağınız yayın balığı ile denizde avlanacağınız istavritte aynı oltayı kullanmanız olumsuz bir deneyim yaşamanıza sebep olacaktır. Olta gövdeleri çok değişkenlik göstermese de misina, kurşun, yem, çengel gibi parçalar balığın türüne göre değiştirilmesi gereken ekipmanlardır. Örneğin denizde istavrit tutarken daha ince misinaya takılmış, çoklu çengeller, tüylü yem ve hafif iğne kullanılırken, tatlı suda yayın balığı avlanmak için kalın misina, kaşık ve ağır kurşun kullanımı daha uygun olacaktır. Yine eğer istavrit avına tekne ile çıkıyorsanız kamış gerekmiyorken kıyıdan avlanacaksanız oltanızı uzağa atabilmek için makaralı bir kamış kullanmanız daha faydalı olacaktır.

Bir Olta Çantasında Olması Gerekenler

Uzun süredir balık avcılığı yapıyorsanız büyük ölçüde ihtiyaçlarınızı keşfetmiş ve çantanızda olması gerekenleri temin etmişsinizdir. Fakat balık avcılığına yeni başladıysanız doğru malzemeleri ilk etapta tespit edemeyebilir, avlanacağınız bölgeye gittiğinizde küçük aksilikler yaşayabilirsiniz. Basitçe 1 olta takımı kamış (halkalarıyla birlikte), makara, misina, çengel, kurşun ve klipsten oluşur. Olta takımından ayrı gibi gözükse de avcılığın olmazsa olmazı yemi de bu takıma dahil edebilirsiniz. Bu takımı tamamlamış olmanız size konforlu bir avcılık deneyimi yaşatmaya yetmeyecektir. Özellikle tatlı sularda bulunan ot, çöp, sazlık, ağaç gibi engellere takılan misinalar kolaylıkla kopmaktadır. Yedeğiyle kolaylıkla değiştirilebilen olta takımı, balık keyfinize kaldığınız yerden devam etme şansı verir. Fakat bu değişikliği yapmak için de yedek olta malzemeleriniz, değişimi kolay yapabilmek için makas gibi yardımcı ekipmanlar ve bu ekipmanları düzenli bir halde tutmak için organizerler gerekmektedir. Malzemelerinizin uzun ömürlü olmasını istiyorsanız olta çantası ve çok bölmeli organizerler kullanmalısınız, bu şekilde olası malzeme kayıplarının önüne geçebilirsiniz. Eğer nasıl bir set kuracağınıza karar veremiyorsanız Michigan'ın çok parçalı olta setlerinden birini satın olarak avcılık deneyiminizi başlatabilir, balık avcılığına kesintisiz şekilde devam edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Michigan

14 ürün var
  1. Ürün Çeşidi
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Değerlendirme Puanı
  4. Satıcı
  5. Kelime Filtresi
Başa dön