Kadın giyimi, kadınlar için özel olarak yapılmış ve kadınlar tarafından giyilen kıyafetlerdir. Etek, gömlek, kazak, pantolon, mont, kombinezon, kot pantolon vb. yaygın kadın giyim modellerinin örnekleridir. Bazı giyim ürünleri kadınlara özel olarak tasarlanırken, çoğunluğu erkek giyimiyle aynıdır. Farkı, erkek giyiminden farklı bir çizgide satılması ve kadınlara göre üretilmesidir. Perakende hazır giyim sektöründeki öncü firmalardan biri olan İpekyol; modern kadınların yaşam tarzlarına ilham veren tasarımları, kalitesi ve sunduğu güvenle çok uluslu bir marka olmayı başarmıştır. Yalçın Ayaydın tarafından 1986 yılında kurulan marka, hem yurt içinde hem de yurt dışından birden çok mağazasıyla kadınların alışveriş ve giyim deneyimini en üst seviyelere taşır. Kadın giyiminin yanı sıra geniş ürün portföyünde yer alan şık aksesuarlarıyla kadınların tüm ihtiyaçlarını karşılar.

İpekyol imzasını taşıyan kadın giyim çeşitlerine avantajlı fırsatlarla sahip olabilmek için Hepsiburada.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kadın Giyim Çeşitleri Nelerdir?

Geniş ürün yelpazesiyle sunulan kadın giyim ürünleri farklı kategorilere ayrılır.

Dış Giyim Çeşitleri

 • Palto: Soğuk havalarda ısınmak için giyilen uzun giysidir. Yaygın türler arasında trençkotlar, paltolar ve montlar bulunur.
 • Ceket: Paltoya benzer ancak genellikle daha kısadır ve belde veya bel çevresinde biter. Denim ceketler, deri ceketler ve blazerler dâhil olmak üzere birçok ceket stili vardır.
 • Panço: Omuzlara giyilen, genellikle kafa için bir delik bulunan, büyük boy, bol giysilerdir.
 • Hırka: Önü açık olan bir tür örme giysidir.
 • Yelek: Vücudun üst kısmını örten kolsuz giysi türüdür.
 • Rüzgârlık: Rüzgârın soğuğuna ve hafif yağmura karşı dayanıklı olacak şekilde tasarlanmış hafif bir ceket tarzıdır.
 • Bezelye Ceket: Tipik olarak kruvaze ön kısmı olan ağır bir yün ceket çeşididir.
 • Pelerin: Omuzlara kadar uzanan kolsuz dış giysi ürünüdür.
 • Parka: Kuş tüyü veya sentetik elyafla doldurulmuş ve genellikle kürk astarlı kapüşonu olan bir tür paltodur.
 • Üst Giyim Çeşitleri

 • Bluzlar: Genellikle kadınların resmi veya yarı resmi durumlarda giydiği, bol kesimli bir üst giysisidir.
 • Tank Top: Düşük yakalı kolsuz üst giysi çeşididir.
 • Crop Top: Belinizi veya karnınızı açığa çıkaran bir üst giyim tarzıdır.
 • Bodysuit: Gövdeyi ve kasık bölgesini kaplayan, vücuda oturan tek parça giysidir.
 • Boyundan Bağlamalı Üst: Boynun etrafına sabitlenen ve sırtın açıkta kaldığı bir tür kolsuz üsttür.
 • Kazak: Vücudun üst kısmına giyilen, genellikle yün veya pamuktan yapılmış örme bir giysi türüdür.
 • Tişörtler: Pamuklu veya sentetik malzemelerden yapılmış gündelik üst vücut kıyafetleri olarak tanımlanır. Bisiklet yaka, V yaka ve kısa üstler dâhil olmak üzere çeşitli stillerde sunulur.
 • Elbise: Vücudun hem üst hem de alt kısmını kapsayan tek parça kadın giysisidir. Stiller gündelik yazlık elbiselerden resmi gece elbiselerine kadar çeşitlilik gösterir.
 • Tunikler: En azından kalçaya kadar uzanan bol, genellikle uzun üstlerdir, pantolon veya taytla giyilir.
 • Elbise Çeşitleri

 • A-Line Elbise: Kalçaya oturan ve yavaş yavaş eteğe doğru genişleyen, büyük A harfinin şeklini veren bir elbisedir.
 • Kılıf Elbise: Belli bir bele sahip, vücuda oturan bir elbise türüdür. Basit, şık çizgileri omuzlardan kalçalara kadar vücudu sarar.
 • Maxi Elbise: Genellikle üst kısma oturan ve alt kısmı gevşek dökümlü, yere kadar veya ayak bileği uzunluğunda resmi olmayan bir elbise çeşididir.
 • Shift Elbise: Omuzlardan sarkan kısa, kolsuz bir elbisedir. Vücutla birlikte hareket edecek şekilde tasarlanmış olup sıklıkla geometrik desenlerle bezenmiştir.
 • Wrap Elbise: Bir tarafı diğerinin üzerine ilmeklenerek ve belden bağlanan bağcıkların veya düğmelerin iliklenmesiyle oluşturulan, önü kapalı bir elbisedir.
 • Bodycon Elbise: Genellikle esnek malzemeden yapılmış, dar bir elbise modelidir. Bodycon (vücuda duyarlı kelimesinin kısaltması) elbiseler, her kıvrımı kucaklayacak şekilde tasarlanmış 'vücudu saran' bir elbise tarzıdır.
 • Kokteyl Elbisesi: Yarı resmi ve resmi etkinlikler için uygun, genellikle diz boyu olan bir elbisedir, ancak bundan biraz daha kısa veya daha uzun olabilir.
 • Slip Elbise: Alt slip veya kombinezona benzeyen bir tür giysidir. Genellikle önyargılı olarak kesilir ve spagetti kayışları vardır.
 • Sundress: Yazlık elbiselerdir, genellikle hafif bir kumaştan, bol kesimli, resmi olmayan veya gündelik kıyafetler olarak kullanılır.
 • Boyundan Bağlamalı Elbise: Boyundan bağlamalı, omuzların üzerinden değil boynun arkasından bağlanan bir askı tarzı olan elbise modelidir.
 • Alt Giyim Çeşitleri

Tayt: Tipik olarak likra, naylon, pamuk veya polyester karışımından yapılan, cildi sıkan bir tür pantolon türüdür.

Culottes: Eteği andıracak şekilde tam paça kesimli diz boyu pantolon modelidir.

Kapri: Şorttan daha uzun olan ancak pantolon kadar uzun olmayan bir pantolon tarzıdır.

Jeggings: Dar kot pantolonlara benzeyecek şekilde tasarlanmış bir tür taytı olarak tanımlanır.

Harem Pantolonu: Ayak bileğine kadar oturan bol, uzun pantolondur.

Palazzo Pantolon: Bol, geniş paçalı uzun kadın pantolon çeşididir.

Etek: Belden sarkan ve bacakların tamamını veya bir kısmını kaplayan bir tür kadın giysisidir. Kalem etek, maxi etek, mini etek gibi pek çok etek çeşidi bulunur.

Şort: Belden kalçaya kadar veya hemen altına kadar uzanan bir tür alt vücut giysisidir. Kot şortlar gibi gündelik veya kişiye özel şortlar gibi resmi olan seçenekleri mevcuttur.

Aksesuar Çeşitleri

Kadının kıyafetini tamamlayabilen aksesuar çeşitleri kendi kategorisinde alt gruplara ayrılarak geniş bir çeşitlilik imkânı sunar.

Eşarp: Sıcaklık, güneşten korunma ve moda trendi gibi farklı nedenlerle boyna takılan bir kumaş parçasıdır. Renk ve desen seçenekleri oldukça fazladır.

Kemerler: Pantolon ve diğer giyim eşyaları gibi giysileri sabitlemek ya da tutmak için kullanılır. Aynı zamanda bir moda ifadesi olarak da hizmet edebildiklerinden hem kadınlar hem de erkekler tarafından en sık tercih edilen aksesuarlardan bir tanesidir.

Eldivenler: Elleri koruyan, genellikle deri ya da kumaştan yapılmış koruyuculardır. Genellikle soğuk havalarda ellerin korunabilmesi için tercih edilen eldiven modelleri, resmi davetlerde giyilen kıyafetlere ince bir zarafet katabilmek için de kullanılabilir. Farklı kullanım alanlarının olması nedeniyle farklı formlarda sunulurlar.

Şapkalar: Birçok şekil ve stilde bulunabilen, başa takılan aksesuarlardır. Spor ve klasik tarzlara sahip tasarımlarının yanı sıra bu ürünlerinde kullanım amaçları kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Sıcak havalarda güneşten korunabilmek için takılan şapkaların haricinde zarif duruşuyla kıyafetlerin daha gösterişli olmasını sağlayan modelleri de mevcuttur.

Güneş gözlüğü: Gözleri güneşten korumak için karartılmış lensli camlardır, en çok kullanılan parçalardan bir tanesidir.

Küpe: Kulak memesine takılan takılardır, her yaşa hitap edebildiğinden çeşitlilik yönünden avantajlıdır.

Kolye: Boyna takılan takılardır, altın ve gümüş en çok rağbet gören çeşitleridir. Aynı zamanda değerli taşlarla süslenen gösterişli seçenekleri de mevcuttur.

Bilezik: Bileğe takılarak kullanılan aksesuar çeşididir. Renk ve tasarım yönünden pek çok çeşide ayrılması, herkesin zevkine göre bir parça bulabilmesini kolaylaştırır.

Çanta: Kişisel eşyaları taşımak için kullanılan küçük, orta ve büyük boy genellikle saplı olan aksesuar türüdür. Stiller arasında bez çantalar, çapraz çantalar ve kavramalar bulunduğundan, kıyafet kombinlerine göre seçilebilecek model seçeneklerini bulabilmek zor değildir.

Miss İpekyol Fiyatı

Kadın giyim modellerini farklı form ve tasarımlarla sunan İpekyol, şıklığı ve kaliteyi en iyi şekilde buluşturur. Tercih edilen kıyafetin türüne, kumaş yapısına ya da tasarım detaylarına göre fiyatları değişkenlik gösterir. Hepsiburada.com adresini ziyaret ederek kendinizi şık ve rahat hissedebileceğiniz parçaları bulabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Miss İpekyol

112 ürün listeleniyor
Giyim / Ayakkabı
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti