Çocuk gelişimi ve eğitimi sürecinde kitapların katkısı her zaman değerli oluyor. Herkesin hayatında bir dönem yeri olan Sudoku hobi kitapları ile ilk faaliyetine başlayan yayıncı şirket, 2006 yılında Mikado adını alarak özellikle çocuk okuyucuları hedefleyen bir yayıncılık anlayışı ile okurlarına bilgi ve deneyimlerini kitaplar ile sunmaya devam ediyor.

0-4 yaş arası çocuk gelişiminde kitapların etkisinin önemi nedeni ile bu alanda var olan eksikliği gidermeyi amaçlayan Mikado Yayınları, Ar-Ge çalışmaları ile 9-48 ay çocuklar için hazırlanan Gelişim Seti Adım Adım’ı hazırlayarak yayıncılık felsefesini belirliyor. Mikado Yayıncılık; okul öncesi, okul çağı, aile ve çocuk gelişimi, sağlık ve hobi alanlarında yayınları ile pek çok eseri bünyesinde barındırıyor.

Dünyanın En Popüler Bulmacası Sudoku

Mikado yayıncılık için ilk adım olan Sudoku bulmaca kitapları, bulmaca seven okuyucular ile buluşmaya devam ediyor. Japonya’da 2004 yılından başlayarak tüm Avrupa’ya yayılan Sudoku tutkusu İki ODTÜ mezunu Okan ARIKAN ve Sinan ÇEÇEN tarafından sürekli geliştirilerek bulmacaseverlere sunuluyor. Her seviyeye uygun 12 Sudoku kitabı çözdükçe keyif veriyor. Yapılan araştırmalarda beyin gelişimine etkisi tespit edilen iyi bir egzersiz olan Sudoku, hem düşündürüp hem de zorlayarak keyif vermeyi sürdürüyor. Sudoku bulmacalarını Türk okuyucuları ile ilk olarak tanıştıran yayınevi; çocuk, yetişkin tüm bulmaca sevenler için her seviyeye uygun Sudoku bulmaca kitaplarını meraklıları ile buluşturmaya devam ediyor.

Okul Öncesi Kitaplar ile Eğlenerek Öğrenin

Kitaplar çocuklar için iyi bir dosttur. Günlük hayatta kullanacakları pek çok bilgiyi kitaplardaki öyküler ve masallar ile öğrenen çocuklar için eğiten ve eğlendiren yayınlar sunan Mikado Yayıncılık, çocukların birer kitap kurdu olmalarına destek sağlıyor. Yazar David McKee tarafından hazırlanan Elmer kitaplarını maceraları ile okuyucularına ulaştıran yayınevi, çocukların Elmer ve hayvan dostları ile maceralarına ortak oluyor. Dil ve zihin gelişimine destek olan dokun-hisset kitapları renkleri ile öğrenmeyi destekliyor. Okul öncesi kitaplar serisinde dünyaca ünlü Ravensburger kitaplarını da minik okuyucularına sunan yayınevi, her kitapta günlük hayatla ilgili konuları eğlenceli çizimler ve keyifli öyküler ile buluşturuyor. ABD'nin en ünlü ayıları olan Berenstain Ayıları maceraları ile gerçek hayat ile bağlantıları güçlendirmeyi hedeflerken genç İspanyol yazar ve illüstratör Olga de Dios’un kitapları ise sıra dışı olmanın zenginliğini gösteriyor. Gerçek hayatla bağlantılarını kuvvetlendirmeyi hedefleyen eğlendiren ve öğreten pek çok yayını okul öncesi okuyucularına sunan yayınevi, kitaplar dışında hayvan, sebze, meyve, taşıt gibi pek çok puzzle çeşidi de sunarak eğlenerek öğrenmeye de katkı sağlamaya devam ediyor.

Biyografiden Maceraya Okul Çağı Çocukları Kitapları

Okul çağı çocuklarının gelişiminde ilham kaynağı olabilecek biyografi okumaları için "Kim Kimdir?" serisi ile Kemal Sunal’dan Nazım Hikmet’e ve Edison’a pek çok biyografi hazırlayan yayınevi, resimli hayat hikayelerini ilginç öyküler ile destekleyerek genç okuyucularının ilgisine sunuyor. İngiliz yazar Julian Gray’in Bold Ailesinin maceralarını aktardığı kitapları, macera duygusunu beslerken Ravensburger "Neden,Niçin,Nasıl?" serisinin kitapları ise okul çağı çocukların kendilerini keşfetmelerine destek sağlıyor.

Ebeveynler için Çocuk Gelişimini Destekleyen Yayınlar

Çocukların doğumdan itibaren tüm gelişim sürecinde ebeveynlere destek sağlayan yayınlar sunan Mikado, çocuğunuzu anlamak için yol gösteren ipuçları sunan kitapları bir araya getiriyor. Tuvalet eğitiminden öfkeyle baş etme yollarına pek çok konuda bilgilendirme sağlayan kitaplar sunan yayınevi, ebeveynlerin de beğenisini kazanıyor. Yaş gruplarına göre tercih edilebilecek eğitici aktivite kitapları ile bebekler ve çocuklar yeni beceriler edinirken ebeveynler de paylaşmanın ve izlemenin keyfini çıkarıyor.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Mikado Yayınları

166 ürün var
  1. Ürün Çeşidi A-Z
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Değerlendirme Puanı
  4. Yazar A-Z
  5. Basım Dili
  6. Boyut
  7. Satıcı A-Z
  8. Kelime Filtresi
Başa dön